>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

El. ME 2016: Irlandia - Polska 29.03.2015

maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
Fabiański podstawowym bramkarzem z Irlandią @ 5,00 STS
Warto trochę grosza na ten zakład poświęcić, bo kurs z pewnością spadnie, a ja tu widzę spore prawdopodobieństwo. Przede wszystkim stawianie Szczęsnego ponad Fabiańskim to nonsens. Sportowo jeden drugiemu nie odbiega poziomem, zwłaszcza że Wojtek ostatnio obniżył loty (chociaż oddajmy cesarzowi co cesarskie - z United wybronił kilka naprawdę groźnych okazji). Ale tutaj powinien zadecydować aspekt pozasportowy i sprawa, której komentować nie mam zamiaru. Ale wiadomo, co się wydarzyło, i to przeważyło szalę - kurs 2,5 to nieporozumienie. Także zostaje pojedynek faworyzowanego Boruca (1,50) z zawodnikiem, którego faworyzuję w tym zakładzie - Łukaszem Fabiańskim. Głosy ekspertów są podzielone, chociaż naprawdę trudno jednoznacznie wskazać kto będzie pierwszym wyborem Nawałki. Dla ciekawskich dorzucam tutaj sympatyczną statystykę dotyczącą naszych bramkarzy z Przeglądu Sportowego. Nie będę się czarował - ja stawiam na Fabiana, głównie ze względu na kurs. Moim zdaniem mają takie same szanse razem z Królem Arturem, a że Nawałka uwielbia czarować powołaniami i wyborami - wybór pada na Łukasza. A jeśli już faktycznie zostanie wyselekcjonowany do jedenastki - nie zawiedzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
G 42

gks711

Użytkownik
Jakieś wątpliwości na temat powołań ? Brak Błaszczykowskiego to duże zaskoczenie, ale jeszcze większe to powołanie Peszki...
 
luque 1,5K

luque

Użytkownik
Wogole ludzie powolanie takich pseudo zawodnikow jak Peszko,Zyro,Wawrzyniak czy na rezerwie Kucharczyk (totalny amator) to jest smiech na sali.
Juz naprawde wolalbym zabawe w Rzezniczaka na PO i Olkowskiego na LO (badz odwrotnie) albo nawet powolanie Boenisha
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
his_airness 16,2K

his_airness

Użytkownik
Powołanie dla Mili moim zdaniem to kredyt zaufania od Nawałki dla Seby. W tym sensie, że jednak Mila dużo dał drużynie w dwóch ostatnich meczach, gdy meldował się na boisku. Co do Wawrzyniaka to w naszej lidze nie ma lepszego obrońcy od niego. Ktoś wymieni Brzyskiego, ale ten to bardziej do przodu umie grać, z tyłu robią z niego wiatrak. W przypadku kontuzji Jędrzejczyka naturalnym wyborem będzie Wawrzyn. Z tym Boenischem to serio? Zawsze się u nas narzeka, że w reprze grają ci, którzy w klubie grzeją ławę. Wawrzyniak chociaż jest w rytmie meczowym.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Powołanie dla Mili moim zdaniem to kredyt zaufania od Nawałki dla Seby. W tym sensie, że jednak Mila dużo dał drużynie w dwóch ostatnich meczach, gdy meldował się na boisku. Co do Wawrzyniaka to w naszej lidze nie ma lepszego obrońcy od niego. Ktoś wymieni Brzyskiego, ale ten to bardziej do przodu umie grać, z tyłu robią z niego wiatrak. W przypadku kontuzji Jędrzejczyka naturalnym wyborem będzie Wawrzyn. Z tym Boenischem to serio? Zawsze się u nas narzeka, że w reprze grają ci, którzy w klubie grzeją ławę. Wawrzyniak chociaż jest w rytmie meczowym.
Ja rozumiem, że kredyt zaufania itd, choć może Seba wejdzie w 2 połowie tak jak ze Szkocją i zamiesza na podmęczonego rywala, bo Irlandia to zespół bazujący na sile, a z tym Sebek ma problem.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Szczęsny - Olkowski, Glik, Szukała, Wawrzyniak - Rybus, Jodłowiec, Krychowiak, Żyro ( Peszko ) - Milik, Lewandowski

Ja to widzę, jak wyżej...

Szczęsny - bo nigdy nie zawiódł i Nawałka ma alibi, że pomimo ławy w PS, gra w FA CUP
Glik i Szukała- dali radę i są zdrowi.
Olkowski - pewne miejsce w Koeln, bezapelacyjnie lepszy niż Wojtkowiak, a nawet niż Piszczek.
Wawrzyniak - bo nie ma innej opcji, ale też dlatego że na Irlandzkich drwali jego centymentry się przydają.

Rybus - bo ma stały fragment,
Jodłowiec, Krychowiak - bo dzadzą spod wątroby, a Mila i Linetty tego nie gwarantują.
Peszko ( Żyro ) - ja bym wpuścił Peszkę, bo jest nieobliczalny a ten pierwiastek szaleństwa będzie nam potrzebny. Pewnie zagra jednak Zyro, co wniesie ?? oby miał bliżej do bramki niż w Amsterdamie, to trafi.
Milik, Lewandowski - bez komentarza.


Nawałka wybrał i jak pokazuje jesień chłop wie co robi, to dajmy mu spokój. Mnie też wkurza Wawrzyniak czy Sebek Mila ale widocznie kadra ich potrzebuje. Opcja z farbowańcami nie wypaliła, więc niech Nawałka buduje ten zespół po swojemu. Błaszczykowski ?? no cóż - facet daje narazie jedną asystę, jest po ciężkiej kontuzji, mentalnie niezwiązany z tą grupą ludzi, bo na jesień go nie było. Na dziś, po prostu nie zasługuje na powołanie.

Mega ciekawi mnie kto stanie między słupkami..
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Eugen Polański dziś 2 gole ale dalej Nawałka go nie widzi w kadrze, dalej mają ze sobą kose?
Nawałka przecież był i rozmawiał, ale Polański powiedział, że zdania nie zmieni i za Nawałki w kadrze nie zagra.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Nawałka przecież był i rozmawiał, ale Polański powiedział, że zdania nie zmieni i za Nawałki w kadrze nie zagra.
No tak to to wiem ale chodziło mi o co ta kosa się zaczęła? bo niby z jakich powodów miał Polański ot tak zrezygnować z gry w kadrze? Zadzwonił do Nawałki i powiedział proszę mnie już nie powoływać bo nie chce mi się grać ? Wychodzi na to że zależało mu tylko na grze na euro 2012? ( gdzie był jednym z lepszych naszych zawodników moim zdaniem )
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
No tak to to wiem ale chodziło mi o co ta kosa się zaczęła? bo niby z jakich powodów miał Polański ot tak zrezygnować z gry w kadrze? Zadzwonił do Nawałki i powiedział proszę mnie już nie powoływać bo nie chce mi się grać ? Wychodzi na to że zależało mu tylko na grze na euro 2012? ( gdzie był jednym z lepszych naszych zawodników moim zdaniem )

Poszło bodaj o to, że Polański nie przyjechał na zgrupowanie kiedy był powołany. Aczkolwiek powody są bardzo niejasne bo sporo niejasności było apropos tego wydarzenia.
Poszukaj w googlach na pewno znajdziesz.
Akurat Polańskiego bym o to nie podejrzewał. W moim mniemaniu to taki najbardziej Polski &quot;farbowany lis&quot;.
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Poszło bodaj o to, że Polański nie przyjechał na zgrupowanie kiedy był powołany. Aczkolwiek powody są bardzo niejasne bo sporo niejasności było apropos tego wydarzenia.
Poszukaj w googlach na pewno znajdziesz.
Akurat Polańskiego bym o to nie podejrzewał. W moim mniemaniu to taki najbardziej Polski &quot;farbowany lis&quot;.
Kurde głupia sprawa.. Szczerze to nie wiem czy w obecnej formie nie jest nawet ciut lepszy od Krychowiaka
 
matthiasvandal 616

matthiasvandal

Użytkownik
Dlaczego nikt nie wspomni o Wasilewskim??? Premier League to chyba ciut lepsza liga od Serie B (Cionek) czy saudyjskiej ekstraklasy (Szukała). Swoją drogą jeśli powołujemy piłkarzy z tak egzotycznych lig jak chińska czy właśnie arabska to warto pamietać o Mierzejewskim. Jeśli chodzi o Peszkę - nigdy nie miałem poważania dla tego zawodnika; jest bardzo mało skuteczny jak na skrzydłowego (niemal nie strzela, sporadycznie asystuje) i nawet przy dyspozycji Błaszczykowskiego na 80% do pięt mu nie dorasta. Co do obsady bramki: Boruc lub Fabiański, nie widzę innej możliwości. Zgodzę się z przedmówcami co do Polańskiego - to zawodnik o klasę lepszy od Jodłowca, a w obecnej formie z Hoffenheim lepszy również od Krychowiaka.
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Dlaczego nikt nie wspomni o Wasilewskim??? Premier League to chyba ciut lepsza liga od Serie B (Cionek) czy saudyjskiej ekstraklasy (Szukała). Swoją drogą jeśli powołujemy piłkarzy z tak egzotycznych lig jak chińska czy właśnie arabska to warto pamietać o Mierzejewskim. Jeśli chodzi o Peszkę - nigdy nie miałem poważania dla tego zawodnika; jest bardzo mało skuteczny jak na skrzydłowego (niemal nie strzela, sporadycznie asystuje) i nawet przy dyspozycji Błaszczykowskiego na 80% do pięt mu nie dorasta. Co do obsady bramki: Boruc lub Fabiański, nie widzę innej możliwości. Zgodzę się z przedmówcami co do Polańskiego - to zawodnik o klasę lepszy od Jodłowca, a w obecnej formie z Hoffenheim lepszy również od Krychowiaka.
Każdy selekcjoner ma jakichś swoich pupilków, których powołuje bez względu na to jak im się wiedzie w klubie. Przykłady? Rasiak za Janasa czy Boenisch za Smudy. A takich przykładów możnaby mnożyć, więc powołanie Cionka wcale mnie nie szokuje bo przyzwyczaiłem się już trochę do dziwactw trenerów naszej kadry.
Cieszy mnie powrót Komorowskiego, powinien dostać szansę na ostatni kwadrans przy korzystnym wyniku. Co do bramkarza. Ja postawiłbym na Boruca. Wiem, że Fabiański świetnie broni w Swansea a nigdy do niego nie miałem pełnego przekonania i chyba nigdy już go nie będę miał.
 
kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Nie no wątpię żeby Nawałka nie wystawił w bramce Szczęsnego, któremu zawdzięczamy czyste konto i wygraną z Niemcami.. Pytanie tylko co zrobi trener czy będzie się tego trzymał, że w 1 składzie będą tylko Ci co grają regularnie - to wtedy pewnie Boruc czy jednak większe zaufanie ma do Szczęsnego..

Ktos wspomniał o Mierzejewskim jakie ona ma tam statystyki bo jestem ciekaw a cos nic o nim nie słychać? Ciekawe tez jak się wiedzie Obraniakowi co jak co ale jego wrzutki z rożnego na głowe Glika, dobrze wyćwiczone to by pachniało w 80% bramką ????
 
aliant 531

aliant

Użytkownik
Nawałka sam wpędził się w kozi róg z tą tezą, że u niego będą grali tylko ci, którzy grają w klubach. Zwycięzców nikt nie sądzi ale jeżeli postawi na Szczęsnego a ten (nie daj Boże) odwali jakiegoś babola i stracimy przez niego punkty to Nawałka wyjdzie troche na hipokrytę. Druga sprawa to nie generalizowałbym tak sprawy gry, bo w przeszłości mieliśmy już sytuacje, gdzie główne filary w kadrze nie grały w podstawowych składach w swoich ligach a zespołowi wiodło się dobrze. Vide zespół za Beenhakkera podczas el. EURO 2008, który był zbudowany w sporej części z klubowych ławkowiczów. Smolarek w klubie grzeje ławę, Żurawski na wylocie w Celticu. Jeszcze kilku by się innych też znalazło a jednak zespół stanowił kolektyw i to przyniosło efekty. Same dobre występy w klubie wcale nie muszą oznaczać świetnej gry w reprezentacji czego najlepszym przykładem jest choćby Lewandowski sprzed 2-3 lat.
 
vandisel1 114

vandisel1

Użytkownik
Jako niepoprawny kibic naszej reprezentacji mam nadzieję, że zdanie Nawałki znowu będzie na wierzchu i okaże się, że ci zawodnicy, których powołał mogą na trudnym irlandzkim terenie coś ugrać. Na pewno trzeba się nastawić na twardy, siłowy mecz. Ostatnie dwa mecze, które są warte uwagi nie wiodły się najlepiej dla Polski. Przegrana 2:0 jeszcze za Fornalika i remis 0:0. Trzeba jednak zauważyć, że od tego czasu trochę się zmieniło w naszej kadrze, może nie personalnie, bo szkielet jest ten sam, jednak jest on zdecydowanie mocniejszy i stabilniejszy niż wtedy.
Obsada bramki jest moim zdaniem bez znaczenia, bo mamy tutaj specjalistów wysokiej klasy, jednak wydaje mi się, że Szczęsny i Boruc są lepszą opcją niż Fabiański, szczególnie patrząc przez pryzmat ich gry na przedpolu. Następny Glik - jeśli zagra na swoim normalnym poziomie z Torino to stanowi solidne zabezpieczenie, bo jest silny fizycznie i świetnie gra głową. W środku pola Krychowiak powinien robić swoje, bo Irlandczycy wirtuozami techniki nie są, a jeśli chodzi o agresję, zawziętość i upór to Krycha na pewno im nie ustępuje. Największy jednak plus w stosunku do tamtych meczy widzę w ataku. Lewandowski nie będzie musiał już sam rozbijać się o trójkę obrońców, ale w końcu jest ktoś kto może, a nawet powinien absorbować uwagę defensorów w równym stopniu. Milik jest w świetnej formie, pod okiem de Boer i Bergkampa rozwija się w odpowiednim tempie. Sądzę, że to może przesądzić o tym, że obraz meczu może być z goła odmienny od tych, które widzieliśmy w tych ostatnich dwóch sparingach. No i zostaje jeszcze oczywiście kwestia morale, które Polacy ostatnio mają prawo mieć wielkie - 10 punktów po 4 meczach, to całkiem pokaźny wynik. Myślę, że nie przegramy tego meczu.
Betsson
Irlandia - Polska
Polska DNB 2.02
X2 1.50
X/2 6.15
Remis do przerwy 1.88
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Wogole ludzie powolanie takich pseudo zawodnikow jak Peszko,Zyro,Wawrzyniak czy na rezerwie Kucharczyk (totalny amator) to jest smiech na sali.
Liczyłem tu na jakieś przemyślenia odnośnie typów, a tu sporo pseudo-znawców i selekcjonerów. Śmiech mnie ogarnie, gdy czytam takie wypociny.
Trzeba mieć trochę zaufania do selekcjonera, albo samemu wystartować na początek na trenera klubu Leszcz Leszczewo!

Fabiański raczej nie będzie 1 bramkarzem i dlatego kurs jest tak wysoki. Ja tego nie biorę. Też myślę, że nie przegramy, ale o zwycięstwo będzie ciężko, bo teren bardzo trudny, a dodatkowo mamy wiele istotnych absencji. Myślę o zawodnikach grających na flankach. Dużo będzie zależało od tego, jak ułoży się mecz w początkowej fazie.
 
W 0

wprtz

Użytkownik
Boje się trochę o obsadę prawej obrony, wybór dla Nawałki jest oczywisty - Olkowski. Ale ten kto oglądał towarzyski mecz ze Szwajcarią widział że Olkowski gubi się w obronie, np podaje z połowy boiska do Boruca główką cud że nie skończyło się to bramką dla szwajcarów, nie będzie także Grosika, czyli na skrzydle będzie zapewne Rybus i Żyro, jak o Rybusa jestem spokojny to martwie się o Żyro, zapewne wyjdzie w pierwszym skladzie a potem zmieni go Peszko bądź bedzie na odwrót. Jestem mimo tego dobrej myśli.
 
Do góry Bottom