>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2022 - Tampere / Helsinki

Status
Zamknięty.
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
No to koniec klepania i grania byłe jak. Teraz wszystkie karty na stół łacznie z asami w rekawie. Dla wszystkich ekip grajacych w ćwiertce to najtrudnieszy mecz w całym tunieju, bo mozna w fazie grupowej zachwychać grac pieknie i skutecznie a jeden słabszy dzien niweczy wszystko mało tego czasem jeden błąd powoduje to ze trzeba pakować walizki. Ale do rzeczy. Kursy wystawione jak każdy widzi ale szanse ma kazdy. Wcale bym Słowakow nie skazywał na porazke w meczu z Finami. Słowacja gra z meczu na mecz coraz lepiej. Lania jakie spuscili Danii nie brałbym mocno pod rozwage bo Dunczycy oddychali rekawami po 16 godzinach przerwy od meczu z Kanadą, i tym meczem przegrali paradoksalnie ćwiercfinał. Finlandia dzis z jednej strony bedzie niesiona dopingiem, z drugiej strony beda pod presja bo im w dalej w mecz tym bedzie wiekszy stres, nie spodziewam sie tez goli w tym meczu bo Olinuora wpucił bodajze 1 gola w pieciu meczach a Słowacy dzis beda sie bronic i czekac na kontry, w peenoscia nie zaryzykuja otwartej gry i nie pojda na wymiane ciosów, co nie znaczy ze nie bedzie ich w tercji Finów.
Klasyk Szwecja - Kanada Bedzie meczycho bo rownie dobrze taki mogł byc finał. Szwedzi wygladaja tu az za dobrze ale po ubiegłym roku az zatrzaslo calym sztabem szkoleniowym i całą federacja o zawodnikach nie wspomne i dzis trzeba sa piekna gre przelozyc na wynik. Kanadyjczycy jezeli zagraja troche faul moze ich spotkac za to kara, wiec kluczem dla niech to nie faulowac. Dzwedom bedzie sie paradoksalnie gralo z Kanada lepiej niz z Łotwa gdzie przez autobus nie za bardzo szlo sie wstrzelic a i troche skutecznosci braklo i mozna powiedziec ze byl to ich najslabszy mecz na mistrzostwach, osobiscie mam nadzieje ze nastepne beda taki jak na poczaku. W ekipie kanady nie podoba mi sie to ze oni maja wrazenie ze wygrana im ssie nalezy i jak nie szło to była brudna gra. Wierze że Szwedzi wybija im to z głowy i moze kiedys doczekamy sie pierwszego garnituru Kanady na duzej imprezie a nie tylko 3-4 lub nizej.
Ostatni mecz na tapecie to Swisse z ktorymi sympatyzuje. Mało kto sie spodziewal ze ten zespol zdobedzie najwiecej punktow ze wszystkih ekip a nie jest to bez znaczenia bo po ćwiercfinalach bedzie to bardzo wazne. Jednak rywal ich to tai troche uspiony smok, moze zaskoczyc w kazdej chwili. Mysle jednak i mam ze garnitur Szwajcarów skrojony jest z bardziej szlachetnej tkaniny a mowiac jezykiem hokeja maja graczy bardziej kompletnych , zadaniowych i calosc lepiej wyglaa jako zespol. Wierze w Szwajcarow bo stac ich tu na finał. Nie bedzie łatwo bo amerykanie swietnie jezdza na łyzwach i sa dobrzy technicznie mimo nie najmocniejszego skladu i bedzie to starcie dwoch podobnych stylow gry bo Szwajcarów trener Fisher prowadzi na styl kanadyjski. Ide w kierunku Szwajcarów bo to oni wg mnie maja wiecej atutow.
Tak naprawde dzisiaj ciezko wytypowac co sie wydarzy bo w kazdym meczu moze zaskoczyc druzyna teoretycznie skazana na porazke
Takie trio mam do typu

Słowacja handi plus 3,5
Szwecja z x
Szwajcaria z x
kurs ako 2,86 fortuna

Z bardziej ryzykownego typu tez grałbym Szwecje RT, bo Kanada mnie nie przekonuje ale to jest ten etap ze to co wczesniej sie nnie liczy, jednak to w Szwedach upatruje wygranycjh
Szwecja RT kurs 2,53
Dalej Słowacja z x , tu wieksze ryzyko bo trzeba przetrwac cały mecz i byc skupionym i bezblednym przez całe 60 min
Słowacja z x kurs 3,4
i w tym meczu uner 3,5 gola po kursie 3,4
wsjo fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +347
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Po ćwiercfinalach bedziemy mieli rozstawienie wg nastepujacego porzadku:

1. Szwajcaria
2. Finlandia
3. Szwecja
4. Niemcy
5. Kanada
6. Czechy
7. USA
8. Słowacja

Cztery ekipy, ktore awansuja beda rozstawione ze soba według porzadku najlepsza z najgorsza i druga z trzecia wg tej tabelki

Mnie zaciekawiły jeszcze typu na finałowa pare. Choć wytypowac bedzie bedzo ciezko ale jest kilka fajnych kursow wartych ryzyka.
Wg bukmaczerow najnizej wyceniony jest final Czechy-Finlandia po kursie 5.
Mnie od jakiegos czasu po glowe chodzi finał Szwajcaria - Szwecja a kurs na to zdarzenie to 11 w fortunie to za mniejsza stawke go zagram

Finalowa para Szwajcaria - Szwecja kurs 11 fortuna⛔ale to Szwedzi spartolili.
 
Ostatnia edycja:
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
W meczu Szwecji gram na live, że zostanie zdobyty gol do pustej [email protected] fortuna.

Najlepiej jakby się 3 bramkowe prowadzenie Szwedów utrzymało bo wtedy kanadyjski bramkarz zjedzie z lodowiska już na kilka minut przed końcem.
 
Ostatnia edycja:
G 1,7K

gostek1989

Użytkownik
No i dali Szwedzi d..
Ale taka defensywna gra musiała się tak skończyć, a Dahlin pewnie zjebkę dostanie od kolegów za tą karę, ech szkoda - ładne Ako z tenisem się poszło walić.
 
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Jakby Szwedzi grali swoje tak jak w 1T to spokojnie by 4 bramkę strzelili. Chcieli dowieźć i się zemścilo to okrutnie.
Paradoksalnie słaby mecz Kanady, więc w półfinale powinno być dużo lepiej. Pytanie czy będą się w stanie wystrzec głupich kar, bo łapią sporo.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Jakby Szwedzi grali swoje tak jak w 1T to spokojnie by 4 bramkę strzelili. Chcieli dowieźć i się zemścilo to okrutnie.
Paradoksalnie słaby mecz Kanady, więc w półfinale powinno być dużo lepiej. Pytanie czy będą się w stanie wystrzec głupich kar, bo łapią sporo.
Dlaczego słaby mecz Kanady? Pierwszą tercję zawalili, ale potem była już totalna dominacja Kanadyjczyków. Mnie się podobała ich gra.
 
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Przecież Szwedzi od 2 tercji zagrali tak pasywnie, że bardziej się już chyba nie dało. Widziałeś te przewagi Szwedów? Grali tak żeby wynik utrzymać. Gdyby zagrali swoje jak w 1T to myślę, że spokojnie by 4 bramkę wcisnęli.
Ja sam przed rozpoczęciem turnieju zagrałem złoto Kanady, więc cieszy mnie ich awans, ale są w półfinale dzięki pasywnej grze rywali, którzy oddali im inicjatywę, bo myśleli, że 3-0 się samo dowiezie.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Różnie można na to patrzeć, jak to mawiają gra się tak jak przeciwnik pozwala, a Kanada nie pozwoliła Szwedom praktycznie na nic w drugiej i trzeciej tercji(choć Szwedzi jakimś cudem wygrali drugą tercję 1:0), a sami mieli okazję za okazją.

Powodzenia z typem na mistrzostwo Kanady. Po tym jak walczyli do samego końca ze Szwecją ja też życzę im zwycięstwa.
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
No to lecimy z półfinałami:

Finlandia vs USA: Finlandia ml @1.40✅️
Kanada vs Czechy: Czechy przynajmniej jeden gol strzelony w PP @1.77✅️
AKO @2.48 Fortuna✅️


Gospodarze mieli swoje problemy podczas spotkania ćwierćfinałowego ze Słowacją. Przypomnijmy, Finowie po 15 minutach przegrywali już 0:2 i tym samym spore zaskoczenie pojawiło się na trybunach w Tampere. Przeciwnicy byli po prostu lepsi w tym okresie gry i zasłużenie strzelili dwa gole. Sygnał do ataku dał doświadczony wielkolud Marko Anttila, który doprowadził do remisu i od tej pory Suomi kontrolowało przebieg wydarzeń, które rozgrywały się na tafli. Kolejne trafienia były już kwestią czasu i tak awans stał się faktem. Nie można pozwolić sobie ponownie na zaspanie początku z dzisiejszym rywalem, bo mogą być kłopoty, aby tym razem wrócić do spotkania. Gospodarze pragną po złocie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie sięgnąć po triumf na Mistrzostwach Świata Elity i są blisko tego celu. Czy na własnej ziemi dokonają tej sztuki?

Amerykanie trochę niespodziewanie pokonali Szwajcarów w ćwierćfinale tegorocznych MŚ. Wydawało się, że to Suisse są faworytami i awansują do strefy medalowej, ale stało się zupełnie inaczej. USA wykorzystało błędy przeciwników z pierwszej tercji, gdzie bramkarz Leonardo Genoni popełnił błąd, ale też jego koledzy z pola strzelili sobie samobójczego gola. Świetna postawa pomiędzy słupkami Jeremy Swaymana dała mu drugie SO na tym turnieju i tym samym awans Amerykanów stał się faktem. Selekcjoner David Quinn przywiózł do Finlandii skromną kadrę, gdzie dwóch obrońców mu niedawno wypadło i od dłuższego czasu jest zmuszony do gry na pięciu defensorów. To nie przeszkadza USA, aby pokonywać kolejnych rywali, chociaż dzisiaj przed nami bardzo wymagające zadanie. W fazie grupowej padł zasłużony wynik 1:4 dla przeciwników. Czy tym razem wnioski zostały wyciągnięte?

Tak jak już wielokrotnie wspominałem, nie przekonują mnie Amerykanie i zwycięstwo nad Szwajcarami było nieco szczęśliwe, ponieważ to przeciwnicy sami wbijali sobie krążek do własnej siatki. Należy w tym miejscu docenić bramkarza Jeremy Swaymana, który dwoił się i troił i zachowanie czystego konta jest sporym sukcesem. Uważam, że Suomi zamelduje się w finale, dlatego stawiam na ich końcową wygraną. Jest to bardzo doświadczona reprezentacja, która sięga po sukcesy i na własnym obiekcie otrzymuje wsparcie wielu kibiców. Pomimo beznadziejnej sytuacji ze Słowacją udało im się szybko odrobić straty i to pokazuje, że to charakterna drużyna, która się nie poddaje, jak im nie idzie. Szczęście USA musi się wreszcie skończyć i mam nadzieję na powtórkę rezultatu z fazy grupowej, gdzie padł wynik 4:1 dla faworytów.

Przenosimy się do drugiego półfinału, gdzie Kanada zmierzy się z Czechami. Wydostać się z takich opałów potrafi jedynie ekipa spod znaku Klonowego Liścia. Rezultat 0:3 w hokeju na lodzie dalej jest niebezpieczny i przekonała się o tym Szwecja. Trzy Korony były po dwóch tercjach pewne swego i zlekceważyły swojego rywala. W drugiej części tamtego starcia oglądaliśmy dominację formalnych gospodarzy, ale nic nie chciało wpaść. Przeciwnicy oddali jeden strzał i ten zakończył się trafieniem. Można było się załamać, ale nie w przypadku Kanady. Początek trzeciej tercji oraz sam koniec były wyśmienite w wykonaniu drużyny z Ameryki Północnej, a dogrywka i wykorzystanie kary nałożonej na Williama Nylandera dokonały dzieła zniszczenia. Zespół spod znaku Klonowego Liścia ponownie na Mistrzostwa Świata nie przywiózł pierwszego, czy drugiego garnituru i otworzyła się szansa, aby obronić tytuł zdobyty przed rokiem. Czy formalnych gospodarzy jest na to stać?

Po drugiej stronie barykady znajdują się Czesi, którzy pięknie wypunktowali Niemców. Gra w PP była wyśmienita i trzy gole strzelone naszym zachodnim sąsiadom w tym elemencie gry dały spokój na resztę spotkania. Jasne, przeciwnicy obudzili się w trzeciej tercji, gdzie przez dłuższy czas występowali na lodzie przy empty net, ale formalni goście byli bardzo dobrze dysponowani tamtego dnia. Nic tak naprawdę im nie groziło i zasłużenie meldują się w walce o medale na Mistrzostwach Świata Elity. Dzisiaj czeka ich o wiele trudniejsze zadanie, ale nie są wcale bez szans w tej rywalizacji. Jeżeli będą wykorzystywać swoje sytuacje, przede wszystkim w PP, to stać ich na finał. Bardzo dużo do pewności siebie dało przyjście gwiazdy Boston Bruins Davida Pastrnaka, który jest liderem swojej reprezentacji i z nim w składzie można liczyć na sukces. Czy Czesi pójdą za ciosem?

W tym spotkaniu zdecydowałem się na typ, który mówi o tym, że Czesi strzelą gola w sytuacji PP. Przede wszystkim zaimponowała mi ich gra w tym elemencie gry przeciwko Niemcom i trójka Roman Cervenka, David Krejci oraz David Pastrnak świetnie rozumieją się na tafli i to jest najgroźniejsza broń naszych południowych sąsiadów. Należy wspomnieć, że Kanada na tym turnieju łapie wiele głupich kar, które dają szanse rywalom na trafienia. Jeżeli prześledzimy sobie ostatnie rywalizacje ekipy spod znaku Klonowego Liścia, to w większości starć ich przeciwnicy zdobywali bramki w grze z przewagą jednego zawodnika. PK w wykonaniu zespołu z Ameryki Północnej nie jest najlepszy i liczę, że formalni goście wykorzystają chociaż jedną szansę, gdy będzie ich więcej na lodzie. Przy 2-3 karach mniejszych wyłapanych przez Kanadyjczyków jest spora szansa na to, że ich rywale będą cieszyć się z trafienia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2591
warzyn 140K

warzyn

Użytkownik
Dla Finów mecz ze Słowacją był pewnego rodzaju katarsis i być może zapowiada lepsze jutro bo wrócili z dalekiej podróży. Jednak w kontekście turnieju trzeba powiedzieć, że defens Suomi jest tym co daje wartość tej drużynie i będzie ciężko szukać tutaj rozwiązań overowych. W pierwszym meczu tych drużyn Finowie oddali pole drużynie USA w 3 tercji przy stanie 4:0, gdzie yankesi zamknęli staty strzałów 3:16, a całym mecz zamknęli w 30 strzałach.
Nie spodziewam się otwartego meczu, linia o/u na poziomie 4.5 po kursie @1.6 do atrakcyjnych nie należy.


USA under 26.5 strzału (28)
@1.86 fortuna
 
Ostatnia edycja:
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Mialem nie pisac
Wiele wskazuje na finał jak w zeszlym roku czyli Kanada-FInlandia ale osobiscie nie bede zadowlony z takiego zestawienia. WIec dzis zagram odwrotnie do tego co podpowiada rozum. Mozna by pisac duzo o kazdej ekipie ale czasu na to mało. USA gra coraz lepiej , szybko technicznie choc sporo farta ze Swisse i bramkarz bronil swietnie, jesli dzis zagraja podonie bedzie ciezko Finom, ktorzy sa tu swietni ale nie zawsze dobze wchodza w mecz. Dzis bedzie tłum i oczekiwania.
W drugiej parze Czechy nie sa skazane na przegrana, stac ich na finał na pewno i tego im zycze . Kanada bedzie dzis znow ostra ale czy tak zdominuja Czechow jak Szwedow zobaczymy. Takie typy jak ponizej.

USA z x kurs 2,1 ⛔
USA 1 tercja kurs 4,7⛔
Czechy z x kurs 1,71⛔
Kanada 1 tercja kurs 2,68⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +798
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Czyli mam powtorke z roku ubiegłego, choc nie pasuje mi to , to jednak rozum tak podpowiadał. Pytanie czy Finowie zatrzymaja Kanade , ktora sie mocno rozpedziła, Kanade ktora poprawila defensywe a w ataku moze wyczarowac cos z niczego , Kanade która w PP jest mega grozna i na wiele sposobow go rozgrywa. Dzis cała hala przeciwko Kanadzie, która mało nie wyleciała z turnieju a teraz jest blisko powtorzenia sukcesu z poprzedniego roku. Jezeli Kanada przyspiesza nie ma na nich mocnych. Bardzo chciałbym by wygrała Finlandia ale boje sie ze Klonowe liscie odjadą

Kanada handi minus 1,5 kurs 4,05 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +416
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/MŚ Elity
Godzina: 19:20
Spotkanie: Finlandia vs Kanada
Typ: Obie drużyny strzelą gola grając w przewadze
Kurs: 3.10✅️
Bukmacher: Fuksiarz
Analiza:


Kanada obroni tytuł? A może Finlandia powtórzy sukces z 2019 roku?

Suomi od początku tego turnieju prezentują solidny poziom, do którego jesteśmy od lat przyzwyczajeni. Na swojej drodze do finału polegli tylko raz i było to po rzutach karnych ze Szwedami. Pozostałe mecze zakończyły się zwycięstwami i szczególnie te w fazie pucharowej były wymagające. Najpierw ćwierćfinał ze Słowakami, gdzie Finowie przegrywali już 0:2, aby ostatecznie po świetnej grze weterana Marko Anttili wrócić do gry i awansować do półfinału. Wczoraj z Amerykanami gospodarze ponownie stracili pierwszego gola, a kwestia udziału w wielkim finale była otwarta do ostatnich sekund, ponieważ USA na trzy minuty przed końcem doprowadziło do kontaktu i ich ataki były minimalnie chybione. Sobotnią gwiazdą był młody obrońca Dallas Stars Miro Heiskanen, który popisał się golem i dwoma asystami. Wreszcie na tafli w Tampere pokazał swój talent i kibice liczą na niego również i dzisiaj. Ogólnie każda piątka Suomi jest wyrównana i stwarza zagrożenie dla rywala. Dzisiaj trzeba dać z siebie nie 100% a 150%, aby uszczęśliwić fanów zgromadzonych w hali. Czy stać Finów na powtórkę z 2019 roku, gdzie po raz ostatni sięgnęli po tytuł Mistrza?

Kanada to reprezentacja, która w trakcie rozgrywania turnieju idzie z formą do góry i każdy kolejny mecz jest w ich wykonaniu lepszy. Najwidoczniej potrzebny jest im czas, aby zgrać zawodników, którzy przylatują na kadrę z różnych zespołów i nie jest to proste, tak od początku wskoczyć na odpowiedni poziom. Największym problemem była dotychczas defensywa i szczególnie w fazie grupowej tracili bardzo dużo bramek. Jednym z powodów słabej postawy w obronie było wyłapywanie wielu kar i rywale wykorzystywali swoje szanse w PP. Podobnie było wczoraj, ale Czesi tylko w pierwszej tercji byli konkurencyjną reprezentacją dla Kanady. Ekipa spod znaku Klonowego Liścia nie przywiozła naturalnie do Finlandii najsilniejszego składu, ponieważ za Oceanem rozgrywane są jeszcze play-offy, a poza tym wielu hokeistów potrzebuje przerwy po wymagającym sezonie w NHL. Niemniej jednak selekcjoner Claude Julien stara się wycinać maksimum, z tego co ma i przed nim wielka szansa, aby jego kadra sięgnęła po tytuł mistrzowski. Czy puchar ponownie powędruje w ręce Kanady?

Na taki mecz, jak ten dzisiejszy postanowiłem wymyśleć sobie swój własny zakład i stawiam na to, że obie reprezentacje strzelą gola w PP. Jasne, Finlandia na tych Mistrzostwach Świata nie straciła jeszcze bramki, grając w osłabieniu, ale każda seria ma swój koniec i Kanada gra świetnie w grze z przewagą jednego zawodnika. Przekonali się o tym wczoraj Czesi, którzy dwukrotnie wyciągali krążek ze swojej siatki, właśnie w takiej sytuacji. Obrońcy tytułu faulują na potęgę i nie są w stanie powstrzymywać swoich emocji, dlatego i gospodarze będą szukać swoich szans na trafienie w PP. Ogólnie rzecz biorąc spodziewam się nerwów po obu stronach barykady, bo dla Suomi jest to szansa sięgnięcia po tytuł Mistrza Świata na własnej tafli, a dla ekipy spod znaku Klonowego Liścia okazja, aby obronić puchar. Wierzę, że pojawi się kilka kar i zawodnicy obu drużyn będą je wykorzystywać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1979
K 69K

krzepki89

Użytkownik
hahaha sprawiedliwosc, ale nie chce sie tego ogladać w dobie powtórek itd taki cyrk i nie sprawdzić nawet tego.. nawet ja janusz hokeja widziałem ze tam nic nie ma kryminał w najważniejszym meczu hokeja na ,, mundialu,, :)
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Świetnie ogląda się Amerykanów, czy też Kanadyjczyków w sytuacjach specjalnych, szczególnie 6 vs 5 przy empty net, widać, że mają to we krwi i nerwy opanowane, spokojnie rozgrywany krążek, bez stresu i jego gubienia, czuć zagrożenie, europejskie reprezentacje tego nie mają
 
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Ogólnie poziom sędziowania na tych mistrzostwach pozostawiał wiele do życzenia, ale za to co zrobili ci szwedzcy wałkarze w finale to nie powinni już nigdy więcej wyjechać na lód w roli sędziów. Po 2 golu dla Kanady też parodia co zrobił.

Kupony dziś na farcie weszły, ale mimo wszystko szkoda Kanadyjczyków.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom