Metal-Ligaen 2013/2014

valverde 9,7K

valverde

Esbjerg Energy - Sonderjyske 2 (-1.0 AH) @ 1.88 Pinnacle 1:2 zwrot gol Esbjerg w ostatniej minucie ...

Sonderjyske w sezonie zasadniczym zajęło pierwsze miejsce i mogło sobie wybrać rywala z jakim zmierzy się w ćwierćfinałach. Nieoczekiwanie wybór padł na piaty Esbjerg, który był zdecydowanie najsilniejszy z pozostałych ekip. Jedni tłumaczyli to dużą pewnością siebie drużyny z Vojens, która chciała z mocnym rywalem przetrzeć się przed półfinałami. Inni pisali, że zrobiono to ze względu na kwestie marketingowe, by zachęcić kibiców do przyjścia na trybuny. Tak czy inaczej Sonderjyske o mało nie ukręciło na siebie bata, gdyż jak dotąd Esbjerg stawia mocny opór i pomimo olbrzymiej przewagi stan rywalizacji to 2:1 dla hokeistów z Vojens, przy czym aż dwa starcia kończyły się po dogrywkach. W ostatnim Esbjerg nieoczekiwanie wygrał na lodowisku najlepszej drużyny sezonu zasadniczego. W dzisiejszym starciu spodziewam się, ze goście odkupią winy i pewnie wygrają na wyjeździe. W polu dysponują zdecydowanie najmocniejszym atakiem w lidze i prędzej czy później powinien on przełamać strzelecka niemoc oraz świetnie interweniującego Ervinsa Mustukovsa, który jeszcze za czasów gry w Odense udowadniał, że jest wyróżniającym się bramkarzem w lidze.