>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NBA Październik/Listopad 2014

Status
Zamknięty.
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP

W tym temacie podajemy wszelkie przemyślenia i analizy dotyczące spotkań NBA rozgrywanych w październiku i listopadzie.
Nie podajemy suchych typów bez analiz.
Piszemy poprawnie po polsku, jak ktoś nie umie sam polecam słownik ortograficzny.
I przypominam o kolejnej ważnej zasadzie pisowni polskiej - Nazwiska, nazwy klubów i inne nazwy własne piszemy WIELKĄ literą.
Jeśli chcecie się podzielić informacją o kontuzjach, to koniecznie podawajcie źródło takiej informacji!
Nie podsumowujemy swoich typów w osobnych postach.
Dział tematyczny to nie czat. Nie zadajemy pytań o to co warto grać itd.
Wszelkie występki będą odpowiednio nagradzane.
Zapraszam do dyskusji i podawania typów.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Czujecie już tą atmosferę? ???? Sezon zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze mecze za kilkadziesiąt godzin. Ja już od kilku dni mam upatrzony jeden typ i chyba nie ma co zwlekać, tylko trzeba grać bo linia już spadła o jedno oczko i myślę, że finalnie zostaną z niej jakieś ości.


San Antonio Spurs - Dallas Mavericks
Dallas +6,5 ✅✅ dobry start!
1,95
Betsson​



Inauguracja sezonu i derby Teksasu. Brzmi zacnie. Spurs, obrońcy tytułu, otwarcie rozgrywek we własnej hali, niezwykle doświadczona drużyna, nic tylko wygrać, czyż nie? No niekoniecznie. Ostrogi to specyficzny zespół ze specyficznym coachem geniuszem. Do preseason nie przywiązywali w zasadzie żadnej wagi. Doszło do tego, że właściciel Suns musiał przepraszać własnych kibiców za to, że wszyscy najlepsi gracze Spurs wraz z Popem nie stawili się na meczu ze Słońcami. Jak będzie wyglądać najbliższy sezon tej ekipy? Na pewno będą jednym z faworytów do końcowego triumfu, ale nie to w tej chwili mnie interesuje... Kawhi Leonard ma problemy z oczami. Infekcja, której się nabawił jest poważniejsza niż myślano. Miał wrócić już kilka dni temu, a w tej chwili pod znakiem zapytania stanął jego występ z Dallas. Nie trenował z drużyną, nie grał w meczach kontrolnych. to może stanowić jakiś problem nawet jeśli ostatecznie zdąży na mecz otwarcia. Tiago Splitter, kontuzja łydki, z którą zmaga się od dłuższego czasu. W tej chwili raporty mówią, że ciężko będzie mu się wyrobić na Mavs. Ci dwaj gracze stanowią przede wszystkim o dobrej obronie Spurs i bez nich defence może sporo ucierpieć. Nawet jeśli ostatecznie obaj zagrają to typ wciąż będzie aktualny bo po drugiej stronie mamy Dallas Mavericks.

Goście w poprzednim sezonie nie zachwycali w regular season i do końca walczyli o udział w PO. Gdy już się tam znaleźli byli o krok od wyeliminowania Spurs już w pierwszej rundzie playoffów. Stało się tak głównie z powodu świetnego planu taktycznego Ricka Carlisle&#39;a, jednego z lepszych fachowców w NBA. Carlisle niezmiennie urzęduje w Mavs, jako headcoach, a skład Dallas jest lepszy i szerszy, niż w poprzednim sezonie. Odeszli tacy gracze, jak Dalembert, Marion, czy Calderon, ale na ich miejsce są Chandler, Parsons i Nelson. Chandler jeśli mu zdrowie dopisze może być sporym upgradem na pozycji centra, Parsons to dla mnie strzał w dziesiątkę Mavs bo gość jest niesamowicie pożytecznym zawodnikiem, na dodatek wciąż się rozwijającym. Dodać do tych graczy ich lidera Nowitzkiego i Ellisa, który ma za sobą chyba swój najlepszy sezon w NBA i mamy paczkę, która może naprawdę solidnie namieszać na silnym Zachodzie. Mają oni również solidną ławkę rezerwowych i o zaplecze nie ma co się martwić. W presason pokazali, że będą groźni dla każdego, bez wyjątku. Na dzień dzisiejszy sprawiają wrażenie lepiej przygotowanych do sezonu i ja po cichu liczę nawet na ich zwycięstwo, a opcja z handi wydaje się bardzo atrakcyjna. Jeszcze wracając do Spurs... oprócz problemów dwójki wymienionych graczy wykluczony jest oczywiście występ Millsa, a Manu sprawiał wrażenie w ostatnich dniach człowieka, który potrzebuje jeszcze co najmniej kilku tygodni, zanim znajdzie się w optymalnej formie. Zresztą sam o tym wspomniał. San Antonio ma szeroki roster i na pewno zawsze są niebezpieczną drużyną, ale w meczu otwarcia idę w stronę Mavs.


Powodzenia!


E:

http://www.rotoworld.com/headlines/nba/241507/tiago-splitter-out-for-tuesday-night

http://www.rotoworld.com/headlines/nba/241505/kawhi-leonard-(eyes)-ruled-out-for-tuesday

Także było to do przewidzenia... ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
vertigo 9,5K

vertigo

Użytkownik
Typ popieram, karmol świetnie wszystko opisał. Chciałem obejrzeć wygrany przez Mavs 117-92 mecz z Magic, niestety mecz w odtworzeniu dostępny nie był. Czytałem jednak tekst beatwritera Dallas i mówił śmiało - jeśli wszyscy będą zdrowi atak tej drużyny będzie jak pięknie naoliwiona maszyna ze wszystkimi sprawnymi cylindrami. W obliczu braku Tiago Splittera i Kawhi Leonarda Mavericks pod wodzą Carlisle&#39;a są w stanie mieć przewagę w tym meczu. Parsons zachwalany za grę z piłką jak i bez niej, 24 punkty, można by rzec w końcu. Dallas bardzo szybko zbudowało przewagę nawet 13 punktów przewagi w drugiej kwarcie i byli w stanie operować piłką nie tracąc jej. Jeszcze jedna rzecz - w pewnym momencie Mavericks mieli 24 asysty przy 32 koszach. Spurs? Grają obecnie bez przekonania, Manu preseason 8-41 (2-23 z dystansu), Timmy ma problem z chwytaniem piłki na wysokości bioder (czyżby starość?), brak Millsa i formy u Argentyńczyka to też kolejne problemy, które pozbawiają ofensywnego flow. Jestem wielkim fanem Spurs ale ich kiepska gra trwa już od meczu w Berlinie, co widziałem na żywo. Będzie ciężko.

Pograłem +7.5 Mavericks po 1.87 ✅ w Betssonie wczoraj.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
H 187

h778

Użytkownik
Heat - Wizards @ 1.65 [Betsafe] + jakiś over na Bosha
Pograłem zaraz na początku preseason, kurs o dziwo nie spadł drastycznie. Wizards bez kontuzjowanych Beala, Webstera, Rice&#39;a, bez zawieszonych Nene, Blaira, Ortona i Silasa (choć tej dwójki już chyba nie ma tam), do tego problemy ze zdrowiem ma Wall, który w preseasonie notował mecze jak 2/10 z Hornets. S5 na ten mecz to będzie prawdopodobnie jakaś kompletna improwizacja: Wall - Butler (Miller) - Porter - Gooden - Gortat. Na osiem meczów Wizards wygrali połowę, ale ostatnie trzy to porażki: z Knicks, Pelicans i Hornets.
Po drugiej stronie najwięksi przegrani lata, czyli Heat. Ale ta przegrana wcale nie musi oznaczać rozpadu drużyny nawet na półfinał wschodu, co prawda Wade z każdym sezonem jest coraz słabszy, ale znakomity latem był Bosh. Zupełnie inny zawodnik, grający w post, wchodzący pod kosz, ciężko mi było poznać, że to ten sam Bosh. Do piątki powinien wskoczyć Cole, ale minuty dostanie też jeden z największych steali tego draftu, Napier. Na trójce powinien zacząć Deng, największy problem jest na czwórce, Shawne Williams to nie powinien być zawodnik NBA. Ogółem rotacja Heat nie wygląda źle i obstawiam, że mogą być jedną z niespodzianek na wschodzie. Warto zainaugurować sezon od wygranej.
 
majsti 240

majsti

Użytkownik
New York Knicks - Chicago Bulls
Chicago @1.67 Betsson ✅✅
Już w drugi dzień nowego sezonu, liga oferuje nam starcie jednych z najbardziej rozpoznawalnych drużyn zza oceanu. Głównym tematem wokół Chicago jest oczywiście powrót Rose&#39;a. Nie będę się za dużo o tym rozpisywał, bo wyszłoby, że piszę o Derricku, a nie o meczu.
Wszyscy zastanawiają się w jakiej naprawdę jest formie, jakie obciążenie wytrzymają jego kolana, ale najważniejszym pytaniem jest jednak to, czy wróci do swojego poziomu, dzięki któremu zdobywał nagrodę MVP? Osobiście mam nadzieję, że tak, gdyż oglądanie rozgrywającego Byków w optymalnej formie to coś świetnego. W meczach przedsezonowych Rose&#39;a widać jeszcze trochę niepewności zarówno w podaniach jak i rzutach. Można zauważyć, że mechanika rzutów jest trochę inna niż wcześniej, jednak myślę, że to kwestia rozegraniu paru-parunastu spotkań i wejścia w prawdziwy rytm meczowy. Jednak od początku drugiego już powrotu, Rose nie boi się dynamicznych wjazdów pod kosz tak jak robił to przed kontuzją.
Chicago w off-season byli bardzo aktywni. Do składu przede wszystkim dołączyli Pau&#39;a Gasola, Nikolę Mirotica i młodą strzelbę z draftu Douga McDermotta. Bulls zdecydowanie wzmocnili tymi transferami swoją ofensywę, co już było widać w sparingowych meczach, gdzie zdobywane punkty rozkładały się na kilku zawodników, a nie na jednego czy dwóch, jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, a najbardziej doskwierało to w samej końcówce. Również dłuższa jest ławka, co będzie skutkować mniejszym eksploatowaniem kluczowych graczy Chicago. Wątpliwy jest natomiast występ Jimmy&#39;ego Butlera, który ma problemy z kciukiem.
New York Knicks. Główną informacją towarzyszącą NYK po sezonie było oczywiście zatrudnienie Phila Jacksona na stanowisko prezydenta klubu. Długo nie trzeba było czekać na pierwsze decyzje Phila i na miejsce zwolnionego Mike Woodsona przybył debiutant Derek Fisher. Oboje znają się z czasu pobytu w LAL. Później kontrakt przedłużył Melo, a do składu Knicks dołączyli Jose Calderon, Samuel Dalembert i Shane Larkin, w zamian za Tysona Chandlera i Raymonda Feltona. W przyszłym sezonie gra Knicksów będzie opierać się głównie na &quot;trójkątach&quot;, znana taktyka z czasów, gdy trenerem Lakersów był Jackson, a graczem Fisher. Jednak widać, że zawodnicy nie do końca dostosowali się do nowych schematów i myślę, że na początku sezonu będzie to widać głównie w niezorganizowaniu w ataku czy niemocy w rozgrywaniu akcji. Status qestionable w NY mają J.R. Smith, Jose Calderon, Travis Outlaw i Andrea Bargnani. Tak jak napisałem na początku, sądzę, że mecz będzie stał na wysokim poziomie, ale drużyną, która będzie kontrolować przebieg spotkania zostanie Chicago. Według mnie grają bardziej poukładaną koszykówkę i to w ich kierunku idę w tym meczu.
Oby początek sezonu był na ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
jeffs 49

jeffs

Użytkownik
New Orleans vs Orlando
Nareszcie rozpocyzna sie sezon najlepszej ligi kosyzkarskiej na swiecie. Pelicans to jak dla mnie czarny kon na zachodzie. Druzyna sklada sie w wiekszosci z mlodych graczy, roster tym razem bez kontuzjowanych, grali naprawde solidny preseason a na dodatek dolaczyl do skladu doswiadczony Ömer Aşık. Turek jest w ofensywie tylko przecietny natomiast bardzo wazny dla defensywy. Zawsze ma kilka zbiorek i obok Davisa moze tworzyc jeden z najlepszych defensywnych frontcourts w lidze. Na dodatek odciazy Davisa w defensywie, ktory za to moze dostac kopa w ofensywie. Davis jak dla mnie najlepszy Big w lidze i kto wie, moze w przyszlosci zawalczyc o tytul MVP. Roster Pelicans jest naprawde niezly, zarowno ofensywnie jak i defesywnie. Obok Davisa jest wystarczajaco graczy aby dobrze punktowac i grac wysokim pace – Holiday po kontuzji bardzo dobrze dysponowany.
Orlando solidny preseason (4-4). W wiekszosci grali najlepszym skladem. Oladipo nie zagra co sprawia ze backcourt jest zwyczajnie slaby. Ridnour, ktory przyszedl z Hornets to jak dla mnie tylko sredni backup. Slaby punkt Pelicans to na pewno defensywa w backcourt – tylko ze Magic bez Oladipo oraz Nelsona i Afflalo, ktorzy opuscili Orlando nie maja tutaj zadnych atutow. Topscorer po ich stronie byl i pozostanie Vucevic tylko bedzie gral przeciwko wspominanym Aşıkiem i Davisem. Fournier napewno nie dorowna osiagnieciom Afflalo a Frye majacy pomoc swoim doswiadczeniem prawdopodobnie tez nie zagra.
Pelicans w przedsezonowych meczach tracili srednio tylko 89 ppg. Oczywiscie trzeba patrzec na wyniki z preseason z przymruzeniem oka ale to i tak bardzo dobra liczba. Druzyna jeszcze nie doswiadczona – co zeszlym sezonie bylo widac zwlaszcza na wyjazdach – ale zaczyna sezon od meczu u siebie z takim rywalem ktorego poprostu musi wyraznie pokonac.
Orlando w zeszlym sezonie tylko srednio 92 ppg on the road – co bylo chyba najslabsza wartoscia. Na dodatek grali wtedy jeszcze Nelson, Afflalo i Oladipo, ktorych teraz zabraknie a Vucevic i Harris beda defensywnie w naprawde dobrych rekach.
Pelicans -10.5 @ 1.91 ✅
Magic under 93.0 @ 1.80 ✅

obydwa grane na betsson
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
markosbtl 63

markosbtl

Użytkownik
A więc zaczynamy nowy sezon, a ja postanowiłem zacząć pisać jakieś analizy ???? A więc zaczynamy, dzisiaj na ruszt wziąłem 2 spotkania...


Spotkanie (1) San Antonio Spurs - Dallas Mavericks (godz. 01:00)
Typ: Over 204 pkt⛔
Kurs: 1,91
Buk: B-win

C o do tego meczu to sporo ludzi poleciało wcześniej w typ HC na Dallas, i w sumie nie dziwie się, Dallas jest teraz naprawdę mocne doszli tacy zawodnicy jak Chandler Parsons, Richard Jefferson którzy mogą coś wnieść do składu oraz 2 młodziaków: Doron Lamb i Charlie Villanueva, i co najważniejsze, że wszyscy w ekipie Dallas z wyjątkiem Raymonda Feltona są zdrowi i gotowi na mecz, czego nie można powiedzieć o ekipie z San Antonio, OUT są Kawhi Leonard, Patty Mills i Tiago Splitter, jak dla mnie braki Splittera i Leonarda to duże osłabienie w obronie a więc lepiej dla typu. Ale SAS też &quot;wzmocniło&quot; swój roster o 3 młodych graczy, Kyle Anderson , Joshua Davis i Bryce Colton który bardzo dobrze zaprezentował się w preeseson, ale wiadomo zabawa w przedsezon to co innego niż regular... Tak więc moim zdaniem SAS stać na powalczenie z Dallas tylko znowu nie wiadomo co wymyśli Popovich każdy kto go zna wie, że słynie z &quot;niekonwencjonalnych&quot; rozwiązań i przewidzieć to co planuje to dopiero sztuka ???? Ja jednak wybieram jak dla mnie bardziej pewną opcję którą jest OVER pkt, linia ciągle spada ale nie sugerowałbym się tym, SAS swoje rzuci jest to mecz otwarcia więc nie odpuszczą całkowicie, Dallas będzie się chciało pokazać z mistrzami, z jak najlepszej strony i myślę, że są w stanei to wygrać ale nie gram nic w ich stronę... To tyle z moich przemyśleń, proszęnie traktować tej analizy zupełnie na mega poważnie bo część to moje własne przemyślenia, wiec jak ktoś chce to niech zagra... A i jest to moja pierwsza tak obszerna analiza ????


Spotkanie (2) Los Angeles Lakers - Houston Rockets (godz. 03:30)
Typ: Houston Rockets - 6pkt ✅
Kurs: 1,91
Buk: B-win

W spotkaniu Lakers z Huston jak dla mnie linia na HC dla gości to promocja, nie wiem jak Lakersi z takim szpitalem mogą tutaj coś wskórać, OUT są: Steve Nash (cały sezon), Nick Young, Ryan Kelly, Wayne Ellington, pod znakiem zapytania stoi występ zawodników: Xavier Henry, Jordan Hill, Ronnie Price... Jak nie zagrają zawodnicy którzy są teraz &quot;questionable&quot; to LAL będą mieli &quot;aż&quot; 8 zawodników do dyspozycji... Wzmocnienia LAL: z Chicago Bulls przywędrował Carlos Boozer, z Houston Jeremy Lin, wybrany w drafcie przez LAL Julius Randle, Wayne Ellington (OUT), Ronnie Price (Questionable)...Jedynym odnotowania szczegółem na kożyść? LAL jest fakt iż Koby Bryant ma zagrać w meczu 30-40min ile z tego prawdy dowiemy się podczas meczu... Co do drużyny z Houston to Ci dopiero zaszaleli, roster jest ogromny, wszyscy zdrowi, pod znakiem zapytania stoi tylko występ Howarda (Day-to-Day)... Wzmocnienia: Trevor Ariza (Washington Wizzards), Jeff Adrien ( Milwaukee Bucks), Clint Capela (draft), Troy Daniels, Joey Dorsey (taka niewiadoma, od 2011 nie gral w NBA), Nick Johnson (draft), Kostas Papanikolaou (ściągnięty z Europy), Ish Smith (Phoenix Suns), Jason Terry (wcześniej grał dla Brooklyn Nets). Moim zdaniem chłopaki z Houston zajeżdżą Lakers i nie bał bym się tutaj o stwierdzenie, że mógłby paść pogrom. Co do absencji Howarda jeśli się potwierdzi to chyba dlatego że mimo iż grał w LAL to nie przepada za graniem tutaj i słabo mu to idzie, może presja kibiców? Nie wiem nie będę gdybał i mam nadzieję że zagra ????


Jest to moja pierwsza poważna analiza więc proszę o wyrozumiałość oraz ewentualne spostrzeżenia co robię źle ;) Pozdrawiam...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Typ popieram, karmol świetnie wszystko opisał. Chciałem obejrzeć wygrany przez Mavs 117-92 mecz z Magic, niestety mecz w odtworzeniu dostępny nie był. Czytałem jednak tekst beatwritera Dallas i mówił śmiało - jeśli wszyscy będą zdrowi atak tej drużyny będzie jak pięknie naoliwiona maszyna ze wszystkimi sprawnymi cylindrami. W obliczu braku Tiago Splittera i Kawhi Leonarda Mavericks pod wodzą Carlisle&#39;a są w stanie mieć przewagę w tym meczu. Parsons zachwalany za grę z piłką jak i bez niej, 24 punkty, można by rzec w końcu. Dallas bardzo szybko zbudowało przewagę nawet 13 punktów przewagi w drugiej kwarcie i byli w stanie operować piłką nie tracąc jej. Jeszcze jedna rzecz - w pewnym momencie Mavericks mieli 24 asysty przy 32 koszach. Spurs? Grają obecnie bez przekonania, Manu preseason 8-41 (2-23 z dystansu), Timmy ma problem z chwytaniem piłki na wysokości bioder (czyżby starość?), brak Millsa i formy u Argentyńczyka to też kolejne problemy, które pozbawiają ofensywnego flow. Jestem wielkim fanem Spurs ale ich kiepska gra trwa już od meczu w Berlinie, co widziałem na żywo. Będzie ciężko.

Pograłem +7.5 Mavericks po 1.87 w Betssonie wczoraj.
Tyle lat oglądasz NBA i dajesz się nabierać na &quot;brak formy&quot; Spursów w meczach przedsezonowych? To są weterani, którzy nie raz zgarniali pierścień, dla nich jakieś towarzyskie mecze wiadomo co są warte i wiadomo jak do nich podchodzą. Teraz mecz na otwarcie sezonu z odwiecznym rywalem i serio wierzysz, że będą grali to co w preseason? bo ja osobiście nie daje się nabierać na ich brak formy, jak wszyscy którzy szaleńczo rzucili się na Mavs i pięknie podbili kurs na gospodarzy, który jest obecnie absurdalnie wręcz wysoki.

Spurs (1.63) Pinnacle

SAS nie pozwolą sobie, aby na własnej hali przegrać mecz otwarcia sezonu z Dallas. Mavs nie mają żadnych argumentów aby zagrozić tutaj podopiecznym Popa. Mavs dobrze wyglądają w ofensywie, ale defensywnie to ciągle łamagi i Spurs zmiotą ich dzisiaj jak dla mnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
rambo131 8,3K

rambo131

Forum VIP
Tyle lat oglądasz NBA i dajesz się nabierać na &quot;brak formy&quot; Spursów w meczach przedsezonowych? To są weterani, którzy nie raz zgarniali pierścień, dla nich jakieś towarzyskie mecze wiadomo co są warte i wiadomo jak do nich podchodzą. Teraz mecz na otwarcie sezonu z odwiecznym rywalem i serio wierzysz, że będą grali to co w preseason? bo ja osobiście nie daje się nabierać na ich brak formy, jak wszyscy którzy szaleńczo rzucili się na Mavs i pięknie podbili kurs na gospodarzy, który jest obecnie absurdalnie wręcz wysoki. Spurs (1.63) Pinnacle SAS nie pozwolą sobie, aby na własnej hali przegrać mecz otwarcia sezonu z Dallas. Mavs nie mają żadnych argumentów aby zagrozić tutaj podopiecznym Popa. Mavs dobrze wyglądają w ofensywie, ale defensywnie to ciągle łamagi i Spurs zmiotą ich dzisiaj jak dla mnie.
Nie bardzo przyciągam uwagę do meczy pre season więc nie będę o nich pisał. Brak Splittera oraz Leonarda to bardzo duża strata dla Spurs. Przede wszystkim tego drugiego, gdyż na &#39;&#39;3&#39;&#39; jest to jeden z najlepszych obrońców w lidze. Splitter również pod koszem spełnia swoją rolę. Tych 2 zawodników będzie dzisiaj bardzo trudno zastąpić. Nie twierdzę, że Mavs pewnie ograją Spurs i zwyciężą. Ale dodatnie handi na Mavs wydaje się być w tej sytuacji racjonalnym pomysłem.

Nie wiem jakie teraz handi live dają na Mavs, bo szczerze nie opłaca się gra 1 week NBA grubo gdyż zawodnicy muszą wejść w tryb meczowy. Pre season to nie to samo. Piszesz, że Mavs w defensywie łamagi? No nie powiedziałbym tego teraz. Tyson Chandler to jeden z najlepszych centrów w lidze, jeśli chodzi o grę wyłącznie defensywną. Chandler Parsons to też dobry obrońca, a także świetny strzelec dystansowy. Ławka Mavs wygląda naprawdę fajnie, wczoraj dołączył do niej jeszcze Jose Barea. Spurs bez ważnego zmiennika Patty Mills&#39;a.
Popieram handicapy dodatkowe na Mavs, jeśli dalej są one w granicach 6,5 czy 7,5 ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
C o do tego meczu to sporo ludzi poleciało wcześniej w typ HC na Dallas, i w sumie nie dziwie się, Dallas jest teraz naprawdę mocne doszli tacy zawodnicy jak Chandler Parsons, Richard Jefferson, Eric Griffin, Doron Lamb i Charlie Villanueva, więc dosyć spora paczka ze sporymi umiejętnościami i co najważniejsze, że wszyscy w ekipie Dallas z wyjątkiem Raymonda Feltona są zdrowi i gotowi na mecz, czego nie można powiedzieć o ekipie z San Antonio, OUT są Kawhi Leonard, Patty Mills i Tiago Splitter, jak dla mnie braki Splittera i Leonarda to duże osłabienie w obronie a więc lepiej dla typu. Ale SAS też &quot;wzmocniło&quot; swój roster o 3 młodych graczy, Kyle Anderson , Joshua Davis i Bryce Colton który bardzo dobrze zaprezentował się w preeseson, ale wiadomo zabawa w przedsezon to co innego niż regular... Tak więc moim zdaniem SAS stać na powalczenie z Dallas tylko znowu nie wiadomo co wymyśli Popovich każdy kto go zna wie, że słynie z &quot;niekonwencjonalnych&quot; rozwiązań i przewidzieć to co planuje to dopiero sztuka ???? Ja jednak wybieram jak dla mnie bardziej pewną opcję którą jest OVER pkt, linia ciągle spada ale nie sugerowałbym się tym, SAS swoje rzuci jest to mecz otwarcia więc nie odpuszczą całkowicie, Dallas będzie się chciało pokazać z mistrzami, z jak najlepszej strony i myślę, że są w stanei to wygrać ale nie gram nic w ich stronę... To tyle z moich przemyśleń, proszęnie traktować tej analizy zupełnie na mega poważnie bo część to moje własne przemyślenia, wiec jak ktoś chce to niech zagra... A i jest to moja pierwsza tak obszerna analiza ????


Jest to moja pierwsza poważna analiza więc proszę o wyrozumiałość oraz ewentualne spostrzeżenia co robię źle ;) Pozdrawiam...
proszisz o wyrozumiałość, więc.. będę wyrozumiały ;)

Przede wszystkim kwestia czy interesujesz się naprawdę tą ligą, ogarniasz ją? Czy poszperałeś coś w necie i napisałeś tą analizę?
W sumie nie trzeba być znawcą, żeby nie pisać takich rzeczy, że Spurs stać na powalczenie z Mavs.. No proszę cię. Jeżeli Spurs to mistrzowie, grają u siebie i są faworytami u buków tego meczu (bo są), no to jak można pisać, że są w stanie powalczyć? ???? jeśli już to Mavs mogą być w stanie powalczyć.. no ale to drobny szczegół.
gorsze jest to:

Dallas jest teraz naprawdę mocne doszli tacy zawodnicy jak Chandler Parsons, Richard Jefferson, Eric Griffin, Doron Lamb i Charlie Villanueva, więc dosyć spora paczka ze sporymi umiejętnościami
czy ty w ogóle znasz tych graczy? Przecież prócz Parsona to tutaj żadne wzmocnienia dla drużyny z aspiracjami playoffowymi.. Eric Griffin, Doron Lamb (ten akurat uważam, że ma potencjał ma dobrego rolesa - shootera, ale tylko potencjał póki co) to w ogóle gracze o których szkoda wspominać w takiej analizie. Pomijam już to, że Griffin miał niegwarantowany kontrakt i został zwolniony, a ty piszesz, że to spora paczka ze sporymi umiejętnościami.. No błagam ????

Ogólnie zainteresować się ligą, &quot;poczuć&quot; to, poogarniać dobrze i dobrze wziąć się za analizy.

Z typem aczkolwiek zgadzam się, sam to również gram ;)
 
H 187

h778

Użytkownik
Dwight Howard poniżej 19.5 pkt @ 1.85 [Paddy Power]
Howard odpuścił kilka treningów z powodu urazu kolana, wrócił do nich dopiero w niedzielę i nie wydaje mi się, żeby miał zagrać pełne minuty, zwłaszcza jeżeli mecz będzie przebiegał pod kontrolą Rockets. Poza tym Staples Center na pewno nie należy do jego ulubionych hal, w tamtym sezonie dostał tam niesamowitą jak na NBA porcję gwizdów. Ostatnie trzy mecze przeciwko Lakersom to 18.3 pkt w 34.3 min, czyli bardzo blisko linii, ale kontuzja powinna odegrać spore znaczenie.
Manu Ginobili poniżej 13.5 pkt @ 2.00 [Paddy Power]
Manu w preseason rzucał zaledwie 6.3 punktu na skuteczności 19.5% (!!!). Sam mówi, że ewidentnie nie jest jeszcze w formie. Nie widzę absolutnie żadnych szans na zrobienie tej linii.
 
konar25 2,9K

konar25

Użytkownik
Tyle lat oglądasz NBA i dajesz się nabierać na &quot;brak formy&quot; Spursów w meczach przedsezonowych? To są weterani, którzy nie raz zgarniali pierścień, dla nich jakieś towarzyskie mecze wiadomo co są warte i wiadomo jak do nich podchodzą. Teraz mecz na otwarcie sezonu z odwiecznym rywalem i serio wierzysz, że będą grali to co w preseason? bo ja osobiście nie daje się nabierać na ich brak formy, jak wszyscy którzy szaleńczo rzucili się na Mavs i pięknie podbili kurs na gospodarzy, który jest obecnie absurdalnie wręcz wysoki.

Spurs (1.63) Pinnacle

SAS nie pozwolą sobie, aby na własnej hali przegrać mecz otwarcia sezonu z Dallas. Mavs nie mają żadnych argumentów aby zagrozić tutaj podopiecznym Popa. Mavs dobrze wyglądają w ofensywie, ale defensywnie to ciągle łamagi i Spurs zmiotą ich dzisiaj jak dla mnie.
Hehe Mavs nie maja żadnych argumentów no grubo pojechałeś.
Ciekawe skad wziąłeś to ze Mavs w defensywie łamagi? Z meczy pre seasons a w wypadku Spurs nie ma to znaczenia? ????
Brak Leonarda i Splittera bedzie bolał tam Chandler pokryje Duncana i bedzie nie wesoło.
Chciałbym przypomnieć ze dla obu drużyn ta rywalizacja ma szczególne znaczenie a braki Spurs przy wzmocnionym składzie Dallas odbija sie w tym meczu.
Kazdy Janusz gra Spurs ale nie sa to duże sumy duże sumy poszły na Dallas z +.
Janusze pójdą w stronę Spurs moim zdaniem Dallas win.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
C o do tego meczu to sporo ludzi poleciało wcześniej w typ HC na Dallas, i w sumie nie dziwie się, Dallas jest teraz naprawdę mocne doszli tacy zawodnicy jak Chandler Parsons, Richard Jefferson, Eric Griffin, Doron Lamb i Charlie Villanueva, więc dosyć spora paczka ze sporymi umiejętnościami i co najważniejsze, że wszyscy w ekipie Dallas z wyjątkiem Raymonda Feltona są zdrowi i gotowi na mecz, czego nie można powiedzieć o ekipie z San Antonio, OUT są Kawhi Leonard, Patty Mills i Tiago Splitter, jak dla mnie braki Splittera i Leonarda to duże osłabienie w obronie a więc lepiej dla typu. Ale SAS też &quot;wzmocniło&quot; swój roster o 3 młodych graczy, Kyle Anderson , Joshua Davis i Bryce Colton który bardzo dobrze zaprezentował się w preeseson, ale wiadomo zabawa w przedsezon to co innego niż regular... Tak więc moim zdaniem SAS stać na powalczenie z Dallas tylko znowu nie wiadomo co wymyśli Popovich każdy kto go zna wie, że słynie z &quot;niekonwencjonalnych&quot; rozwiązań i przewidzieć to co planuje to dopiero sztuka ???? Ja jednak wybieram jak dla mnie bardziej pewną opcję którą jest OVER pkt, linia ciągle spada ale nie sugerowałbym się tym, SAS swoje rzuci jest to mecz otwarcia więc nie odpuszczą całkowicie, Dallas będzie się chciało pokazać z mistrzami, z jak najlepszej strony i myślę, że są w stanei to wygrać ale nie gram nic w ich stronę... To tyle z moich przemyśleń, proszęnie traktować tej analizy zupełnie na mega poważnie bo część to moje własne przemyślenia, wiec jak ktoś chce to niech zagra... A i jest to moja pierwsza tak obszerna analiza ????

Jest to moja pierwsza poważna analiza więc proszę o wyrozumiałość oraz ewentualne spostrzeżenia co robię źle ;) Pozdrawiam...
proszisz o wyrozumiałość, więc.. będę wyrozumiały ;)
Przede wszystkim kwestia czy interesujesz się naprawdę tą ligą, ogarniasz ją? Czy poszperałeś coś w necie i napisałeś tą analizę?
W sumie nie trzeba być znawcą, żeby nie pisać takich rzeczy, że Spurs stać na powalczenie z Mavs.. No proszę cię. Jeżeli Spurs to mistrzowie, grają u siebie i są faworytami u buków tego meczu (bo są), no to jak można pisać, że są w stanie powalczyć? ???? jeśli już to Mavs mogą być w stanie powalczyć.. no ale to drobny szczegół.
gorsze jest to:
Dallas jest teraz naprawdę mocne doszli tacy zawodnicy jak Chandler Parsons, Richard Jefferson, Eric Griffin, Doron Lamb i Charlie Villanueva, więc dosyć spora paczka ze sporymi umiejętnościami
czy ty w ogóle znasz tych graczy? Przecież prócz Parsona to tutaj żadne wzmocnienia dla drużyny z aspiracjami playoffowymi.. Eric Griffin, Doron Lamb (ten akurat uważam, że ma potencjał ma dobrego rolesa - shootera, ale tylko potencjał póki co) to w ogóle gracze o których szkoda wspominać w takiej analizie. Pomijam już to, że Griffin miał niegwarantowany kontrakt i został zwolniony, a ty piszesz, że to spora paczka ze sporymi umiejętnościami.. No błagam ????
Ogólnie zainteresować się ligą, &quot;poczuć&quot; to, poogarniać dobrze i dobrze wziąć się za analizy.
Z typem aczkolwiek zgadzam się, sam to również gram ;)

krótko, bo początek sezonu i nie ma co grać mocno, ani też pisać jakiś wielkich analiz, przewidywań które mogą okazać się potem bajkami ;)
Mavs@Spurs over 204 @ 1,97 Pinnacle⛔ końcówka bez pkt, bez wolnych.. Trochę pech :;/:
Myślę, że w Teksasie rozpoczną sezon o małej strzelaninki. W pojedynkach derbowych pomiędzy Ostrogami i Maverickami bardzo często ekipy odpuszczają defensywę na rzecz ofensywy i padają mocno overowe wyniki. Może nie ma sensu przytaczać poprzednich spotkań, ale myślę, że coś w tym jest. Obydwa zespoły bardzo dobre ofensywy. Spurs kiedyś grali wolno i defensywnie, ale od kilku lat ostatnich to już najlepsza ofensywa ligi. W tym meczu dodatkowo wypadają dwaj lepsi obrońcy w rosterze Popa, czyli Splitter i Leonard. Po drugiej stronie wiadomo - Nowitzki, doszedł Parsons, czyli świetny ofensywnie skrzydłowi, na obwodzie Ellis i Nelson, czyli słabi fizycznie i co za tym idzie tragiczni w defensywie guardzi. Ten zespół jest stworzony do ofensywy i nie ma potencjału po drugiej stronie parkietu. Wrócił też jeden z ojców mistrzostwa sprzed 3 lat, czyli Tyson Chandler, który wtedy zbudował wokół siebie świetną defensywę, ale dzisiaj nie ma ludzi do tego.
Inauguracja sezonu i nie widzę, aby tutaj Spurs jakoś mieli spinać się w defensywie na dzień dobry. Myślę, że zobaczymy tutaj szybki mecz, dobrze promujący ligę.
Magic@Pelicans under 195 @ 1,87✅
A tutaj z kolei jadę z underkiem. Pelicans potencjał w defensywie na czołówkę ligi. Ok, na obwodzie bez &quot;elitarnych&quot; defensorów, ale duet Asik-Davis pod koszem może stworzyć naprawdę defensywnego potwora w pomalowanym Pelikanów, a właśnie defensywa pod koszem to klucz w obronie zespołowej i coś co spaja całą obronę. Już w grach preseasonu można było obejrzeć namiastkę dobrej defensywy Nowego Orleanu. Tracili oni najczęściej poniżej 90 oczek i dla mnie nie jest to przypadek. Podobnie może być w regularze.
Po drugiej stronie młodzi, niedoświadczeni Magic. Jest kilku ciekawych grajków z potencjałem w tym zespole, ale to nie są tacy shooterzy, żeby ten zespół ciskał na wyjazdach przeciwko dobrzem ułożonym zespołom po 100 pkt co noc. Sukcesem będzie dla nich tutaj 90 wg mnie. Dla mnie spokojny under w Nowym Orleanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
markosbtl 63

markosbtl

Użytkownik
proszisz o wyrozumiałość, więc.. będę wyrozumiały
Przede wszystkim kwestia czy interesujesz się naprawdę tą ligą, ogarniasz ją? Czy poszperałeś coś w necie i napisałeś tą analizę?
W sumie nie trzeba być znawcą, żeby nie pisać takich rzeczy, że Spurs stać na powalczenie z Mavs.. No proszę cię. Jeżeli Spurs to mistrzowie, grają u siebie i są faworytami u buków tego meczu (bo są), no to jak można pisać, że są w stanie powalczyć? jeśli już to Mavs mogą być w stanie powalczyć.. no ale to drobny szczegół.
Napisałem tą analizę tylko dlatego, że się interesuje nią inaczej bym sobie tym glowy nie zawracał ????
Buk nie zawsze musi mieć rację, cenię bardzo zespół z San Antonio i tak wiem, że są mistrzami ale Ja tutaj widzę wygraną Dallas, a pisząc że Spurs mogą powalczyć miałem na myśli nabijanie pkt...
czy ty w ogóle znasz tych graczy? Przecież prócz Parsona to tutaj żadne wzmocnienia dla drużyny z aspiracjami playoffowymi.. Eric Griffin, Doron Lamb (ten akurat uważam, że ma potencjał ma dobrego rolesa - shootera, ale tylko potencjał póki co) to w ogóle gracze o których szkoda wspominać w takiej analizie. Pomijam już to, że Griffin miał niegwarantowany kontrakt i został zwolniony, a ty piszesz, że to spora paczka ze sporymi umiejętnościami.. No błagam
Tutaj przyznaję się bez bicia, mialem gdzieś zapisanego Griffina, że dołączył ale nie sprawdziłem, że go odpuścili, i tak jak Lamba i Villanueve powinienem napisać poprostu młodziaki jak ta 3 z SAS ale przyćmił mi to Parsons i Jefferson...
Tak jak mówiłem mimo, że interesuje się NBA już kilka sezonów to analizy jeszcze nie są moim konikiem, często śledząc analizy, mecze i inne info potrafię wybrać typ który będzie 7/10 ale czasami zdania nie potrafię o nim napisać, ale na pewno następne analizy jak już sezon się rozkręci i będę mógł coś dodać od siebie o zawodniku/drużynie analizy będą &quot;lepsze&quot; bo teraz moim zdaniem można tylko snuć domysły kto w jakiej jest formie i jaką drużynę na co stać ????
Niemniej jednak dzięki blaise za przeczytanie analizy i wyłapanie błedów, zaraz je poprawię ale jeden jeszcze zostawię, może ktoś zauważy ???? Pozdrawiam
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Charlie V &quot;mlodziak&quot;? To kilka lat czy może kilka tygodni interesujesz się.. Powiedz przecież to żadna siara, a taka jest pisanie o jakimś spadzie że to wzmocnienie i że Villanueva jest młody. No offens, ale kiepsko chyba śledzisz tą ligę.
A Jefferson to też dziś nikt wielki poza rolsem.
 
markosbtl 63

markosbtl

Użytkownik
Charlie V &quot;mlodziak&quot;? To kilka lat czy może kilka tygodni interesujesz się.. Powiedz przecież to żadna siara, a taka jest pisanie o jakimś spadzie że to wzmocnienie i że Villanueva jest młody. No offens, ale kiepsko chyba śledzisz tą ligę.

A Jefferson to też dziś nikt wielki poza rolsem.
Ja jednak musze bardziej dobierać słowa lub linkowac wszystko ???? , chodziło mi o to co teraz prezentuja...

Charlie Villanueva
Doron Lamb
Chandler Parsons
Richard Jefferson
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Dallas ma za dużo tych guardów. można liczyć na to,że zawsze któryś będzie miał dobry dzień ale i tak nie ma opcji żeby minuty rozdzielić tak,żeby nikt nie narzekał.
Pod koszem im brakuje jeszcze kogoś dobrego ale dzisiaj i tak będą mieć bardzo komfortową sytuację,Spurs mają bardzo widoczną dziurę pod koszem i nie jestem pewien czy Duncan wytrzyma 40 minut wysokiego tempa.

Już nie mogę się doczekać tego meczu ????
 
K 68

kuiba12

Użytkownik
Nicola Vucevic over 13,5 punktów @ 1,66 w bet 365 ✅✅ 15 punktów
Witam wszystkich w nowym sezonie NBA ;) mnie na dzisiejszą noc zainteresował właśnie over Nicola Vucevica, pewnie zapytacie dlaczego ? otóż w Orlando nieobecny będzie jeden z głównych punktujących chodzi tutaj o Victora Oladipo (info z rotoworld,nieobecny jest również Channing Frye (kolano) oraz Ben Gordon i Luke Ridnour w takim przypadku myślę że więcej piłek będzie właśnie oddawanych do Nicoli co sprzyja naszemu typowi, dodam jeszcze że w ubiegłym sezonie Nicola notował średnio 14,2 punktu na mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
sewerynkg 16,2K

sewerynkg

Użytkownik
DALLAS MAVERICKS powyżej 99.5 pkt. @1.83 - bet365✅
Według mnie najlepszą opcją na ten mecz jest over punktowy Dallas. Linia 99.5 jest niska jeżeli weźmiemy pod uwagę dwa poważne osłabienia w defensywie Spurs- Splittera&amp;Leonarda + zdrowy i wzmocniony skład Dallas. Drużyna Dirka ma teraz naprawdę ciekawą pakę, powini grać szybki i skuteczny basket, bo strzelb w drużynie nie brakuje. Pierwszy mecz sezonu, więc ze stawką nie należy szaleć. Krótko bo już wszystko na temat tego meczu zostało napisane wyżej, więc nie ma sensu żebym powtarzał to samo ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
S 265

stingnwo

Użytkownik
Los Angeles Lakers - Houston Rockets over 207 2,0 Pinnacle ⛔
Pierwszy mecz sezonu, więc jest sporo niewiadomych ale zaryzykuje stwierdzenie że gra Rakiet będzie wyglądać tak samo jak w zeszłym sezonie, czyli strategią rzucić więcej niż przeciwnicy. Po drugiej stronie Lakers z nowym trenerem, nowym (i do tego okrojonym) składem który nie wygląda jakoś specjalnie w defensywie. Pewnie będzie to wyglądać lepiej niż za kadencji D&#39;Antoniego ale i tak zapowiada się mecz z mnóstwem posiadań dla obu zespołów. Jeśli skuteczność będzie na dobrym poziomie linia powinna być spokojnie pokryta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom