>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Grupa G - Niemcy, Ghana, USA, Portugalia

pestka7 7K

pestka7

Forum VIP


Grupa z której teoretycznie powinny wyjść zespoły Portugali oraz Niemiec. Teoretycznie, bowiem zarówno Ghana jak i USA już niejednokrotnie potwierdziły, że na większych imprezach zawalczyć potrafią. Oprócz hitu w postaci pojedynku Niemcy-Portugalia ciekawy będzie mecz Niemiec ze Stanami Zjednoczonymi. Jak każdy wie selekcjonerem USA jest Jürgen Klinsmann, który w 2006 roku na Mundialu w Niemczech doprowadził gospodarzy do 3 miejsca w turnieju.


Betsson​

Tabela:

1.Niemcy
2.Portugalia
3.USA
4.Ghana

Terminarz:



Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Faworyt grupy: NIEMCY
Awans do kolejnej fazy: PORTUGALIA
Wielka niewiadoma: USA
Największe rozczarowanie: GHANA
Grupa w której awansować mogą tylko dwie reprezentacje.. Chodzi oczywiście o europejskie reprezentacje.. USA i Ghana są skazywani po pożarcie. Niemcy z kompletem punktów opuszczą grupę z pierwszego miejsca, wyprzedzając Portugalię. Ciekawa rywalizacja będzie już w 1 kolejce, gdzie USA zagra z Ghaną. Mecz o być albo nie być dla jednych i dla drugich. Podział punktów w tym meczu, będzie odpowiadał z pewnością Portugalczykom. Ja bym pokusił się o mocne DNB w kierunku Amerykanów. Jürgen Klinsmann mocno trzyma rękę na zespole i to widać. Zna mentalność Niemców i może co nieco podpowiedzieć swoim podopiecznym przed spotkaniem z reprezentacją naszych sąsiadów. To taki mały atut. W strefie CONCACAF nie mają sobie równych piłkarze USA, a więc ich udział na mundialu nie jest zaskoczeniem. Ale USA, jest czasami ciężko przewidywalne, to że stracili aż 2 bramki w meczu kwalifikacyjnym z Antigua i Barbuda, to jest według mnie mocno zastanawiające.. Nadal grę Amerykanów od kilku lat ciągną Dempsey, Sacha Kljestan, Carlos Manuel Bocanegra, czy występujący na co dzień w Brazylijskim Santos Hérculez Gómez Hurtado. USA to wielka niewiadoma. Średniak, z którym trzeba się liczyć, ale nie obawiać. Jeżeli zagra się mądrze przeciwko nim, to są do wypunktowania jak dzieci. O Niemcach nie ma co pisać, będzie pudło na koniec mundialu a więc wyjście z grupy obowiązkowe. Portugalia = CR7, petarda nie do zatrzymania. Raz petarda wybucha i jest wtedy huraaaa, raz się jedynie iskrzy i nic z tego nie ma.. Najlepszy piłkarz na świecie, będzie brał ciężar gry na siebie, co raz przyniesie skutek a dwa razy nie przyniesie skutku. Dlatego po wyjściu z grupy zaczną się już schody dla Portugalii. Brazylijskie i portugalskie media &quot;grają&quot; ostatnio bardzo mocno informacją na temat tego, ile liczyć będzie sobie delegacja portugalskiej kadry na mistrzostwa świata w 2014 roku. Zdecydowaną większość stanowić będą... członkowie rodziny Cristiano Ronaldo.
Powiem kilka słów o Ghanie.. Atletyczny i niezastąpiony w destrukcji pomocnik Sulley Muntari, grający na pozycji defensywnego pomocnika - Emmanuel Agyemang-Badu, kreatywny wiecznie młody Michael Essien (31 lat), Kwadwo Asamoah, Kevin-Prince Boateng... to jest chyba jedna z najlepszych linii pomocy na tym Mundialu. Wiem, że teraz kilku z was kręci głowami, ale takie jest moje zdanie. Ale na tym się kończy moi kochani! Gdzie atak? Gdzie obrona? Tu leży właśnie problem Ghany. Brak rasowego snajpera, jest André &quot;Dede&quot; Ayew, ale on jest tak chimeryczny, że jak się obrazi na kolegów to zacina się na kilka spotkań i gra od niechcenia, wielki z niego talent... brak typowego stopera i brak bocznych obrońców, którzy wspomagaliby ataki całego zespołu. Mam wrażenie że Ghana to zlepek kliku dobrych indywidualistów, którym tak na prawdę bardziej zależy na indywidualnej karierze niż na sukcesie reprezentacji. Dlatego ostatnie miejsce dla nich, choć piłkarzy mają zdecydowanie lepszych od USA.. Motywacja? Z całym szacunkiem do trenera, ale Appiah jakoś do mnie nie przemawia.
 
hansa 5,2K

hansa

Użytkownik
Ale USA, jest czasami ciężko przewidywalne, to że stracili aż 2 bramki w meczu kwalifikacyjnym z Antigua i Barbuda, to jest według mnie mocno zastanawiające..
Pewnie, że zastanawiające, bo te dwie bramki stracili ogólnie w dwumeczu (3-1 i 2-1 dla USA). Takie Niemcy straciły gola z Kazachstanem, Polska z San Marino - to są dopiero zagadki. Wielka Holandia straciła dwa gole z Estonią i ledwo uratowała remis w 94 minucie po karnym. Mam dalej wymieniać?
Nadal grę Amerykanów od kilku lat ciągną Dempsey, Sacha Kljestan, Carlos Manuel Bocanegra, czy występujący na co dzień w Brazylijskim Santos Hérculez Gómez Hurtado.
Bocanegra nie gra w kadrze od listopada 2012, a w marcu tego roku oficjalnie skończył reprezentacyjną karierę. Jak można pisać, że Kljestan ciągnie grę kadry skoro jest w niej rezerwowym. Hercules Gomez Hurtado, skoro już ładnie wypisałeś jego wszystkie imiona nigdy nie grał w brazylijskim Santosie. Co innego w meksykańskim, tam to nawet pykał dwa sezony, ale teraz gra w Club Tijuana. Co ciekawe - zarówno Kljestan jak i Hurtado nie znaleźli się w szerokiej kadrze Klinsmanna, którą ogłosił całkiem niedawno.
Brazylijskie i portugalskie media &quot;grają&quot; ostatnio bardzo mocno informacją na temat tego, ile liczyć będzie sobie delegacja portugalskiej kadry na mistrzostwa świata w 2014 roku. Zdecydowaną większość stanowić będą... członkowie rodziny Cristiano Ronaldo.
Co ma rodzina Ronaldo do delegacji portugalskiej kadry? Przynajmniej chłopak funduje to ze swojej kasy, a nie domaga się biletów jak Kuba Błaszczykowski.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
gnu_gpl 452

gnu_gpl

Użytkownik
Ja bym tej Portugalii nie faworyzowal. Graja co najwyzej przecietnie. W grupie nie potrafili pokonac Rosji. USA coraz mocniejsze. Na uwage zasluguje fakt, ze mecze beda w strefie bardzo goracej a to z pewnoscia bedzie dzialalo na korzysc wlasnie USA oraz Ghany. Czarni beda sie czuli jak w domu. Czuje kilka remisow w tej grupie.
 
C 0

cebulek

Użytkownik
Ja bym tej Portugalii nie faworyzowal. Graja co najwyzej przecietnie. W grupie nie potrafili pokonac Rosji. USA coraz mocniejsze. Na uwage zasluguje fakt, ze mecze beda w strefie bardzo goracej a to z pewnoscia bedzie dzialalo na korzysc wlasnie USA oraz Ghany. Czarni beda sie czuli jak w domu. Czuje kilka remisow w tej grupie.
Mistrzostwa rozgrywane są w czerwcu - czyli jest to początek zimy w tej &quot;gorącej strefie&quot;. Zimę w Brazylii można porównać do lata w południowej Europie. Śmiem twierdzić, że pogoda będzie &quot;łagodniejsza&quot;, niż miało to miejsce w Niemczech w 2006 roku.
 
R 50

radeknic

Użytkownik
Nie ma co lekceważyć Ghany... Nie wiecie jak chłopaki potrafią się spiąć do grania. Wystarczy popatrzeć 4 lata wstecz i 8. Nie grali wcale tak źle. Teraz im klimat sprzyja, obawiam się nawet że Portugalia, która nie oszukujmy się średnio gra, może ulec Ghanie.
 
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
Właśnie jestem po obejrzeniu meczu Ghany z Holandią i na gorąco wniosek jest jeden: Ghana w tej grupie nie ma prawa zająć miejsca powyżej 3. Wiadomo grajków mają niezłych jak np. Asamoah, ale i jest pełno przereklamowanych gwiazdek pokroju Boatenga czy braci Ayew. Wszystko fajnie wygląda w klubach, ale afrykańskie zespoły maja to do siebie, że &quot;gwiazdy&quot; w reprezentacji grają zazwyczaj padlinę i z dużych oczekiwań robi się totalna klapa. Tak było kiedyś z Kamerunem, gdzie miał brylować Eto&#39;o, czy z WKS z Drogbą. Ghana trafia na 2 drużyny poza jej zasięgiem i pisanie, że Portugalia ulegnie Ghanie to dla mnie śmiech na sali. Nie wiem czy pamiętacie, ale Portugalia zawsze gra padlinę w eliminacjach, a później jakoś na turniejach dochodzą daleko. To jest drużyna turniejowa i powinni się rozkręcać z meczu na mecz, a nawet w średniej dyspozycji, indywidualności powinny spokojnie wyrzucić z turnieju przeciętnych Afrykanów.
 
R 50

radeknic

Użytkownik
Właśnie jestem po obejrzeniu meczu Ghany z Holandią i na gorąco wniosek jest jeden: Ghana w tej grupie nie ma prawa zająć miejsca powyżej 3. Wiadomo grajków mają niezłych jak np. Asamoah, ale i jest pełno przereklamowanych gwiazdek pokroju Boatenga czy braci Ayew. Wszystko fajnie wygląda w klubach, ale afrykańskie zespoły maja to do siebie, że &quot;gwiazdy&quot; w reprezentacji grają zazwyczaj padlinę i z dużych oczekiwań robi się totalna klapa. Tak było kiedyś z Kamerunem, gdzie miał brylować Eto&#39;o, czy z WKS z Drogbą. Ghana trafia na 2 drużyny poza jej zasięgiem i pisanie, że Portugalia ulegnie Ghanie to dla mnie śmiech na sali. Nie wiem czy pamiętacie, ale Portugalia zawsze gra padlinę w eliminacjach, a później jakoś na turniejach dochodzą daleko. To jest drużyna turniejowa i powinni się rozkręcać z meczu na mecz, a nawet w średniej dyspozycji, indywidualności powinny spokojnie wyrzucić z turnieju przeciętnych Afrykanów.
A ja sądzę, że zagrali futbol defensywny. Nie narażając się na kontuzje. Co z tego wyszło ? Tylko 1-0 i 6 zmian ???? Mocno eksperymentalny skład. 4 lata temu też wszyscy mówili gdzie Ghana z czym do czego ostatnie miejsce będzie mieć, a uległa dopiero Niemcom w ćwierćfinale! W 2009 roku skład Ghany bodajże do lat 19 zdobył mistrza świata. Niektórzy z tych zawodników zagrają na mundialu. Może się i mylę, ale Ghana jeszcze wyjdzie z grupy.
 
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
Ogolnie nie ogladalem meczu, ale spoglondam na Becie na statystyki w trakcie meczu jak i pod koniec i z tego co widzialem po statystykach to Holandia przewazala nie znacznie, nie bylo tak ze Holandia ich zmiazdzyla ale oddala wiecej strzalow wiec tak to widzialem po statystykach ale to mecz towarzyski a samej gry niewidzialem.
 
A 5,8K

alex.bp

Użytkownik
Holendrzy w pierwszych 30 minutach powinni prowadzić spokojnie 3-0, ale Robben zmarnował 2 takie sety, że aż trudno uwierzyć patrząc na jego formę. Później już Holendrzy nie forsowali tempa, wiadomo, że się oszczędzali. Ghana tak na dobra sprawę nie stwarzała większego zagrożenia i wynik był cały czas pod kontrolą. Jak dla mnie to w drużynie z Afryki nie ma zbyt dużej siły w ofensywie i będą musieli bardziej liczyć na jakiś przebłysk, któregoś z napadziorów, niż na jakieś składne akcje. Tak jak już pisałem, moim zdaniem napastnicy Ghany są za słabi na Portugalię i taki Pepe powinien ich kasować z zamkniętymi oczami.
 
anshelmo1 95

anshelmo1

Użytkownik
Wnioski wyciągane po meczach towarzyskich przedturniejowych , coś pięknego.Lekki zarys tego czego można się spodziewac w tych meczach na pewno widać ale kurde każdy przeciwnik inny przecież mecze jakie są już na turnieju nie będą w takich samych zestawieniach rozgrywane pare dni wcześniej , inna taktyka inne nastawienie , nie odkrywanie wszystkich kart , świadome wprowadzenie w błąd , mniej więcej wiadomo czego po kim się spodziewać ale tu już widze pewne pisane scenariusze co do miejsc w tabeli.Zobaczycie , że będzie multum niespodzianek.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Alex.bp ma 100% racji. Ghana nie ma zadnych szans w tej grupie i ja spokojnie stawiam, przeciwko Ghanie.
Moim zdaniem Ghana nie bedzie potrafila sie dobrze przygotowac do tego turnieju. Caly sztab szkoleniowy jest delikatnie rzecz ujmujac - slabo przygotowany do prowadzenia reprezentacji w takim turnieju a glowny trener nie ma zadnego doswiadczenia w grze na tak wielkiej imprezie.
Dodatkowo, w meczu z Holendrami dalo sie wyczuc frustracje na lawce w zespole Ghany. Pomijam fakt, ze Holendrzy powinni - i zapewne wygrali by gdyby grali na powaznie - 5:0. Ghana po prostu jest slaba i kilka nazwisk nie zmienia faktu, ze pojedyncze wypadyjednego czy drugiego zawodnika nie zmienia gry calego zespolu i nie sprawia, ze taki zespol zacznie nagle hurtowo wygrywac.
Wlasciwie to jeszcze nigdy nie widzialem by w jednym meczu tylu zawodnikow z jednej druzyny potykalo sie o pilke przy probie dryblingu...na serio do 3 zespolow ze swojej grupy Ghanie brakuje kilku klas. Dodatkowo razil brak jakiegos schematu, jakiejs taktyki. Holendrzy wlazili w nich jak w maslo, az mi sie zal zrobilo (i Robbenowi chyba tez wiec marnowal te setki jak lecialo :p)
Uwazam, ze grafik jest dosyc korzystny do tego by Ghana przegrala wszystkie 3 mecze. Przy remisie w pierwszym spotkaniu pomiedzy Portugalia i Niemcami obie ekipy beda musialy grac na 100% w dwoch pozostalych meczach z Ghana.
Moje zaklady to:
Ghana under 2,5 gola w grupie @ 2,1 unibet
Ghana straci over 4,5 gola w grupie @ 1,9 unibet

Widzialem gdzies rowniez, zaklad Ghana 0 pkt w grupie po kursie chyba @ 8 ale nie pamietam gdzie ale jak znajde to tez zagram.
No i oczywiscie handi na Portugalie, Niemcy i USA w meczu przeciwko Ghanie.
 
gnu_gpl 452

gnu_gpl

Użytkownik
. Przy remisie w pierwszym spotkaniu pomiedzy Portugalia i Niemcami obie ekipy beda musialy grac na 100% w dwoch pozostalych meczach z Ghana.
Wg mnie remis jest malo prawdopodobny w tym meczu. Co jak co ale Portugalia to zadna potega europejska. Porazka moze natomiast miec jeden z dwoch skutkow: mega spina na kolejne mecze, co jest najbardziej prawdopodobne albo spina ale z nerwowką i tutaj moga byc schody, bo jakby drugi mecz zakonczyl sie remisem a swoj ostatni mecz Niemcy odpuscili (rezerwa) to kto wie...
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Wg mnie remis jest malo prawdopodobny w tym meczu. Co jak co ale Portugalia to zadna potega europejska. Porazka moze natomiast miec jeden z dwoch skutkow: mega spina na kolejne mecze, co jest najbardziej prawdopodobne albo spina ale z nerwowką i tutaj moga byc schody, bo jakby drugi mecz zakonczyl sie remisem a swoj ostatni mecz Niemcy odpuscili (rezerwa) to kto wie...
Wiadomo, mozna dywagowac, czy Niemcy pokonaja Portugalczykow czy tez nie i jaki to bedzie mialo wplyw na dalsze dwa mecze. Moim zdaniem Niemcy w tym roku sprawiaja wrazenie malo ogarniajacych temat. Oczywiscie sa jednym z faworytow ale jak do tej pory wcale nie pokazali, ze sa w dobrej formie. Sam Joachim Low mowi, ze w kadrze Niemcow nie jest az tak rozowo jakby sie moglo wydawac.
Jesli Niemcy pokonaja Portugalczykow to w takim wypadku drugi ich mecz z Ghana w grupie zagraja o 3 pkt i pewny awans do TOP 16. Portugalczycy beda musiali grac o zwyciestwa w dwoch pozostalych meczach z USA i Ghana wiec nie odpuszcza. W przypadku remisu Niemcow z Portugalczykami scenariusz bedzie taki sam. Tylko w wypadku zwyciestwa Portugalczykow z Niemcami i USA moga sobie &quot;odpuscic&quot; ostatni mecz.
Podoba mi sie terminarz glownie z powodu, ze Ghana ostatni mecz gra wlasnie z Portugalia a drugi z Niemcami. Portugalczycy moze forma nie imponuja, ale jakby spojrzec na ich mecze to czy z Ronaldo, czy bez Ronaldo Portugalczycy dominuja w tych meczach, stwarzaja sobie sporo okazji i oddaja sporo strzalow. Tak samo bedzie w meczu z Ghana. Czy wykorzystaja swoja dominacje tego nie moge byc w 100% pewny ale mysle, ze strzela ta jedna bramke wiecej.
 
K 40

kozas

Użytkownik
Ciekawy jestem jak tutaj oceniacie USA? Podane zostało tutaj parę ciekawych zakładów na Ghanę - tj. że wypadnie kiepsko, ale czy mecz z USA nie może tego przypadkiem ostro pozmieniać? Muszę przyznać, że mało się interesowałem drużyną ze Stanów ostatnio, jedyne co wiem to skład i forma kilku kluczowych graczy, ale nie wiem jak wypadają jako kolektyw.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Według mnie USA właśnie może wyjść z 2 miejsca w grupie. Drużynowo wyglądają fajnie. Nie ma tam wielkich nazwisk i indywidualności jednak warto zauważyć że podczas MŚ potrafią rozegrać dobre mecze. USA napewno nie będzie łatwym rywalem dla swoich rywali grupowych i radzę na nich uważać.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Według mnie USA właśnie może wyjść z 2 miejsca w grupie. Drużynowo wyglądają fajnie. Nie ma tam wielkich nazwisk i indywidualności jednak warto zauważyć że podczas MŚ potrafią rozegrać dobre mecze. USA napewno nie będzie łatwym rywalem dla swoich rywali grupowych i radzę na nich uważać.
A jakieś konkrety ?
Co ma do tego to, że podczas MŚ potrafią rozegrac dobre mecze i o jakich meczach mówisz?
Takie wodolejstwo nie poparte żadnym argumentem jest bez sensu.
Ponadto skreslacie tutaj Ghane, nie wiem czemu, skład mają naprawdę ciekawy, bardzo mocny środek pola(Essien, Muntari, Boateng) i boki (bracia Ayew i Atsu), trzeba się z nimi liczyć i mimo, że afrykańskich zespołów nie cenie na tego typu turniejach jak MŚ to jednak urwać pkt mogą faworytom. Grupa trudna, ale dla mnie odstaje zdecydowanie USA.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
A jakieś konkrety ?
Co ma do tego to, że podczas MŚ potrafią rozegrac dobre mecze i o jakich meczach mówisz?
Takie wodolejstwo nie poparte żadnym argumentem jest bez sensu.
Chodzi mi o rok 2010 i wygranie swojej grupy. Nikt na USA wtedy też nie stawiał.
Mecz z Anglia i remis 1-1. Remis ze Słowenia 2-2 mimo,że przegrywali juz 2-0.
Trener Klinsmann swoim doświadczenie też napewno bardzo pomoże zawodnikom i to jest na plus dla tego zespołu.
 
grzesio 38,5K

grzesio

Forum VIP
Chodzi mi o rok 2010 i wygranie swojej grupy. Nikt na USA wtedy też nie stawiał.
Mecz z Anglia i remis 1-1. Remis ze Słowenia 2-2 mimo,że przegrywali juz 2-0.
Trener Klinsmann swoim doświadczenie też napewno bardzo pomoże zawodnikom i to jest na plus dla tego zespołu.
Porównaj sobie skład tamtej grupy z ta obecną.
Niemcy , Portugalia , Ghana &gt; Anglia , Słowenia , Algieria
Nie ma porównania nawet.
Anglia co wtedy grała to raczej było na poziomie europejskiego przeciętniaka walczącego baraże MŚ, a nia ekipy z aspiracjami na pierwszą czwórkę czy ósemkę MŚ.
Normalnie bym kibicował USA by może sprawili jakaś niespodziankę , ale biorąc pod uwagę skład grup to raczej ciężko stwierdzić by awansował ktokolwiek inny niż Portugalia/Niemcy.
Jedynie ciekawi mnie co Klinsmann każe grac ekipie , bo trenerem jest prawie 3 lata.
 
Do góry Bottom