>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2014 - Paris - Nice (09.03-16.03)

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

72 edycja wyścigu ku Słońcu straciła na wartości. Niezrozumiałe decyzje organizatorów dotyczące zaplanowania trasy i mamy wyścig bardzo przeciętny. Obsada wyścigu nie powala i przegrywa &quot;małą wojnę&quot; z Tirreno-Adriatico. Ciężko wskazać zawodników którzy będą bili się o wygraną, bo nie ma takich gór które wyselekcjonowałyby klasowych górali. Myślę że będzie spora niespodzianka na mecie w Nicei. Czy tytuł obroni Richie Porte? na pewno Australijczyk jest jednym z faworytów jednak chyba nie ma gdzie odjechać tak jak to zrobił rok temu i będzie ciężko o wygraną. Ja na podium widzę zawodników o charakterystyce klasyków. A czy to się sprawdzi to się okaże. Może być walka na drugie noże i wtedy taki Slagter albo Gerrans i Albasini mogą sprawić niespodziankę.
▶ Rozkład jazdy:
Stage 1 - 09 March - Mantes-la-Jolie, 162.50 km
Stage 2 - 10 March - Rambouillet - Saint-Georges-sur-Baulche, 205.00 km
Stage 3 - 11 March - Toucy - Magny-Cours, 180.00 km
Stage 4 - 12 March - Nevers - Belleville-sur-Saône, 201.50 km
Stage 5 - 13 March - Crčche-sur-Saône - Rive-de-Gier, 152.50 km
Stage 6 - 14 March - Saint-Saturnin-lčs-Avignon - Fayence, 221.50 km
Stage 7 - 15 March - Mougins - Biot, 195.50 km
Stage 8 - 16 March - Nice, 128.00 km


ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PODAWANIA TYPÓW WRAZ Z ANALIZAMI :!:
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Tak patrzę na program PN i szału tu nie ma. Wyścig na bonifikaty...
Slagter - Betancur 1 3.0 pinn
Tu typ na kurs przeciw Carlito. Ponoć zmagał się ze sporą nadwagą w okresie przygotowawczym. Bez stromizn to chyba Rzeźnik jest szybszy w razie jakiegoś finiszu z grupki.
Co do generalki, to kompletnie nie mam pomysłu, może wiatr pomoże w selekcji.
 
szymo58 742

szymo58

Użytkownik
Fakt francuzi tylko tak potrafia zepsuc wyscig tak nudna i denna trase wogole nie wiadomo w jaka strone isc w jakiego zwodnika... no ale dobrze ze jeszcze Tirreno jest tam i obsada i trasa wysmienita ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
W związku z tym że Froome wycofał się z wyścigu Tirreno-Adriatico, Richie Porte pojedzie za niego we Włoszech, a do Francji jako lider SKY przyjeżdża Gierant Thomas.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Widzę, że nie tylko ja mam wywalone jajca na ten wyścig, ale większość między innymi przez tę trasę, a drugim powodem jest to, że w marcu zawsze ciekawsze jest T-A, ale spróbuję jednak coś zagrać.

Tom Boonen - Alexander Kristoff | 2 - 1,66 (Betsson)✅

Tylko taki typ rzucił mi się w oczy, nie gram grubo bo to pierwszy,płaski etap także w sumie różnie może być.Boonen świetnie wszedł w sezon, jak to ma w zwyczaju, wygrywał po raz x etapy w Katarze, wygrał też w klasyku, pisałem o nim, że jest w miarę szybki na kresce.Nie mniej tutaj para ze stricte sprinterem.Norweg kręci się na tych niezłych miejscach, potrafi skakać koło podium.Forma na początku sezonu też przyzwoita, jedno zwycięstwo etapowe.Nie chcę porównywać zeszłorocznych startów bo tam oby dwaj jechali mizernie i nie jest to żadnym wyznacznikiem, ale uważam, że jak już to tutaj Norweg będzie bardziej walczyć niż Bonnen, który zapewne bardziej patrzy w stronę Paris-Roubaix,Amstela,Walońskiej strzały.Nie chcę też powiedzieć, że odpuści, ale w mojej opinii na kresce nie jest faworytem z typowymi sprinterami jak Degenkolb,Bouhanni,Goss czy właśnie Kristoff dlatego też gram taką parę bo uważam, że szybszy na mecie będzie kolarz Katiuszy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ciężko powiedzieć co tutaj się wydarzy, najgorszy scenariusz będzie wtedy kiedy pójdzie ucieczka i dojedzie do mety 2 minuty szybciej, wtedy jest po wyścigu. Tutaj o wygraną może powalczyć Cummings, Gerrans oraz Gallopin.
Klasyfikacja Generalna:

Carlos Alberto Betancur - Tom Jelte Slagter 2 @ 3,00 Bet365
⛔ upadek Slagtera na 4 etapie...
Tutaj jak już wcześniej wspomniał Davey_Watt Carlos jeszcze z nadwagą startuje w tym wyścigu, jeśli nie ma gór gdzie mógłby zrobić przewagę nad Slagterem to raczej nie mam argumentów za Kolumbijczykiem. Prędzej też Slagter zabierze się do małej grupki niż Betancur. Na finiszu z jednej grupy Tom też powinien przyjeżdżać przed Carlosem. Betancur ma Badreta w drużynie i wszyscy wiemy jak Francuzi jeżdżą u siebie i kto wie czy Betancur nie jedzie tylko po to by nabijać km a liderem będzie Roman. A w Garminie niepodważalną rolę ma Slagter.
Etap 1:
Simon Gerrans - Julien Simon 1 @ 1,73 Betsafe
✅ 131-136
Jak wspomniałem wyżej uważam że Gerrans ma duże szanse na wygranie tego wyścigu, aby go wygrać musi szukać sekundowych bonifikat. Orica niby ma do sprintów Gossa i Matthewsa ale obaj nie są w najlepszej dyspozycji i oni w tym momencie nie są w stanie wygrać etapu w przeciwieństwie do Simona. Gerrans w tym roku w Tour Down Under zachwycał formą zwyciężając klasyfikację generalną a na sprintach potrafił pokonać najlepszego sprintera Świata - Greipela. Julien Simon z Cofidisu bez rewelacji jak na razie w tym sezonie. Wyniki na miarę 3-4 dziesiątki raczej nie zagrożą Gerransowi. Do tego w drużynie ma Cyrila Lemoine a ten w Portugalii wyglądał ok, no może był trochę zagubiony ale ma szybkość i kto wie czy czasami on nie będzie nr #1 na sprinty.

Nie przeżyłbym gdyby coś weszło a ja bym nie zagrał takich zakładów:
Wygra Paris-Niece:
Steven Cummings @61,00 EW Bet365 ⛔
Tony Gallopin @21,00 EW Bet365 ⛔
Simon Gerrans @ 21,00 EW Bet365 ⛔
Rui Costa @ 4,50 Bet365 ⛔ 2
Wygrana na 1 etapie:
Simon Gerrans @151,00 Unibet ⛔ kraksa i po obiedzie ;)
Simon Gerrans TOP3 @ 31,00 Unibet ⛔
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Oficjalnie ogłaszam koniec nudy w Paris-Nice.
Koniec płaskich etapów gdzie mamy finisz z grupy, koniec z wygrywaniem sprinterów. Co prawda kolejne etapy dupy nie urywają, ale zawsze lepsze takie etapy niż te które jak na razie oglądaliśmy.

Jutro mamy takie podjazdy:

Km 137.5 - Côte de la Clayette1 km de montée à 5.4% - catégorie 3
Km 156.5 - Col du Champ Juin8.5 km de montée à 2.9% - catégorie 3
Km 164.0 - Col de la Crie1.7 km de montée à 4.5% - catégorie 3
Km 187.0 - Côte du Mont Brouilly3 km de montée à 8.4% - catégorie 2
Ten ostatni zaczyna się 17 km przed metą więc finisz zaczyna się 14 km przed metą, zaczynamy zjazdem i później tak jakby ITT.
Finałowy podjazd wygląda tak:



Julien Simon - Arthur Vichot 2 @ 1,97 Betsafe
✅ 65-6
Jedno jest pewne sprinterzy nie mają żadnych szans na przejechanie tego 3km wzniesienia. Ten typ jest dla mnie perełką. Dlaczego? Wszyscy wiemy jak Francuzi traktują wyścigi u siebie. Vichot jest liderem FDJ na ten wyścig jak na razie zajmuje 30 miejsce z małą stratą i pewnie z dużymi ambicjami, to jest zawodnik stworzony to takiego profilu gdzie nie ma długich podjazdów ale krótkie ale za to konkretne. Potrafi zjeżdżać także to też dla niego plus, a jak już się znajdzie w małej grupie to jest w stanie z niej wygrać. Simon ciężko powiedzieć jakiego typu jest to kolarz, moim zdaniem nie ma żadnej charakterystyki, ale jeśli już to bliżej mu do sprintów niż do jazdy po górach. Simon w generalce na odległej pozycji już stracił ponad 2 minuty także chyba nie dla niego ten wyścig no i w drużynie ma Coppela a to on jest nr #1 w drużynie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
S 25

sultanofswing

Użytkownik
A ja wrócę na chwilkę do Francji. Dziś piąty etap wyścigu ku słońcu.
Organizatorzy przygotowali pagórkowatą trasę, najważniejszym jej elementem jest podjazd 2 kategorii, jego szczyt usytuowany jest 13km przed metą. Górka ta powinna, podobnie jak wczoraj, przerzedzić peleton. Zostanie pewnie grupka złożona z faworytów wyścigu oraz sprinterów którym nie straszne takiej trudności podjazdy. I tu nasuwa się m. in. Rojas z Movistaru. Kolarz ten wielokrotnie pokazywał, że potrafi przetrzymać kilka podjazdów na trasie a następnie skutecznie zafiniszować.
Bet365 zestawia go z Coquardem. Młody francuski sprinter wciąż się rozwija, jest kolarzem bardzo utalentowanym. Jestem jednak przekonany, że to Hiszpan w lepszej kondycji pokana dziś tę górę, a możezawalczy nawet o etapowy triumf. Nawet jeśli pójdzie gaz i odpadną obaj, to pewnie Rojas później. Po prostu na tę chwilę pod górę jest lepszy.
A więc
Bet365 Rojas - Coquard 1 @ 1.44 ⛔ 14-4
wczoraj złapałem po 1.57 co uważam za świetną okazję. Ten 1.44 idealny do dubla.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Michael Matthews - John Degenkolb 1 @ 3,50 Bet365 ✅ 13-30
Nie spodziewałem się takiego kursu na Matthewsa. Wczoraj Australijczyk z Orica Greenedge pokazał że potrafi jeździć po wzniesieniach. Dzisiaj mamy również finałowy podjazd 2 kategorii także nie ma petardy i taki Matthews jeśli nie pójdą mocne skoki przetrwa i ma duże szanse na wysokie miejsce. Dobrze zjeżdża a to podstawa. Dzisiaj na tym trudnym etapie zameldował się na 4 miejscu także rewelacja. Degenkolb według mnie nie zrozumiale stawiany jako kandydat do wygrania tego etapu ja większe szanse dają np takiem Nibalemu (@91 kurs) który doskonale zjeżdża a nie Degenkolbowi który może i na zjazdach radzi sobie dobrze ale teraz już nie jedzie w koszulce lidera i nie ma sensu się bić o coś co jest raczej już nieosiągalne, lepiej pojechać spokojnie i zaatakować na ostatnich etapach gdzie będą liczyli się sprinterzy.
John Degenkolb nie wygra 5 etapu @ 1,455 Pinnacle ✅ 30
Wiele wariantów, może dojechać ucieczka, może zaatakować jakiś puncher, może zaatakować zawodnik na KG, może być wszystko. Nie ma już koszulki lidera to się nie będzie spinał na ten etap.
 
Otrzymane punkty reputacji: +62
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jutrzejszy etap kluczowy dla losów KG. Mamy takie podjazdy:
Km 36.5 - Côte de Bonnieux4.8 kilometre-long climb at 5.1% - category 3
Km 164.5 - Côte des Tuilières2.2 kilometre-long climb at 7.8% - category 2
Km 180.0 - Côte du Mont Meaulx1.7 kilometre-long climb at 4.3% - category 3
Km 202.5 - Col de Bourigaille (D563-D37)8.2 kilometre-long climb at 5.9% - category 1
Km 221.5 - FAYENCE - category 2
Jutro etap, może nie etap a ostatni podjazd na którym spektakularnie w 2009 roku strzelił Alberto Contador więc wiecie jest petarda i mega wyczerpujący etap.

Simon Spilak - Chris Anker Sorensen 1 @ 1,55 Betsafe ✅ 17-51

Dla mnie lokata, chociaż może w kolarstwie trzeba takich stwierdzeń unikać teraz jakoś nie potrafię. Spilak lider Katiuszy jak na razie wysoko w KG na 16 miejscu z małą stratą, znakomicie jeździ po górach co potwierdza na każdym górskim etapie. Katiusza jedzie na Słowaka także wszystkie siły na Spilaka. Sorensen z Saxo Banku bez formy, już prawie 2 minuty straty w KG do tego Saxo praktycznie pozostało bez lidera na KG jak Majka miał defekt. Rafał na jutro zapowiada ataki więc Saxo może pojechać na Polaka. Na 4 etapie gdzie była już jakaś trudność Spilak przyjechał w głównej grupie na 25 miejscu, Sorensen ze stratą 13 sekund był 43. Ale jutro mamy większą petardę i myślę że Spilak zabierze się ze Slagterem, Betancurem, Nibalim czyli z najlepszymi a Sorensen będzie w tym drugim albo trzecim rzucie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Carlos Betancur - Tom Jelte Slagter
Krótko i na temat. Betancur pokazał na 5tym etapie, że celuje w zwycięstwo, niezła forma jest i jak sam powiedział czuje się mocny. Końcówka etapu jest lekko wypłaszczona przez co widzę większe szanse dla Kolumbijczyka.
Carlos Betancur @@ 1.44 bet365
Carlos Betancur 1 ! Zwycięstwo!
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Carlos Betancur TOP 3 @@ 2.45 Unibet 3 ✅✅

Betancur w dobrej formie, dwa etapy z rzędu wygrane przez niego. Końcówka 7. etapu lekko pod górę więc może być naprawdę różnie, jednak jeżeli kolarz AG2R wygra wyścig we Francji to będzie naprawdę coś fajnego. Myślę, że forma wystarczająca na TOP3, a może i na trzecie zwycięstwo z rzędu? ????

Typy poboczne:
Carlos Betancur wygra etap @@ 7.50 Unibet 3 ⛔⛔
Rui Costa TOP 3 @@ 3.75 Unibet 2✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Slagter wczoraj na 1km przed metą miał upadek z zawodnikiem AG2R (drużyna Betancura) a sam po wyścigu powiedział że miał mocną nogę i ograłby Carlosa, także szkoda że tak pechowo kończy się walka Slagtera o wygranie Paris-Nice.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Zdenek Stybar TOP 3 @@ 2.30 Unibet ⛔⛔

Na Czecha stawiam chyba tylko dlatego, że są bonifikaty. Na finiszu może być walka o parę sekund, które mogą zdecydować o trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, która aktualnie zajmuje Stybar.

Typ poboczny:
Tom-Jelte Slagter TOP 3 @@ 2.50 Unibet ⛔⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom