>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

BlackJack Strategia podstawowa

P 0

pablo310

Użytkownik
Witam, ostatnio zainteresowałem się BlackJackiem, strategią liczeniem kart itp. W związku z tym mam parę pytań:
O ile w strategi podstawowej wiadomo jaki ruch wykonać, to w strategi podstawowej z &quot;liczeniem kart&quot; nie jest dla mnie to do końca jasne.
Poniżej przesyłam załącznik tabeli strategi podstawowej z &quot;liczeniem kart&quot; ponieważ nie mogę jeszcze dodawać bezpośrednio grafiki.
1. Zauważyłem wartość +0 oraz -0, co oznacza + i - przy 0 ??
2. Jeżeli mam np 13ptk a krupier ma 4ptk powinienem pasować ale w tabeli jest dodatkowo (-4) więc jeżeli podczas liczenia wynik wyjdzie mi -4 lub więcej to co powinienem zrobić??
3. Ta sama sytuacja jeżeli mam układ 2-2 a krupier mam 2ptk, powinienem rozdzielić karty ale w tabeli jest (-4), więc powinienem spasować jeżeli wyjdzie mi taki wynik??
4. Jeżeli mam układ 10-10 a krupier ma 4ptk to powinienem pasować ale w tabeli jest (+6), czy to oznacza, że powinienem wziąć kartę?? Czy może je rozdzielić??
5. Jeżeli gra się jedną talią to pod uwagę biorę tylko wartość bieżącą??
6. Jeżeli gra się wieloma taliami to dziele wartość bieżącą przez ilość pozostałych talii, jeżeli wyjdzie mi wynik np -2,5 to traktować go jako -2 czy -3??
7. Czy w pozostałych polach gdzie nie ma wpisanej żadnej wartości stosuje się do tabeli zgodnie z instrukcjami?, Np jeżeli wg tabeli powinienem wziąć kartę ale wg moich obliczeń wartość kart wynosi np -2 to mam brać tę katę czy pasować??
 
K 0

kub

Użytkownik
Jak to strategia liczenia? Jeżeli nie znasz nazwy to podaj chociaż jakie wartości przypisane są do poszczególnych kart.
 
J 9

jasiekk7

Użytkownik
+ i - zależą od aktualnie wyliczonych kart. Zielone to hit, czerwone stoisz. A o ile dobrze pamiętam to chyba tabelka z wikipedii.
 
K 0

kub

Użytkownik
OK nie zauważyłem, że jest to tabelka z Wiki.
Wracając do pytania pablo310.
ad.1. Nie wiem skąd wartość +0 i -0. Według mnie to błąd.
ad.2. Jeżeli z liczenia masz mniej niż (-4) to dobierasz w przeciwnym wypadku stoisz
ad.3. Powinieneś rozdzielić karty jeżeli z liczenia wychodzi więcej lub równo (-4). Jeżeli wychodzi mniej to dobierasz kartę.
ad.4. Możesz je rozdzielić jeżeli z liczenia wychodzi więcej lub równo +6. Możesz oczywiście spasować ale nie powinieneś dobierać bo fura jest niemal pewna w takiej sytuacji.
ad.5. Chyba tak, bo przecież nie ma przez co dzielić.
ad.6. Są różne szkoły. Wpisz w google hasło &quot;true count calculation&quot;.
ad.7. Generalnie tak
 
T 0

teov

Użytkownik
Wiem, że odkopuję, ale mam niejasności do tej samej tabelki.
Jak widać w niej w tej pierwszej &quot;podtabeli&quot; wartości zaczynają się od 8. A co jak mam 5,6,7? Brać wyniki z tego rzędu co 8?
Dzięki za odp! ????
EDIT
W sumie to wgl nie czaje tego.
gracz ma 12, wartość prawdziwa wynosi plus 3 lub wyżej, krupier ma 2, gracz nie dobiera kart (pass)
gracz ma 8, krupier ma 4, (+5) gracz powinien wziąć kartę, z wyjątkiem gdy wartość prawdziwa jest +5 lub więcej - gracz wtedy podwaja stawkę.
To z wikipedii. Dwa cytaty odnoszą się sytuacji gdzie mamy plus ileś na zielonym tle. Są dwie inne interpretacje. To jak robić w końcu?
 
K 0

kub

Użytkownik
Wiem, że odkopuję, ale mam niejasności do tej samej tabelki.
Jak widać w niej w tej pierwszej &quot;podtabeli&quot; wartości zaczynają się od 8. A co jak mam 5,6,7? Brać wyniki z tego rzędu co 8?
Nie, w takiej sytuacji po prostu zawsze dobierasz bez względu na wartość prawdziwą. Należy tylko uważać czy przypadkiem nie masz pary lub ręki z asem. Wtedy stosujesz się do innej części tabelki
Dzięki za odp! ????
Jeżeli gracz na 12, a krupier ma 2 to z tabelki wynika, że dobierasz tylko wtedy gdy wartość prawdziwa jest mniejsza niż +3. Jeżeli osiągnie lub przekroczy +3 to pasujesz.
Jeżeli gracz ma 8, a krupier ma 4 to gracz powinien dobierać karty tylko wtedy gdy wartość prawdziwa jest mniejsza niż +5. Potem powinien już podwoić stawkę. Niestety tabelka na Wiki jest niekompletna brak jest informacji przy jakich wartościach prawdziwych podwajać stawkę i przy jakich rozdzielać karty
 
F 0

fajter2100

Użytkownik
Hej gracze

Czy ktoś wie ile talii kart teraz gra w kasynach stacjonarnych ? Kiedys grało 6 talii a teraz 8 talii jest ?
Ostatnio w kasynie widziałem ze po rozegraniu kilku partii krupier zbiera karty i wkłada do zamkniętego buta gdzie karty automatycznie są tasowane takze nie wiem czy to lepiej dla klienta czy nie ze nie ma normalnego tasowania kart jak kiedys ?
 
Do góry Bottom