>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
W niedziele zaczeła się kampania przed wyborami parlamentarnymi, może jeszcze nieoficjalna ale taka jest prawda, co przyznaja politycy. Warto rozmawiać, warto dyskutować o swoich poglądach. Zapraszam do dyskusji.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jeszcze nawet Duda nie zaczął rządzić, a Związek Banków Polskich już wystąpił z inicjatywą pomocy wszystkim mającym kredyty mieszkaniowe i wiecie co jest najśmieszniejsze, że ta pomoc dotyczy klasy średniej, tej waszej znienawidzonej &quot;Warszawki&quot;, a skutki tego odczujecie przede wszystkim wy wszyscy mający zwykłe kredyty po 5 tyś czy 10 tyś, czyli ci co głosowali na Kukiza i Dudę; bo banki zawsze muszą wyjść na swoje i zwiększą, nie dziś, nie jutro, ale za parę miesięcy prowizje za odnowienie kredytów, prowizje za przyznanie i oprocentowanie i oczywiście w życiu nie przyznają, że to dotyczyło pomocy &quot;frankowiczom&quot; i osobom mającym mieszkaniówki. To jest właśnie najsmutniejsze, ze ludzie w dobrej wierze na coś głosują, a nie znając się na bardzo złożonych mechanizmach ekonomiczno - społecznych chwytają się nośnych haseł jak &quot;zmiany&quot;, a potem dostaję w d... Belka wczoraj ocenił dosadnie elektorat dzieci netu. Zgadzam się z nim.
 
N 31

nocoty

Użytkownik
Jeszcze nawet Duda nie zaczął rządzić, a Związek Banków Polskich już wystąpił z inicjatywą pomocy wszystkim mającym kredyty mieszkaniowe i wiecie co jest najśmieszniejsze, że ta pomoc dotyczy klasy średniej, tej waszej znienawidzonej &quot;Warszawki&quot;, a skutki tego odczujecie przede wszystkim wy wszyscy mający zwykłe kredyty po 5 tyś czy 10 tyś, czyli ci co głosowali na Kukiza i Dudę; bo banki zawsze muszą wyjść na swoje i zwiększą, nie dziś, nie jutro, ale za parę miesięcy prowizje za odnowienie kredytów, prowizje za przyznanie i oprocentowanie i oczywiście w życiu nie przyznają, że to dotyczyło pomocy &quot;frankowiczom&quot; i osobom mającym mieszkaniówki. To jest właśnie najsmutniejsze, ze ludzie w dobrej wierze na coś głosują, a nie znając się na bardzo złożonych mechanizmach ekonomiczno - społecznych chwytają się nośnych haseł jak &quot;zmiany&quot;, a potem dostaję w d... Belka wczoraj ocenił dosadnie elektorat dzieci netu. Zgadzam się z nim.
No właśnie - Duda jeszcze nie jest prezydentem, żadnej decyzji nie podjął, a akcje banków lecą w dół. Zwykła panika wywołana przez SPEKULANTÓW. Nie widzę tu póki co winy Dudy.
Mam pytanie, czy jesteś działaczem PO? bo bronisz ich rękami i nogami. Belka poprostu boi się o swoją dupę i ciepłą posadkę. Ten koleś powinien dawno stanąć przed trybunałem stanu.
Przypomnę Ci, że za ten cały syf, samowolkę banksterów, ściganie drobnych przedsiębiorców o każdy grosz, zamiast wielkich koncernów, za ustawione przetargi, co rusz jakieś nieprawidłowości, za armię 500 tys. urzędników, która kosztuje nas miliardy rocznie, za to wszystko jest odpowiedzialna PLATFORMA, nie PiS. I za to że PiS czy ktokolwiek inny chce uporządkować ten cały burdel, jest złe? Mamy odpuszczać banksterom i spekulantom i udawać że wszystko jest ok? Mamy się bać reakcji koncernów na zmiany, poddać się ich szantażom? Ja liczę w końcu na rządy twardej ręki, która dba o NASZE interesy, nie tych wszystkich &quot;baronów&quot;. Platforma pokazała że absolutnie nie jest obywatelska i nie dba o nasze interesy, tylko o własną kieszeń i stołki. Nie mówię o nałożeniu 75% podatków na najbogatszych, jak we Francji. Na początek można dać mniejszy podatek, wybadać reakcję, później z biegiem czasu ewentualnie zrobić większy narzut.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No właśnie - Duda jeszcze nie jest prezydentem, żadnej decyzji nie podjął, a akcje banków lecą w dół. Zwykła panika wywołana przez SPEKULANTÓW. Nie widzę tu póki co winy Dudy.
Mam pytanie, czy jesteś działaczem PO? bo bronisz ich rękami i nogami. Belka poprostu boi się o swoją dupę i ciepłą posadkę. Ten koleś powinien dawno stanąć przed trybunałem stanu.
Przypomnę Ci, że za ten cały syf, samowolkę banksterów, ściganie drobnych przedsiębiorców o każdy grosz, zamiast wielkich koncernów, za ustawione przetargi, co rusz jakieś nieprawidłowości, za armię 500 tys. urzędników, która kosztuje nas miliardy rocznie, za to wszystko jest odpowiedzialna PLATFORMA, nie PiS. I za to że PiS czy ktokolwiek inny chce uporządkować ten cały burdel, jest złe? Mamy odpuszczać banksterom i spekulantom i udawać że wszystko jest ok? Mamy się bać reakcji koncernów na zmiany, poddać się ich szantażom? Ja liczę w końcu na rządy twardej ręki, która dba o NASZE interesy, nie tych wszystkich &quot;baronów&quot;. Platforma pokazała że absolutnie nie jest obywatelska i nie dba o nasze interesy, tylko o własną kieszeń i stołki. Nie mówię o nałożeniu 75% podatków na najbogatszych, jak we Francji. Na początek można dać mniejszy podatek, wybadać reakcję, później z biegiem czasu ewentualnie zrobić większy narzut.
W PRLu słowo spekulant miało znaczenie pejoratywne. Dzisiaj to jest normalny ruch inwestycyjny. Skoro Prezydent zapowiada podatki na banki, akcje banków lecą. Skoro Prezydent chce pomóc frankowiczom, Zw. Banków Polskich idzie wyprzedzająco i sam chce &quot;pomóc&quot;. Tak jednak jak pisałem ta ich &quot;pomoc&quot; dla osób mających mieszkaniówki odbije się nam wszystkim - ludziom mającym zwykłe kredyty, głównie te małe 5-10 tyś i na to nic nie poradzi ani PiS ani PO ani Kukiz ani Duda. Z bankami nikt nigdzie nigdy nie wygrał i nie wygra. Wielki sukces Orbana ? Na Węgrzech od każdego naszego kredytu, który w tej chwili mamy płacilibyśmy 2x takie oprocentowanie i prowizje. Policz sobie co to oznacza dla prawie każdej polskiej rodziny. Każda próba walki z bankami jest skazana na porażkę. No oczywiście możemy w ogóle zrezygnować z obcych banków i zrobić jak na Białorusi co równa się powrotowi do PRLu i zapaści maksymalnej państwa.
Nie, nie ???? nie jestem działaczem PO, ani żadnej innej partii tylko boję się, że tak zamieszają, że to uderzy w gospodarkę, a mali przedsiębiorcy są bez ŻADNEJ ochrony w Polsce i wszystko na nich uderzy. Ludzie na pensjach sobie poradzą i tym bardziej duże firmy, ale MŚP łącznie ze mną mogą popłynąć. Dla mnie osobiście jest tylko jedna ważna rzecz. Ministerstwo Finansów wystąpiło do Rady Europejskiej o przedłużenie do 2018 roku limitu zwolnienia z VAT w wysokości 150.000zł. Najprawdopodobniej UE się na to zgodzi i będzie musiał to przyklepać parlament. Ja się boję tego, że parlamentu w sensie rządzenia nie będzie w listopadzie ani grudniu, a wtedy ma być właśnie odpowiedź UE; i nawet nie ze złej woli, ale po prostu w tym zamieszaniu tego nie uchwalą bo będą polityczne przepychanki Kukiz-Po-PiS. Zamierzam zresztą pójść na parę spotkań przedwyborczych w swoim okręgu do każdej partii z tych 3 w/w i napomknąć o tym problemie. Bez tego utrzymania limitu VAT na poziomie 150 tyś wróciło by 50.000 i mnóstwo małych firm, usługodawców, małych sklepików osiedlowych będzie miało dowalony kolejny podatek. Więc jak widzisz ja absolutnie nie jestem kimś z dużej firmy, tylko właśnie takiej, którą ma bronić PiS i Kukiz, boję się jednak ich amatorszczyzny co w czasie rządzenia PiS nie raz pokazał, że przegapią to i tysiące innych spraw. Po za tym PiS jest bardzo socjalistyczny i żeby dać to wszystko co obiecał Duda mogą podwyższyć podatki. Większym jednak zagrożeniem jest Ruch Kukiza, bo jak wejdą tylko po to, żeby wszystko psuć i negować z nikim nie wejdą w koalicję nie powstanie żaden rząd, a jak tak będzie to mamy momentalnie słabą złotówkę, bezrobocie i wszystko co najgorsze.
A co do reszty twojej wypowiedzi się zgadzam - rzesza urzędników, ściganie za byle co. Mam nawet jedną sprawę osobistą tutaj. Ja się tylko obawiam czy ta zmiana na PiS i Kukiza nie będzie jeszcze gorsza niż to co jest.
Szalony Orban!
No i powiedzcie mi: co ten szalony dyktator Orban robi?!!
Gdzie jest Gazeta Wyborcza ja się pytam?!
A wiesz ile tam ludzie płacą za raty do banków ?
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
boję się jednak ich amatorszczyzny co w czasie rządzenia PiS nie raz pokazał, że przegapią to i tysiące innych spraw.
Amatorszczyzny PO to się już rozumiem nie boisz? Np. wykorzystanie zaledwie 3% pieniędzy z UE, które były dostępne dla Polski na modernizację kolei.
A wiesz ile tam ludzie płacą za raty do banków ?
Ile?
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Bardzo dobry tekst, pokazujący dlaczego Komorowski przegrał i dlaczego ludzie mają już dość Platformy. Ciekawe jest to, że pisze go wyborca samej Platformy, który już raczej na nich nie zagłosuje.



To już trzeci dzień od porażki Komorowskiego, a Wy, biedni politycy PO, nadal nie wiecie czemu tak się stało, a nie inaczej. Joanna Mucha coś mówi o komunikacji, jakiś &quot;biedny&quot; doradca Prezydenta bredzi coś o plakatach. Ułatwię wam. Nikt by Wam nie zrobił takiej kampanii, takich spotów, takich ulotek, które by dały Wam zwycięstwo. To było niemożliwe. Bo Wy wkurzyliście ludzi. Pisze do was, bo wy nie rozumiecie i chyba nie jesteście w stanie zrozumieć, co zniechęciło do Was młodych ludzi. No, ale po kolei.

Walka do końca
Mam 34 lata, wyższe wykształcenie i urodziłem się w Warszawie, mieszkam na Ursynowie i jakby na to nie patrzeć, jestem typowym waszym wyborcą. Jeszcze.

Do samego końca wspierałem Bronisława Komorowskiego, tam gdzie Was nie było, czyli w internecie. Było bardzo ciężko odpierać argumenty przeciwko, już wtedy wiedziałem, że to ostatni raz, że jak będę was wspierał w październiku, to się skompromituje, bo na dzień dzisiejszy, nie da Was się bronić. Cała moja kampania poparcia dla Bronka skończyła się tylko dwoma banami. Wymowne, jak bardzo dla was ważny jest internet to fakt, że od piątku wasz profil na FB milczy. Dosłownie ręce same zbierają się do braw.

Jesteście w szoku, niedowierzanie, nie przewidzieliście tego? Uważacie, że to czerwona kartka dla Was. Powiem Wam, że tych żółtych kartek dostaliście sporo. Skoro Donald Tusk wyjechał, to Wam podpowiem, dwie żółte to jedna czerwona. Pierwszą dostaliście już ponad rok temu, jak odbyło się referendum w Warszawie. Dla mnie, jako Warszawiaka z krwi i kości, było to dość dziwne, Hanka w porównaniu z innymi prezydentami po 89. jest najlepszym, który rządzi Warszawą. A tutaj wystarczy dość prosty powód, czyli podwyżka biletów i bez problemu ludzie zebrali podpisy. Szybciej i więcej niż ktokolwiek to mógł przewidzieć. Wy, oczywiście zbagatelizowaliście to, chociaż to miało miejsce w bastionie PO. Bo Hanka to taka Platforma w pigułce – z jednej strony Stadiony, wyremontowana Puławska, dużo inwestycji, rozpoczęta druga linia, ale z drugiej strony te buta, arogancja i te wszystkie grzechy, które są w dużej polityce, w Waszym wykonaniu.

Czy ktoś coś robił?
Czas leciał, a Wy nic nie robiliście. Ja się dziwiłem tylko, że coraz więcej osób, które uważałem za mocnych przeciwników PiS, nagle zaczęli mówić, że nigdy nie zagłosują na PO. Bo jesteście oderwani od rzeczywistości, totalnie. Nie zauważyliście, że taki &quot;pudelek&quot; obrócił się przeciwko wam, na takie Demotywatory nie macie po co wchodzić, bo tam was nienawidzą. A jakbyście tego nie wiedzieli, to właśnie tam, na FB, Twitterze Polacy wyładowują swoją złość na was. Chyba nie zdajecie sobie sprawy, jaką furorę zrobiło zdjęcie na Demotach i Kwejkach, na którym była pokazana &quot;suflerka&quot; Prezydenta wraz z Joanną z pod krzyża. W ciągu jednego dnia wyszło, że PO manipuluje wyborcami i cała afera z krzyżem to była ściema. Ta Pani, albo jest osoba o bardzo małym rozumku i nie zorientowała się, że wszystko wrzucone do internetu tam zostaje, albo była pewna, że wystarczy postraszyć PiS i wygrana w kieszeni. Wyszło na to, że ludzie zaczęli się Was bać.

A nie łudźcie się, do października nie odzyskacie internetu. Tu jest 8 lat zaniedbań i tym internetem rządzą Kukizowcy i wyznawcy Korwina.

Nie zorientowaliście się, że jest pokolenie, które nie ogląda TV i nie ma TV w domu. Myśleliście, że jak wyślecie Komorowskiego do Kuby Wojewódzkiego to coś Wam to da? To trafiło tylko do przekonanych i część ludzi zbulwersowało się taką chamską &quot;ustawką&quot; i Wam zrobili na złość. Pierwsza lekcja dla Was. Dzisiaj TVN jest passe. Wiecie czemu Wam debaty nie pomogły? Bo ludzie mają YouTube i tam mogą sobie wszystko sprawdzić i wymienić w komentarzach swoimi spostrzeżeniami. Telewizja już nic nie znaczy, bo serwuje takie programy, które urągają mojej inteligencji. Jak ja mam do wyboru między śpiewającymi dzieciakami a grubasem skaczącym do wody, to dochodzimy do sytuacji, gdzie serial &quot;Ranczo&quot; to wybitnie inteligentny program dla ludzi wykształconych. No, ale Wy myśleliście, że debaty załatwią sprawę.

Nic nie rozumiecie
Bardzo bym chciał, żeby ktoś &quot;źle podpowiedział&quot; Komorowskiemu z tym referendum, bo jak Prezydent sam na to wpadł, to może dobrze, że go nie wybraliśmy. Nie kumacie, że jakby była możliwość skreślenia &quot;sarny z krzesłem&quot; to Ona by dostała podobny wynik jak Kukiz.

SKANDALEM jest fakt, że 8 lat zajęło wam dojście do wniosku, że można zapytać ludzi, czy w konflikcie obywatel vs urzędnik wygrywa obywatel, jak są niejasności. Już nieważne, że to jest tak, jakbyście pytali ludzi, czy chcą mieć słoneczną pogodę cały rok. Wy nie kumacie, że to było jedno z waszych haseł 8 lat temu, że tak ludzie sobie wyobrażali Platformę Obywatelską, że właśnie takie sprawy załatwi na początku, a nie dwa tygodnie przed drugą turą.

Myśleliście, że spadek bezrobocia i wzrost PKB załatwi reelekcję Komorowskiego? To Wam napiszę, jak to wygląda. Gdyby Pani Kopacz,przejechała się do takiej Polski Powiatowej, np. do takiego Brzegu, to pewnie byłaby w szoku, ile w tym mieście jest Biedronek, Małpek i innych Żabek. W takich Dolicach, gdzie mieszka 2000 osób też postawiono Biedronkę. PKB rośnie? Rośnie, bo to idealna miejsce i podobne jemu do &quot;dojenia&quot; tych, co dostają kasę od rodziny z zagranicy. Bezrobocie spada? Spada, młodzi po studiach mogą realizować swoje kariery na kasie w dyskoncie. W Polsce ludzie kończą studia i zamiast projektować samochody, skręcają je z gotowych komponentów.

Nowe pokolenie
Polska bardzo się zmieniła przez ostatnie 5 lat. Teraz fakt, że ktoś obalał komunizm jest tak samo ważny, jak uczestnictwo w Bitwie pod Grunwaldem. Ułatwię Wam – są ludzie, którzy się urodzili po 89., innej Polski nie kojarzą, PRL to oni widzieli w filmach i serialach Barei. Oni właśnie zagłosowali na Dudę. To są właśnie ci, którzy siedzą w internecie i są od was odgrodzeni murem. To właśnie Oni odsłuchiwali jak Bieńkowska mówi, że tylko idiota albo złodziej pracuje za 6 tyś. zł. A właśnie, Bieńkowska nadal jest w PO?

Zrozumcie, że ludzi nagranych na taśmach w &quot;Sowa i Przyjaciele &quot; już dawno nie powinno być w PO. A nie czekanie na koniec śledztwa i tak dalej. Sorry, taki mamy klimat polityczny. Przypomnę Wam, że właśnie to Was 8 lat temu różniło od PiS, dzięki temu, że obiecywaliście, że czegoś takiego nie będzie miało miejsca, wygraliście wtedy wybory. Widać, nauka poszła w las. Po I turze, patrzę Sienkiewicz wychodzi z radia, jako polityk PO. Gratuluje, oby tak dalej. Posłów z &quot;Afery Madryckiej&quot; już dawno nie ma w PiS.

Już przegraliście
Chciałbym napisać coś pocieszającego, coś, co by dało jakąś nadzieję. Wy już przegraliście w październiku, możecie tylko minimalizować różnice w przegranej i modlić się, żeby PSL się od Was się nie odwrócił. Pozdrawiam posła Kłopotka. Przed wami wiele trudnych decyzji – taka jak referendum. Podpowiem Wam, że oba rozwiązania są dla Was fatalne. Jak się odbędzie, albo zrezygnujecie z niego, to i tak to będzie woda na młyn dla waszych przeciwników. Nie próbujcie nagle realizować wszystkich obietnic, bo to i tak Was pogrąży. Musicie przeprosić wyborców, mnie i innych, którzy są Wami rozczarowani na maksa i liczyć na to, że się &quot;Prezes&quot; jakoś wyłoży. Wasza polityka do poniedziałku polegała na tym, że jak Wy nie czuliście oddechu PiS na plecach, to nic nie robiliście. Ile to było nowych otwarć w PO?

Ja idę w niedzielę na Torwar, bo jedynym ratunkiem dla Was, jest to, że powstanie jakaś alternatywa dla rozczarowanych PO, ale nie chcących powrotu PiS do władzy. Straszenie PiS już Wam nie pomoże. Ludzi bardziej wkurza, że jak Wy objadacie się ośmiorniczkami, popijanymi drogim winem, inni nie mają nadziei ani pomysłu na jutro.

Mam nadzieję, że wyciągniecie wnioski, bo właśnie ktoś je Wam podał na tacy.

PS. Pozdrawiam Miśka Kamińskiego i innych sztabowców, którzy doprowadzili do tego, że ludzie w niedzielę z bólem ręki stawiali krzyżyk na Komorowskiego. Taką opinię usłyszałem od bardzo wielu znajomych.
źródło: http://natemat.pl/143871,list-wyborcow-platformy-wkurzyliscie-ludzi-i-ciagle-nie-wiecie-dlaczego-powiemy-wam
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Napiszę tylko tyle: Na PO w którym byli: Jan Rokita, Zyta Gilowska, Maciej Płażyński czy Jarosław Gowin mógłbym zagłosować.
Na PO z Michałem Kamińskim. Sławomirem Nowakiem. Joanną Kluzik-Rostkowską, Bartoszem Arłukowiczem i starymi komuchami pokroju pani Huebner nie zagłosuję nigdy, bo się brzydzę.
A propos Sławka Nowaka to dzisiejsza decyzja sądu jest hańbą dla wymiaru sprawiedliwości. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/491495,sad-uchylil-wyrok-w-sprawie-zegarka-slawomira-nowaka.html
Przekaz jest jasny - jesteś z PO to jesteś bezkarny. Najlepsze, że argumentem za umorzeniem sprawy jest majątek Nowaka. Czyli biednego by za to wsadzili... Ciekawe skąd Nowak ma ten zegarek. Przypominam, że producent Pendolino jest znany z korumpowania decydentów w wielu krajach.
edit: a pani Kopacz na to &quot;nic się nie stało, Sławku nic się nie stało&quot;
http://fakty.interia.pl/polska/news-kopacz-o-powrocie-nowaka-do-polityki-to-jego-decyzja,nId,1825851
Tu mamy kolejny przykład olewania demokracji http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/491489,marek-belka-zrezygnuje-by-komorowski-mogl-mianowac-nowego-szefa-nbp.html
Gdyby takie coś chciał zrobić PiS to Lisweek, WSI24 i GWno nawoływałyby do rewolucji...
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Ktoś w końcu da bana temu Adamo80? Jego kłamstw i bredni nie chce się czytać.
No to ile płacą Węgrzy za kredyty po opodatkowaniu na Węgrzech żydowskich instytucji? Jeśli tak dużo to czemu drugi raz z rzędu wybierają Orbana z poparciem na poziomie plus minus 50%?!
Z żydowskimi, złodziejskimi bankami da się i trzeba wygrać. To najwięksi złodzieje świata w majestacie prawa obracający naszymi środkami.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ktoś w końcu da bana temu Adamo80? Jego kłamstw i bredni nie chce się czytać.
Wiesz ja sam jestem Żydem i do tego gejem i do tego czarnoskóry więc ban to mało, powinieneś mnie wytropić i zabić.
A jak nie wiesz jakie są raty kredytów na Węgrzech popytaj Węgrów. Obecnie Banki przestały kompletnie wspierać na Węgrzech przedsiębiorców, są bo są. Na razie nie ma jeszcze skutków ubocznych, będą w okresie kilku lat, ale wtedy Fideszu już może dawno nie być, ale spowolnienie zostanie. Zresztą tam kraj był w opłakanym stanie i to uderzenie w Banki było działaniem ratunkowym, u nas jest inaczej. Tam jest stała stopa procentowa, u nas zmienna i jest wiele innych czynników, ale ja nie jestem ekonomistą, a tym bardziej ty, który jedynie co zarzucasz to: .Żydowskie banki&quot; Szczerze mówiąc to za to to ty powinieneś dostać bana bo za szerzenie nienawiści rasowej są w polskim prawie karnym paragrafy. Mógłbym zgłosić na ciebie donos do prokuratury i by się tym musiała zająć. Pewno za chwilę zdejmą ci ten post moderatorzy.
Banki we współczesnym świecie napędzają każdą gospodarkę, a problem banków oznacza problem kraju (kryzys w USA). Czy uważasz, że ja się nie wściekam na monopol banków, zresztą nie tylko banków tylko wszystkich wielkich korporacji monopolistycznych, które podzieliły sobie świat jak tort ? Wściekam się i jak by było inne rozwiązanie nie uderzające w gospodarkę, a co za tym idzie w nas wszystkich też bym bardzo chciał się postawić bankierom. Np szczytem wszystkiego były premie jakie sobie wypłacili w USA po kryzysie kiedy to państwo musiało ich ratować. Niestety rządy są za słabe, a na pewno Polska, ale jak widać przykład z USA nawet takie mocarstwo światowe.
A propos Sławka Nowaka to dzisiejsza decyzja sądu jest hańbą dla wymiaru sprawiedliwości. http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/491495,sad-uchylil-wyrok-w-sprawie-zegarka-slawomira-nowaka.html
Przekaz jest jasny - jesteś z PO to jesteś bezkarny. Najlepsze, że argumentem za umorzeniem sprawy jest majątek Nowaka. Czyli biednego by za to wsadzili... Ciekawe skąd Nowak ma ten zegarek..
Od razu hańba ? Często wyroki w apelacji są łagodzone. Podzielam argumentację sądu. Pomyśl logicznie - koleś ma majątek, nie znam sprawy, ale zgaduję np 300.000zł, zataja, przeoczył po prostu coś za 20 tyś i nie wpisał tego do oświadczenia majątkowego. Przecież to nie jest morderstwo, gwałt czy korupcja. To jest żadne przestępstwo bo pewno zapomniał. Jak by ukrył Jaguara za pół miliona to co innego, wtedy by można było mówić o celowym działaniu. W przypadku zwykłych biednych ludzi w ogóle nie istnieje takie przestępstwo bo zwykli ludzie nie muszą robić oświadczeń majątkowych...
Ludzie by chcieli by politycy chodzili w łachmanach i jeździli tramwajami - wtedy by chyba byli najszczęśliwsi. Tak się składa, że mieliśmy w Polsce Towarzysza Wiesława, który tak właśnie żył. I co z tego skoro był dyktatorem, który kazał strzelać do ludzi.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Wiesz ja sam jestem Żydem i do tego gejem i do tego czarnoskóry więc ban to mało, powinieneś mnie wytropić i zabić.
A jak nie wiesz jakie są raty kredytów na Węgrzech popytaj Węgrów. Obecnie Banki przestały kompletnie wspierać na Węgrzech przedsiębiorców, są bo są. Na razie nie ma jeszcze skutków ubocznych, będą w okresie kilku lat, ale wtedy Fideszu już może dawno nie być, ale spowolnienie zostanie. Zresztą tam kraj był w opłakanym stanie i to uderzenie w Banki było działaniem ratunkowym, u nas jest inaczej. Tam jest stała stopa procentowa, u nas zmienna i jest wiele innych czynników, ale ja nie jestem ekonomistą, a tym bardziej ty, który jedynie co zarzucasz to: .Żydowskie banki&quot; Szczerze mówiąc to za to to ty powinieneś dostać bana bo za szerzenie nienawiści rasowej są w polskim prawie karnym paragrafy. Mógłbym zgłosić na ciebie donos do prokuratury i by się tym musiała zająć. Pewno za chwilę zdejmą ci ten post moderatorzy.
Banki we współczesnym świecie napędzają każdą gospodarkę, a problem banków oznacza problem kraju (kryzys w USA). Czy uważasz, że ja się nie wściekam na monopol banków, zresztą nie tylko banków tylko wszystkich wielkich korporacji monopolistycznych, które podzieliły sobie świat jak tort ? Wściekam się i jak by było inne rozwiązanie nie uderzające w gospodarkę, a co za tym idzie w nas wszystkich też bym bardzo chciał się postawić bankierom. Np szczytem wszystkiego były premie jakie sobie wypłacili w USA po kryzysie kiedy to państwo musiało ich ratować. Niestety rządy są za słabe, a na pewno Polska, ale jak widać przykład z USA nawet takie mocarstwo światowe.
Zaraz, zaraz jaką nienawiść? gdzie w moich postach widzisz nienawiść? i sam zaplątałeś się jak gó*** w worku. Skoro zarzucasz mi, że moje posty są nienawistne w stosunku do narodu wybranego i jego znaczenia wśród banksterskiej sitwy to sam przyznajesz, że judobanki prowadzą zbrodniczą działalność. Hahahahaha, bardzo proszę o zgłoszenie postu i donosu do prokuratury- będzie ubaw jak nigdy.
Nie popytam Węgrów. To ty napisałeś tutaj o rzekomych ogromnych kosztach kredytów Węgrów dlatego czekam na suche liczby i twarde dane. Inaczej te kłamstwa odszczekasz. Zresztą to i tak nie będzie miało żadnego znaczenia bo Orban opodatkował żydowskie instytucje w pierwszej kadencji, rządzi już drugą a ostatnio dostał znów prawie 50% w międzyczasie spłacając całą pożyczkę dla mfw. Gdyby byłoby tragicznie tak jak próbujesz to przedstawiać nie dostałby 10 % poparcia. Banki zarabiają najwięcej na NASZYCH pieniądzach więc muszą płakać i płacić. Jakieś bredzenie, że się wycofają to twój styl.
Szczytem wszystkiego jeśli piszesz już o USA to była zbrodnicza działalność banków do czasu......w 2008 niejaki
Lehman Brothers
- naturalnie bank żydowski pięr*** bo do wtedy udzielał w imię zysków kredyty każdemu- nawet temu bez rąk i nóg, w końcu się skończyło.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
@Adamo80
Ja też chciałbym się w końcu dowiedzieć od ciebie ile Węgrzy płacą za te kredyty, dowiem się?
 
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
Ad vocem tekstu Bułeczki.
Faktycznie celne uwagi, ale mi się wydaje, że (pomijając wszystkie wpadki, skandale ect) to nastąpiło pewnego rodzaju zmęczenie materiału. PO rządziło długo, Tusk wyjechał na emigrację i został zastąpiony przez nijaką Kopacz. To wszystko pociągneło w dół Bronka, który nie miał się czym pochwalić jeśli chodzi o pięcioletni dorobek (poza wpadkami, które w dobie interentu ciężko ukryć (tak jak kiedyś nawalonego Kwacha)). Całości dopełniła bardzo słaba kampania. Kontrkandydat nie robił błędów oraz miał bardzo intensywną i długą kampanię.
 
N 31

nocoty

Użytkownik
A jak myślicie NowoczesnaPL wejdzie do sejmu? Czy to tylko robienie szumu i z dużej chmury będzie mały deszcz? ;)
Wlasnie mialem sie zapytac, co to kur... za przeproszeniem jest? Nic sie o nich nie slyszy, a juz maja niby 5%?! Smierdzi mi to szalupa ratunkowa dla uciekinierow z PO i SLD oraz reakcja na rosnace poparcie ruchu Kukiza. Do tego zalozycielem jest Balcerowicz ktorego nie cierpie i Petru ktory jest dobrym ekonomista ale na uslugach PO... Absolutnie nie wierze w te ich 5%, to zwyczajna manipulacja sondazami majaca zakorzenic w glowach lemingow ktorzy w to wierza, ze pojawila sie &quot;ciekawa alternatywa&quot;, ktora w dodatku blyskawicznie zdobywa poparcie.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
A jak myślicie NowoczesnaPL wejdzie do sejmu? Czy to tylko robienie szumu i z dużej chmury będzie mały deszcz? ;)
Obiektywnie mówiąć mają duże szanse. Na pewno zagłosują na nich ludzie z lewicy, dlatego że obecnie lewica w naszym kraju jest słabsza niż serwis Agnieszki Radwańskiej. A do tego pewna cześć zawiedzionych z rządów Platformy. Jednak nie dajmy się nabrać, to żadna nowa formacja, to po prostu kopia PO. W przypadku wygrania wyborów przez partię Ewy Kopacz, koalicja z NowoczesnaPL jest wręcz pewna. Celowo stworzona partia aby zebrać tych niezadowolonych. Media pompuja Petru i spółke, Petru jest non stop w TV i Radio. Mówią iż nie przyjmuja spadochroniarzy, a sam Petru przecież należał do UW. ????

Kim są Nowocześni? Petru to ekonomista i były działacz Unii Wolności, w latach 1997–2000 doradca Leszka Balcerowicza, ówczesnego wicepremiera i ministra finansów. Sam Balcerowicz - w PRL członek partii komunistycznej i pracownik Instytutu Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR - także ma być jednym z inicjatorów nowego stowarzyszenia. &quot;Nowoczesny&quot; będzie Władysław Frasyniuk, oraz Andrzej Olechowski.
Olechowski to były minister finansów i szef resortu spraw zagranicznych, a jeszcze wcześniej - współpracownik komunistycznego wywiadu (Departament I MSW); był kontaktem operacyjnym esbeka Gromosława Czempińskiego (w latach 90. szefa Urzędu Ochrony Państwa). W 2009 r. Czempiński w wywiadzie dla „Niezależnej Gazety Polskiej” przyznał, że był jednym z inicjatorów założenia Platformy Obywatelskiej, co było potwierdzeniem plotek, że PO została w pewnym sensie założona przez służby. Czy ktoś doszedł do wniosku, że w obronie III RP trzeba powołać do życia nowy byt polityczny.
 
N 31

nocoty

Użytkownik
Petru z socjalistami? Nie uwierzę póki nie zobaczę ????
Peło już powoli skręca w lewo, odpadki z SLD skręcą trochę w prawo i się spotkają jako partia centrolewicowa. Zresztą czego oni by nie zrobili żeby utrzymać się przy korycie (słabnąca PO i umierające SLD) lub się do niego dostać (Petru)? ????
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Podzielam argumentację sądu. Pomyśl logicznie - koleś ma majątek, nie znam sprawy, ale zgaduję np 300.000zł, zataja, przeoczył po prostu coś za 20 tyś i nie wpisał tego do oświadczenia majątkowego. Przecież to nie jest morderstwo, gwałt czy korupcja.
Zatajenie w oświadczeniu majątkowym mienia o wartości &gt;10 tys. jest zagrożone karą więzienia do 3 lat. Zresztą sąd pana Nowaka nie uniewinnił, tylko warunkowo umożył sprawę tak, by ten nie miał zakazu kandydowania w najbliższych wyborach.
To jest żadne przestępstwo bo pewno zapomniał.
Przepraszam, a skąd Ty to wiesz? Nowak do dziś nie wyjaśnił w sposób przekonujący skąd ma ten zegarek. W świetle podsłuchanej rozmowy Nowak-Parafianowicz nie był bym taki pewien, że chodzi o zwykłą pomyłkę. Żona Nowaka &quot;od lat jedzie na stracie&quot; i tenże próbował blokować kontrole skarbowe.
Jak by ukrył Jaguara za pół miliona to co innego, wtedy by można było mówić o celowym działaniu.
Nie wiesz, czy działanie było celowe czy nie. Przestępca złapany za rękę często twierdzi, że to nie jego ręka...
W przypadku zwykłych biednych ludzi w ogóle nie istnieje takie przestępstwo bo zwykli ludzie nie muszą robić oświadczeń majątkowych...
Owszem istnieje, Otóż w Polsce bierne prawo wyborcze mają nie tylko bogaci. Wystarczy zostać radnym i trzeba złożyć oświadczenie majątkowe. Wielu posłów w momencie wyboru miało niewielki majątek - chociażby tapicer Łukasz Tusk.

Ludzie by chcieli by politycy chodzili w łachmanach i jeździli tramwajami - wtedy by chyba byli najszczęśliwsi. Tak się składa, że mieliśmy w Polsce Towarzysza Wiesława, który tak właśnie żył. I co z tego skoro był dyktatorem, który kazał strzelać do ludzi.
Widzisz, cały Ty. W żadnym miejscu nie napisałem, że politycy mają żebrać na ulicy. Ba, moim zdaniem, zarobki parlamentarzystów czy członków rządu są za niskie i powinniśmy je podnieść. Państwo tanie =/= państwo dziadowskie. Uważam jednak, że polityk powinien być w sprawach majątkowych jak żona Cezara (pan Nowak to raczej pod Messalinę podchodzi). Zero tolerancji dla krętactw!
BTW strzelających do robotników na rozkaz Gomułki Platforma chroni i organizuje im pogrzeby państwowe.
 
D 9

denixior

Użytkownik
Po wczorajszym spektakularnym wypierdoleniu(dlatego spektakularnym, że AD pół roku temu nikt nie znał, a BK miał 65% poparcia) pana Borata Komorowskiego z funkcji prezydenta miałem sobie dać spokój z wpisami politycznymi..
Niestety odpaliwszy rano laptopa natknąłem się na cały zbiór pięknych wpisów ludzi, którzy kompletnie nie dyskutowali na tematy polityczne. Siedzieli jak mysz pod miotłą i czekali, aż jaśnie pan Borat przyklepie drugą kadencję. Ludzi, którzy pewnie nie byli w stanie dyskutować, bo nie mieli zdania, nie wiedzieli jak, nie chcieli, nie musieli, nie robili tego, bo teoretycznie polityka ich nie interesuje...
Aż tu nagle JEB Z DZIDY. Komorowski zmienia robotę i bierze kredyt. I zaczęło się...Lament jak skurwisin.
Znowu ***** Smoleńsk! Kaczyński! Macierewicz! Rydzyk! Będzie policja religijna! Koniec świata! Smoleńsk *****!Trza się pakować i uciekać! Brzoza! Gdzie jest krzyż! PiSiory idą po władzę!
Nic mnie tak nie cieszy jak właśnie ten lament. Nagle powyłaziły z nory bezmyślne lemingi i napierdalają stereotypowymi hasłami prosto z reżimowych stacji i portali...
Ciekawe, który z Was, drogie Lemingi ma w ogóle pojęcie o czym pisze? Skąd u Was to zacietrzewienie w stosunku do PiSu? Co Wy wiecie o rządach PiSu? Co Wy wiecie o Macierewiczu? O Kaczyńskim? Co wiecie o polityce jako takiej? To co przeczytaliście na stronie GWiazdy Śmierci? Wysłuchaliście Jarusia Kuźniara? Albo w TVP Info przekazali Wam co jaśnie panująca Platforma kazała.
Odpowiem Wam. CHUJA WIECIE! Emotikon smile
Pierdolicie kocopoły o religii, o obowiązkowych książeczkach z podbitymi mszami itp. Wydaje Wam się, że jesteście zabawni i postępowi. Że będzie katolicka propaganda.
Pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam tego typu &quot;argumenty&quot;. Ja, gość, który od 20 lat jest zadeklarowanym ateistą, z kościołem mi nie po drodze...gość co nawet mgr pisał o krytyku chrześcijaństwa, tego zagrożenia nie widzę. Nie przypominam sobie żeby za PiSu, państwo polskie, było wyznaniowe.
Pierdolicie o Macierewiczu, że oszołom...że idiota. Niesiołowskiego - piewce miłości - widzieli? Widzieliście kiedyś Antka Macierewicza pieniącego się, obrażającego ludzi na około? Wiedzieliście, że ten facet rozpracowywał komunistyczną agenturę i chciał wprowadzić dekomunizację, dzięki której nie byłoby politycznych ścierw w PL? Facet, który od 2010 zajmuje się Smoleńskiem, bo widzi, że coś jest nie tak. Szkodzi komuś? Próbuje wyjaśnić katastrofę, która do tej pory nie jest wyjaśniona w 100%, a państwo polskie nie ma ani wraku, ani oryginałów skrzynek. Nie ma nic. Bo Polska istnieje teoretycznie, jak powiedział był minister spraw wewnętrznych...który nota bene kazał podpalić budkę koło Ambasady Rosji..od taka prowakacyjka, żeby upierdolić Narodowców.
Pierdolicie o Kaczyńskim. Co o nim wiecie? Prócz tego, że jest starym kawalerem, nie ma kota, nie miał rachunku bankowego...Znowu Wam się wydaje, że jesteście postępowi, nowocześni, europejscy...bo Wam w TVN tak powiedzieli.
Pierdolicie o pukaniu o 6 do drzwi itp...Szkoda tylko, że za rządów PO staliśmy się najbardziej inwigilowanym społeczeństwem w UE. Że podsłuchuje się najwięcej rozmów, że areszty tymczasowe wydłuża się za byle pierdołę, że ludzie giną, bądź są pobici z rąk policji, a ta policja jest bezkarna.
Także taka moja rada. Zanim napiszecie bzdury...POMYŚLCIE. Bo chuja się znacie, a tylko się kompromitujecie...
I piszę to ja - gość, który z PiSem nie ma nic wspólnego. Nigdy na nich nie głosował, a wczorajsze wybory traktował jako wybór mniejszego zła. Rozumiem, jak ktoś ma poglądy lewicowe...i pisze merytorycznie o takim, a nie innym wyborze, tyle...że nie widziałem ani jednego takiego wpisu Emotikon smile
Ot, lemingi...po prostu jesteście lemingami. Idziecie jeden za drugim w przepaść...BEZMYŚLNIE
Bardzo trafny komentarz jednego z komentujących pod wklejonym przez Bułeczkę tekstem.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja tylko powiem tak na to wszystko. PO nagrabiła sobie niesamowicie, chyba ludzi bardziej od afery hazardowej, która zresztą dla nas graczy odbiła się bardzo niekorzystnie (Pan Kapica łapiący ludzi grających po 5zł) najbardziej zabolały te taśmy prawdy. Dlatego, że widać w nich jak bardzo ta władza jest butna, arogancka, a jednocześnie oderwana od ludzi. Wiadomo, że oni tam zarabiają grube pieniądze np. Belka i bardzo dobrze, ale jak ludzie słyszą, że idą na obiad za 2 tyś to jednocześnie wzbudza się znana z psychologii zazdrość: &quot;dlaczego nie ja ?&quot; w połączeniu z tezą &quot; za co ?, przecież ja mam fatalnie&quot; i tu jest prosta konkluzja - zmiana. Martwią też bardzo takie teksty jak &quot;Polska istnieje teoretycznie&quot; itd, ale mimo tych wszystkich taśm prawdy NIGDZIE NIE BYŁO KORUPCJI, co bardzo cieszy, czego np nie można powiedzieć było o byłym koalicjancie PiSu, nie istniejącym już - Samoobronie.
Tak naprawdę całe te wybory to wszystko jest tylko grą socjotechniczną - jak przekonać ludzi do siebie i robić to co i tak trzeba. Oczywiście ja to wszystko odnoszę wyłącznie do spraw ekonomicznych, ale to teraz jest dla nas najważniejsze, a nie Smoleńsk czy in vitro i Maciarewicz. W ekonomii tak naprawdę jest bardzo małe pole manewru, jeśli mówimy o kapitaliźmie. W socjaliźmie gospodarka była ręcznie sterowana i wiemy czym ten system się zakończył. Po prostu tak naprawdę nie ma obecnie, nikt nie wpadł na nic lepszego niż wolna gospodarka. Pewną niewielką korektę da się zrobić, ale tylko niewielką. Słuchałem dzisiaj Piotra Dudy z Solidarności i miałem już zacząć tu pisać jak to sojusz Prezydenta Dudy ze związkowcem Dudą zniszczy nasz kraj, ale wysłuchałem do końca i ten pomysł Dudy i zrealizowanie obniżenia wieku emerytalnego absolutnie nie zagrozi gospodarce ani ZUsowi bo: przejście na obniżony (poprzedni) wiek ma być dobrowolne, a wtedy emeryt otrzyma 880zł czyli najniższą emeryturę, każdy inny będzie mógł pracować dłużej i podejrzewam, że jak tylko zdrowie pozwoli, będzie pracował. Okres składkowy 40 lat przepracowanych też wydaje się fair, bo jak ktoś zaczął w wieku 18 lat harować po prostu nie powinien przy podobnym okresie składkowym pracować dłużej. Oznacza to więc tylko to, że PiS da emerytom wybór: możesz przejść wcześniej na emeryturę za 880zł albo pracować do 70tki i mieć więcej. PO nie dawała takiego wyboru i kazała każdemu pracować do 70tki. Jest to więc czysty zabieg socjotechniczny PiSu, ale jak to mówią kasa będzie się zgadzać. Mnie osobiście to bardzo cieszy bo nie będzie jednak oznaczać jakiegoś podnoszenia podatków czy ZUSu, martwi jednak, że ludźmi tak łatwo manipulować. I tak jak z tym wiekiem emerytalnym pewno będzie tak samo z bankami czy niby zatrzymaniem emigracji. Nie sądzę aby Duda czy PiS zrobili to przewalutowanie na franku bo A: frankowiczów w Polse to może 3% społeczeństwa, B: Duda w swojej obietnicy dokładnie użył słowa: &quot;Banki POWINNY przewalutować&quot;, a nie było nic o jakiejś ustawie w tej sprawie C: Banki same coś zrobią, już zaczęły robić. Reasumując zrobi się coś co jest nośne, czego ludzie i tak nie zrozumieją, ale będzie. W rezultacie: Duda i PiS spełni wszystkie swoje obietnice, rzeczywiście nie podniosą podatków czy ZUSu, a może nawet obniżą, do ludzi &quot;pójdzie&quot; sygnał, że się coś zrobiło i wszyscy będą zadowoleni, natomiast czy realnie coś się zmieni ? Tak - będziemy mieli najładniejszą pierwszą damę i najładniejszą pierwszą córkę, oraz najprzystojniejszego Prezydenta ???? No chyba, że przyjdzie Kukiz z 40% poparciem i rozpie.... wszystko, ale wtedy to już będzie trzeba tylko uciekać stąd.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom