>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Podsumowanie turnieju, wyróżnienia

typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Taki pomysł, żeby zrobić małe podsumowanko turnieju i wybrać kilka fajnych kategorii. Oczywiście subiektywne opinie. Zapraszam do podawania własnych typów.

Drużynowo:
Odkrycie turnieju: Austria. Dałbym Danie, ale ją typowałem na czarnego konia, więc nie jest to dla mnie sensacja. Wyniki przed Euro też kazały stawiać tą drużynę na równi z najlepszymi. Zatem wybieram Austrie, głównie za mecz z Włochami, gdzie bronili się lepiej przed naporem Italii lepiej niż Belgia czy Anglia. Także świetnie rozgryziona Ukraina w meczu o awans, gdzie stawiałem na Ukraine, a to Austriacy kontrolowali pewnie spotkanie. Również Węgry tutaj zasłużyli dzielnie grając w grupie śmierci, z której prawie wyszli.
Najładniej grająca drużyna: Włochy. Taką piłkę chcę oglądać. Nie zasieki obronne proponowane przez Anglików. Czy tiki takę, z której nie wynika żadne zagrożenie w wykonaniu Hiszpanów. Włosi połączenie solidnej defensywy i taktyki z ofensywnym podejściem. Nawet w trudnych sytuacjach każdy ma w głowie zagrać do przodu po ziemi by budować akcje, a nie wybijać "na pałę". Dania też zasługuje na takie wyróżnienie, ale jednak moim subiektywnym zdaniem Włosi grali jeszcze ładniej. Szczególnie genialna była 1 połowa z Belgią.
Rozczarowanie turnieju: Turcja/Polska. Nic dodać, nic ująć, dużo już było o tym napisane. Ciężko znaleźć drużynę, która tak by zawiodła jak Turcja i Polska. Ewentualnie Francja, no ale ta jednak zagrała w grupie dobre mecze z Niemcami i Portugalia, a i do 81min ze Szwajcarią mieli porywające zagrania, szczególnie P.Pogba, który do tej 81minuty był kandydatem na MVP Turnieju.
Najbrzydziej grająca drużyna: Turcja. Niska jakość, słaba obrona, agresja i szarpanie. A grupa nie wydawała się jakoś bardzo ciężka. Dużo lepiej się zaprezentowała Macedonia, gdzie była chęć gry do przodu, czy Finlandia mocno zdyscyplinowana taktycznie.

Indywidualnie:
MVP: Bonucci. Ciężki wybór. Na pewno ktoś z Włoch, ale oni byli monolitem więc ciężko wybrać jednego. Za ofensywne przebłyski zasłużył Chiesa, Insigne, Veratti, każdy z nich miał swój moment, ale i słabszy mecz. W obronie zasłużyli i Donnarumma i Chiellini i Spinazolla i właśnie Bonucci. Wybrałem Bonucciego bo to on grał na wysokim poziomie każdy mecz i zdobył arcyważną bramkę w finale. Chiellini miał kontuzje i gorsze interwencje przy golach straconych. Donnaruma dużo uratował i jego wybrała UEFA, ale mój wybór raczej w stronę Bonucciego.
Odkrycie (wiek dowolny): Damsgaard. Gościu zaczynał na ławce, w przeciętnym klubie nie gra wcale pierwszych skrzypiec, a tu dzięki jego golom i dobrej grze Dania zaszła tam gdzie zaszła. Wielki wygrany turnieju. Również w tej kategorii Spinazzola i Meahle, których miałem za solidnych bocznych obrońców, ale poza top10 na tej pozycji. Na tym Euro byli najlepsi obok Shawa. Właśnie tak powinni wyglądać wahadłowi.
Młodzieżowiec (do 21 roku): Pedri. To jak brał ciężar na siebie w tym wieku i jaka charakteryzowała go dokładność i waleczność to coś pięknego.
Rozczarowanie: Mbappe. Miał być gwiazdą turnieju, a przestrzelał w kluczowych momentach. Gdyby na jego miejscu był dowolny inny Francuz (karny i sytuacja z końcówki dogrywki) to Francja pewnie była by w Ćwierćfinale, a może wyżej. Drugi wybór to Szczęsny. Ja nie wiem jak można tak zawalać kolejny turniej uchodząc za top6 na swojej pozycji na świecie. Trzeci to Bruno Fernandes, który miał być liderem asyst, goli, a na końcu siedział na ławie.
Bramkarz: Donnarumma/Sommer
Obrońca: Bonucci
Pomocnik: Jorginho
Napastnik:Schick


Dodatkowo:
Mecz turnieju: Włochy - Belgia
Najbardziej efektywna Taktyka turnieju: 3-5-2/5-3-2 z tzw. wahadłowymi
Jedenastka turnieju:

BR: Donnarumma
Stoperzy: Bonucci, Chiellini, Kjear
Wahadłowi: Spinazzola (może grać też na Prawym wahadle), Shaw
Środkowi pomocnicy: Veratti, K.Phillips, Jorginho
Napastnicy/Skrzydłowi: Chiesa, Schick
Ławka: Sommer, Maguire, Meahle, Rice, Pogba, Lukaku, Insigne, Sterling, Kane
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +510
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja napiszę tak ogólnie, że największym rozczarowaniem była dla mnie Francja, a mecz Francja vs Szwajcaria zapamiętam do końca życia na dowód, że w bukmacherce niemożliwe staje się możliwe... Od stanu 3:1 w 75 min. LEPSZA (znacznie lepsza) drużyna traci awans... Oprócz Danii za największe odkrycie turnieju uważam właśnie wspomnianą wyżej Szwajcarię, która pokonała Francję i postawiła się Hiszpanii. Cały turniej był o tyle niespotykany, że było mnóstwo remisów i identycznych wyników: 1:1 albo 3:3 . Ktoś kto by na to wpadł nieźle by się obłowił. Sam w finale obstawiałem 0:0 lub 1:1 ale niestety tego nie pograłem. Oczywiście najlepszą drużyną były dla mnie Włochy, które oprócz meczu z Austrią właściwie nie odnotowały gorszego spotkania. Pokonały: Belgię, Hiszpanię i Anglię... Jak już pisałem stanowiły kolektyw złożony z indywidualności. Świetna ławka, znakomici piłkarze na każdej pozycji, genialny bramkarz... Naprawdę zasłużyli na ten finał i zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +314
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Najlepsza druzyna/najladniej grajaca druzyna: Dania, byli wstanie zdominowac Anglikow dopóki im sil wystarczylo
Rozczarowanie: Francja i pierwsze w historii odpadniecie w 1/8
Najbrzydziej grajaca druzyna: Anglia, ale pragmatyzm w tym wypadku wzial gore. No coz taki urok turniejow
Odkrycie turnieju: Szwajcaria i jej fajne mecze w fazie play-off plus pierwszy w historii cwiercfinal.
 
Otrzymane punkty reputacji: +314
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
To był super turniej, emocji nie brakowało. Włochy wygrały zasłużenie, pokazali kawał dobrej piłki.
Na uznanie zasługują Dania, Szwajcaria oraz Węgry. Tym trzecim nie udało się wyjść z grupy, ale udało im się wywalczyć remis z Francją i z Niemcami, a mieli nawet szanse na zwycięstwo z Niemcami i na awans. Gdyby grali w innej grupie, to według mnie z taką formą mogliby awansować.
Na minus Francuzi (odpadli w bardzo głupi sposób) no i niestety nasza reprezentacja.

Byłem sceptycznie nastawiony do rozgrywania mistrzostw w wielu krajach, ale wyszło to dobrze. Jak dla mnie to najlepsza atmosfera była w Danii i na Węgrzech, naprawdę wspaniali kibice.
 
Otrzymane punkty reputacji: +345
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
ROZCZAROWANIA:
Polska - po raz kolejny dajemy dupy na wielkim turnieju. Tak ''dupy'' i nie boje się tego określenia. Mamy nie za ciężką grupę, idealnie ułożony terminarz, a i tak walką i ambicją nie potrafimy wyjść z grupy. Fajnie, że w szatni jest atmosfera, że stara gwardia trzyma się razem, ale MY KIBICE z takim składem, gdzie większość naszych graczy gra w czołowych klubach europejskich oczekujemy zdecydowanie czegoś więcej…No tak, ale za rok będzie podniecanie się, że zremisowaliśmy z Hiszpanią i wygraliśmy w el. z Andorą i resztą tych słabych ekip.

Turcja - liczyłem przynajmniej na wyjście z grupy. Atak tworzyli zawodnicy z Lille, którzy zdobyli mistrzostwo kraju, a tu masz tylko jeden strzelony gol na turnieju.

Rosja - myślę, że to kolejna ekipa, która zawiodła. Balonik był mocno pompowany, ale coś nie wyszło. Już przed Euro, Rosja wyglądało słabo w spotkaniach towarzyskich czy też w kwalifikacjach, a turniej był tylko tego potwierdzeniem.

ODKRYCIA TURNIEJU:
Węgry - ekipa, która przez całą Europy jak i przez nas została skazana na pożarcie. A tu masz, dwa wielkie remisy i mało brakowało a wyszli by z grupy śmierci. Jak widać ambicją, walką i zaangażowanie można urwać punkty najlepszym.
Oczywiście trybuny jak i otoczka przed EURO to - NUMER JEDEN!

Ukraina - kolejna ekipa, która pokazała się z bardzo dobrej strony. Do dzisiaj mam ich comeback w spotkaniu z Holandią. Przyjemniej oglądało się ich spotkania i szkoda, że zabrakło sił w spotkaniu z Anglią.

Dania / Szwajcaria - klasa. Tu niema się co rozpisywać, mało brakowało, a obie ekipy mogły by się spotkać w finale co było by mega sensacją.

NAJLEPSZE SPOTKANIA:
Holandia - Ukraina 3:2
Portugalia - Niemcy 2:4
Hiszpania - Chorwacja 3:3
Francja - Szwajcaria 3:3
Rosja - Dania 1:4

Kto zawiódł:
Atak Hiszpanii. Kibice Hiszpańscy sami wypowiadali się przed meczem z Polską, że gdyby mieli w swoim składzie Lewandowskiego to zdobyli by to EURO. I myślę, że jest to prawda. To co wyprawiali w ataku Morata, Moreno, Olmo czy Ferran Torres prosiło aż o pomstę do nieba.

Mbappe - lider, który miał poprowadzić Francje do finału jak i zdobycia mistrzostwa zawiódł. Coś tu poszło nie tak, na dodatek nie strzelony karny przeciwko Szwajcarom pokazał, że Kylian na tym turnieju był bez formy.

Najładniejszy gol turnieju:

Jarmołenko przeciwko Holandii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +502
Do góry Bottom