>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Norwegia 2015

Status
Zamknięty.
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Już jutro rozpoczynamy kolejny sezon w Norwegii, Liczę na wiele typów w temacie i propozycji :!:.

kursy by Betexplorer
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Valerenga Oslo - Stromsgodset IF over 2,5 @ 1,73

Liga Norweska, podobnie jak Liga Szwedzka i Liga Rosyjska, to jedna z moich ulubionych lig, dlatego też mam dla was propozycję na dzień jutrzejszy.

Inauguracja ligi i mecz najbardziej &#39;overowej&#39; drużyny zeszłego sezonu Valerengi Oslo z silnym Stromsgodset (mistrz z 2013 roku). Valerenga w zeszłym sezonie zanotowała aż 23 mecze powyżej 2,5 gola. Ruchy kadrowe w klubie nie były wielkie i zapewne drużyna ta w dalszym ciągu będzie grać taktyką All out Attack! W zeszłym sezonie na swoim stadionie było 12/15. Nie udało się jedynie z Vikingiem Stavanger 1:1, FK Molde 0:2 (te dwa mecze są zrozumiałe. Viking to jedna z lepszych defensyw w lidze, a Molde to mistrz który stracił ledwie 24 gole w sezonie) oraz w ostatnie kolejce ze Startem (1:0) - to było dla mnie spore zaskoczenie.

Kursy w trakcie zeszłego sezonu na over 2,5 spadały na łeb na szyje by pod koniec oscylować w granicach 1,45. Dlatego też uważam, że kurs 1,73 jest bardzo łakomym kąskiem gdyż spodziewam się ofensywy Valerengi i strzelenia co najmniej dwóch goli. A, że defensywa ekipy z Oslo bywa dziurawa to overek powinien siąść aż miło.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Rosenborg - Aalesund
Rosenborg zeszły sezon zakończył na drugim miejscu w tabeli, Molde okazało się lepsze w tym roku czas zmienić kolejność w tabeli, Ingebrigtsen otrzymał jasny cel tytuł. Zespół wypożyczył z Celticu Hendersona. Pozostał w zespole Riski Riski czy Mikkelsen ale czy zespół dobrze wejdzie w rundę ciężko stwierdzić cel jest, czy uda się go osiągnąć powinny pokazał pierwsze spotkania dlatego podchodzę delikatnie do tego spotkania ale typuję w kierunku gospodarzy. Dzisiaj u gospodarzy nie wystąpi Reginiussen. Goście przyjadą bez Carlsena i Gryttena.
Zwycięstwo Rosenborg @@ 1.52 ✅
Inne typy :
Stabaek-Haugesund dnb 1 @@ 1.75 ZWROT
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
19:00 Valerenga Oslo - Stromsgodset IF over 2.5 3:1 (2:1) - pięknie już do przerwy.
Początek rozgrywek w Tippeligaen i dzisiejszy mecz pomiędzy najbardziej overową ekipą zeszłego sezonu Valerengą Oslo a silnym Stromsgodset. W zeszłych rozgrywkach Valerenga aż 23 z 30 meczów zakończyła z +2.5. Nie wierzę w to by ten sezon miał się okazać innym w ich wykonaniu. Przewiduję ofensywną tradycyjnie grę gospodarzy, a że goście to nie ułomki to też zapewne będą chcieli coś strzelić. Mecz powinien być otwarty, a kurs 1,70 zachęca do gry. Przypomnę, że w zeszłym sezonie overy na Valerengę stały po 1,40 - 1,50.
Powodzenia!
 
larkspur 302K

larkspur

Użytkownik
Rosenborg - Aalesund
Patrzac na ostatnia forme Rosenborgu mozna tylko bic brawo. Graja bardzo skutecznie , a u siebie to juz wogole. Strzelaja sporo bramek i dzis licze na dobre wejscie w sezon. Zagram tu wygrana gospodarzy z handi.
Typ: Rosenborg -1 - @2.20 - Bet365 ✅ na luzie spokojne zwycięstwo 5:0

Stabaek - Haugesund
Po dluuugiej przerwie wracaja rozgrywki w Norwegii. Zaraz mecze wiec krotko.
Gospodarze w towarzyskich meczach jakie rozegrali tej przerwy wygrali tylko 2 mecze ! Reszta to byly tylko remisy i porazki. Poprzedni sezon zakonczyli na 9 miejscu.
Goscie zas sezon zakonczyli na 11 miejscu a wieszkosc rozegrancyh spotkan towarzyskich przegrali. Jednak wkraczamy w nowy rozdzial nowy sezon i oba zespoly podraznione porazkami napewno beda chcieli dobrze wejsc w nowy sezon.
W bezposredniej rywalizacji Haugesund wyglada lepiej i gram na nich.
Typ: Haugesund wygra - @2.70 - Bet365 ⛔ niestety tylko 1:1 choć goście przeważali

 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Haugesund - Rosenborg
Nie mam wątpliwości co zagrać w dzisiejszym spotkaniu Rosenborgu o godzinie 18:00. Proponuje zagrać iż bramkę strzeli będący w kapitalnej formie Helland. Ostatnie pięć spotkań to odpowiedni: 2, 1, 1, 2, 0 - bramek w meczu. W ostatnim spotkaniu inauguracyjnym zawodnik ten strzelił dwie bramki a miał szanse na trzecia, ponieważ nie trafił karnego. Dzisiaj gram po bardzo fajnym kursie, że ponownie strzeli gola.
Helland strzeli bramkę @ 3.60 (Bet365)
ZWROT.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Witam serdecznie. Dawno mnie tu nie było. Ale obok meczu który dziś odbędzie się w Tippeligaen przejść obojętnie nie umiem.

Tromso - Valerenga.

Na początku myślałem, że buki się po prostu pomyliły. Podobno nawet im się to zdarza. No ale nie - wszystko jest ok. I za zwyciestwo Valerengi mają zamiar zapłacić prawie trzykrotność włożonej stawki!

A teraz analiza.

Tromso to beniaminek ligi, zespół który co prawda w 2013 roku sensacyjnie spadł z ligi i po roku do niej spokojnie wrócił. Teoretycznie miał spokojnie sobie ten sezon grać już we właściwym miejscu. Ale nic z tych rzeczy. Początek sezonu dramatyczny. 7 meczów bilans 1-1-5. Jedyna wygrana to fartowne 2-0 w Aalesund przy 37% posiadania piłki. Remis 1-1 z Lillestrom u siebie i nic więcej. Totalna dupa. Ostatnie trzy mecze - trzy porażki. To liga. W tym poprzednia kolejka i porażka 3-4 na terenie innego beniaminka Mjondalen. Pomimo prowadzenia 3-1! Morale muszą po takim występie być fatalne. A na deser w poprzednim tygodniu przytrafił się jeszcze większy klops i porażka w pucharze Norwegii z grającą na trzecim poziomie Senją 1-2. O tym jaka jest dysproporcja w poziomie między pierwszą a trzecią ligą w Norwegii niech świadczą wyniki innych meczów pucharowych z tamtego tygodnia. 0-3; 0-5; 0-9 - na korzyść Tippeligaen.

A przeciwnikiem dziś Valerenga. Drużyna która ma aspiracje być w czołówce ligi i zagrać w pucharach. Początek sezonu dla ekipy z Oslo bardzo udany, ale ostatnio coś się usrało... Trzy spotkania i tylko jeden punkt. Dwie porażki z rzedu u siebie. 1-2 z Aalesund i 0-2 ze Stabaek - ale statystyki z tych spotkań mówią o przewadze Valerengi. Gwoli sprawiedliwości trzeba oddać ze ekipa ze stolicy też przegrała w pucharze Norwegii z trzecioligowcem (0-1). Jednak początek sezonu i 10 zdobytych punktów w pierwszych czterech kolejkach (pokonanie m.in. Stromsgodset i Startu) każą mi upatrywać faworyta tego meczu w Valerendze. Lepszego przeciwnika do przełamania być nie może. Valerenga sobie poradzi i pewnie bym się zastanawiał czy brać ten mecz gdyby kurs był ok. 2.0. Ale w takiej sytuacji jaką proponują buki - biorę to w ciemno.

Tromso IL - Valerenga Oslo 2 @ 2,96 bet-at-home ✅✅✅ 4:5 (2:2)

E: Szalony mecz. Ile to człowieka nerwów kosztowało. Przyznam, że spodziewałem się łatwiejszej przeprawy. Ale do przodu!
 
scott99 4,6K

scott99

Użytkownik
Molde - Stabaek✅ 3-3
Typ: BTTS? TAK
Kurs: 1.83
bet365

Mecz pomiędzy aktualnym mistrzem Norwegii, a rewelacją obecnego sezonu. O Molde to za bardzo nie ma się co rozpisywać, bo wiadomo na własnym stadionie są bardzo groźni i praktycznie zawsze strzelają, więc gol z ich strony to powinna być formalność. Kurs na ich zwycięstwo totalnie zaniżony, moim zdanie warto pograć w tym meczu, że obie drużyny strzelą gola. Tak jak wspomniałem na początku, postawa Stabaek to obecnie największe zaskoczenie w Tippeligaen. Po 8 kolejkach drużyna Boba Bradley(tego co prowadził kadrę USA) zgromadziła aż 19pkt i zajmuję drugie miejsce w tabeli ustępując miejsca Rosenborgowi, tylko ze względu na gorszy stosunek bramek. Aktualnie Stabaek ma serię 6 zwycięstw do 0! Wiadomo, że taka seria nie będzie trwać w nieskończoność szczególnie, że teraz przed nimi dwa ciężkie spotkania, dzisiaj z Molde i w następnej kolejce u siebie z Rosenborgiem. Oglądałem poprzednie spotkania drużyny z Baerum i w niektórych meczach mieli sporo szczęścia że piłka nie wpadała do ich bramki, np. w meczu z Valarengą, której zawodnik zaliczył prawdopodobnie pudło sezonu. Generalnie o tej drużynie można napisać tak, że w formacji obronnej grają drwale z Norwegii, a w ofensywie egzotico, no i bramkarz też egzotico. Póki co to się sprawdza, magiczna trójka w ofensywie czyli Adama Diomande, Ernest Asante i Yassine El Ghanassy są w formie i bardzo dobrze ze sobą współpracują.✅ Polecam zobaczyć ich w akcji. Asante nie dość, że ma niesamowity gaz to i z wykończeniem jest u niego całkiem dobrze, strzela gole prawą i lewą nogą. Yassine El Ghanassy to niespełniony belgijski talent, w przeszłości wiązano z nim duże nadzieję, ale jak to z niektórymi bywa kompletnie się pogubił, ale potencjał jakiś tam jeszcze ma, wyróżnia go to, że jest dobrym dryblerem i ma ostatnie podanie, w ostatnim meczu zaliczył 3 asysty. Widać że się rozkręca. Ze Stabakiem podpisał tylko roczny kontrakt, bo chce się tutaj odbudować i spróbować sił w mocniejszej lidze. Środkowy napastnik Diomande też w formie ostatnio 3 gole, łacznie ma już ich 5, tyle co Asante. W dobrej formie jest też środkowy pomocnik Grossman, który potrafi uderzyć z dystansu. Co ciekawe wszyscy Ci 4 gracze zostali ściągnięci w ostatnim okienku transferowym przed sezonem, rzadko kiedy zdarza się, żeby wszystkie transfery tak wypaliły, widać dobre oko sztabu trenerskiego. Sytuacji w tym meczu dla obydwu drużyn nie powinno zabraknąć, byle tylko skuteczność dopisała. Kurs 1.80 w takim meczu na BTTS, to dobry kurs.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
Dywizja 2 - Grupa 3
Odda - Arendal

Pod lupę biorę dzisiejsze spotkanie pomiędzy Odda, a Arendal. Nie ukrywam, że ligi nordyckie należą do moich ulubionych pod kątem grania overów. Liga duńska, finlandzka, norweska i szwedzka to ligi w których pada sporo goli i warto szukać tam fajnych betów. Nie ukrywam, że dzisiejsza propozycja jest głównie na podstawie statystyk jednak w ostatnim czasie wychodzi mi to całkiem nieźle. Zacznijmy od gospodarzy dzisiejszego spotkania, który w w pięciu dotychczas rozegranych kolejkach w każdy meczu była pokrywana linia 2,5 gola (stosunek goli 10:11). U siebie odnieśli dwa zwycięstwa, 2:1 i 4:1 więc widać, że zarówno strzelają jak i tracą. Z kolei Arendal pod kątem overowym to drużyna typowo wyjazdowa. Na chwilę obecną po 5 kolejkach ich bilans bramkowy wynosi 7:6, a over był pokrywany w 2 z 5 meczy. Jednak obydwa te spotkania to mecze wyjazdowe (kolejno 2:2 i 2:3). Widać więc, że obie drużyny zarówno strzelają jak i tracą dlatego myśle, że dzisiejsze spotkanie powinno być otwarte i kilka goli powinniśmy zobaczyć. Co prawda kurs może nie powala ale dla mnie do dubelka pasuje w sam raz.
Over 2,5 @ 1,40 ✅✅✅ 2:6
expekt
 
scott99 4,6K

scott99

Użytkownik
Widzę, że na forum małe zainteresowanie norweską ligą, więc napiszę swoje krótkie przemyślenia na temat 10 kolejki w norweskiej Tippeligaen. Zacznę od najciekawiej zapowiadającego się dzisiaj spotkania na szczycie Tippeligaen, czyli mecz Stabaek - Rosenborg. Najpierw typy, a więc:

Stabaek - Rosenborg 2-3 z 2-0:grin:, ważne, że główny typ szybko wszedł
over 2.5 + BTS 1.90✅
Stabaek 1X 2.15⛔
Stabaek DNB 3.25
⛔
bet365
http://forum.bukmacherskie.com/f120/norwegia-2015-a-120386.html#post5372922
Ostatnio już opisywałem drużynę Boba Bradleya przy okazji spotkania z Molde. Stabaek zagrał bardzo fajny mecz z Molde, ale przez swoje frajerstwo, niestety nie wygrał, bo stracił bramkę na 3-3 w 87 min. Mimo że goście przegrywali już 2-0 na ciężkim terenie to jednak pokazali charakter i zdołali wyjść na prowadzenie 2-3. Oczywiście formą znów zabłysnęło trio, które opisywałem, czyli Diomande, Asante i El Ghanassy. Przy wyniku 2-3 Diomande zmarnował jednak 2 setki, które mogły dobić Molde, tak się nie stało i zemściło się to w samej końcówce. Stabaek nic sobie nie robił z tego, że gra na wyjeździe, na ciężkim terenie, gdzie praktycznie wszystkie drużyny są zdominowane przez gospodarzy i starał się prowadzić grę. Nie ukrywam, że zaimponowali mi tym, ale przez to narażali się też na kontry, w wyniku czego dostali bramkę na 2-0, po stracie w środku boiska. Póki co Stabaek nadal ma najmniej straconych bramek w lidze, ale z tymi topowymi zespołami, powinni jednak tracić, szczególnie z tak drużyną jak Rosenborg, o której nie ma co pisać bo wiadomo co to za drużyna, oni bramkę na bank strzelą bo mają bardzo mocny atak. Stabaek ma trio w super formie i na bank powalczy w tym meczu o pełną pulę, bramki też będą. Warto dodać, że Stabaek pod wodzą Boba Bradley ograł 2 razy w ubiegłym sezonie Rosenborg 4-1 i 3-1, a dysponowali wtedy zdecydowanie słabszy skład. Na sparing z marca nawet nie zwracam uwagi, bo Stabaek dopiero co wtedy pozyskał graczy o których wspominałem, więc nie ma dla mnie znaczenia.
Tromso - Odd✅ 2-2
over 2.5
1.75

bet365
Tromso fatalnie rozpoczęło sezon po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak kto ogląda ich mecze to widzi, że nie są wcale tacy słabi jak pokazują to ostanie wyniki. W niektórych meczach mieli sporo pecha, że nie udawało im się wygrywać. Np w meczu ze Startem przegranym 3-1, gdzie dostali szybko dwie bramki, ale potem się otrząsnęli i po bramce kontaktowej, i wydawało się że kwestią czasu jest kiedy strzelą kolejne. Zawiodła skuteczność, i bramkę na 3-1 dostali z kontry w końcówce, ale trzeba przyznać, że niesamowicie potrafili zdominować gospodarzy. Potem te dwa szalone mecze z Mjondalen 4-3, gdzie prowadzili 1-3 i sprawiali zdecydowanie lepsze wrażenie i w końcu mecz z Valarenga zakończony wynikiem 4-5. Tromso 3 razy wychodziło na prowadzenie, ale nie kalkulowali i chcieli strzelać kolejne bramki, zbyt ofensywna gra tym razem się nie opłaciła. Ostatni zagrali uważniej w obronie ale mimo to przegrali w meczu na dnie. Z tego co wyczytałem u nich na stronce mimo wszystko panuje dobra atmosfera na treningach, jest zaangażowanie i chęć do odbicia się. Przed Tromso teraz bardzo ciężkie mecze, dziś z Odd, potem z Rosenborgiem, Molde i Stromsgodset, na koncie tylko 4 oczka, więc trzeba szukać pkt. Niby pod znakiem zapytania jest występ Ondraska, ale raczej zagra. Odd mimo, że nie strzela ostatnio zbyt dużo goli to jednak sytuację tworzy, jest to jedna z lepszych drużyn w lidze, liczę dziś na przełamanie Occeana. Biorąc pod uwagę, że sytuacja Tromso nieciekawa, myślę że będą starali się w tym meczu zaatakować od początku, więc szanse na gole powinny być po obud stronach. Dla mnie over w tym meczu jak nic.
Edit: http://www.livesports.pl/mecz/MTeFkaA7/#sklady;1 Ondrasek tak jak się spodziewałem jest w składzie, dobrze dla overa.
Sandefjord - Valarenga✅
Valarenga over 1.5 1.80
bet365

Wiadomo nie od dziś, że w meczach Valarengii pada dużo bramek. Początkowo miałem totalne zaślepienie na over 2.5 w tym mecz z kursem 1.60, jednak ocknąłem się i przypomniałem sobie o powyższej opcji, bo jak ma tutaj być over to Valarenga 2 bramki strzeli na bank. Gospodarze sytuacja podobna do tej jaka jest w Tromso, czyli fatalna z tym że według mnie są słabsi od Tromso i dla mnie są kandydatem do spadku. Sandefjord musi szukać pkt u siebie, ale to woda na młyn dla Valarengii, która po lekkim kryzysie zdołała odnieść 2 wyciętwa. Potencjał w ataku mają spory, nie pcham się w ich wygrana bo tak jak mówię Sandefjord musi szukać pkt. a gdzie jak nie u siebie? Kadra Valarengii optymalna:
http://www.vif-fotball.no/news/article/etpwkjlyh6zm1aa88btagew97/title/disse-moter-sandefjord
Aalesund - Viking⛔ 0-4
X 3.50
bet365

W tym meczu stawiam na remis, typ trochę na czujke. Vikingowie są znani w lidze z dobrej obrony, jednak jeżeli chodzi o atak to nie wyglada to zbyt kolorowo. Dodatkowo na ten mecz ofensywa osłabiona, ze składu wypadło 2 Nigeryjczyków, napastnik i skrzydłowy. Aalesund miał serię 3 zwycięstw pod rząd, ale to były farty, oni nie prezentują nic ciekawego. Atak tez mają jakiś taki nie mrawy. H2H pokazuję, że w ostatnim czasie cięzko gra się Vikingom na tym terenie i dlatego zagram tutaj remis.
Na koniec jeszcze tasiemka:
Stabaek 1X 2.15⛔
Tromso - Odd over 2.5 1.75✅
Valarenga over 1.5 1.80✅
Aalesund - Viking X 3.50⛔
Ako: 23.70
bet365
Podsumowując, kolejka bardzo udana szczególnie, że grałem jeszcze dubla Molde ov 1.5 i Haugesund 1X, ako coś ok 2.70, niestety nie zdążyłem tu wrzucić przez awarię internetu. Szkoda tych typów pobocznych na Stabaek, no ale po golu na 2-0 zapanowało tam zbyt duże samozadowolenie i obniżenie koncentracji, z czego skorzystała najlepsza obecnie drużyna w Norwegii. Typ na X w meczu Vikingów nie wypalił, czujka zawiodła i info o absencjach, których jak się okazało nie było. Szkoda bo pierwotna wersja zapisana w zeszycie to 0.0 AH na Vkingów. Mam już pomysły na następną kolejkę, oby weszło tak jak w tej i będzie dobrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
peliniusz 250

peliniusz

Użytkownik
Aalesund 2 - Strindheim
typ: Aelesund @ 1,6
Z pierwszej drużyny do drużyny rezerw przesunęli 8 graczy aby wygrać mecz ze Strindheim. Kursy uciekają na łeb na szyje ale może jeszcze ktoś złapie po dobrym kursie.
 
scott99 4,6K

scott99

Użytkownik
Odd - Aalesund⛔ 1-1
Typ: over 2.5 + BTS
Kurs: 1.80
bet365
Odd ostatnio ładnie pokrył over, już w pierwszej połowie i dzisiaj znowu gram na bramki w ich meczu. W meczu z Tromso było dużo sytuacji, Odd był lepszy, ale Tromso odgryzało się kontrami. Bliski przełamania był Occean, ale jednak kolejny raz nie udało mu się zdobyć gola. Mimo wszystko koledzy nadal mu ufają, bo dużo było granych na niego piłek z bocznych sektorów. Czołówka zaczyna trochę odjeżdżać i czas zacząć ją gonić, motywacja będzie, u siebie prezentują się lepiej niż na wyjazdach. Aaelsund jest w czołówce jeżeli chodzi o stracone bramki w tym sezonie. Ostatnio 3-1 z Godset i 0-4 z Vikingami, ale trzeba przyznać, że sytuacji stworzyli sobie bardzo dużo, zawiodła skuteczność. Myślę że na 1 bramkę spokojnie ich stać. W Odd nie zagra podstawowy ważny obrońca.​
 
krzyshtoph 271

krzyshtoph

Użytkownik
Sarpsborg 08 - Stabaek

Gospodarze to ekipa ze środka ligowej tabeli, aktualnie zajmują 7 lokatę z 16 punktami, ich bilans 4-4-2, bramki 15-11. Drużyna ta przeplata dobre mecze z tymi trochę gorszymi. Do tych gorszych napewno należy zaliczyć ich ostatnią domową porażke 1-3 z Lillestrom. Domowy bilans gospodarzy 2-2-1, bramki 9-6. W poprzedniej kolejce wywieźli cenne trzy punkty z Kristiansand, pokonując 2-1 tamtejszy Start.
Goście są bez wątpienia dużą niespodzianką obecnych rozgrywek. W dziesięciu ligowych meczach zdobyli 20 punktów, 5 mniej niż lider ligi Rosenborg i tym samym plasują się na 3 miejscu w tabeli. Zespół Stabaek zaliczył bardzo udany początek sezonu, notując serię sześciu zwycięstw. Seria ta została przerwana remisem 3-3 w wyjazdowym spotkaniu z mistrzem kraju Molde. W poprzedniej kolejce ulegli Rosenborgowi 2-3, mimo prowadzenia 2-0. W znakomitej formie jest 25 letni napastnik Adama Diomande, który w ostatnich czterech spotkaniach wpisał się na listę strzelców siedmiokrotnie. W obecnych rozgrywkach ma na swoim koncie już 8 trafień, więc dlaczego miałby nie trafić i dziś.
Historia wzajemnych spotkań przemawia na korzyść gości, dwa zwycięstwa Stabaek i dwa remisy. W poprzednim sezonie na stadionie w Sarpsborg padł remis 1-1.

Moje propozycje
Stabaek X2 1,72 ✅
Stabaek DNB 2,20 ✅
Diomande strzeli 2,75 ✅

Kursy bet365

Edit. Stabaek wygrywa 1-0 po golu Adama Diomande :grin:
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Adeccoligaen
Asane - Brann Bergen 2 @ 1,71 2:3 (2:0) ✅✅✅
Zapraszam serdecznie na zaplecze najwyższej klasy rozgrywek w Norwegii. Tam odbędzie się spotkanie 12 kolejki pomiędzy Asane a Brann Bergen.
Asane zainaugurowało ten sezon w sposób znakomity, od trzech wygranych z rzędu. Potem nadeszły trzy remisy. Następnie pięć porażek. Gospodarze to beniaminek Tippeligaen który po nad wyraz dobrym początku wraca na swoje miejsce i będzie zaciekle walczył o ligowy byt.
Ich przeciwnikiem dziś jest Brann Bergen. Drużyna z zupełnie innej półki. Brann to jeden z najbardziej zasłużonych i jeden z bogatszych klubów w Norwegii. Do dziś wszyscy się zastanawiają jakim cudem ta ekipa spadła z ligi. A jednak Brann po dramatycznym roku 2014 znalazło się tutaj gdzie jest. Początek nowych rozgrywek też bardzo słaby. Zwycięstwa przeplatane remisami i porażkami. Czara goryczy została przelana 26 maja kiedy to Brann przegrał w katastrofalnym stylu 1:4 w Levanger. Zdecydowano się na zmianę trenera. A to jak wiadomo zazwyczaj pomaga. W dzień dziecka udało się pokonać średniaka ligowej tabeli Follo 2:1 u siebie. W środku tygodnia w Pucharze Norwegii już dużo lepszy wynik i rozgromienie innego drugoligowca Bryne 4:1 w meczu wyjazdowym. O tym czy Brann wróci na odpowiednie tory dowiemy się dopiero za jakiś czas. Myślę jednak, że dziś w Asane jest ta drużyna w stanie spokojnie wygrać.
Jeżeli Brann dobrze wejdzie w ten mecz to jest według mnie w stanie wygrać nawet z handikapem. A na to kurs jest ok. 2,70. Ja jednak biorę tę bezpieczniejszą wersję. Polecam. Mecz będzie transmitowany przez norweską TV także stream będzie do znalezienia bez problemu. Kick Off: 15:30.
Edit: Uff, dno i pół tony mułu. Tyle można powiedzieć o grze Brann w pierwszej połowie. Była masakra i już układałem oficjalne przeprosiny za wrzucenie wszystkich na minę. Jakimś cudem w drugiej połowie losy meczu się odwróciły i ekipa z Bergen wygrała ten mecz. A przy odrobinie szczęścia w końcówce mógł siąść i handicap. Ale, to by było za dużo farta chyba.
 
maestro76 3

maestro76

Użytkownik
a co myslicie o takich meczach?
Nest sotra-Jerv
840 2 P 2.40
Follo-Sogndal Il
838 2 P 2.00
Fredrikstad Fk-Strommen
837 2 P 3.25
dwa pierwsze spotkania to wyjazdy druzyn bedacych w niezlym gazie a graja z przecietniakami. szczegolnie nest sotra gra piach.
w trzecim meczu tez spora roznica formy ale tutaj gospodarze cos tam u siebie graj a goscie znowu wyjazdy maja slabsze - wiec pewnie stad te kursy
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Też patrzyłem na Jerv. Tylko, że to jest beniaminek i kiedyś ich bardzo dobra passa usrać się musi.
Co do Sogndal to jak najbardziej. Spadkowicz z Ekstraklasy chce tam wrócić i będzie zmierzać do niej pewnym krokiem. Follo co prawda do tej pory aż 8 na 11 meczów nie przegrało ale w zdecydowanej większości było to z ekipami z doły tabeli.
Strommen bym odpuścił. Fredrikstad w końcu zacząć grać musi. W końcu oni też kilka lat temu byli w Tippeligaen i nawet w pucharach grali.
 
prezezo 2K

prezezo

Użytkownik
Mało czasu, ale mam nadzieję, że jednak ktoś skorzysta. No i że wejdzie.
Sogndal - Jerv (0:1,5) 1 @ 2,22 1:1 (0:0) ⛔⛔⛔
Rozgrywany awansem mecz 16. kolejki Adeccoligaen. Obie drużyny o zupełnie innych celach na ten sezon. Sogndal po spadku z Ekstraklasy marzy o szybkim powrocie - i póki co realizuje ten cel bez zarzutu. Jerv to beniaminek, który marzy zapewne o pozostaniu w tej lidze. Początek sezonu bardzo udany, głównie za sprawą tylko jednej porażki w pierwszych jedenastu meczach. Ostatnie dwie kolejki to jednak tylko jeden zdobyty punkt w meczu ze słabymi drużynami.
Tak jak już kilkukrotnie przy różnych potyczkach pisałem, lubię grać przeciwko beniaminkom, które po zaskakująco dobrym początku muszą w końcu złapać dołek. Jerv jest tego najlepszym przykładem i dziś nie widzę innej możliwości jak przekonywujące zwycięstwo gospodarzy. Generalnie środek obecnego tygodnia jest przeznaczony na Puchar Norwegii, ale ponieważ obie te ekipy już odpadły to postanowiły zagrać ze sobą mecz ligowy.
Generalnie nie jestem zwolennikiem grania handicapów, ale obok tego dzisiejszego obojętnie przejść nie umiem. Te drużyny dzieli różnica klas i dziś na boisku będzie to widać.
Dodatkowo polecam over 2,5 @ 1,66. ⛔⛔⛔ Pomimo tego Sogndal dużo goli nie strzela a i nie traci za dużo, to dziś liczę, że sami ten over dadzą radę pokryć jakimś 3-0 lub czymś podobnym. Mecz już za godzinę - o 19:00
Edit. Mam nadzieję, że wpis pojawił się zbyt późno dla was i tylko ja utopiłem kasę. Gol w 90 minucie na 1:1 nawet dał mi odrobinę satysfakcji, że minimalizm tego pseudo-faworyta został ukarany. Dupa.
 
M 8,5K

mario72k

Użytkownik
prezezo, bardzo cenię Twoje analizy!, ale faktycznie w tym meczu Cie nie posłuchałem i już wyjaśniam dlaczego: spójrz na tabele archiwalne (z poprzednich sezonów), nawet mistrz na koniec sezonu nie ma więcej niż 2/3 meczy wygranych (przykładowo: na 30 rozegranych meczy rozkład zwycięstw - remisów - porażek jest taki, ze liczba winnerów nie przekracza liczby 20), więc po kilkunastu kolejkach warto odpuszczać mecze na lidera (ja nawet gram przeciwko, nie patrząc na składy). 10-2-1 czyli 10 zwycięstw na 13 meczy to za dużo i coś się musi sypać, jak nie w tym to w następnych meczach. Podobnie jest w Tippeligaen, Rosenborg ma po 13 meczach 10 zwycięstw, więc chyba nie warto go ruszać...w kazdym razie nie grać na zwycięstwo. ja gram przeciwko. z małą progresją w kolejnej rundzie.
Powodzenia!
mariusz
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom