>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2014/2015 - (27.12 - 06.01.2015)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Przed nami 63 już Turniej Czterech Skoczni. Jak zwykle walczyć będziemy w systemie KO, a więc bardzo istotną rolę odegrają kwalifikacje, które wyłonią poszczególne pary konkursowe.

Polacy do pierwszego konkursu przystąpią w składzie Żyła, Kubacki, Ziobro, Zniszczoł, Murańka. Ostatnie wolne miejsce w kadrze zostanie wyłonione tuż przed konkursem. Trenerzy wierzą, że do pełnej sprawności powróci Kamil i to on zajmie ostatnie miejsce w reprezentacji.

Tytułu bronić będzie Thomas Diethart jednak jego forma jest daleka od ideału. Do grona faworytów trzeba zaliczyć niewątpliwie Romana Koudelke, który jest w życiowej formie. O zwycięstwo walczyć również będą Austriacy z Schlierenzauerem, Kraftem i Hayboeckem na czele. Do rywalizacji powrócą także Kasai, Ito oraz Takeuchii, którzy nie byli obecni na zawodach PŚ w Rosji i Szwajcarii.


Plan zawodów:

Oberstdorf

27 grudzień
14:30 oficjalny trening
16:30 kwalifikacje

28 grudzień
15:00 seria próbna
16:30 konkurs indywidualny

Garmisch-Partenkirchen

31 grudzień
11:45 oficjalny trening
13:45 kwalifikacje

1 styczeń
12:30 seria próbna
14:00 konkurs indywidualny

Innsbruck

3 styczeń
11:45 oficjalny trening
14:00 kwalifikacje

4 styczeń
12:45 seria próbna
14:00 konkurs indywidualny

Bischofshofen

5 styczeń
14:30 oficjalny trening
16:30 kwalifikacje

6 styczeń
15:00 seria próbna
16:00 konkurs indywidualny​

Turniej Czterech Skoczni czas zacząć, a administracja forum już szykuję pewną zabawę związaną z tą imprezą o której poinformuję wkrótce. :smile:

Zapraszam do merytorycznej dyskusji
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Kamil wraca na Oberstdorf!
http://www.skijumping.pl/wiadomosci/18735/Kamil-Stoch-powrocil-na-skocznie-i-jedzie-na-Turniej-4-Skoczni/
Prezent dla naszego mistrza się udał ????
Co do ankiety - uważam że cały cykl wygra ktoś inny, niż zawodnik ze ścisłej czołówki, ostatnie lata pokazywały, że górą byli przeważnie skoczkowie nie zaliczani do grona faworytów, rok temu idealny przykład: Diethart.
W tym roku? Typuję Stefana Krafta bądź Hayboecka. A może Kamil zgotuje powrót Króla? ????
 
dx2 211,3K

dx2

Użytkownik
Nie wiem czy to jest taka wesola informacja znowuz. Problemy ze stawami to powazna sprawa, a jestem wrecz przekonany, ze pelne leczenie nie trwa tak krotko. A jak skonczy sie dajmy na to jedneym konkursem i ...operacja kolejna ? Raz juz odpoczywal, skoczyk i co ...? Szpital. Nie wierze, zeby Stoch byl 100 % sprawny majac taki problem, ale co i jak konkretnie to wie tylko lekarz prowadzacy to leczenie. Nie chce byc zlym prorokiem, ale nie podoba mi sie to. Na co my kibice liczymy tak naprawde ? Na &quot;fenomen olimpijski Ammana&quot; ? Szanse raczej male.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Co do ankiety, według mnie jest dwóch mocnych kandydatów do wygrania, i kilku że tak to nazwę &quot;Czarnych Koni&quot;. Do faworytów zaliczam Romana Koudelke, który pokazuje że jest równy, solidny, a co najważniejsze jest w formie. Obok niego na pewno Hayboeck, równie mocny, równie poprawny, jak i dobry technicznie. Do tych którzy mają szansę, i mogą zaskoczyć zaliczam Fanemmela, Freunda, oraz Gregora Schlierenzauera chociaż to trochę takie pobożne życzenia, ale skakać potrafi na każdej z tej skoczni, wygrał już w tym sezonie, pokazał że wciąż potrafi wygrywać. Może coś zaskoczy, może wróci na szczyt, i wygra po raz trzeci TCS? Generalnie to moje życzenie, ale zagłosowałem na Simona, chłopak może już nie ma takiego zdrowia jak kiedyś, ale petarde w nogach to do cholerki on ma jak mało kto, należy mu się to zwycięstwo, a szanse ma &quot;Harry Potter&quot; ;-)
Eisenbichler - Diethar 1 @ 1.40 [STS]
O rany ale para, wiadomo że to turniej i jeden spieprzony skok i koniec, ale jeśli ktoś ma tutaj spieprzyć skok, a może nawet skoki to jest nim Diethar, który jest cieniem tego zawodnika który wygrywał rok temu Turniej Czterech Skoczni. Eisenbichler natomiast zaskoczył, skacze poprawnie, zawsze zakręci się jak nie w TOP10 to w TOP15. Diethar to może mieć nawet problemy z wejściem do konkursu, bo już pokazał w tym sezonie że kwalifikacje do łatwych należeć nie musza.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Eisenbichler - Diethar 1 @ 1.40 [STS]

O rany ale para, wiadomo że to turniej i jeden spieprzony skok i koniec, ale jeśli ktoś ma tutaj spieprzyć skok, a może nawet skoki to jest nim Diethar, który jest cieniem tego zawodnika który wygrywał rok temu Turniej Czterech Skoczni. Eisenbichler natomiast zaskoczył, skacze poprawnie, zawsze zakręci się jak nie w TOP10 to w TOP15. Diethar to może mieć nawet problemy z wejściem do konkursu, bo już pokazał w tym sezonie że kwalifikacje do łatwych należeć nie musza.
Wszystko już opisał Władca kurs 1,4 do jakiegoś dubla bądź do większej ilości zdarzeń idealny no chyba ze diethard ma raz do roku możliwość wykorzystania jakiejś magicznej pigułki bo w tamtym sezonie wyskoczył jak Filip z konopii.. Jak dla mnie eisenbichler peffka..

Ps. Co do skoków w engelbergu nie miałem czasu napisać analizy bo napewno bym komuś pomógł i rozwiązał wątpliwości przy dodatkowo równych warunkach bo kupon na Mikołaja jak się patrzy
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Co do &quot;długoterminówek&quot; to mam jednego dubla.
Eisenbichler - Diethart @ 1 @ 1,40
Kasai - Damjan @ 1 @ 1,50
AKO: 1.84 STS (AKO po odjęciu podatku)

Ja w taki dubel wchodzę mocniej. Co do pierwszej pary to nie będę powtarzała tego co napisał WładcaŚmieci. Obu zawodników na dzień dzisiejszy dzieli przepaść. Austriak kompletnie bez formy natomiast Niemiec wydaje się ustabilizował skoki co potwierdził bardzo dobrym występem w Engelbergu. Liczę, że już po konkursach Niemieckich przewaga między Markusa nad Thomasem będzie wynosić ok 50-60pkt. A może być i więcej bo Austriak w &quot;systemie par&quot; może mieć ogromne problemy z dostaniem się do II serii.
Co do drugiej pary to tutaj liczę na doświadczenie i umiejętności z rozłożeniem formy na 4 konkursy. Kasai jest jak wino. Im starszy tym lepszy. Ostatnio odpuścił konkursy w Rosji oraz Szwajcarii i w spokoju przygotowywał się właśnie do TCS. Damjan poza dobrym występem w Engelbergu niczego dobrego nie zaprezentował. TCS to specyficzna impreza i tu liczy się przede wszystkim odpowiednia umiejętność rozłożenia sił. Kasai to weteran i jeden z faworytów do wygranej TCS, z kolei Słoweniec to druga/trzecia dziesiątka i tak zapewne będzie.
Jak dla mnie dubel zabójca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
B 2,2K

barichello

Użytkownik
Pungertar M 1.57. ?? - Asikainen L. STS
W tej parze Słoweńca z Finem wybrałbym tego pierwszego, gdyż ostatnie zawody pokazały, że znajduje się w lepszej formie od Asikainena
7 vs 17
29 vs 35
6 vs 34
7 vs 13
13 vs 18
co sądzicie?
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Ilu Polakow moze teraz brac udzial w kwalach ? Para Muranka-A Zniszczol 1,50 do tasiemca dlugoterminowego nie jest fajna ?
Zniszczol to kwali moze nawet nie przechodzic a Klemens moze z raz da rade byc w 30..
 
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Pungertar M 1.57. ?? - Asikainen L. STS
W tej parze Słoweńca z Finem wybrałbym tego pierwszego, gdyż ostatnie zawody pokazały, że znajduje się w lepszej formie od Asikainena
co sądzicie?
Ja bym jakoś nie ryzykował, Asikakinen w tym sezonie nawet nieźle skacze. Taki value na Słoweńca mnie nie przekonuje.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Pungertar M 1.57. ?? - Asikainen L. STS
W tej parze Słoweńca z Finem wybrałbym tego pierwszego, gdyż ostatnie zawody pokazały, że znajduje się w lepszej formie od Asikainena
7 vs 17
29 vs 35
6 vs 34
7 vs 13
13 vs 18
co sądzicie?
Engelberg to specyficzna skocznia gdzie każdy, kto ma zwyżkę formy skacze daleko. Patrząc przez pryzmat sezonu to Asikainen skacze stabilnie i stać go nawet na pierwszą 15. Faworytem minimalnym jednak Słoweniec, ale kurs marny + podatek = NIEOPŁACALNOŚĆ grania tego zakładu. Lepiej zagraj dubla, którego podałem wyżej bo wygląda o niebo lepiej, a i AKO ładniejsze. ;)
Ilu Polakow moze teraz brac udzial w kwalach ? Para Muranka-A Zniszczol 1,50 do tasiemca dlugoterminowego nie jest fajna ?
Zniszczol to kwali moze nawet nie przechodzic a Klemens moze z raz da rade byc w 30..
Na ten period mamy limit 6 skoczków. Para ciekawa bowiem w przypadku słabszego występu Zniszczoła w Oberstdorfie i Ga-Pa prawdopodobnie nie pojedzie on do Austrii. Murańka powinien spokojnie do 50 się łapać co zapewni mu udział w austriackiej części turnieju.
 
O 73

ohyeah

Użytkownik
Nie wiem czy to jest taka wesola informacja znowuz. Problemy ze stawami to powazna sprawa, a jestem wrecz przekonany, ze pelne leczenie nie trwa tak krotko. A jak skonczy sie dajmy na to jedneym konkursem i ...operacja kolejna ? Raz juz odpoczywal, skoczyk i co ...? Szpital. Nie wierze, zeby Stoch byl 100 % sprawny majac taki problem, ale co i jak konkretnie to wie tylko lekarz prowadzacy to leczenie. Nie chce byc zlym prorokiem, ale nie podoba mi sie to. Na co my kibice liczymy tak naprawde ? Na &quot;fenomen olimpijski Ammana&quot; ? Szanse raczej male.
oczywiście, że informacja o powrocie Stocha jest czymś, z czego należy się cieszyć, bo oznacza, że stan jego zdrowia pozwala już na starty w konkursach PŚ. Wg mnie, nieistotne jest to, jak wypadnie na TCS... Przecież chodzi o to, że wyleczył kontuzję, wreszcie może skakać. Nie rozumiem tych, którzy oczekują od niego powrotu w wielkim stylu i totalnej deklasacji rywali... Może być obecnie w słabszej formie, to całkowicie normalne. Jeżeli początkowo będzie kończył konkursy nawet pod koniec drugiej dziesiątki, to dzięki normalnym już teraz treningom, powoli odbuduje formę i zacznie skakać na miarę swoich możliwości, które są naprawdę ogromne.

chcecie, żeby wygrał pierwszy konkurs po długiej przerwie spowodowanej kontuzją i jedynie sukces Was ucieszy? Jak skoczy beznadziejnie, to macie zamiar wypisywać tutaj wyrazy dezaprobaty, których przesłaniem będzie: &quot;albo wraca i wygrywa, albo niech nie wraca wcale&quot;?
Jeśli tak, to sugeruję się ogarnąć, bo wg mnie tego typu oczekiwania są dziecinne i - wybaczcie ostre słowa - żenujące. Może trochę wyrozumiałości?

Super, że Stoch wyleczył kontuzję i jeżeli nawet nie wejdzie do II serii, to i tak super, że wraca. Czego my kibice oczekujemy? Ja chcę go po prostu zobaczyć na skoczni, nieważne w jakiej formie.

natomiast jeśli chodzi o moje typy, to w H2H Kasai - Prevc gram na Prevca (Betsson, 1.61), Freund - Kraft na Freunda (Betsson, 1.66), oraz zaryzykuję i zagram na zwycięstwo Ammana nad Hayboeckiem (Betsson, kurs na to, że Amman będzie lepszy - 2.21 :cool: ). Amman potrafi się zmobilizować na ważnych turniejach i dobrze radzi sobie z presją. Zobaczymy.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Najlepszy zawodnik reprezentacji Rosji: Dima Vasiliev 4.0 [STS]
Według mnie taki kurs na &quot;Wasyla&quot; to przesada, w tym sezonie startował mało, formę robił właśnie na Turniej Czterech Skoczni. Przed Turniejem wystartował u siebie W Niznym gdzie zajął chyba 15 i 17 miejsce, czyli dość wysokie. Potem Engelberg, gdzie nie wszedł do konkursu, ale to jest specyficzna skocznia, więc powiedzmy że to wypadek przy pracy. Rywali w reprezentacji nie ma jakoś zbytnio mocny bo Hazetdniov, Maksimochkin czy Boyarintsev to nie są jakieś mocne postaci, każdy z nich jest co by nie mówić słaby. Dima jest najbardziej doświadczony, a i potencjał ma większy od tych Panów. Według mnie taki kurs na Vasilieva to przesada.
Najlepszy zawodnik w grupie dziadków: Simon Ammann 2.0 [STS]
Noriaki Kasai, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Anders Bardal, Michael Neumayer no i właśnie Simon, to grupa która wybrał STS do tego zakładu. Z miejsca odrzucam Kranjeca, Neumayera jak również Damjana bo to nie ten poziom. Zosaje Kasai, Bardal, Ammann. Noriaki w tym sezonie pokazywał przeciętność, wyjechał do Japonii naładować akumulatory, no ale czy wróci na tyle mocny by tutaj rywalizować o najwyższe laury? Śmiem wątpić, i nie wierze żeby odegrał jakaś znacząca role. Więc zostaje dwójka Bardal i Simon, Bardal jest równy, ale brakuje mu wybitnych skoków w konkursie. Simon jest mocniejszy, pisałem wyżej że ma petarde w nogach, że potrafi odpalić. I że jest cholernie zmobilizowany na ten Turniej, bo forma jest, i spora szansa na wygranie turnieju, a przecież każdy wie że nie wygrał on jeszcze nigdy TCS. Gram na Szwajcara, i trzymam kciuki.
 
nonda 0

nonda

Użytkownik
Wie Ktoś na czym polega zakład oferowany w Milenium?:

Skoki - Tur.4.Skocz.-Grupa: T4S: najleps.z gr.
Velta, Kofler, Zyla, Asikainen

14:40 Hayboeck M. zakład ważny tylko kiedy wszyscy wymienieni zawodnicy wystartują zw 3.00 m1-2 1.45

W przypadku zw to znaczy ze Hayboeck M.bedzie lepszy od tych 4 zawodników?
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Po pierwszych zawodach obecnego sezonu już abstrahując od kontuzji Stocha i wybitnie wakacyjnej formy pozostałych naszych kadrowiczów,ale głównie z powodu magicznej 0,1 punktowej przewagi Austrii nad nami w konkursie drużynowym(czy kiedykolwiek Austria przegrała coś o 0,1 punkta?) jakoś przestało mi się chcieć oglądać ten sport.
Oczywiście też swoje robią współczynniki &quot;wiatrowo - belkowe&quot; i jeden zawodnik skacząc 130 m wygrywa zawody,podczas gdy inny skacząc 131 m jest 15sty.
Ale przychodzi T4S, o naszej kadrze nie ma co wspominać, ale przeglądnąłem ubiegłoroczne wyniki -gdyby ktokolwiek z naszych był teraz w takiej formie jak rok temu,byłby uznany za lidera i zbawce kadry,w Oberstdorfie najsłabszym z Polaków był Kot zajmujący 28 pozycję( w parze K.O. wygrał z Freitagiem).
Wg mnie jeśli nie chodzi o zbytnie naciski sponsorów i TVP to Stoch jest w dobrej formie,mistrz świata i mistrz olimpijski nie jechałby na zawody klepać bulę - on musi widzieć i czuć ,że jest co najmniej poprawnie,wydaje mi się,że będą dobre miejsca Kamila,owszem nie trenował jakiś czas,ale przy takim sporcie i przy tej klasy zawodniku świeżość może przynieść tyle samo dobrego ile złego przerwa od treningów.
Wystarczy spojrzeć w przeszłość - Morgi dwukrotnie po ciężkich kontuzjach wracał w bardzo wysokiej formie,a w 2002 roku po bardzo dramatycznie wyglądającym upadku,przerwie w treningach i powrocie niemal wprost ze szpitala na skocznie młody Ammann zdeklasował rywali i sięgnął po 2 złota.
I przy tym panu chciałbym się zatrzymać dłużej,do Kasaiego jeszcze parę lat mu brakuje,ale można się zastanawiać dlaczego ciągle jeszcze skacze:
-lubi ten sport - niewątpliwie,
-pieniądze - ich jak punktów reputacji na forum - nigdy za wiele
ale Ammann pomimo tego,że był i mistrzem świata i olimpijskim,zdobył puchar świata,ciągle chyba uważany jest za postać mniej wybitną czy znaczącą w tej dyscyplinie niż chociażby Małysz czy Schlierenzauer,nie sądzę aby czuł zawiść,ale póki jest okazja zostać najwybitniejszym skoczkiem wszech czasów,Simon zrobi wszystko ,aby to uczynić,chciał zdobyć kolejne olimpijskie złota - nie udało się,ale ma jeszcze okazję ugrać &quot;wielkiego szlema&quot; 4te brakujące trofeum wśród najważniejszych jakie można zdobyć w tej dyscyplinie - takiej &quot;karety asów&quot; nie ma nikt z obecnie skaczących.
Motywacja jest,forma również,pewnie jakieś nowinki techniczne także,dopóki będzie nadzieja na zwycięstwo to Simon będzie walczył do upadłego,dlatego wydaje mi się dobrym typem na pierwszy konkurs - Ammann top3@ 2,6 bet365, oczywiście,można postawić argument,że Kubacki również nie ma tego trofeum w gablocie i również bardzo chce,ale pamiętajmy,że Simon to gość który 4 razy potrafił wygrać IO i jedynym jego problemem(oprócz lądowania) będzie utrzymanie formy bardzo wysokiej(a Amman raz na x skoków,nawet będąc w najwyższej formie zawala,co praktycznie nie zdarzało się Małyszowi) w (najprawdopodobniej) 8 skokach.
Wygrał Oberstdorf rok temu,myślę,że teraz też poza podium nie spadnie.
Co do innych faworytów to oczywiście numerem jeden dla mnie jest &quot;elektriczka&quot;.
 
sm1939 103

sm1939

Użytkownik
Według mnie Simon Ammann napewno znajdzie się w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej TCS i jak dla mnie jest on głównym kandydatem do zwycięzenia w typ prestiżowym turnieju
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Wie Ktoś na czym polega zakład oferowany w Milenium?:
Skoki - Tur.4.Skocz.-Grupa: T4S: najleps.z gr.
Velta, Kofler, Zyla, Asikainen
14:40 Hayboeck M. zakład ważny tylko kiedy wszyscy wymienieni zawodnicy wystartują zw 3.00 m1-2 1.45
W przypadku zw to znaczy ze Hayboeck M.bedzie lepszy od tych 4 zawodników?
Też na to zwróciłem wczoraj uwagę, myślałem podobnie jak Ty....i ten kurs;-)
Teraz millenium naprawił błąd i Hayboeck jest w zestawie z innymi skoczkami;-)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom