>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2014 - Vuelta a Espana (23.08 - 14.09)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Czy Contador powróci do ścigania w wielkim stylu po przebytej kontuzji?

▶ Faworyci wyścigu:
Jak zazwyczaj bywa, obsada Vuelta a Espana jest najlepsza na papierze. Wyścig skupia uwagę tych którzy cały sezon podporządkowali sobie temu wyścigowi oraz tych którzy ze względu na sytuacje losowe musieli wcześniej niż na 21 etapie ukończy Giro d&#39;Italia czy też Tour de France. Również w tym roku mamy sporo nazwisk które klasyfikują się pod drugą opcję czyli tzw. &quot;spadochroniarzy&quot;. Chyba najgłośniej w ostatnim tygodniu mówi się o tym że na starcie stanie Alberto Contador, dwukrotny zwycięzca tego wyścigu. Po fatalnie wyglądającym upadku na Tour de France wraca w do ścigania. Zasłona dymna Tinkoffa wiele tutaj nie pomogła jakoby Hiszpan skupiał się już na sezonie 2015. Heros i legenda staje na starcie by wygrać Hiszpański wyścig po raz 3. Jest w stanie, bo to typ kolarza który albo bierze wszystko albo nic. Na podjazdach jeńców ze sobą nie zabiera. Drugim którego trzeba wymienić to Nario Quintana zwycięzca tegorocznego Giro d&#39;Italia, przed kilkoma dniami rozpoczął drugą fazę sezonu, zwyciężył w Vuelta a Burgos czym dał jasny znak swoim konkurentom - &quot;ja tu przyjeżdżam aby wygrać, nawet nie próbujcie ze mną walczyć&quot;. Trzecim papierowym tygrysem jest Chris Froome który wraca po kontuzji nadgarstków. Jego forma to zagadka, jednak Kenijczyk ma predyspozycje aby odegrać tutaj kluczową rolę, oczywiście o ile będzie w swojej najwyższej formie. Ja natomiast uważam że Chris nie dojedzie do mety tegorocznej Vuelty a Espana. Wiele nazwisk można wymieniać i trzeba, ale Hiszpański wyścig ma to do siebie że przedwyścigowi faworyci wcale nie błyszczą a ich miejsce zajmują, nowi może mniej znani ale jurni kolarze. Do grona faworytów zaliczam Chrisa Hornera ubiegłorocznego zwycięzcę wyścigu. Joaqium Rodriguez to ten kolarz który przyjeżdża ratować sezon. Wsparty Danielem Moreno który był drugi na Vuelta a Burgos może stworzyć po raz kolejny zabójczy duet z Rosyjskiej Katiuszy. Alejandro Valverde który ma docelowo pomagać Quintanie również powinien wysoko zameldować się po 21 etapie. Kolejny duet wystawia Omega Pharma Uran i Poels to spore argumenty. Tak samo Trek Factory który desygnuje Arredondo i Zubeldię. Garmin z Martinem i Talańskim którzy muszą ratować sezon, wsparci Hesjedalem mogą również zaliczyć świetny wynik. Wielu młodych zawodników z genialnymi na Giro Fabio Aru i Wilco Keldermanem, podrażnionym brakiem występu na TdF Worrenem Barguilem. Czy też świetnie zapowiadającym się Adamem Yatesem. Rohan Dennis po zmianie barw na BMC będzie chciał pokazać swój potencjał, a wsparty doświadczeniem Evansa może wskoczyć do TOP10. We Francji na Tour de France mamy dzielnych francuzów, tak tutaj na Vuelcie mamy walecznych Hiszpanów z Navarro z Cofidisu na czele. Wyścig będzie niezwykle emocjonujący tego jestem pewny na 100%.
▶ Prezentacja trasy wyścigu:

Łączny dystans 69 edycji Vuelta a Espana wynosi 3231,9km. Trasa jest łatwiejsza niż przed rokiem brakuje kilku kultowych podjazdów, jednak nie brakuje finałowych ścianek z ogromnymi nachyleniami. Krótkie, dynamiczne etapy to charakterystyka trasy Hiszpańskiego wyścigu. Spośród 21 etapów, mamy do rozegrania trzy jazdy na czas, pierwsza drużynowa na pierwszym etapie, indywidualna na 10 etapie i druga indywidualna na sam koniec wyścigu. Każdy typ kolarza znajdzie etap na którym może wygrać. Vuelta co prawda faworyzuje typowych górali i 8 etapów kończy się podjazdem. 5 etapów to etapy dla puncherów a także szybkich górali. Czyli łącznie mamy 13 etapów gdzie będzie walka o klasyfikację generalną. 5 etapów dla sprinterów oraz 3 wymienione wyżej czasówki. Taka trasa zwiastuje wiele emocji ale jak się mówi w środowisku kolarskim to nie trasa robi wyścig a startujący w niej kolarze a Ci są znakomici na tym wyścigu.
▶ Rozkład jazdy:

Stage: 1 - 23 August : Jerez de la Frontera TTT, 12.60 km
Stage: 2 - 24 August : Algeciras - San Fernando, 174.40 km
Stage: 3 - 25 August : Cadiz - Arcos de la Frontera, 197.80 km
Stage: 4 - 26 August : Mairena del Alcor - Córdoba, 164.70 km
Stage: 5 - 27 August : Priego de Córdoba - Ronda, 180.00 km
Stage: 6 - 28 August : Benalmádena - La Zubia, 167.10 km
Stage: 7 - 29 August : Alhendín - Alcaudete, 169.00 km
Stage: 8 - 30 August : Baeza - Albacete, 207.00 km
Stage: 9 - 31 August : Carboneras de Guadazaón - Aramón Valdelinares, 185.00 km
Stage: 10 - 2 September : Real Monasterio de Santa María de Veruela - Borja ITT, 36.70 km
Stage: 11 - 3 September : Pamplona - Santuario de San Miguel de Aralar, 153.40 km
Stage: 12 - 4 September : Logrońo, 166.40 km
Stage: 13 - 5 September : Belorado - Obregón, Parque de Cabárceno, 188.70 km
Stage: 14 - 6 September : Santander - La Camperona. Valle de Sabero, 200.80 km
Stage: 15 - 7 September : Oviedo - Lagos de Covadonga, 152.20 km
Stage: 16 - 8 September : San Martín del Rey Aurelio - La Farrapona, 160.50 km
Stage: 17 - 10 September : Ortigueira - A Coruńa, 190.70 km
Stage: 18 - 11 September : A Estrada - Monte Castrove. Meis, 157.00 km
Stage: 19 - 12 September : Salvaterra do Mińo - Cangas do Morrazo, 180.50 km
Stage: 20 - 13 September : Santo Estevo de Ribas de Sil - Puerto de Ancares, 185.70 km
Stage: 21 - 14 September : Santiago de Compostela ITT, 9.70 km

 
Otrzymane punkty reputacji: +12
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Wyscig zapowiada sie naprawde ciekawie. Glowne wrazenie robia nazwiska, bo nie ma co ukrywac, obecnie Nairo, Contador i Froome to chyba TOP3 peletonu. Ciekawe jak bedzie wygladac forma tych dwoch ostatnich panow. Jesli Quintana jest w formie i odpali swoj motorek, to sadze ze moga nie wytrzymac obaj przy nim. Cieszy mnie fakt, ze nie ma za duzo etapow plaskich, ktore mnie strasznie nudza. Co wiecej tylko dwa etapy sa over 200 km, czyli kolejna opcja, ktora nie spowoduje znudzenia. 3 czasowki to rowniez to co lubie, czesto na nich rozgrywaja sie najwazniejsze fragmenty wyscigu. Co wiecej ciekawym i wartym odnotowania faktem jest, ze startuje druzyna z RPA, a mianowicie MTN Qhubeka. O ile sie nie myle to bedzie 6 zawodnikow z Afryki i 3 Europejczykow, w tym chyba najbardziej znany w calym zespole Gerald Ciolek.
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Jak zwykle Vuelta zapowiada się na najciekawszy wyścig pod względem obsady, pytanie na ile się to przełoży na sam wyścig bo z tym różnie bywa.
Chyba każdemu kibicowi kolarstwa pojawił się uśmiech na twarzy w dniu kiedy El Pistoleto zapowiedział występ w Vuelcie bo to oznacza, że jest gotowy. To nie jest typ gościa, który tu przyjedzie na wycieczkę. Skoro jedzie - jedzie po zwycięstwo a skoro jedzie po zwycięstwo to sądzę, że jest pewny tego że zdoła się przygotować na 100%.
Nie wiadomo co z Froomem bo cisza póki co. Do tego masa nazwisk, które powinny zapewnić dobre widowisko: Aru, Uran, Talansky, Kelderman, młody Barquil, Purito. Długo by wymieniać.
Osobiście poszukam chyba szansy w winie Alberto jeżeli znajdę gdzieś kursy w okolicach 9-10. Do tego pewnie można też szukać jego miejsca w top3. Wiecie może czy można gdzieś dostać ofertę na top10 ?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
No to zaczynamy.
Po Conatadorze można spodziewać się wszystkiego. Ja liczę na fajerwerki. Kursy dla mnie kompletnie nie zrozumiałe, bo jeśli jest zdrowy to jest tutaj w TOP3 jeżdżących po górach.
Klasyfikacja generalna:
Alejandro Valverde - Alberto Contador 2 @ 3,75 Bet365
Alberto Contador TOP10 @ 2,10 Bet365
Alberto Contador TOP3 @ 5,50 Bet365

Valverde to pomocnik Quintany. Może coś ugrać ale nie zapominajmy że jest po Tour de France gdzie był dość średni w górach. Kurs na TOP10 przesadzony. A na TOP3 już całkowicie skoro płacą tylko @8,0 na wygraną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Wiecie czy jeszcze gdzieś wystawią H2H prócz bet365 ?
Co do Alberto to wg. mnie warto też poszukać wygranej po 9.00 przy założeniu że 1/4 stawki wygrywa w momencie zajęcia miejsca na pudle.
Z Valverde to wg. mnie promocja. Po pierwsze Nairo będzie liderem, po drugie Valverde wygląda bardzo przeciętnie. Zobaczmy z kim on przegrał na TdF(nic nie ujmując Francuzom) ale Contador w formie jest na poziomie Nibalego a chyba każdy pamięta co Włoch zrobił z resztą konkurencji...
Do tego Talansky - Pinot po 2,10 wygląda obiecująco. Przede wszystkim mamy 3 czasówki i tutaj zdecydowanie plus na Adrew. Do tego ta kontuzja nie wyglądała poważnie więc mam nadzieję, że on miał sporo czasu by przygotować formę. Pinot przede wszystkim jechał TdF na maksa.
Przeanalizuje sobię potem jeszcze twittery itp by zobaczyć może coś więcej uda się dowiedzieć ciekawego, albo wyczytać między wierszami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Pierwsze 2 typy bardzo popieram, Top3 po takim kursie też, choć tu ze stawką lepiej nie szaleć.
To komiczne, że wyżej bet ceni szanse Moreno, Samu czy łamagi Martina :d
Na Niemca niezły kurs, nawet lekko pomagając Chornerowi jest szansa na miejsce w 10. W sumie Przemek z tej całej gromady zawodników 2 rzutu jest chyba najświeższy, no i nie jest rehabilitantem po TdF.
JvdB moim tegorocznym faworytem do hasła &quot;słaby Tour - mocna Vuelta&quot;. Jest też Talansky, kursy rzędu 3-3.5 na nich chyba warte grzechu.
Paru młodziaków typu Aru, Keldermerckx czy Pinot może nie wytrzymać trudów sezonu, więc z nimi ostrożnie.
Obsada świetna. Ale poza Quintaną to pewniaków nie ma, bo cała reszta faworytów po przygodach zdrowotnych, no i ten Valverde, który ma wiadomą sytuację w Movistarze, a i cały sezon jedzie na pełnej mocy i nie wróżę mu walki o podium.
Talansky - Pinot 1 rzeczywiście fajnie wygląda. Ponoć Pinot nastawia się bardziej na etapy, przejechany TdF na 100% na pewno się odbije.
 
L 72

legoway

Użytkownik
A co myślicie o klasyfikacji górskiej, trochę wróżenie z fusów, ale może da się kogoś fajnego ustrzelić, mi się w oczy rzuciło:
Simon Clark @51 wygrał koszul 2 lata temu
De Marchi @41 aktywny na TDF
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Na Pinn już zniknęła ta para.
Ja póki coś takie coś
Talansky - Pinot 2,02 (a było 2,20) grubiej to gram bo widzę spore value w tym kursie sam bym dał pewnie w okolicach 1,60
Pisałem wyżej. Pinot po bardzo trudnym TdF do tego 3 czasówki i do tego Andrew, który po totalnie nie udanym TdF, gdzie nastawiał się na CG będzię musiał poszukać szansy w Hiszpanii. Wg. mnie duże value ten kurs, tym bardziej, że jak ktoś pisał Pinot raczej tutaj nastawi się na etapy.
Contador win Vuelta Espana 2014 9,00
Przy zajęciu miejsca na pudle gra 1/4 stawki. Po prostu value. Na pinn widzę kurs na wygraną 12,25 więc tutaj też za drobne pogram.
Zastanawiam się nad kilkoma parami i może coś sami powiecie ??
Jakieś propozycje ?
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
A co myślicie o klasyfikacji górskiej, trochę wróżenie z fusów, ale może da się kogoś fajnego ustrzelić, mi się w oczy rzuciło:
Simon Clark @51 wygrał koszul 2 lata temu
De Marchi @41 aktywny na TDF
Dla mnie to większa loteria niż... każdy niech sobie dokończy.
Dużo premii HC ustawionych na ostatnim podjeździe, a patrząc na obsadę można stwierdzić że będą się ciąć wszędzie i na ostatnie podjazdy ucieczka nie będzie dojeżdżała. A taki Clark i De Marchi to tylko z ucieczki mogą zapunktować. Poza tym Clark za cienki w butach, każdy waleczny Hiszpan go ogra jeśli będzie razem z nim w ucieczce. A De Marchi tak jak napisałeś po TDF i więcej dodawać nie trzeba. Na moje taki Quintana może to wygrać, bo on też jeńców nie bierze na podjazdach a myślę że on wygra ten wyścig.
Contador win Vuelta Espana 2014 9,00
Przy zajęciu miejsca na pudle gra 1/4 stawki. Po prostu value. Na pinn widzę kurs na wygraną 12,25 więc tutaj też za drobne pogram.
Zastanawiam się nad kilkoma parami i może coś sami powiecie ??
Jakieś propozycje ?
Akurat w tym kursie nie ma żadnego value. Zamiast grać win + EW na Contadora w b365, to lepiej zagrać za połowę stawki w Pinnacle po @12,25 i TOP3 w b365 po @5,50. Bo jak zagrasz w Bet365 to masz kurs @9 i za TOP 3 zapłacą Ci tylko @2,25
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Z tym TOP3 Contadora to rzeczywiście ciekawa sprawa. Kurs na zwycięstwo w Bet365 to 9,00, a na TOP3 aż 4,00. Pomyłka to to chyba nie jest, bo np. w Unibet jest identyczny kurs na TOP3 Contadora, czyli 4,00.

Czyżby to jakaś podpucha bukmacherów? Mam tylko nadzieję, że jeśli Contador zajmie miejsce na podium, to wypłacą normalnie, bo zrobienie zwrotu w takim przypadku to by było chamstwo, skoro nie jest to pomyłka bukmachera.
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Wg. mnie value jest. Nie od dzisiaj wiemy, że Contador, który wiedziałby, że nie ma szans powalczyć o wygraną zwyczajnie by tej Vuelty nie pojechał i nikt by do niego pretensji nie miał. Już z 2 tygodnie temu dostały się do internetu informacje jakoby był widziany trenując we Włoszech czemu nikt nie zaprzeczył. Wg. mnie w sytuacji kiedy Alberto był w tak dobrej dyspozycji po TdF dojście do formy mogło mu zająć naprawdę niewiele czasu. Dlatego wydaje mi się, że dawanie takiego kursu na gościa, który jeżeli doszedł do formy to może tutaj spokojnie powalczyć o wygraną, jest przesadą. Bo gdyby to był jego podstawowy wyścig to pewnie dali by na niego max 2,00.
Co do zestawienia kursów masz racje aczkolwiek przed napisaniem tego już także poszło w pinnku na wygraną Alberto.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
paddy dał prezent: Contador top10 po 2.37 ???? zakład na 3 tygodnie, ale po takim kursie warto się skusić
Niemiec top10 teraz też można brać, Przemka stać na 10
 
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
http://rowery.org/2014/08/22/vuelta-a-espana-2014-christopher-horner-nie-obroni-tytulu/

Daniel Martin - Przemysław Niemiec @ 2.67 Pinnacle

Wychodzi, na to, że Niemiec będzie liderem Lampre. Na balonowym wyścigu fajnie pojechał, ponoć forma na Vuelte jest:

- Chcę ukończyć wyścig na wysokiej pozycji, jednak wiele zależy od tego, jakie będą założenia taktyczne mojej ekipy. O swoją formę jestem spokojny – pisze Przemysław Niemiec przed Vuelta a Espana.
A założenia taktyczne w świetle braku Hornera, będą sprzyjające, Polak dostanie szanse.
Martin to łamaga, ma Talanskiego w składzie i nie wiadomo właściwie jak tam jego dyspozycja. Za duża dysproporcja w kursach, zresztą po tej informacji o Hornerze polecą.


http://rowery.org/2014/08/22/vuelta-a-espana-2014-froome-upadl-pinot-lezal-i-nie-wstal/

W świetle powyższego i reszty argumentów ww. przykładam mocniej:

Thibaut Pinot - Andrew Talansky @ 1.95 bwin
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Świetna wiadomość dla Przemka Niemca będzie liderem Lampre na Vueltę. Tak jak DejviWatt pisze jego stać na TOP10. W górach potrafi kręcić. Niby obsada masakra na tym wyścigu, jednak jak to Vuelta ma do siebie połowa odpadnie z walki o KG w 1 tygodniu. Przemek jeździ czujnie i liczę na dobry wynik. A kogoś trzeba pchać skoro nie ma Majki :razz:

Przemysław Niemiec TOP10 @3,00 Bet365

A jeszcze wracając do Contadora, z fajnym porównaniem się spotkałem, iż on jest jak bokser, jak mistrz który albo walczy o pas albo w ogóle nie walczy. A skoro pojawił się na starcie to walczy o wygraną.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom