>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

KSW 75: Stasiak vs. Ruchała

psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
KSW 75: Stasiak vs. Ruchała

634039af6149f_o_full.jpg

Data: 14 października 2022 (piątek)
Lokalizacja: Amfiteatr Parku Strzeleckiego - Nowy Sącz, Polska
Transmisja: 19:00 – karta główna (Viaplay)


Walka wieczoru
65,8 kg:
Damian Stasiak (13-8) vs. Robert Ruchała (7-0)

Co-main event
120,2 kg:
Michal Martinek (10-3) vs. Daniel Omielańczuk (25-13-1)

Karta główna

93 kg: Tomasz Narkun (18-5) vs. Luis Henrique da Silva (18-8)
65,8 kg: Adam Soldaev (6-1) vs. Oleksii Polischuk (10-3)
93 kg: Adam Tomasik (6-1) vs Madalin Pirvulescu (4-0)
73 kg: Yann Liasse (8-1) vs. Adrian Gralak (5-0)
61,2 kg: David Martinik (5-4) vs. Kamil Szkaradek (2-0)
56,7 kg: Adrianna Kreft (3-0) vs. Petra Castkova (6-4)

źródło: lowking.pl, kswmma.com

Nie masz konta w Fortunie, nic straconego - załóż je wchodząc na efortuna.pl lub klikając w baner i odbierz bonus
1000x150_forumbuk.jpg
 
Ostatnia edycja:
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Planujesz main event z ruskim Turkiem i budzisz się z ręką w nocniku że nie dostanie wizy czy cokolwiek związanego z jego przylotem jest bloknięte. Nie masz żadnej alternatywy dla Erslana który straci pełen obóz i mentalnie go rozjechali na samą końcówkę etapu przygotowań nie mając przygotowanego żadnego planu B, żadnego zastępstwa zawodnika nic. To jest nie poważne i śmierdzi amatorszczyzną. Nie ma sensu rzucać łaciną ale być może trzeba by było gdy się ma kurs 1.9 na Chuzigaeva długi czas gdzie w międzyczasie spada poniżej 1.4 i wszystko na darmo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1009
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
ważne ze jest Mamed vs Pudzila największa walka w Europie no można na łysego z ufc narzekać ale on zawsze ma plan B jak i nie plan C
 
TKO_Bets 19,3K

TKO_Bets

Użytkownik
ważne ze jest Mamed vs Pudzila największa walka w Europie no można na łysego z ufc narzekać ale on zawsze ma plan B jak i nie plan C
Walka która nie ma w ogóle sensu . Znowu Mariuszek wygra z typem dwie kategorie niżej i zrobią z niego bohatera narodowego . Niech podejmie rękawice z ciężkimi ale nie pokroju Bombardiera czy Erko Juna tylko z tymi normalnymi typu Kita Prasel czy De Fries . Te bajki o 3 rundach bo na 5 nie jest gotowy i potrzebuje czasu to niech sprzedaje gimbazie. 13czy 14 lat się nie potrafił przygotować na 5 rund ale teraz się przygotuje … po za tym kto mówi ze tu będzie druga runda ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +215
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Wracamy tym razem w piątek do Nowego Sącza a tam 8 walk nie 9, nad czym ubolewam.
Tym razem podzielę się analizami i typami na wybrane walki.

Pierwsza typ: Kamil Szkradek(1.45).
Tutaj na samym początku zaraz po ogłoszeniu walki kurs na Kamila wynosił 2.20 i był to fajny kurs do solo, teraz kurs dobry do kombinacji.
Typowa walka grapplera z stójkowiczem, gdzie ten drugi ma słabe tdd, przez co najprawdopodobniej będzie obalany raz za razem, co koniec końców doprowadzi do pierwszej wygranej w KSW reprezentanta RG Kraków i Nowego Sącza.

Drugi typ: Tomasz Narkun(1.23).
Głośny to był upadek i dalej jest byłego mistrza LHW KSW, widać to dłuższej przerwie i po miejscu na karcie walk i też w rywalu, którego Narkun dostał, bowiem Silva to rywal, który powinien pasować Narkunowi, Silva w swoich walkach w UFC jak i po był obalany i kontrolowany w parterze, w stójce coś nie coś potrafi ale kowadła w łapie jak poprzedni rywale Narkuna nie ma. Jest to walka must win dla Narkuna, aby powrócić do wali o pas i na sawm szczyty karty walk.

Trzeci typ: Robert Ruchała(1.60).
Walka wieczoru, starcie młodości i przyszłości z doświadczeniem i już powoli przeszłością.
Walka wszechstronnego z ukierunkowaniem na obalenia z Karateką, który z pleców umie poddawać, ja idę w drugiego rezerw tamta RG Kraków i NS, presja, warunki fizyczne, obalenia to doprowadzi doping całej hali i swojej Mamy ;) doprowadzą Roberta do wygranej.
Tyle z typów KSW, w innym dziale pojawią się typy na gale FEN.
 
B 25,3K

betrocket

Użytkownik
D. Stasiak - R. Ruchała walka zakończy się przez decyzję Tak 1.5 fortuna (dla odważnych - drugi zawodnik wygra przez decyzję 2.25

KSW 75 i walka wieczoru tej gali. Na przeciwko siebie młody i utalentowany oraz żądny krwi i podboju tej kategorii wagowej Robert Ruchała, po drugiej stronie Damian Stasiak zawodnik doświadczony, który walczył na galach UFC. Brzmi świetnie! (O ile matki Roberta nie będzie blisko oktagonu 🤣🤣🤣)
A teraz już zupełnie poważnie i statystycznie.
Ruchała w zawodowych walkach stoczyl 7 pojedynków, wszystkie wygrał, zawsze przez decyzję lub poddania. Gdy przychodziło do mocnych rywali to raczej walkę oceniali sędziowie. Również w amatorskich pojedynkach niejednokrotnie walka toczyła się w pełnym dystansie. Nie jest to stojkowicz, a zawodnik który lubi przepracować i przemęczyc rywala w pełnym dystansie.
Ciekawiej sprawa wygląda gdy spojrzymy na Stasiaka. Na 21 zawodowych walk, wygrał 13, a 8 razy schodził pokonany. Uwaga, 7 krotnie przegrywał przez decyzję sędziów(a tylko raz wygrał na kartach punktowych- co oznacza że jeśli nie skończy Ruchaly przed czasem to będzie w opałach). Jest to twardy zawodnik, który nie poddaje się od tak. I zawsze daje walki pełne emocji.
Na pewno ważnym aspektem jest fakt, że jest to walka wieczoru - ale będzie się odbywać na dystansie 3 rund po 5minut. Według mnie czeka nas 15minut zaciętej rywalizacji - werdykt musi pójść w stronę młodego prospekta i nadziei na kolejną błyszcząca w Europie gwiazdę federacji KSW, którą trzeba wspierać i promować. Niestety, ale wygrana Stasiaka to dla KSW nie byłby dobry rezultat. Dlatego taki typ. Polecam do gry i życzę zieloności :)
 
igor123 34,8K

igor123

Użytkownik
KSW 75

Stasiak D. - Ruchała R.

Typ: 2

Kurs: 1,55

Fortuna

Niestety dzisiaj szybka analiza bo jestem w podróży J Na tapetę biorę walkę wieczoru 75. edycji Konfrontacji Sztuk Walki. Nie znacznym faworytem tego pojedynku jest Robert Ruchała. Uważam, że będzie to dla niego jedna z poważniejszych walk w jego dotychczasowej karierze. Do tej pory z takich poważniejszych przeciwników można wymienić jedynie Patryka Kaczmarczyka, którego Ruchała pokonał jednogłośną decyzją sędziów. Jest niepokonany, więc motywacja aby zero z jego rekordu nie znikło jest bardzo duża. Jeżeli chodzi o jego przeciwnika, czyli Damiana Stasiaka to jest to zawodnik z przeszłością w UFC, jednak jego ostatnie walka dla tej organizacji odbyła się w 2018 roku. Jest to za daleki okres, aby opierać na nim analizę walki. Pod uwagę wziąłem jedynie jego bilans w KSW i nie jest jakiś imponujący (2-2). Ostatnia walka to porażka z Lom-Ali Eskievem przez jednogłośną decyzję sędziów. Uważam, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Ruchała i przez wygraną na punkty dopiszę kolejną wygraną do swojego rekordu zawodowego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +112
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
93 kg: Tomasz Narkun (18-5) vs. Luis Henrique da Silva (18-8) , Narkun wygra przez PODDANIE @3.00

Narkun po raz kolejny stoi przed szansą, by reanimować swoją karierę w KSW i odbić się od dna po dwóch ostatnich porażkach. Można mówić wiele o formie czy stylu Tomasza, jednak potencjał jest tutaj ogromny - niekoniecznie wykorzystany. Celuje w tym pojedynku na zwycięstwo Narkuna, a w grę w zasadzie wchodzą poddanie lub jakieś TKO/KO, celuje w nieco mniej oczywiste rozwiązanie, które często przewijało się w poprzednich walkach Narkuna. Myślę że Luis to rywal jak najbardziej do "poddania", tym bardziej że nie jest to nie wiadomo jak wysoka półka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +112
macio106 130,9K

macio106

Znawca - MMA
Petra Částková @2.45 Fortuna

Tutaj jest tylko jedna faworytka i nie jest nią Polka. Czeszka może nie ma wybitnego rekordu, ale rekordy nie walczą. Ma lepsze warunki fizyczne, przewaga w stójce jest karkołomna. Do tego też większe doświadczenie Czeszki. Kto widział walki Polki ten wie, jak w ostatniej walce męczyła się niemiłosiernie z rywalką o ujemnym rekordzie nie dało się na to patrzeć. Przed ostatnia walka na lokalnej gali Revolta przed swoją publicznością, zawodniczka z rekordem 0-2 można powiedzieć że "spod" sklepu i co? Też była niemiłosierna męczarnia. Czeszka może i wybitna nie jest, ale jest o wiele lepsza niż poprzednie rywalki Polki i będzie tutaj brutalna weryfikacja Polki.
 
Ostatnia edycja:
M 94K

michalkin

Użytkownik
Adrianna Kreft przed czasem @4.4 Forbet

Przede wszystkim, mam nadzieję, że nie zawiedzie mnie Szkaradek, którego udało mi się złapać po kursie 2.04. KSW 75 wydaje się być skrojone pod faworytów. Stąd też trzeba szukać szansy gdzie indziej. Ja spróbuje załapać dość wysoki kurs na Kreft przed czasem. Jestem innego zdania niż przedmówca, może dlatego, że walki z armii nie dane mi było obejrzeć.Przede wszystkim na starcie możemy mówić o lekkim value. Inni bukmacherzy wystawiają kursy od 3.0 do 3.5 na takie zdarzenie. Większość zapewne spodziewa się decyzji w tej walce. Ale wcale nie musi tak być. W zawodowej karierze Polka 2/3 skończenia przed czasem, natomiast Czeszka tylko raz na 4 ostaniej jej walki wyszła dalej niż poza 1 rundę (decyzja). Zerknąłem walkę Petry z Beatą Juhasz. Jej rywalka nie powinna się wcale znaleźć na macie, miała problem żeby w ogóle Czeszkę trafić. Poszły do kliczu a tam po chwili za plecami znalazła się Czeszka i szybkie duszonko. Myślę, może faktycznie Czeszka coś nie coś potrafi. No i zaglądam do walki z Grzeczynką na Bellatorze. Koniec w 1 rundzie. Petra miała 2 razy pozycję dominującą w parterze, za pierwszym razem szybko ją oddała, a za drugim razem sama odklepała (Heel Hook). Za dużo materiału jeśli chodzi o Adę nie ma, znalazłem tylko walkę z Wróblewską. Widać, że jest w stanie wykorzystwać błędy przeciwniczek. Gilotyna w 1 rundzie i po zawodach. Zawodniczka dużo słabsza niż dzisiejsza rywalka, ale przecież Ada dopiero co stawia kroki w zawodowym mma. Z walki na walkę powinna być co raz lepsza, w przeciwieństwie do jej 42 letniej rywalki. Wg mnie Ada pokaże się z dobrej strony w mma na naszym podwórku i zakończy walkę w 1 lub 2 rundzie nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy.

Dodatkowe typy:

Martinek @2.25 tego wałka nie ma co komentować
Narkun wygra przez poddanie @3.7 dązył w sumie do tego, ale xD
Poddanie wieczoru - Narkun - Da Silva @2.5
Soldaev - Polischuck rozpocznie się 2 runda @1,73
 
Ostatnia edycja:
psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
  • Najlepsze analizy października 2022 (1-2. miejsce)
  • #13
Adam Soldaev - Oleksii Polischuck
Zawodnik wygra na punkty: Adam Soldaev @ 6.00 Soldaev przez jednogłośną decyzję (30:27, 29:28, 29:28)
BETFAN

Chyba trochę przesadzony ten kurs na na wygraną Soldaeva na punkty, albo raczej na to że Poliszczuk nie da się ustrzelić. Ja wiem, że Sołdajew w 4 ostatnich walkach nokautował swoich rywali w pierwszej rundzie, ale też jacy to byli rywale? W debiucie w KSW dostał Hintzena który zaprezentował się słabo, a wcześniej w Babilonie czy EFM konkurencja nie była lepsza. Chodzi mi o to że polski Czeczen wciąż jest niesprawdzonym prospektem, którego kardio jest de facto niewiadomą, zwłaszcza jak trzeba będzie się trochę poprzepychać w zapasach, trzymać klamry albo się z nich uwalniać, co drenuje mocno zasób sił. Jeśli jakiś ogarnięty zapaśnik go wciągnie w taką grę eliminując nieco jego atuty stójkowe to walka może łatwo przejść w scenariusz walki na punkty na pełnym dystansie. A wtedy atuty mocnego ciosu są w dużej mierze niwelowane, bo w miarę postępu walki, narastającego zmęczenia siła ciosu również również maleje w porównaniu do tego jak to wygląda w pierwszej rundzie. Problemem Poliszczuka może być na pewno to że de facto będzie walczył w kategorii wyższej niż zwykle, do tego ma za sobą 3 tygodniowe przygotowania, nie można mówić że walkę wziął last minute, ale też pełnego obozu nie mógł zrobić. Sołdajew zatem powinien mieć przewagę siły w zapasach, ale jeśli Ukraińcowi uda się przetrwać 1 rundę dzięki swojej lepszej mobilności (przypominam, to na co dzień zawodnik kategorii koguciej), to w późniejszych rundach zagrożenie nokautem powinno być mniejsze, a i taktyka narożnika faworyta powinna się nakierować na pewne zaznaczenie swojej przewagi w rundach a tym samym wygraną punktową, niż ryzykowne szukanie skończenia przed czasem. Podsumowując, Sołdajew cały czas jest mocnym faworytem do wygranej, ale już niekoniecznie musi się to stać w taki sposób jak ostatnio do tego przyzwyczaił, i myślę że takie przewalczone 3 rundy bardzo mu się przydadzą, bo przecież trudno zbierać doświadczenie z nokautów w 1 rundzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2481
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
Michal Martínek – Daniel Omielańczuk Typ: Walka zakończy się przed czasem Tak
Kurs: 1.5
STS
Pojedynek w kategorii ciężkiej napewno będzie emocjonujący.. jestem fanem tej kategorii z racji że może zakończyć się jednym uderzeniem gdzie zawodnicy dysponują potężnymi ciosami. Niezwykle doświadczony Omielanczuk 40 pojedynków 25 wygranych 16 naście z nich wygrał przed czasem. Dla wiekowego Omielanczuk napewno będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów.. czy będzie dziś w odpowiedniej formie? Polak wie, jak radzić sobie w każdej sytuacji i potrafi wychodzić z opresji. Czy zwycięży przed czasem.. 32 letni Martinek osiem lat młodszy czech świetne warunki fizyczne, szybki, dynamiczny.. powinien prowadzić walkę w stójce i zabierać siły rywalowi i w tym upatrywać swoje szanse na wygrana.. nie typuje tu konkretnie kto wygra chodź lekko skłaniałbym się ku Omielanczukowi i jego wygrana przed czasem, lecz z racji że to kategoria ciężka wybieram bezpiecznie. Walka zakończy się przed czasem. Dobrych emocji. Pozdrawiam.
 
radocesc 21,7K

radocesc

Użytkownik
Adrianna Kreft vs. Petra Castkova @ 1,45 walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję
Kreft, która legitymuje się bilansem 3-0 kojarzę z występu na Armii, bardzo atletycznie zbudowana zawodniczka wykazująca sporą nieustępliwość i zaciętość w walce. Castkovej (bilans 6-4) nigdy nie widziałem w akcji, ale ma za sobą występy na galach Bellator więc na pewno posiada spore umiejętności. Jak dochodzi do walk kobiet to często wybieram taki typ, myślę że jest to dość bezpieczna propozycja na inaugurację dzisiejszej gali.
 
Ostatnia edycja:
P 11,1K

pretendent

Użytkownik
Michal Martinek - Daniel Omielańczuk
Typ: Michal Martinek wygra
Kurs: 2.15 Fortuna
Analiza:
W sportach walki często mówi się, że jesteś tak dobry jak twoja ostatnia walka i właśnie tym się sugeruję stawiając na Martinka.
Daniel, stawiany w roli ogromnego faworyta w ostatniej walce z Praselem dał się poddać już w pierwszej rundzie, lecz nie chodzi o samą porażkę, a o formę która była bardzo słaba, miałem wrażenie że już po minucie walki Daniel cięzko oddychał i nie był przygotowany tak jak powinien. Z drugiej strony mamy 8 lat młodszego Czecha, który pokonał przez wielu faworyzowanego Filipa Stawowego i to w nie byle jaki sposób. Kto oglądał tamten pojedynek, ten pamięta że cała walka była pod dyktando Martinka, a Polak nie był w stanie mu zagrozić.
Starcie dwóch przeciwnych biegunów Polakowi bliżej do emerytury, a Czech w wieku 32 lat w zasadzie może jeszcze zrobić niemałą karierę. Liczę na zwycięstwo Martinka, lecz wygrana Polaka na pewno będzie miłym zaskoczeniem.
 
T 206,9K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Narkun - Da Silva
Typ: Narkun przed czasem @1.35 fortuna

Dwie ostatnie walki Narkuna to porażki, ale Phil de Fries i Chuzhigaev to jest inna liga w porównaniu do dzisiejszego rywala Narkuna jakim jest 33 letni Henrique da Silva. Jego bilans to 18-8. Zdecydowana większość jego walk kończyła się przed czasem, bo aż 22 z 26 które łącznie ma na koncie. W przeszłości walczył dla UFC, ale po 4 porażkach pod rząd więcej tam nie wystąpił. Nie tak dawno, bo w grudniu 2021, walczył z Ivanem Erslanem, z którym przegrał przez TKO już w 1 rundzie. Narkun również mierzył się z Erslanem pod koniec 2020 r., jednak wygrał z nim przed czasem przez poddanie rywala.
Bilans Narkuna to 18-5, z czego aż 17 walk zakończył na swoją korzyść przed czasem i dzisiaj również powinien to skończyć właśnie w ten sposób.
 
M 94K

michalkin

Użytkownik
Narkun - Da Silva
Typ: Narkun przed czasem @1.35 fortuna

Dwie ostatnie walki Narkuna to porażki, ale Phil de Fries i Chuzhigaev to jest inna liga w porównaniu do dzisiejszego rywala Narkuna jakim jest 33 letni Henrique da Silva. Jego bilans to 18-8. Zdecydowana większość jego walk kończyła się przed czasem, bo aż 22 z 26 które łącznie ma na koncie. W przeszłości walczył dla UFC, ale po 4 porażkach pod rząd więcej tam nie wystąpił. Nie tak dawno, bo w grudniu 2021, walczył z Ivanem Erslanem, z którym przegrał przez TKO już w 1 rundzie. Narkun również mierzył się z Erslanem pod koniec 2020 r., jednak wygrał z nim przed czasem przez poddanie rywala.
Bilans Narkuna to 18-5, z czego aż 17 walk zakończył na swoją korzyść przed czasem i dzisiaj również powinien to skończyć właśnie w ten sposób.
Nie no ziomuś, analiza chyba pisana pod konkurs. bo jak inaczej wytłumaczysz podanie kursu 1.35. swoja drogą ten zakład śmiało można znaleźć po 1.6, wystarczy troche poszperać.
 
O 321,7K

ogon_w44

Typer
Petra Částková @2.45 Fortuna

Popieram kolegę wyżej i gram to samo.
Również widziałem ostatnia walkę Adrianny i ciężko jest mi sobie wyobrazić żeby wygrała dziś z Czeszka o znacznie lepszych warunkach fizycznych . Moim zdaniem Polka nie miała jeszcze tak silnej przeciwniczki i nie poradzi sobie.
W stójce zdecydowanie lepsza Petra, dysponuje też mocniejszym ciosem . Myślę, że któryś z tych ciosów może być nokautujący.
Doświadczenie również po stronie Czeszki jak już wspominali koledzy wyżej. Nic tylko brać po takim kursie .
 
TKO_Bets 19,3K

TKO_Bets

Użytkownik
Nie mam dzisiaj czasu rozpisywac się nad KSW

jest kilka ciekawych typów które gram i które może komuś pomogą

Mianowicie zaczynam od walki wieczoru i biorę kurs na Stasiaka 2,75 z livescorebet
Bedzie weryfikacja Ruchały. Warunki warunkami ale Stasiak nie z takimi kocurami bił się w swojej karierze.

Stasiak 2,75

Martinik - Szkaradek

Dla mnie 50/50 i biore tutaj Martinka który kondycyjnie może wygladac lepiej i weżmie to w dystansie

Martinek 3,40

Ponadto biore Narkuna w 1 rundzie po 2,50
 
Do góry Bottom