>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 - Hokej na lodzie (mężczyźni)

odi 2,3K

odi

Forum VIP
Turniej hokeja na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
(mężczyźni, 12-23 lutego)

Mecz finałowy turnieju mężczyzn będzie jednocześnie ostatnim sportowym wydarzeniem przed ceremonią zamknięcia. Spotkania będą rozgrywane w halach Ledowaja ariena Szajba oraz Ledowyj dworiec Bolszoj. W walce o złote medale wśród mężczyzn weźmie udział 12 reprezentacji.
Ledowaja ariena Szajba

Ledowyj dworiec Bolszoj

Podział na grupy:

Zestawienie szans na końcowe zwycięstwo lub medal:


Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Zdecydowanymi faworytami do złota są dwie reprezentacje: Kanada i Rosja i bardzo prawdopodobne jest, że to właśnie któraś z tych reprezentacji wygra. Teraz nasuwa się pytanie- kto z tej dwójki ma większe szanse? Kanada wydaje się być mocniejsza kadrowo, ale Rosja to gospodarze i kto wie, czy na dodatek sędziowie nie będą im pomagać:?. A może to, że Rosja gra u siebie (i każde inne rozwiązanie jak zdobycie złota będzie ich klęską) spowoduje, że nie wytrzymają presji i zawiodą?


Kto waszym zdaniem ma większe szanse- Rosja czy Kanada?
 
vde 119

vde

Użytkownik
Nie ma co oczekiwać że Rosjanie się spalą. Naród rosyjski jest specyficzny, myślę że właśnie ta perspektywa będzie ich tylko i wyłącznie napędzać, ale czy to wystarczy? Wydaje się, że o wszystkich zadecydują umiejętności. Jeśli miałbym stawiać na kogoś z tej dwójki to raczej Kanadę, bo ma po prostu więcej klasowych graczy, NHL to jednak nie liga rosyjska. Ovechkin, Varlamov czy Malkin kadry nie zbawią.
PS: Zastawia mnie dlaczego w kadrze Czech nie ma Mazanka z Predators. Gościu rozegrał kilka dobrych meczów w NHL ???? , i wg. mnie dość zaskakujący jest fakt braku Coreya Crawforda w Kanadzie.
 
mikex 36

mikex

Użytkownik
W Kanadzie braknie Stamkosa niestety. Choć i tak mają bardzo mocny skład. Przychylam się do zagrania na Rosję i Kanadę w top3. Moim zdaniem taki może być finał. Oczywiście należy też brać pod uwagę Szwedów, chociaż ostatnim czasy ich skład red wingsów nie gra rewelacji.
moje typy to na pewno Kanada i Rosja w top3.
Może gdzieś będzie można jeszcze króla strzelców obstawić, a tam w roli faworytów:
Ovechkin (Rosja), Crosby (Kanada), Perry (Kanada) a może Steen (Szwecja)

A kurs w Pinnacle wygląda tak:
Winter Olympics Sochi 2014 - Men
Will Canada win Men&#39;s Ice Hockey?
Yes 2.770
Will Russia win Men&#39;s Ice Hockey?
Yes 3.160
 
johny-anthony 592

johny-anthony

Użytkownik
Kanada zapewne nie wygra na igrzyskach z bardzo istotnego powodu.
Po pierwsze gramy na &#39;big ice&#39;, gracze NHL nie są przystosowani do takiego lodowiska i mają z tym problemy, zwlaszcza gdy wszyscy z ekipy graja w NHL. Juz w 2006 roku w Turynie Kanada przegrala z Rosja 0-2 i zajela odlegle miejsce. To wynik tego, ze gra sie ciezko na lodowiskach europejskich. Jak dobrze pamiętam, to rosyjskie lodowiska sa specyficzne i wynoszą ok.30 metrów na szerokość.
Brak Stamkosa na pewno bedzie odczuwalny w jakims stopniu, choc nie az tak bardzo. Kadrowo maja najlepsza ekipę, duzo lepsza niż np. Rosja, tyle ze Rosja gra u siebie i wg mnie tez nie wygra, a zrobią to Szwedzi, b.silni kadrowo i obronnie ????
Jesli ktos ma szczegolowe informacje i dokladniejsza wiedze, to chetnie wyslucham tego ???? pozdrawiam
 
kafarpl 26

kafarpl

Użytkownik
Niestety nie widziałem jeszcze u żadnego buka oferty na H2H, ale jak znajdę to z pewnością postawię na to, że Szwajcaria zajdzie wyżej niż Czechy lub że zajmie 2. miejsce w grupie. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć i jakich argumentów nie użyć, nie da się logicznie uzasadnić wyboru kadrowego Czechów. Szczególnie w obronie prezentują się oni bardzo przeciętnie. Pavelec nie jest w super formie lekko mówiąc, co w porównaniu z Hillerem już daje ogromną przewagę Szwajcarii. Do tego dochodzą całkiem prawdopodobne plotki o układach, które skutkowały dość dziwnym wyborem defensorów i na pewno nie poprawiają atosfery w całej kadrze. Szwajcaria z kolei nie tak dawno na MŚ pokazała, że ma ambicje w hokeju międzynarodowym. Mają wielu graczy grających w Europie co też im raczej nie zaszkodzi. Obstawiam, że dzięki rewelacyjnemu bramkarzowi powalczą ze Szwecją no i oczywiście z Czechami w bezpośrednim starciu, z kolei ci drudzy ze Szwecją zważywszy na ich blok defensywny powinni dostać tęgie baty.
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
H2h, kto zajdzie wyżej:

Czechy - Szwecja 2 @ 1,5 Marathon 8/10

Ten kurs to dla mnie nieporozumienie. Mając na uwadze powyższe problemy reprezentacji Czech, które zapewnie skutkują brakiem wyjścia z grupy oraz aspiracje medalowe Szwecji, te drużyny nie powinny być zestawione razem. U innych buków Czechy zestawiono z Finlandią. Zatem pobieram i polecam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 13

arkosport

Użytkownik
Piszecie, że Stamkos w reprezentacji Kanady nie zagra. Możliwe. Szanse zdaniem ekspertów wciąż są małe, ale zawodnik 28 stycznia wznowił treningi i za wszelką cenę (co nie bardzo podoba się działaczom Tampa Bay) do Sochi chce pojechać. Noga podobno wciąż mocno go boli, ale ma jeszcze trochę czasu. Taka postawa świadczy o tym, że Kanadyjczycy będą bardzo chcieli obronić tytuł mistrzów olimpijskich. Rosjanie od zawsze byli ich największymi rywalami i wygrana w &quot;jaskini lwa&quot; smakowałaby wyjątkowo słodko. Determinacja i chęci to jedno, ale realia wyglądają zupełnie inaczej.
Po pierwsze Kanadyjczycy ostatnio obronili tytuł mistrzów olimpijskich w 1952 roku.
Po drugie rzeczywiście trudno im się gra na &quot;dużych lodowiskach&quot;. W 2006 roku też jechali do Turynu by bronić złota i polegli w ćwierćfinale.
Po trzecie generalny menadżer Steve Yzerman chyba zbyt odważnie postawił na młodzież. Drużyna przez to wydaje się być zdecydowanie bardziej wygłodniała sukcesów i zdeterminowana, ale w takich turniejach, gdy jeden mecz, jedna akcja (czytaj finał sprzed 4 lat i złoty gol w dogrywce Sidneya Crosby&#39;ego) decydują o sukcesie lub porażce doświadczenie najczęściej okazuje się kluczowe. Były gwiazdor Detroit Red Wings tymczasem zrezygnował z kilku dojrzałych graczy jak &quot;Jimbo Joe&quot; Thornton i postawił na młodych. Z bramkarzy tylko Roberto Luongo ma w dorobku olimpijskie złoto. Z 8 obrońców w Vancouver tytuł zdobywało tylko trzech: Keith, Weber i Doughty. Napastników zaś ze złotej drużyny z 2010 roku zostało tylko siedmiu: Marleau, Getzlaf, Toews, Perry, Bergeron, Nash, Crosby. W sumie ponad 50% drużyny wymienione.

W związku z tym ja będę próbował łapać (betfair): Kanada nie zdobędzie medalu.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Czechy - Szwecja
2 drużyna zdobędzie w meczu +3,5 gola
Kurs: 3,15
Buk: Fortuna
Witam, na wstępie od razu mówię, że typowym znawcą hokeja czy to europejskiego czy to elitarnej ligi NHL po prostu nie jestem, ale jak to typowy Janusz co roku oglądam tylko i wyłącznie zmagania krajowe od pro eliminacji Polaczków raczkujących w tej dziedzinie sportu, po co roczne Mistrzostwa Świata, aż po najważniejsze między państwowe zawody czyli Igrzyska Olimpijskie. Jeszcze tylko napomknę coś w ramach czystej ciekawostki, że sam ten sport od małego szkraba przez dobre 12 lat trenowałem, ale jednak zawsze w głowie była tylko piłka nożna stąd to małe zainteresowanie ????
A więc przechodząc do sedna tego postu a właściwie do tego typu, który mocno mnie zainteresował ofertą kursową, bo nie dość że sama Szwecja jest pod bardzo atrakcyjnym kursem wygranej od 2,05 na STSach po najmniejszy 1,95 w toto.
Tak zakład z tymi 4 golami zdobytymi przez Szwedów z co by tu nie mówić słabą obroną Czech przeciwko tak doborowej liście napastników Trzech Koron zaoferowany w Fortunie po kursie 3,15 wygląda do prawdy zachęcająco i do bardzo.
Jak grają Czesi każdy wie, co imprezę to gorszy wynik a opieranie jej po raz enty na Jagrze też do pozytywów ich jako całego teamu na pewno nie należy. Jeszcze jedna rzecz mi się rzuciła w oczy, mianowicie przeglądając te kadry Czesi wystawiają 17 zawodników z NHLu przy czym Szwedzi aż 24, to pewnie znaczenia w pierwszym meczu nie będzie miało, ale można to traktować jak wygląda cały poziom poszczególnych teamów.
Kończąc chce tylko nadmienić, że nie ma to być analiza przekonująca tu wszystkich znawców i ekspertów, ale raczej do poznania Waszego zdania czy to potwierdzającego lub zaprzeczającego temu typowi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Stamkos jednak nie pojedzie, przegrał walke z czasem. Wydaje mi się jednak że Kanada z taką głębia składu nie ma żadnego problemu z wytypowaniem odpowiedniej osoby w miejsce Stamkosa. W mojej ocenie pojedzie Giroux. Oprócz niego brany jest jeszcze pod uwagę Eric Staal. Zobaczymy...
 
H 0

horhe

Użytkownik
Mam prośbę, może ktoś się orientuje czy u jakiegoś bukmachera można zagrać dubla na zwycięstwo końcowe + król strzelców? Na MŚ lub ME w piłkę takie możliwości dawał Toto, w przypadku Sochi nie mogę jednak znaleść. Bwin daje oba zakłady ale nie można ich połączyć
 
kamillo13 3,4K

kamillo13

Użytkownik
Mam prośbę, może ktoś się orientuje czy u jakiegoś bukmachera można zagrać dubla na zwycięstwo końcowe + król strzelców? Na MŚ lub ME w piłkę takie możliwości dawał Toto, w przypadku Sochi nie mogę jednak znaleść. Bwin daje oba zakłady ale nie można ich połączyć
Nie ma nigdzie. Sam chciałem tak zagrać i nawet pytałem na czacie Unibeta czy nie da się dać opcji łączonej czyli &quot;Król strzelców+ Zwycięzca&quot;. Miał tam kogoś zapytać i wysłać mi info na maila. Maila nie otrzymałem do dziś (a pisałem w niedzielę). Tak naprawdę takie zakłady byłyby dla buków nieopłacalne ponieważ najmniejszy kurs jaki musieliby wystawić to coś ok 18 (Ovechkin+ Rosja), a w przypadku Crosby+ Kanada ok 25. Nikt nie wystawił a szkoda.
 
piscatella 6,2K

piscatella

Użytkownik
Mi się wydaje że Ruscy nie wygrają tego turnieju. Grają u siebie, i będzie ciążyć na nich ogromna presja, z którą w przeszłości kompletnie sobie nie radzili. Skład to mieszanka KHL i NHL, co również nie będzie ich atutem. W bramce wyglądają dość dobrze, ale i tak sądze że to nie są bramkarze, którzy mieliby poprowadzić ich do złota. Gospodarze to gorące głowy, które zapewne przejdą jak burza przez mecze grupowe, by potem polec z pierwszym ciężkim rywalem w fazie pucharowej. Idealnym kandydatem do odprawienia gospodarzy są według mnie Amerykanie, którzy mają w bramce fenomenalnego Millera, który ponadto w ostatnim czasie był zmorą Oveckhina.
 
pf1920 2,3K

pf1920

Użytkownik
13.02.(czwartek),godz.13:30
Rosja-Słowenia over 6.5@1.90 b365 ✅ 5-2
Jeśli miałbym w 3 słowach streścić reprezentację gospodarzy to napisałbym tak: zabójcza siła ofensywna.
Numerem 1 w ataku Sbornej jak i całej kadry jest Aleksander Ovechkin.&#39;Aleksander Wielki&#39; to kapitan Washington Capitals.W tym sezonie strzelił już 40 bramek.
Zaraz po nim Malkin i Kovalchuk.Pierwszy z nich gracz Pittsburgh Penguins,drugi w tym sezonie podjął decyzję o opuszczeniu zespołu New Jersey Devils i przeniósł się SKA Petersburg.
Jakie są szansę na powstrzymanie tych zawodników przez słoweńską obronę?Bliskie zeru.
A jest jeszcze kilku świetnych zawodników takich jak Datsyuk,czyli wieloletni gracz Detroit Red Wings,Nichushkin,Tarasenko czy Anisimov.
Jeśli jesteśmy przy gospodarzach to należy również wymienić dwójkę świetnych bramkarzy-Bobrovskiego i Varlamova,graczy odpowiednio Columbus BJ i Colorado Avalanche.

Słowenia na tak wielkiej imprezie jaką są Igrzyska Olimpijskie zadebiutuje.
To,że występują od kilku lat w grupie A na hokejowych MŚ to nie znaczy,że mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami na Świecie.Jak wiadomo podczas MŚ gra NHL,więc najlepsi gracze na tej imprezie nie mają okazji wystąpić.
W ich kadrze gwiazdą i najlepszym graczem jest Anze Kopitar występujący na co dzień w Los Angeles Kings,który z drużyną zdobył Puchar Stanleya w 2012 roku.
Na wyróżnienie zasługuje też napastnik Jan Mursak,który gra w CSKA Moskwa i będzie miał okazję zagrać przeciwko swojemu koledze z zespołu Radulovie.
Reszta kadry to zlepek graczy z lig:niemieckiej,austriackiej,gdzie gra Olimpija Ljublana oraz francuskiej.Pozostałych kilku graczy występuje na zapleczu SHL,KHL czy czeskiej Ekstraligi.

Podsumowując,gram w tym meczu over z kilku względów:
Po pierwsze-słoweńscy obrońcy nie będą w stanie nawiązać równorzędnej walki z tak mocną ofensywą Rosjan.
Po drugie-Rosjanie nie mają jakiejś super defensywy,więc liczę też na jakieś trafienie Słoweńców.
Po trzecie-Rosja jest gospodarzem i przed własną publicznością będzie chciała się jak najlepiej pokazać.Nie będzie żadnego olewania słabszych przeciwników tylko gra na całego.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Może mi ktoś wyjaśnić o co tym zakładzie chodzi i czemu akurat do dzisiaj wieczór można go obstawiać?
Konkretnie chodzi o zakład w fortunie
ZOH - zacznie jako pierwszy bramkarz
O.Pawelec - 1,90
J.Kovar - 1,90
A.Salak - 10,00
I ten skrót ZOH a nie jak reszta ZIO, a chętnie bym pograł Pawelca po takim kursie tylko nie ma pewności o co tu chodzi.
EDIT : Dzięki Rua za rozwiązanie zagadki, zapomniałem że Fortuna to czeski buk to i dają zakłady na swoich ???? , a kurs już właśnie spadł na Pawelca 1,7 na Kovara 2,10
 
R 2,8K

rua

Użytkownik
Bo Fortuna jest czeska a po czesku ZIO to zimni olympijske hry, na pierwsze pytanie nie znam odpowiedzi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
Do góry Bottom