Niestety wdarł się mały kryzys i po serii 11 wygranych z rzędu teraz seria 1-3.

20/01/2022 17:30 CET
Spojnia Stargard - Pierniki Torun under 171.5
1.95 (STS)
5/10

Tym razem trochę szybciej zakład, bo jutro nie mam czasu. Toruń po zmianach w składzie i odejściu Watsona i Thompsona jest 2-4 na tej linii. Największa siła rażenia odeszła. Spójnia bez Neala, który był dobry w ataku i fatalny defensywnie. Johnson jest zdecydowanie słabszy z dystansu, a więc już jest trzech graczy ze słabym rzutem za trzy - Szymkiewicz, Johnson i Śnieg. Dla Johnsona będzie to też debiut i powinien mieć problemy ze zrozumieniem, a też powinien być o wiele lepszym defensorem od Neala. Linia jest mega wysoka i przy jednej słabszej kwarcie linia powinna się wykoleić.

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +279
K 69K

krzepki89

nie deprocjonuję typu powyżej, ale mam problem z jednym zdaniem. Johnson i tak będzie miał problemy ze zrozumieniem, bo Spójnia nie ma zagrywek bo trener im nie rozpisał :D ale tak to biore to do maxi zysku

czoker 97,3K

czoker

Anwil Włocławek - WKS Śląsk Wrocław
Typ: Mathews powyżej 16,5 kurs 1,85 Etoto ✅ 20 pkt

"Święta wojna" w Energa Basket Lidze. Niestety z tego co można usłyszeć większość graczy Śląska nie jest jeszcze w pełni sił (co było widać w meczu pucharowym) po tym jak ostatnio przechodzili covid (Kanter prawdpodobnie dzisiaj zagra ale on zniósł wirusa najciężej).
Tyle tytułem wstępu.
Ja dzisiaj gram w stronę Mathewsa, który jest w niesamowitym gazie (w tym tygodniu ofertę po zawodnika wysłało euroligowe Fenerbahce). Ostatnie dwa spotkania to 25 punktów w meczu pucharowym oraz 38 rzucone przeciwko mistrzowi Polski - Stali Ostrów.
Jonah ma niesamowity kredyt zaufania u trenera Frasunkiewicza, oddaje średnio 15 rzutów z gry w meczu, gra prawie 30 minut na mecz.
Nawet gdy przez 3 kwarty pudłuje to i tak dostanie swoje szanse w decydującej ćwiartce i najczęściej wtedy odpala.
W EBL pokrył tę linię 8 razy na ostatnich 10 spotkań.
Dodatkowo Śląsk ma średnich obrońców na pozycji 2. O ile do krycia nie zostanie oddelegowany Ramljak (który częściej kryje zawodników z pozycji 3) to lidera Anwilu będą kryć Justice, Karolak i Kolenda. Żaden z nich wybitnym obrońcą nie jest
Mimo wszystko spodziewam
Mimo wszystko spodziewam się dzisiaj wyrównanego spotkania i dużych minut liderów po obu stronach. Myślę, że Mathews spokojnie zakręci się koło 20+ pkt.

W innych firmach linia 18,5 lub 17,5 ;) Radzę szybko korzystać

Otrzymane punkty reputacji: +722

czoker

Wczoraj praktycznie wszystko się sprawdziło z analizy, lecimy dalej.

Na dzisiaj :
Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice
Typ: Boykins powyżej 14,5 pkt Fortuna kurs 1,85 ✅ 15 pkt

Niesamowicie ważne spotkanie dla obu drużyn w kontekście walki o utrzymanie. Zwycięstwo mocno oddali Arkę od widma spadku (będą mieć już naprawdę bezpieczną przewagę), porażka z kolei postawi zespół z Gliwic w bardzo ciężkiej sytuacji. Nikt tu nie będzie odpuszczał, przez co spodziewam sporej ilości rzutów wolnych, a to woda na młyn dla bohatera mojego typu. Tyle tytułem wstępu.
Idę dzisiaj w kierunku overa Boykinsa. W Arce prawdopodobnie znowu nie zagra Musić. W dwóch ostatnich spotkaniach granych bez podstawowego rozgrywającego Boykins bez problemu pokrywał tę linię (18 i 17 pkt).
Trener Mitrović wie jaki ma skład, sam mówił, że nie ma żadnych szans na wzmocnienia. Więc w takim meczu jak dzisiaj jestem przekonany, że będzie grać do bólu podstawowym zestawem zawodników, czyli Boykins zagra pewnie ponad 30 minut.
Boykins oddaje ponad 10 rzutów z gry, do tego dołoży jakieś wolne i linia powinna zostać spokojnie przekroczona.
Kolejna sprawa to obrona Gliwic, która nie za bardzo istnieje w tym sezonie. Gliwiczanie tracą średnio ponad 90 pkt na mecz (chyba najgorsza obrona w lidze) To kolejny argument na plus do wejścia w ten typ.
W innych firmach linia na poziomie 15,5.

Otrzymane punkty reputacji: +734

movieplk

23/01/2022 17:30 CET
Filip Put (Arka - GTK) under 11.5 punktów
1.85 (etoto/Fortuna)/1.83 (betclic/betfan)

Dziś w GTK oceniam, że Put będzie 5-6 opcją do punktowania. Przed nim daje Hindsa, Williamsa, Stumbrisa, Krajine. I pozostaje jako 5-6 opcja z Gołębiowskim. Mecz wygląda wg kursów na wyrównany, a linia punktowa na warunki PLK jest dość niska. Put myślę, że dziś mniejsze minuty, mniej rzutów i trudno mu będzie zrobić tę linię.

Otrzymane punkty reputacji: +754

czoker

Seria zielonych typów powiększa się :)
Na dzisiaj:

Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia
Typ: K.Dykes powyżej 15,5 pkt kurs 1,80 Ewinner

Dykes jest w mega gazie, w ostatnich dwóch spotkaniach rzucał odpowiednio 19 i 30 punktów grając na niesamowitej skuteczności - 23/30 z gry.
Po kontuzji nie ma już śladu, a sam zawodnik pokazuje na nowo, że jest jednym z najważniejszych zawodników w swoim zespole.
Nie zagra dzisiaj prawdopodobnie Łączyński, a przez jego kontuzję w ostatnim meczu ze Śląskiem to właśnie włocławski "KD" najczęściej przeprowadzał piłkę i odpowiadał za rozgrywanie co przełożyło się na 32 minuty na boisku. Zapewne dzisiaj będzie podobnie i Dykes znowu zagra ponad 30 minut.
Arka na obwodzie ma jednego niezłego obrońcę (Musicia) reszta jest dużo lepsza w ataku niż w obronie (Boykins, Wilczek, Durham). Patrząc na ich kilka ostatnich spotkań obwodowi drużyny przeciwnej praktycznie zawsze zdobywają przeciwko Arce dużo więcej punktów niż wynosi ich średnia meczowa z całego sezonu (Kolenda16, śr 10pkt, Justice 18, śr 10pkt, Manigat 22, śr 12.7pkt, Camphor 28, śr 13,8pkt, Abdur-Rakhman 17, śr 13,7 patrząc na ostatnich 5 spotkań).
Kolejnym ważnym argumentem jest to, że Arka to ... były klub Dykesa. W pierwszym spotkaniu tych drużyn to właśnie on wziął na swoje barki ciężar zdobywania punktów w końcówce spotkania i przechylił szalę zwycięstwa na stronę Anwilu. Jest to bardzo emocjonalny gracz i dzisiaj na pewno będzie chciał przynajmniej powtórzyć swój wynik z pierwszego starcia tych ekip - 20 rzuconych punktów.

Taka sama linia betfan kurs 1,75 i etoto kurs 1,72

movieplk

29/01/2022 17:30 CET
Anwil Wloclawek - Arka Gdynia over 164.5
1.88 (etoto)/1.85 (STS)
5/10

Anwil w serii 5 meczów z rzędu z tą linią we własnej hali. Wygląda, że to będzie łatwy mecz i Anwil powinien rzucić wiele punktów, a tempo powinno być szybkie, bo Arka gra dosyć szybko. Spodziewam się luźnego meczu ze słabszą obroną i wieloma punktami.

B 4,5K

Borowik115

Legia Warszawa - HydroTruck Radom
Over 154.5 @1.70

Do drużyny z Radomia wraca AJ English. Świetny strzelec i motor napędowy drużyny. W Legii podpisany Johnson pokazał się dobrej strony. Skoro z miernym GTK zrobili taka linie to dlaczego nie z Radomiem ? Liczę na wynik podobny jak w pierwszym meczu tych drużyn jeszcze z udziałem AJ Englisha ( 88-75 ) !

A 335,6K

adams235

Znawca - Żużel
Ja jednak nie odwaze się postawić na Stal...nerwowa atmosfera i tajemniczość wokół klubu...pół drużyny na kwarantannie i z covidem...część nie trenowała...do tego dochodzi forma w ostatnich 4 meczach Stal zagrała dobrze jedną połowę...były męskie rozmowy i zobaczymy co one przyniosą. W kuluarach mówi się że Simmons i Drechsel jedna nogą poza zespołem takie są przymiarki więc ja gram na Śląsk po kursie 1.84 Fortuna...
Śląsk ma 8 do gry...z Czarnymi fajnie rozłożone minuty więc myślę że zmęczenia nie będzie...odszedł Langevine ale to nie była ostatnio pierwszoplanowa postać...

Otrzymane punkty reputacji: +119
Z 61,1K

zwierzakus

Zgadzam się, Ostrów trenował przez większość tygodnia w 5+ Milicic mówi o jakiejś kontuzji w tygodniu (bez konkretów). Atmosfera bardzo gęsta i nie wiadomo jak będzie z zaangażowaniem niektórych zawodników.

Jeśli coś grać w tym meczu to Śląsk, strata Langevine'a nie powinna być bardzo dotkliwa-Urlep i tak nie miał do niego zaufania.

P 2,6K

paptyd

Ten mecz to taki na który nie warto w ogóle grać. Jeśli już cokolwiek to pograłbym under 170.5 @1.88. z prostego powodu, covid, brak dostepu do wszystkich zawodników, średnia forma obydwu drużyn oraz defensywnie przystosowani trenerzy.

movieplk

Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
30/01/2022 17:30 CET
Ivan Ramljak (Wrocław - Ostrów) under 11.5 punktów
1.85 (eFortuna/STS)

Ramljak to rzemieślnik od defensywy. W ataku ogranicza się do roli "śmieciarza", który coś tam rzuci po kontrach, ścięciach czy odpuszczaniu go całkowicie za trzy. Za Stalą jednak nie będzie miał przewagi warunków fizycznych, bo Stal ma wysokich zawodników i nie sądzę, aby dziś Ramljak poszalał.

30/01/2022 20:00 CET
Legia Warszawa - HydroTruck Radom over 156.5
5/10

Legia ma teraz mocny ofensywnie skład z trzema graczami USA - Johnson, Cowels i Abdur-Rakhman. Myślę, że to długofalowo stworzy mocniejszą o wiele ofensywę w zespole. Linia jest niska. Radom ma wyleczony skład i szerszą rotację, co powinno dać im wyższe tempo grania od niektórych meczów, gdzie grali strasznie wolno.

Otrzymane punkty reputacji: +275
M 94K

michalkin

5/10

można gdzieś sprawdzić statystyki zawodników w przerwie? oficjalna strona ebl, zadne flase ani sofa nie pokazuja nic.