>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2014/1015 - Klingenthal (21.11 - 23.11.2014)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Już tylko dziewięć dni pozostało do inauguracji nowego sezonu w skokach narciarskich. Pierwsze zawody Pucharu Świata ponownie zostaną rozegrane w niemieckim Klingenthal, a zainauguruje je sobotni konkurs drużynowy. Czy podobnie jak w ubiegłym sezonie drużynówkę zdominują Słoweńcy?

W niedzielę pierwszy konkurs indywidualny. My nie mamy nic przeciwko, aby doszło do podobnej sensacji jak w ubiegłym roku, kiedy to po kapitalnym skoku zwyciężył Krzysiu Biegun. Warto odnotować, że karierę zakończył trzykrotny (2x drużyna, 1x indywidualnie) mistrz olimpijski Thomas Morgenstern.

Program zawodów


Piątek, 21.11.2014
10:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening (2 serie)
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 22.11.2014
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 23.11.2014
10:45 - Seria próbna
12:00 - Pierwsza seria konkursowa​

Transmisje telewizyjne tak jak w poprzednich latach przeprowadzą stacje TVP 1 oraz Eurosport.

Linki pomocnicze:

http://www.skijumping.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich
http://www.skokinarciarskie.pl - polski portal dotyczący skoków narciarskich

Taka mała notka administracyjna. Na każde zawody będzie zakładany odrębny temat, który będę zakładał ja, bądź pod moją nieobecność inny moderator. Proszę o dostosowanie się do tego postulatu. ????


Ps. Chyba nie muszę nikomu przypominać, że tematy skoków i dział sportów zimowych mają się stać najlepszymi na forum? :cool:

Zapraszam do dyskusji.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Do rozpoczęcia sezonu pozostało zaledwie 8 dni.Tutaj składy ekip,które pojawią się w Klinghenthal:
Austria - Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart, Stefan Kraft, Andreas Kofler, Michael Hayboeck, Wolfgang Loitzl
Niemcy - Severin Freund, Andreas Wellinger, Marinus Kraus, Richard Freitag, Michael Neumayer, Andreas Wank, Markus Eisenbichler
Słowenia - Peter Prevc, Robert Kranjec, Jernej Damjan, Jurij Tepes, Jaka Hvala, Matjaz Pungertar (być może zastąpi go Tomaz Naglic), Anze Lanisek
Polska - Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek
Japonia - Noriaki Kasai, Taku Takeuchi, Daiki Ito, Reruhi Shimizu, Junshiro Kobayashi
Norwegia - Anders Bardal, Rune Velta, Tom Hilde, Anders Jacobsen, Anders Fannemel, Andreas Stjernen
Czechy - Jan Matura, Jakub Janda, Roman Koudelka, Antonin Hajek
Finlandia - Lauri Asikainen, Jarkko Maeaettae, Sami Niemi + jeden z trójki: Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Ville Larinto
Szwajcaria - Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier, Luca Egloff
Rosja - Dimitry Vassiliev, Mikhail Maksimochkin, Denis Kornilov, Ilmir Hazetdinov, Vladislav Boyarintsev (wystartuje czterech)
Włochy - Davide Bresadola, Sebastian Colloredo, Andrea Morassi, Federico Cecon, Daniele Varesco (wystartuje czterech)
Francja - Ronan Lamy Chappuis, Vincent Descombes Sevoie
Stany Zjednoczone - Nicholas Fairall, Nicholas Alexander, Anders Johnson, Will Rhoads
Kazachstan - Marat Zhaparov, Konstantin Sokolenko, Sabirzhan Muminov, Shyngys Kalykov
Korea Południowa - Hyun-Ki Kim, Chil-Ku Kang
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Witam, z gory przepraszam za spam ale mam pytanie w ktorym buku jest najlepsza ofera na skoki ?
Nie ma jednego bukmachera do skoków, w każdym mogą być ciekawe jak i błędnie wystawione pary dlatego przy tej dyscyplinie nie można napisać o 1 bukmacherze.
Do skasowania.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
ogólnie to naziemne: STS, Fortuna, Millenium - wiadomo podatek, ale czasem takie perełki, że warto i tak grać.
a z netowych to: betsafe/betsson (chocciaż w ostatnim sezonie dosyć dobrze pary wystawiano), unibet, bet365 bardziej na live, bo pre dla mnie zazwyczaj nieciekawa oferta.
 
D 224

dboniem

Użytkownik
co do pierwszych zawodów, to na pewno trzeba podejść do tego z dystansem, możliwe, że nagle odpali jakiś nowy zawodnik, bądź jeden z bardziej znanych skoczków nie zakwalifikuje się do konkursu.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
ROBINHO skąd ogólnie brałeś te składy? Bo z tego co ja znalałem to Tande i Sjoeena nie będzie w Klingenthal. Zaczną od PK.
jeśli jednak Sjoeen by był to myślę, że można szukać jakiś wysokich kursów na niego. Może forma z lata nie uleciała jeszcze..
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
ROBINHO skąd ogólnie brałeś te składy? Bo z tego co ja znalałem to Tande i Sjoeena nie będzie w Klingenthal. Zaczną od PK.
jeśli jednak Sjoeen by był to myślę, że można szukać jakiś wysokich kursów na niego. Może forma z lata nie uleciała jeszcze..
Ze skijumping.pl coś ogarnąłem te składy ale też właśnie natknąłem się na to info.Sjoeen i Tande zaczną jednak od PK,a w składzie będą oczywiście Stjernen i Fannemel.Zaraz skoryguje to w składach;)
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Szybciutko trzeba przyznać zleciała ta przerwa od Skoków Narciarskich. :cool:
Jak tylko pojawi się oferta, zabijam wygraną Niemców w drużynówce w sobotę ;)
Na jakiej podstawie jesteś tak przekonany do Niemiaszków? - Jaki przewidujesz kurs? :cool:
 
testuje 32

testuje

Użytkownik
Szybciutko trzeba przyznać zleciała ta przerwa od Skoków Narciarskich. :cool:



Na jakiej podstawie jesteś tak przekonany do Niemiaszków? - Jaki przewidujesz kurs? :cool:
Kolega poniżej dobrze prawi ???? Nie widze teraz kadry która mogła by zagrozić Niemcom, Austrii czy Polsce.. Polska niestety nie jest równa, Austria osłabiona brakiem Morgiego, zmiana selekcjonera, Niemcy stała kadra i dobre wyniki w LGP
Sam nie wiem jaki będzie kurs, cięzko powiedziec, licze na coś w okolicach @3 ???? natomiast każdy kurs powyżej 2,5 wezmę z pocałowaniem ręki :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Ja bym zwrócił uwagę na Słoweńców bo widzę, że o nich zapominacie. W drużynie skakać zapewne będzie znakomity Prevc, zwycięzca LGP Jernej Damjan oraz zawsze silny w drużynie Kranjec. O 4 miejsce w drużynie powalczy zapewne Tepes z Hvalą.
W ubiegłym sezonie typowałem Słoweńców do TOP 3 i konkurs wygrali. Teraz ponownie pogram ich podium bowiem, Słoweńcy niesamowicie mocno mobilizują się na konkursy drużynowe. Nawet jak formy nie ma, to te skoki i tak są bardzo poprawne.
Co do Niemców to w ubiegłym roku kursy na wygraną w Klingenthal chodziły po 3,75.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
zobaczymy jakie kursy nam zaoferują buki. Tak naprawdę o podium będą walczyć pewnie 4 ostatnio najsilniejsze reprezentacje, czyli Polska, Słowenia, Austria i Niemcy. Raczej wątpię, żeby włączyli się Skandynawowie czy Japończycy, ale trzeba poczekać do pierwszych treningów, żeby zobaczyć jaką formę prezentują na inaugurację reprezentacje.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Intuicyjnie zagrałbym przeciwko Austriakom, nieudany poprzedni sezon + niekorzystna zmiana trenera będzie miała znamienny wpływ na kiepski początek sezonu dla Austriaków. W zupełnie odwrotnej sytuacji są Niemcy, którzy udanie skakali w tegorocznym LGP i oni wydają się być faworytami konkursu.
Nie neguję typu, chociaż ja będę bardziej sceptyczny. Oczywiście poprzedni sezon dla Austriaków był nieudany, ale dla polskich piłkarzy również były nieudane ostatnie eliminacje, a grają obecnie bardzo dobrze. Więc ten argument do mnie nie trafia: &quot;Co było, a nie jest, nie piszę się w rejestr&quot;. Zmiana trenera mogła według mnie wpłynąć tylko i wyłącznie pozytywnie, Alex miał problemy zdrowotne, według mnie poza tym był już wypalony, a na dodatek konflikt z Gregorem. Co do Schlierenzauera, bardzo chwali treningi z nowym trenerem, jak również cała kadra jest w bojowych nastrojach. Więc ja widzę tutaj pozytywy w zmianie szkoleniowca. No i tutaj kluczowe, Niemcy udanie skakali w LGP a Austriacy już nie? Albo nie wiem jak o ile gorzej? Przeanalizowałem wyniki, i ja bym postawił znak równości między tymi reprezentacjami. No chyba że patrzymy tylko i wyłącznie na Klingenthal gdzie udały im się zawody. Osobiście dla mnie również Niemcy są faworytami tych zawodów, ale spokojnie, poczekajmy do treningów Austria i Słowenia tak łatwo nie odpuści. A może nasze Orły, Kruczka zaskoczą? ????
PS: Kwalifikacje regularnie w tym sezonie pokazywać będzie TVP INFO :jupi:
 
mobilny 260

mobilny

Użytkownik
Jeszcze jedno pytanko z serii spamu, obiecuje ze ostatnie juz. Orientuje sie kto czy Pinnaclesports wystawia kursy na skoki, czy raczej trzeba wplacac gdzie indziej gotowke zeby pograc Stocha ? ????
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Jeszcze jedno pytanko z serii spamu, obiecuje ze ostatnie juz. Orientuje sie kto czy Pinnaclesports wystawia kursy na skoki, czy raczej trzeba wplacac gdzie indziej gotowke zeby pograc Stocha ? ????
Pinnacle wystawia oferte na skoki, ale nie liczyłbym na zbyt szeroki wybór.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
ROBINHO skąd ogólnie brałeś te składy? Bo z tego co ja znalałem to Tande i Sjoeena nie będzie w Klingenthal. Zaczną od PK.
jeśli jednak Sjoeen by był to myślę, że można szukać jakiś wysokich kursów na niego. Może forma z lata nie uleciała jeszcze..
Potwierdzony skład Norwegów na pierwsze zawody:
wystartują Anders Bardal, Anders Fannemel, Tom Hilde, Anders Jacobsen i Rune Velta i Phillip Sjøen.
Phillip dobrze prezentował się latem, miał też wiele udanych skoków podczas zgrupowania na Midtstubakken w ostatnich dniach - wyjaśnił swój wybór Alexander Stöckl.
http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/12792,Norwegowie_bez_Tande_w_Klingenthal .
To panowie już jutro treningi + kwale;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
PŚ - Klingenthal HS 140
Z racji, że to dopiero pierwsze zawody i teoretycznie z 67 zawodników każdy może wygrać tak jak to zrobił rok temu Krzysztof Biegun oprócz późniejszych typów czy to po kwalifikacjach dzisiejszych czy po drużynówce idę w ciemno przed pierwszym treningiem w wygraną Piotra Żyły w niedzielę w ramach zawodów indywidualnych.
Sam zawodnik nie ukrywa, że tą skocznię lubi cytując wypowiedź ze skokinarciarskie.pl :
- To skocznia, na której lubię skakać, nawet jak źle tam skaczę :cool: - mówi o Vogtland Arenie. - Jest wyjątkowa. Wiadomo, zdarzały mi się tam gorsze starty. Rok temu nie byłem zadowolony z piątego miejsca, bo pierwszego dnia byłem najlepszy.
Co prawda rok temu zawody były przeprowadzone na wariackich papierach, bo w obu konkursach kończyły się na 1 serii, co nie zmienia faktu że to co sam Żyła mówi potwierdzają wyniki, na 6 oddanych skoków rok temu najgorszy skok uplasował go na 10 miejscu, do tego dodając jego wieczny luz i czy to będzie podium czy brak awansu do 2 serii chłop jest cały czas taki sam. Na tej skoczni zaczynał w 2010 roku dosyć słabo bo zajął 46 miejsce ale już w 2012 było 6 i rok temu 5 miejsce jak widać co raz lepiej idzie.
Szkoda, że tym razem zawody odbywają się na odwrót czyli pierwsza jest drużynówka a co za tym idzie wszyscy poznają i swoją formę i skocznię o wiele bardziej niż jakby pierwszy był konkurs indywidualny, ale może to i na dobre wyjdzie Piotrkowi. Próbuje tego zakładu i tego kursu bo jak dla mnie jest przeszacowany bo taki Sjoeen, Koudelka czy Fannemel stoją z kursem 34 na przykład. Można to minimalizować jakby ktoś chciał na top3,6 czy nawet 15, ale ja tu gram tylko ten zakład w ciemno reszta dopiero po zobaczeniu chociaż po jednym skoku każdego. Czekam jeszcze ewentualnie na kurs zakładu który z Polaków będzie najlepszy bo tam też może być ciekawie. W Bahu Żyła wisi z kursem 66,00 to już w ogóle jest value jeśli można w ten sposób to ująć.

Zwycięzca zawodów Piotr Żyła 51,00
Bet365
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
poważniej jakiś H2H na razie nie ma co grać, przynajmniej do czasu treningów i kwalifikacji.
Ja tak jak zapowiadałem gram na młodego Norwega Sjoeena. Świetna forma w lecie, teraz mimo iż nie jest w kadrze narodowej to załapał się na PŚ, czyli myślę, że musi dalej być dobra dyspozycja, bo inaczej bez sensu byłoby zabieranie na tą rangę zawodów młodziaka, żeby się speszył. Często na początku sezonu tacy juniorzy jak Hvala czy Wellinger potrafili wyskoczyć niespodziewanie i powalczyć o czołowe lokaty, gdy jeszcze czołówka nie była w formie. W ten weekend liczę, że takim kimś będzie Phillip.
Phillip Sjoeen WIN @ 34,00 Bet365
w STS dla porównania tylko @ 18
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Cholera Sjoeen skacze na rekord już w 1 serii treningowej, ale wywraca się. Leży w szpitalu bez przytomności podobno...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom