>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2014 - Pozostałe Toury

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Na wstępie kilka kwestii organizacyjnych, wzorem lat ubiegłych wprowadzonych do tego działu będą powstawały osobne tematy na większe imprezy, większe wyścigi kolarskie. Osobnych tematów będzie ok 15. Nowością będzie temat na wiosenne klasyki. Reszta pozostanie bez zmian osobne tematy będą miały wyścigi WT.
Sezon już zainaugurowaliśmy wyścigami w Ameryce. Jednak karawana pod szyldem WT rozpoczyna ściganie już za 2 dni. Na początek jak co roku idzie wyścig Tour Down Under. Początek sezonu zawodnicy będą badali swoją formę, po raz pierwszy zweryfikują swoje przygotowania w okresie zimowym. W sezonie ogórkowym doszło do wielu zmian, zmian kadrowych. O tym się dowiecie z innego tematu który powstanie. Niestety upadła drużyna Euskaltelu, zawodnik F1 ostatecznie nie dogadał się w sprawie przejęcia zespołu i ostatecznie zawodnicy rozproszyli się po innych zespołach.
▶ Bukmacherzy, którzy wystawiają ofertę na wyścigi kolarskie:

- Unibet
- Pinnacle
- Bet365
- WilliamHill
- Sportingbet
- Expekt
- Betsson/Betsafe
- Marathonbet/Betcity
- Bwin
- Bukmacherzy stacjonarni

Zapraszam do dyskusji i podawania typów wraz z analizami :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP

Już jutro zaczynamy 1 wyścig w tym sezonie. Faworytem bukmacherów jest Simon Gerrans. W dalszej kolejności traderzy widzą Evansa oraz Porte. Jak zaprezentują się kolarze u progu sezonu? Który zawodnik wygra 1 etap w 2014 roku? Kto poważnie zaczyna traktować już 1 wyścig sezonu? Kto przygotowuje mocne podwaliny pod Giro i Wiosenne Klasyki? Czy upały sięgające 50 stopni Celsjusza zmogą zawodników? Zapraszam do dsykusji.
▶Rozkład etapów + wysokościówki:
Stage: 1 - 21 January : Nuriootpa - Angaston, 135.00 km

Stage: 2 - 22 January : Prospect - Stirling, 150.00 km

Stage: 3 - 23 January : Norwood - Campbelltown, 145.00 km


Stage: 4 - 24 January : Unley - Victor Harbor, 148.50 km


Stage: 5 - 25 January : McLaren Vale - Willunga Hill, 151.50 km

Stage: 6 - 26 January : Adelaide, 85.50 km


Zapraszam do dyskusji i podawania typów wraz z analizami :!:
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
michalchojnice 742

michalchojnice

Użytkownik
TDU - 1 etap
Na początek H2H i para Ewan - Greipel. Gram na Niemca ✅✅ po tłustym kursie 2.50. Dlaczego? Ano dlatego, że to po prostu jest jego teren. Greipel lubi sprinty australijskie jak nikt inny. Za przeciwnika ma młodego &#39;wilczka&#39; z Australii - Caleba Ewana. Jest to kolarz bardzo perspektywiczny. Zawodnik teamu Orica GreenEdge porównywany jest nawet do Cavendisha i McEwena. Nie mniej jednak kurs 2.50 na Niemca kusi tym bardziej, że na ulicznym kryterium Greipel pokazał młokosowi plecy. Kurs na bet365.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
TDU 2014

Klasyfikacja generalna - zwycięzca - Richie Porte - 9,00 (Bet365)

Sezon czas zacząć, na razie nie szaleje ze stawkami, za 30 zł puściłem sobie zwycięstwo w TDU ulubieńca naszego dawida.456 czyli Ricziego Porte.Można go lubić czy nie, można przypuszczać wiele rzeczy, ale faktem jest, że od zeszłego sezonu z gościa, który potrafił tylko na czas jeździć stał się jednym z lepszych górali - i go jeszcze nie złapali ;).Stąd też rekreacyjną stawką zagrałem na zwycięstwo w australijskiej etapówce.Jego najwięksi rywale to rodacy - Gerrans oraz Evans.Ja poszedłem w stronę Diabła Tasmańskiego bo mimo, że forma to niewiadoma to jeśli pokaże formę z poprzedniego sezonu to można się spodziewać, że jest w stanie zostawić w tyle największych rywali podjeżdżając pod Wilungę (3,5 km, 6,8% - x2) i to zapewne będzie decydujący etap.Nie nastawiam się na mega pewniaka z tym typem,ale dla emocji wybrałem tego kolarza bo kurs zachęca, a przy możliwościach Porte zwycięstwo jest do ogarnięcia, tym bardziej, że po dwóch latach wraca na swój kontynent do ścigania się w TDU.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
TDU 2014
Etap 1:
Andre Greipel - Caleb Ewan 1 @ 3,04 Pinnacle
✅ 2-95

Muszę zgodzić się z poprzednikiem Michałem. Z tym że teraz kurs wystawiony przez Pinnacle jeszcze bardziej mnie dziwi. Greipel zawsze dość poważnie traktował wyścig w Australii. W niedzielę w nieoficjalnym prologu w Adelajdzie Greipel jak i jego cała drużyna spisała się kapitalnie. Doskonałe rozprowadzenie, doskonale przygotowany pociąg. Sam Greipel mówi że zabrakło mu 10 metrów aby na luzie wygrać z Kittelem. Ewan to rocznik 94 na poniższym filmie widać jak dużo tracił zarówno do Kittela i Greipela na ostatnich 50-100 metrach. Nie ma tej siły by ich pokonać.
Tutaj finisz z People’s Choice Classic:
http://www.youtube.com/watch?v=Ys6rN9Xp8Lo
Ponad 3 to jest ewidentnie za dużo. Moja taktyka i filozofia gry w tym roku mocno się zmieniła. Nie próżnowałem zimą zrobiłem odpowiednie testy, symulację gry z ubiegłego roku wdrażając innowację i odpowiednie instrumenty tak aby kolarstwo było jeszcze bardziej dochodowe. Myślę że jestem ciut mądrzejszy i być może uda się pokonać traderów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Robert Gesink - Rafael Valls
2 @ 2.10 Bet365/2.48 Pinnaclesports

Dzisiaj już trochę poważniejszy etap pod względem generalki, szczerze niezbyt wiem co napisać, mam takie przeczucie, że Hiszpan na tym etapie będzie lepszy. Wczoraj Gesink uczestniczył w kraksie, co prawda dojechał do mety na dobrej pozycji, jednak może dopiero dziś odczuwać skutki. Poza tym według mnie Holender jest strasznie &quot;losowy&quot; o ile to tak można nazwać, potrafi bardzo dobrze pojechać, a czasami odpadać na lekkim pagórku. Nie znam roli Vallsa, jaką będzie odgrywać w Lampre, mam nadzieję, że nie poświęci się totalnej pomocy dla Ulissiego w wygrywaniu. Dla mnie warto zagrać.
Diego Ulissi - Simon Gerrans
1 @ 3.75 bet365/4.09 Pinnaclesports

Nie wiem czemu gram na Ulissiego. Dla mnie obaj są w dobrej formie, jako, że to kolarstwo, wszystko się może wydarzyć a po takim kursie na Ulissiego stawiłby drobne. Jak nie ugra z Gerransem to przynajmniej top3 etapu powinno być.
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Wiemy coś o Franku &quot;nie byłem na dopingu&quot; Schlecku? Bo Schleck Porte to interesująca para i nie wiem czemu faworyzowany jest powracający do zawodowego peletonu kolarz z Luksemburga? Ktoś coś wie i chciałby się podzielić informacją ?

Porte vs Schleck Porte 2,1✅✅ bet365 Nie wierze ,że Frank dzisiaj dobrze pojedzie , co prawda jego forma jest totalną niewiadomą ale stawianie go w roli faworyta przeciwko Richiemu ? No nie wydaje mi się ,że Porte dziś przyjedzie nisko, przyjedze wysoko będzie w top 10 a Frank w 3 -4 dziesiątce bo finiszu to on nigdy za specjalnie nie miał a bez koksów to już na pewno nie pociągnie.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja nie gram na Ulissiego w parze z Gerransem, Australijczyk wygląda na bardzo mocnego na początku, raczej Porte w generalce go nie złapie, ale ja jeszcze raz spróbuję na Diabła Tasmańskiego.
Franck Schleck - Richie Porte | 2 - 2,10 (Bet365)✅

Jeszcze godzinę temu kursy były odwrotne, ja jednak jeszcze raz zaufam Ricziemu.Dziś dał się zerwać, myślę, że jutro to nie nastąpi, a może urwie coś na tych podjazdach.Pisałem o nim wcześniej sporo, a dziwi mnie to, że faworytem jest Schleck.Nie czytałem nic o nim podczas tego wyścigu, na Twitterze nic nie mówią, a Franck po aferze i nie wiem jak tam do końca u niego z formą.Sam próbuję w stronę Australijczyka, nie wiele argumentów na początku sezonu można przedstawić dlatego też typ na czuja.
Greipel win po 12,00 też jest do przemyślenia bo jeśli przetrwa (a wydaje mi się, że przetrwa, kiedyś solidnie nad tym Goryl pracował) to na finiszu raczej łyknie Gerransa.O ile będzie mieć kogoś z Lotto do pomocy, o ile ustawi się lepiej niż dziś (dziś to Gerrans mu siedział na kole) to szansa na etap dla Andre jest, a kolejny raz się nie będę powtarzać, że na TDU on jeździ dobrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Z powrotu do ścigania jest także zadowolony Frank Schleck (Trek Factory).

- Dobrze jest znowu przypiąć numer startowy na plecy. Kiedy to robisz, chcesz wygrywać. Na pierwszym etapie było trudniej niż się spodziewałem, ale było miło znów się ścigać- mówił.
źródło: naszosie.pl

Tyle Frank apropos 1 etapu. Warto odnotować ,że utknął w kraksie na ostatnim podjeździe i musiał gonić grupe, co mu się udało. Zawsze to jakiś +, mając w pamięci, że często takie akcje kończyły się dla braci z Luksemburga stratami w generalce ;)

Niemniej jednak dysproporcja pomiędzy kursami na Porte i Franka jest dla mnie trochę niezrozumiała, więc idę w ten bet tak samo jak poprzednik. Tym bardziej po kursie jaki zaserwowało Pinnacle.

Tour Down Under - Stage 2

Frank Schleck - Richie Porte @ 2.42 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
L 37

losos

Użytkownik
Na początek witam wszystkich,
jestem fanem kolarstwa od lat i tym razem postanowiłem na tym spróbować troche zarobić. Z jakim skutkiem? To sie niedługo okaże.
Początek sezonu to wiadomo, że jest to pewna forma rodzaju rozgrzewki, niektórzy traktują to jako okres przygotowawczy a nie jako poważne ściganie. Jutro powinno już się coś bardziej dziać jako, że etap bardziej pagórkowaty i może się peleton troche porwać.
Jeśli chodzi na jutrzejszy etap to spodobały mi się 2 typy:
Ben Hermans - Jan Bakelants (Bet365) ⛔
typ 2: kurs 1,7
Wydaje się, że Bakekants spróbuje pojechać tutaj na własne konto i powalczy o dobry wynik zwłaszcza, ze Omega wystawiła go tutaj z jedynką(myśle, że nie bez powodu) Jak ma walczyć o generalkę musi przyjechać jutro w czubie. Zaś Hermans powinien być całkowicie oddelegowany do pomocy Evansovi (zakładam więc, że Jan przyjdzie dość pewnie kilkanaście lokat przed Hermansem)
Rory Sutherland - Maxime Bouet (Bet365) ⛔
Typ 2: kurs 1,5
Australijczyk owszem czujnie przejechał 1szy etap, zajął 16 miejsce ale Bouet był i tak o kilka lokat wyżej. Francuz wydaje się bardzo uniwersalny, potrafi zafiniszować jak i pojechać bardzo dobrze w górach (na co wskazuje jego ubiegłoroczne 3 miejsce w Giro del Trentino jak i w innych wyścigach). Rory to taki typ przeciętniaka, jedyny jego atut to, że startuje u siebie. Jednak gdy dojdzie do finiszu z 50-60 osobowej grupki to nie widze tu miejsca dla niego przed Bouetem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
George Bennett - Marcel Kittel 1 @ 1,714 Sportingbet ✅ 102-133

Rok temu na tym etapie Bennet przyjechał o 7 minut przed Kittelem. Dzisiaj Kittel też stracił 8 minut a profil etapu był łagodniejszy w porównaniu z jutrzejszym gdzie mamy finisz pod górkę. Kittel to sprinter tylko na płaskich jak stój etapach, jak już mamy lekkie wzniesienia to on odpada na pierwszej lepszej hopce. Zawodnik Cannondale powinien spokojnie przyjechać przed Niemcem.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Julian Alaphilippe - Angelo Tulik 2 @ 2,77 Pinnacle✅ 56-48
Dlaczego tak? Po pierwsze obaj zawodnicy a grupy noł nejm. Po drugie jest spore value w typie na Angelo. A najważniejsze jest to że Alaphilippe określany drugim Bouhanim czyli typowym sprinterem. No i nie trudno się z tym nie zgodzić, dobry wynik na prologu bo 6 miejsce, ale tam było bez jakichkolwiek trudności, płasko jak na stole. Dzisiaj etap ciut trudniejszy i już Julian nie zafiniszował z liderami tylko przyjechał w 1 grupie. Tulik to zawodnik o innej charakterystyce, zawodnik który lepiej radzi sobie na trudniejszym terenie. Nie wiem na ile go stać ale np na Mistrzostwach Francji a tam teren był umiarkowanie trudny Tulik był 16, Alaphilippe 68 ze stratą 7 minut. Dzisiaj mamy też nieco trudniejszy profil etapu. Jak na typowego sprintera to może być za dużo. Po takim kursie spróbuję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Diego Ulissi - Simon Gerrans 3 - 5
1 @ 2.75 bet365

Wczoraj Ulissi ładnie ograł Gerransa i zgarnął etap, dzisiaj może być trudniej z etapem bo większe prawdopodobieństwo, że Greipel będzie chciał coś ugrać, finisz płaski, po zjeździe. Buki już kursy nie takie wysokie ale nadal warto, szczególnie po 2 etapie ???? .
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiaj żaden sprinter nie dojedzie do finiszu w 1 grupie. Będzie finisz z pomniejszonej grupy 20-30 zawodników bo będą ostre harce na ostatnim podjeździe a ten jest spory później wrzucę profil podjazdu bo takowy znalazłem, nawet mam zdjęcia jak to wygląda w rzeczywistości i powiem tyle jest konkretnie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiaj pójdziemy po najniższej linii oporu i postanowiłem zagrać tylko jeden typ który moim zdaniem nie ma prawa nie wejść.
Może zacznę od tego że profil ostatniego podjazdu jest następujący:

Co to oznacza? Oznacza to tyle że będzie selekcja na 30 chłopa no może max 40. Będą szły mocne harce co oznacza porwanie się głównej grupy, oraz to że sprinterzy ewidentnie tutaj odpadają.

Ciekawostką jest to iż jeśli wpiszemy w google maps &quot;Corkscrew Road, Montacute, Australia Południowa, Australia&quot; zaznaczymy tego chłopka to przeniesiemy się do Australii i możemy zobaczyć jak to w rzeczywistości wygląda. A powiem tylko tyle że na mniejszych podjazdach odpadali sprinterzy. Wracając do typu.
Cadel Evans - Geraint Thomas 1 @1,426 Pinnacle ✅ 1-6

Dlaczego? dlatego że Evans widać że zależy mu na dobrym wyniku, dzisiaj bardzo pozytywnie zaprezentował swoją formę meldując się na 3 miejscu. Sam mówi że zabrakło niewiele do wygrana, po prostu za szybko zafiniszował. Po pagórkach potrafi jeździć i dla niego jutrzejszy podjazd nie będzie przeszkodą. Dla Thomasa może już być, Brytyjczyk na mniejszych wzniesieniach nie dawał rady, po drugie ma Porte w drużynie i ani mu się śni pojechać na własną rękę. Do tego bez błysku, na finiszu Evans go łyknie. Pod górę Evans jest mocniejszy także wszystko przemawia za Australijczykiem. Bo w pójście w trupa Gieranta nie wierzę.
Tutaj finisz dzisiejszego etapu:
http://www.youtube.com/watch?v=UNZi9oatSTY
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Simon Geschke - Francesco Gavazzi | 2 - 2,16 (Pinnacle)⛔
Szybko bo nie mam czasu.Gram na Gavazziego, który wpadł mi w oko podczas pierwszych dwóch etapów, wydaje się być pierwszą opcją Astany, wszędzie jest wysoko i walczy o wysokie lokaty.W parze zestawiono go z Geschke czyli Niemcem, który jedyny jako tako potrafi przejechać pagórki i sprawie dojechać na trudniejszym etapie.Nie jest to pierwsza opcja na wyścig, jeśli się pojawi opcja, że Kittel będzie mieć szanse (na pewno mieć nie będzie) to jednak młody sprinter ma pierwszeństwo.Nie mniej czytając wpisy kolarza Argos można wyczuć dystans do tego wyścigu - pisał, że nie jest łatwo bo gdzieś mu się przydarzył upadek, ale jedzie i idzie mu to nieźle.Niezła postawa Niemca, ale ja wolę zagrać w kierunku Włocha, który bardzo podoba mi się podczas tego wyścigu, raczej on jest dla mnie faworytem o czym kurs nie mówi.Dawid coś wspominał, że może być trudniejszy finisz, ale jeśli okaże się taki jak podaje procyclingstats(czyli lekki zjazd w dół) to Gavazzi też jest silniejszy na finiszu od Geschke..
Kozi liderem Astany jest Westra na ten wyścig. Jutro może coś ugrać, jedzie czujnie przyjeżdża w czubie, jak nie Westra. Na Wilundzie też coś może wywinąć. Dzisiaj jest np Westra z Hermansem po @3,00 na Holendra w Pinnacle i to jest przeogromne value.
Ha, a mnie właśnie Hermans też chodził po głowie bo jedzie na razie lepiej niż Westra jak i też Gavazzi wykazuje się bardziej.Tym bardziej, że Westra wrzucił dziś wpis na swoją stronę gdzie pisał, że na razie jest zaskoczony swoją postawą bo mimo małej ilości treningów idzie mu nieźle, ale w ostatnim zdaniu wspomniał, że wszystko co robi na TDU to praca dla Gavazziego ;).
Także ja bym nie próbował przeciwko Hermansowi jednak.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Kozi liderem Astany jest Westra na ten wyścig. Jutro może coś ugrać, jedzie czujnie przyjeżdża w czubie, jak nie Westra. Na Wilundzie też coś może wywinąć. Dzisiaj jest np Westra z Hermansem po @3,00 na Holendra w Pinnacle i to jest przeogromne value. Ale nie gram tego ;)
Ha, a mnie właśnie Hermans też chodził po głowie bo jedzie na razie lepiej niż Westra jak i też Gavazzi wykazuje się bardziej.Tym bardziej, że Westra wrzucił dziś wpis na swoją stronę gdzie pisał, że na razie jest zaskoczony swoją postawą bo mimo małej ilości treningów idzie mu nieźle, ale w ostatnim zdaniu wspomniał, że wszystko co robi na TDU to praca dla Gavazziego :wink:.
Także ja bym nie próbował przeciwko Hermansowi jednak.
Przyznaję się bez bicia w takim razie że nie odrobiłem pracy domowej z tego zakresu ???? Nie mniej pisałem że nie gram tego bo Westra przejedzie na spokojnie tą hopkę, a czy Hermans da radę tego nie wiem. Raczej powinien ale czy będzie w stanie jeszcze zafiniszować, tego już nie wiem.
Oby z fartem i oby typy weszły, powodzenia ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
michalchojnice 742

michalchojnice

Użytkownik
TDU - 4 etap
Caleb Ewan - TOP3
⛔
Co tutaj dużo mówić. Nie tak Ewan wyobrażał sobie start w tym wyścigu. Młodziak ciągnie ogony. Teraz jednak etap typowo dla sprinterów. Powinnien pokazać moc, którą na pewno posiada. Zawodnikowi UniSA Australia marzy się zwycięstwo, ale podium w takim towarzystwie też złe nie będzie.
Kurs 3.20. Unibet
Do tego pary, które według mnie mają szansę powodzenia
Greipel - Kittel 1 - 2.00 bet365 ✅
Vivani - Ewan 2 - 2.20 bet365 ⛔
Von Hoff - Renshaw 2 - 2.75 bet365 ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Caleb Ewan crashed hard on stage 2 and it’s doubtful if he will be ready to fight for the win already.
Także Michał ja bym się wstrzymał z graniem na młokosa.
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Steele Von Hoff - Mark Renshaw 11-68✅✅
1 @ 1.40 bet365


Dzisiaj na spokojnie, postawię na Von Hoffa. Pierwszy rok w profesjonalnym zespole, na pewno będzie chciał się pokazać szerszej publiczności, a nie ma chyba na to lepszej okazji niż na własnym terenie. Właściwie kolarz Garminu już to zrobił zajmując trzecie miejsce na pierwszym etapie. Dzisiaj bez wahania postawię na niego w pojedynku z Markiem Renshawem do którego jakoś nie mam przekonania.

Podaję jeszcze trochę losowy typ, ale za drobne zawsze można pograć.
Steele Von Hoff TOP 3 etapu @ 4.50 bet365 11⛔

Simon Gerrans TOP 3 etapu @ 8.00 bet365 4 ⛔ TAK BLISKO.

Gerrans traci do Evansa 12 sekund w generalce, może na finiszu powalczy o jakąś bonifikatę ???? .
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom