Forum VIP

Początek rozgrywek: 16. maja 2015

-It will be the first time the World League will feature 32 teams, having had 28 teams in 2014, 18 teams in 2013 and 16 teams from 2001–03 and 2006–12. The World League featured 8 teams in its inaugural year in 1990, 10 in 1991 and then 12 from 1992–2000 and 2004–05.
-During the Intercontinental Round, Pools A to E will play double home and away matches, for a total of 12 matches per team. Pool F to H will feature two stand-alone tournaments.
-The last ranked team of Group 1 after the Intercontinental Round could be relegated if the winners of the Group 2 Final Round can meet the promotion requirements set by the FIVB.
-The Group 1 Final Round hosts Brazil, the top two teams from Pool A and B and the winners of the Group 2 Final Round will qualify for the Group 1 Final Round. If Brazil are one of the top two teams in Pool A, Pool A will send its top three teams.
-The Group 2 Final Round hosts Bulgaria and the winners of Pool C, D and E will qualify for the Group 2 Final Round. If Bulgaria are ranked first in Pool C, the team ranked second of Pool C will qualify for the Group 2 Final Round.
-The Group 3 Final Round hosts Slovakia, the winners of Pool F, G and H will qualify for the Group 3 Final Round. If Slovakia are ranked first in Pool G, the team ranked second of Pool G will qualify for the Group 3 Final Round.

Forum VIP
A ma ktoś &#39;14&#39; Kanady i Kuby? Kusi mnie Kuba +2.5 seta...
typ był bardzo dobry ale to co zrobił trener Kubańczyków w ostatnim secie + nieszczęśliwa kontuzja i wyszło jak wyszło niestety

volman 1,1K

volman

Liga Światowa grupa E 16:10
Finlandia - Belgia 1.7 Pinnacle 2-3

W grupie E Lidze Światowej wczoraj miał miejsce bardzo zacięty pojedynek pomiędzy Finlandią a Belgią. Zwycięsko wyszli goście z Beneleksu, którzy mimo wygrywania 2-0, wygrali 3-2.
Mogę rzec, że Belgowie odskakiwali Finom dzięki świetnym zagrywkom: w pierwszym secie Sama Deroo, nowego przyjmującego Zaksy Kędzierzyn Koźle, w drugim secie Pieter Coolman kilkoma dobrymi zagrywkami sprawił, że wynik był 6:1, zaś w piątym decydującym secie dobre zagrywki Pietera Verheesa sprawiły, że wygrywali 2:8. Szczególnie w drugim secie w którym Finowie przegrywali kilkoma punktami, które odrobili i doprowadzili do 28-30, gdyby tego seta wygrali to myśle, że mecz mógłby się inaczej potoczyć. Finowie w drugim secie obronili aż 5 piłek setowych.
Jednak mimo wszystko Finowie dobrze się zaprezentowali wczorajszego dnia, środkowy Matti Oivanem, ale przede wszystkim zdobywcy 21 punktów Antti Siltala i Urpo Sivula, w ekipie Belgii 25 punktów zdobył Sam Deroo.
Belgowie również lepsi byli w bloku w którym zdobyli o 7 punktów więcej niż rywale. Finowie zaś momentami grali genialnie w obronie jednak często zdarzały się karygodne błędy.
Jednak uważam te dwie drużyny za równe, jednak nie wyobrażam sobie aby Finlandia miała drugi mecz u siebie przegrać ponieważ wczoraj aż tak źle nie zagrali. H2H w ostatnich 6 meczów (łącznie z wczorajszym) Finowie wygrali 3-krotnie. W tamtym sezonie w tych samych rozgrywkach wygrali dwukrotnie 3-2.

redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Finlandia - Belgia

Wczorajsze spotkanie wygrane 3:2 przez Belgów. Nie da się ukryć, że poziom był przeciętny. Sporo długich serii, które zazwyczaj skutkowały słabą postawą jednego zespołu, a nie jakimiś wybitnymi zagraniami drugiej drużyny.
Po stronie Belgów brakuje kilku zawodników: środkowy Van De Voorde, przyjmujący Verhanneman czy atakujący Van Den Dries (wypadł w ostatniej chwili) to zawodnicy, którzy powinni mieć miejsce w wyjściowym składzie.
Wczoraj było widać problemy zwłaszcza na ataku, słaby mecz leworęcznego Van Walle, Klinkenberg na przyjęciu też przeciętny występ. Dobry mecz Deroo (przede wszystkim początek znakomity) i środkowych (Verheesa i Coolmana).
System gry się nie zmienia, ale bez tych trzech zawodników (chociaż Van De Voorde można spokojnie zastąpić, co pokazał Coolman) jednak gra tak płynnie nie wygląda. I przede wszystkim na skrzydłach nie ma zbyt dużej siły w ofensywie.
Finowie nie wypadli źle. Popełniali sporo błędów, ale od trzeciego seta wyglądali naprawdę dobrze (w piątym secie wypadli tragicznie). Dobry mecz Siltali i Sivuli, którzy tworzą parę przyjmujących. Ciekawy manewr, ale nie ma się co dziwić trenerowi Sammelvuo, bo innych przyjmujących mogących grać na poziomie międzynarodowym nie widać. Siltala i Sivula zapewniają naprawdę sporą siłę w ofensywie, ale też nie najlepsze przyjęcie. Coś kosztem czegoś. Trochę słabiej wczoraj Ojansivu i jego na pewno stać na znacznie lepszy mecz.
Wczoraj wygrała Belgia, którą uważam za lepiej poukładany zespół, z ciekawym systemem gry. Z drugiej strony wczorajsze zwycięstwo zawdzięczają chimerycznym Finom, którzy dobre momenty przeplatali głupio traconymi punktami.
Nie sądzę też, żeby Belgia wygrała po raz drugi z tylko jednym skrzydłowym grającym na poziomie.
Obecnie zdecydowanie większy potencjał w ofensywie, czy też w zagrywce mają Finowie.
Jeżeli będą w stanie grać na wysokim poziomie przez większą część spotkania to powinni przechylić szalę na swoją korzyść.

atakujący: Maksim Michajłow, Paweł Moroz
przyjmujący: Jewgienij Siwożelez, Siergiej Sawin, Aleksander Markin, Denis Birjukow
środkowi: Aleksander Abrosimow, Artiom Smoljar, Andriej Aszczew
libero: Aleksiej Werbow, Aleksiej Obmoczajew
Nie ma Musera, Grankina, Pawłowa, Tietiuchina, Apalikowa i Wołkowa oraz pauzującego z powodu dyskwalifikacji Spirika.

alves94 560

alves94

HAHA! Taki kurs na Rosjan z takim skladem?
Polska @2.50 - bet365
Polska +1,5 @1.75 - bet365

Antiga w LS zapewne bedzie chcial ogrywac zawodnikow z &quot;2 polki&quot;. Bednorz, Bieniek, Jarosz, Kurek, Lomacz, Buszek moze... ja wszystko rozumiem, ale Polacy maja jeszcze Nowakowskiego, Wrone, Drzyzge, Kubiaka, Gacka/Zatora, Mike... Czuje value jak w meczach Polski z Rosja w zeszlym roku ????

Otrzymane punkty reputacji: +28
dampy 107

dampy

Polska -Rosja
typ:polska @2.50
Polska po mistrzostwach swiata w mocno okrojonym ale odmłodzonym składnie myślę ze młodość świeża krew to bedą nasze atuty no i oczywiscie Polska poblicznosć w Ergo arenia poniesie nas do zwycięstwa!

Otrzymane punkty reputacji: +2
volman 1,1K

volman

Polska - Rosja 2.25 Bet365 3-0
.
Polska po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata ma obecnie nieco gorszy skład, brakuje Mariusza Wlazłego, który mimo wszystko był najważniejszą postacią naszej reprezentacji, brakuje także Pawła Zagumnego, który wielokrotnie w trudnych chwilach wchodził na boisko i pomagał zespołowi. Winiarskiego i Ignaczaka mi w składzie nie brakuje bo ten pierwszy w obecnej formie nie nadaje się do gry w pierwszym składzie, Ignaczaka szkoda bo to jedna z najbarwniejszych postaci, i dobry libero tylko akurat Zatorski, jak i Gacek nie są gorsi.
Pierwsza szóstka wg mnie: Fabian Drzyzga świetny zawodnik, super sezon w Resovii, Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona/Marcin Możdżonek, libero Paweł Zatorski, Przyjmujący Mateusz Mika i Michał Kubiak stanowią trzon zespołu i na prawdę patrząc na dyspozycje tych zawodników nie martwię się o ich grę, jedynym problemem jest obsadzenie pozycji atakującego na których mamy Bartosza Kurka i Jakuba Jarosza jeśli chodzi o tego drugiego to dobry zawodnik, jednak nie klasy światowej, Kurek ma potencjał ale moim zdaniem może brakować mu trochę doświadczenia na tej pozycji.
W składzie Rosjan zabraknie przede wszystkim Dmitrija Muserskiego, któremu trener dał urlop i wystąpi prawdopodobnie w kolejnych meczach. Kluczowymi postaciami będą Maksim Michajłow, który ma za sobąświetny sezon w Zenicie Kazań w którym był jedną z kluczowych postaci, świetnie zagrywający Jewgienij Siwożelez, jak i Siergiej Savin, niekonwecjonalnie grający rozgrywający Aleksander Butko, powraca także do kadry Aleksiej Wierbow jeden z lepszych libero na świecie.
Patrząc na skład obydwu drużyn to myśle, że jest wyrównany ale doliczając do tego to, że grają w Polsce to moim faworytem są Polacy. Musimy pamiętać o tym, że Polska ma na pewno przede wszystkim lepsze przyjęcie.

Otrzymane punkty reputacji: +42
M 52

mentos

Nie ma znaczenia gra w Polsce. Rosjanie są bardziej ograni w tym skladzie i wszedzie mogą wygrywać nim. Polacy po przebudowie nie będą mieć sił aby pokonać przeciwników. Zero gier kontrolnych. Ktoś się zachlysnal mistrzostwem świata.

radek03 90

radek03

Forum VIP
Zero gier kontrolnych, bo mecze LŚ właśnie mają być tymi kontrolnymi. Sezon tak przesycony meczami, turniejami, że brak dodatkowych spotkań jest uzasadniony, choć trochę wolnego w międzysezonie jest, fakt. Podejście do pierwszych spotkań z rezerwą jest jak najbardziej wskazane. A jak zwykle słuszność takiej a nie innej decyzji może potwierdzić tylko wynik końcowy całego sezonu, czyli awans na IO (lub jego brak).

F 263

fidelio

Jakby ktoś znał kadry na jutrzejsze spotkania w ramach ligii światowej to niech się wiedzą łaskawie podzieli.

robson-united 7,8K

robson-united

Italia : gli alzatori Travica e Giannelli; gli opposti Sabbi e Vettori; i centrali Alletti, Anzani, Bossi e Mengozzi; i martelli Antonov, Botto, Lanza e Randazzo; i liberi Colaci e Giovi

Serbia : TEHNIČARI: NIKOLA JOVOVIĆ (MONCA, ITALIJA) I ALEKSA BRĐOVIĆ (BELHATOV, POLJSKA).

KOREKTORI: ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (SIR SEJFTI PERUĐA, ITALIJA) I SAŠA STAROVIĆ (LATINA, ITALIJA).

LIBERA: NIKOLA ROSIĆ (TOMIS KONSTANCA, RUMUNIJA) I NEVEN MAJSTOROVIĆ (PARTIZAN).

BLOKERI: DRAGAN STANKOVIĆ (LUBE TREJA, ITALIJA), MARKO PODRAŠČANIN (LUBE TREJA, ITALIJA), SREĆKO LISINAC (BELHATOV, POLJSKA) I ALEKSANDAR OKOLIĆ (CRVENA ZVEZDA).

PRIMAČI: UROŠ KOVAČEVIĆ (MODENA, ITALIJA), MARKO IVOVIĆ (ASEKO REŠOVIJA, POLJSKA), KONSTANTIN ČUPKOVIĆ (BIDGOŠĆ, POLJSKA) I MILAN KATIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

Australie i Brazylie moze ktoś inny Ci poda ;)

Panowie co myślicie o dzisiejszym meczu polska - rosja?
Warto grać na polskę zakład typu -1,5 seta?
Będę wdzięczny za opinie.
pozdrawiam
Wczoraj Polacy zlali po prostu Rosję. W każdym elemencie górowaliśmy, od zagrywki gdzie nasi z 6 asami i w ogóle wszystko siedziało w tym elemencie, nie psuliśmy. Bieniek, Mika, Kubiak i Kurek super serwowali. Potem w bloku także stawialiśmy ściany dobre i Rosjanie się odbijali albo próbowali atakować pod górę jak Biryukov kilka razy. Ponadto w ataku nasi świetnie, a Rosja może z 30% skuteczności w tym elemencie. Michajłow skończył 4 na 16 ataków ledwo! Nasi w obronie podbijali mnóstwo piłek.
Rosja wydawała się wczoraj rozbita, pytanie jaki dzień dziś będą mieli, czy się ogarną. Czy Antiga pozmienia coś w szóstce ? To kluczowe pytanie, bo jeżeli mechanizm będize funkcjonował jak wczoraj to powinniśmy wygrać znowu.