>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie 2020/2021 - Zakopane (12.02.2021 - 14.02.2021)

Status
Zamknięty.
typerskoki 405,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 12.02.2021
11:00 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje

Sobota, 13.02.2021
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 14.02.2021
14:40 - Kwalifikacje
16:10 - Pierwsza seria konkursowa
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
H.E. Granerud - R. Johansson 2 @2.94 Fortuna (kwalifikacje)

Wszyscy pewnie pamiętają, co się działo z Granerudem w Styczniu w Zakopanem, był to dla niego najgorszy weekend z całego kalendarza. Skakał w treningach , kwalifikacjach i konkursach wręcz fatalnie, miał problemy z prędkościami dojazdowymi. Czy to był tylko wypadek przy pracy, czy może skocznia mu nie odpowiadała, może też lekki stres po wypowiedzi na temat Kamila Stocha po konkursie w Bergisel, przekonamy się już jutro , ale żal nie spróbować i nie zagrać przeciwko Niemu. Wybrałem do pary , jak dla Mnie , najpewniejszego rywala , króla treningów i kwalifikacji , kolegę z teamu, Johanssona, który nie tak dawno wygrywał już kwalifikacje. Robert ostatnio jest w bardzo dobrej formie , wygrywał w Lahtii, czy stał na podium właśnie w Zakopanym, rzadko zawala skoki i myślę , że i tym razem będzie walczył o czołowe miejsca. Oczywiście jest duże ryzyko , że Granerud tym razem bedzie wymiatał na Wielkiej Krokwi , ale to również nie jest maszyna i liczę na jego gorszy dzień. Wg prognoz jutro ok 3 m/s i to pod nartu , wiec idealny warunki pod Johanssona , ktory uwielbia takie podmuchy i potrafi je doskonale wykorzystać. Myślę , że kurs jest tutaj warty ryzyka i próbuje za niewielką stawkę.

B. Pavlovcic - A. Lanisek 2 @2.30 Forbet (kwalifikacje)

Tutaj również szukam niespodzianki , bo Pavlovcic ostatnio w życiowej formie , ale właśnie nie tak dawno w Zakopanem skakał chyba najgorzej ze Sloweńców , a jego kolega z Reprezentacji, Lanisek był blisko wygranej w konkursie indywidualnym i przegrał minimalnie z Lindvikiem. Oczywiście minął blisko miesiąc, u Bora będzie pewnie zdecydowana poprawa, ale czy powtórzy skoki z Willingen czy Klingenthal- osobiście uważam , że nie powinien być już tak mocny. Laniskowi dobrze się skacze w Zakopanem i liczę, że przynajmniej jutro będzie lepszy od kolegi.

P. Żyła - A. Stękała 2 @2.33 STS

No i konsekwentnie przeciwko Piotrkowi, który po raz kolejny może odpuścić piątkowe skoki i uplasować się dosyć daleko. Gram tutaj na Andrzeja, nie wiem czy inne buki oferują atrakcyjniejszy kurs, ale taki jest w porządku. Stękała ostatnio lekka obniżka formy, a przynajmniej w konkursach skacze słabiej, bo w Willingen wygrywał prolog, i w Klingenthal w obu prologach kończył w czołowej dziesiątce, a w samych konkursowych skokach już było słabiej. W Zakopanem w Styczniu indywidualnie najlepiej z naszych, myślę , że i tym razem będzie wysoko w kwalifikacjach i będzie wyżej od Żyły przynajmniej dzisiejszego dnia.

Bez analizy:
Y. Sato - Żyła 1 @1.70
Stękała- Aschenwald 1 @1.60
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +469
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KWALIFIKACJE #1

Granerud vs reszta stawki -> @1.60, eWinner
Granerud, TOP3, nie -> @2.06, forBET

Przepraszam, ale ze względu na brak czasu, dzisiaj bardzo zwięzła analiza.
Na temat skoków Norwega w styczniowych konkursach w Zakopanem, obszerne posty zamieściłem tutaj oraz tutaj. Wyżej parę zdań napisał także kol. tarki_16 tarki_16. Granerud miał sporo problemów podczas ostatniej wizyty w Polsce - osiągał najniższe prędkości najazdowe ze wszystkich zawodników. Ze skoku na skok radził sobie coraz lepiej, czego potwierdzeniem była 10. lokata w niedzielnym konkursie indywidualnym. Mimo wszystko, nie wydaje mi się, żeby był w stanie w 100% uporać się z tą kwestią. Sam Norweg ma co do tego wątpliwości i twierdzi, iż "trudno będzie znowu wygrać". Cała jego wypowiedź tutaj. Dodatkowo, w czasie ostatniego weekendu w Klingenthal co prawda wygrał oba konkursy, ale już nie dominował tak jak miało to miejsce we wcześniejszych konkursach (zajął m.in. 3. lokatę w prologu, a 2. konkurs wygrał z przewagą 0.7 pkt.).


Jeśli chodzi o skoczków, którzy mogą pokazać się z dobrej strony dzisiaj, to na pewno Lindvik (1. miejsce w tym sezonie na Wielkiej Krokwi; 6. miejsce tutaj w debiucie w PŚ), Y. Sato (1. miejsce w kwalifikacjach w tym sezonie; 3. miejsce w sezonie 2018/19; rekord skoczni) oraz Lanisek. Dwaj ostatni pokazali się z dobrej strony także w ostatni weekend. Spora zagadka to występ, jak już wspomniał kol. tarki_16 tarki_16, Pavlovcicia.


Prognoza pogody: 12.02.2021 r.
PŚ w Zakopanem: 55 zawodników na starcie kwalifikacji
PŚ w Zakopanem: Program zawodów. O której konkursy? Gdzie będzie transmisja?
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
B. Pavlovcic - A. Lanisek 2 @1.86 Betsson

Już mamy pierwsze kursy na sobotni konkurs w Zakopanem i od razu mała niespodzianka kursowa. Pavlovcicovi ewidentnie coś Wielka Krokiew nie odpowiada, w porównaniu do poprzednich konkursów, gdzie wymiatał, skakał dziś w kratkę, odleciał tylko w pierwszym treningu, bo dostał huragan pod narty , a wygrał i tak minimalnie z kolegą. W pozostałych dwóch skokach już odległości parę metrów bliższe, aniżeli Lanisek, któremu wręcz przeciwnie, ale skocznia w Zakopanem bardzo pasuję. Już wspominałem odnośnie typów kwalifikacyjnych , że Słoweniec indywidualnie zajął tu 2 miejsce w Styczniu i w cały weekend skakał bardzo solidnie. Myślę, że koledzy z teamu zamienią się teraz miejscami, w Willingen i Klingenthal lepiej czuł skocznie i notował lepsze rezultaty Pavlovcic, teraz kolej na Laniska , który jutro powalczy o kolejne podium ma Wielkiej Krokwi. Wg. buka 50/50, moim zdaniem faworytem jest Lanisek.

K. Stoch - D. A. Tande 1 @1.50 Betsson

Myślę, że inne buki nawet nie wystawią takiej pary, a jak już to po zdecydowanie mniejszym kursie. Norweg ma przebłyski, stawał na podium w Titisee , gdzie dzień wcześniej nie awansował do drugiej serii. Najlepszy weekend miał w Willingen, tam fruwał bardzo daleko i przegrywał tylko z Granerudem. W Klingenthal już nie było tak kolorowo, chociaż 10 i 12 miejsce jak na zawodnika, który na początku sezonu często zajmował lokaty w czwartej dziesiątce, to i tak zdecydowana poprawa. Jednak tutaj Tande nie pokazuje wybitnej formy, może jutro będzie lepiej, kto wie, ale nie spodziewam się w jego przypadku walki o czołowe miejsca, bo w Zakopanym chyba nigdy nie stał na podium. Kamil, jak to Kamil, ostatnio treningi i kwalifikacje z dużą rezerwą, tak było i dziś, chociaż już w kwalifikacjach solidna próba i w ostateczności 6 miejsce , zdecydowanie lepiej od Norwega. Ostatnimi czasy Kamil w soboty fruwa najdalej, w Willingen 3 miejsce, w Klingenthal 2 miejsce i mam nadzieję, że podtrzyma tą dobra passę i w 1 konkursie na Wielkiej Krokwi.

Gram te dwa typy w AKO: @2.79


K. Stoch Top 3 @3.75 Betsson


Po takim kursie próbuję, powyżej wszystko opisane, może w Styczniu Kamil nie skakał najlepiej na Wielkiej Krokwi, ale coś czuję, że dziś powalczy o zwycięstwo i kolejne podium, bo to jego skocznia, a ostatnie weekendy pokazywały, że potrafi meldować się na pudle.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
miki19 8,1K

miki19

Użytkownik
A.Lanisek - M.Lindvik
@1.5

1 trening :
- Lanisek - 131.5m - 88.3 pkt (4 miejsce)
- Lindvik - 123m - 74.2 pkt (20 miejsce)

2 trening :
- Lanisek - 140m - 79.2 pkt (1 miejsce)
- Lindvik - 126m - 60.2 pkt (22 miejsce)

Kwalifikacje :
- Lanisek - 130m - 121.7 pkt (12 miejsce)
- Lindvik - 128.5m - 119.4 pkt (16miejsce)


Lanisek choć słabszy skok w kwalifikacjach to i tak lepszy od najlepszego skoku Lindvika w Zakopanem, forma wydaje się dużo stabilniejsza od Lindvika. Biorę póki kurs nie spadł :) Pozdrawiam.
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki narciarskie
Godzina: 15:00 (typowanie)
Spotkanie: Johansson - Stoch
Typ: Stoch lepszy
Kurs: 2.41
Bukmacher: fortuna
Analiza: Na moje oko to kogoś poniosło z tym faworyzowaniem Norwega. Johansson złapał ostatnio formę ale skoki są na tyle loteryjna dyscyplina że spokojnie można dziś szukać zwycięstwa Kamila w tej parze. Przede wszystkim Stoch skacze u siebie i czuję się na tej skoczni świetnie, nawet jak nie raz mal zniżkę formy to w zakopanym potrafił oddać 2 dalekie skoki. Johannson przy wietrze w plecy skacze bardo słabo, delikatny podmuch i nroweg może wylądować w 2 dziesiatce zawodów. Norweg jak jest stawiany w roli kandydata do zwycięstwa to zazwyczaj skacze przeciętnie a ja uważam że wcale nie musi dziś być w czołówce i że Kamil zajmie wyższe miejsce.
 
Ostatnia edycja:
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Wszystko z etoto.

K.Stoch TOP6 @ 1.85
Zacznijmy od warunków na skoczni. W porze zawodów ma wiać 1m\s i bez opadów także warunki na papierze niemal idealne. Kamil cały czas poprawia najazdy i ze skoku na skok coraz lepiej to wychodzi. Wczoraj 6 miejsce w kwalifikacjach, a jak wiemy on na konkursy się spina podwójnie zwłaszcza w Polsce . Dziś powinien walczyć o podium a nawet o wygraną.

2. Y. Sato - D. Prevc 1 @ 1.45
Nie rozumiem w ogóle wystawiania takiej pary . Yukija rekordzista tej skoczni , czuje się tu jak ryba w wodzie . Wczoraj 8 miejsce i dzisiaj na bank poprawi swoją lokatę . Domen kręci się w okolicach 2-3 dziesiątki na więcej go nie stać.

3. Stękała - Kobayashi 1 @ 1.5
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Stoch - Stękała, typ 2, kurs 2,03 Fortuna/2,01 STS , stawka 5/10

1.trening, 2.trening, kwale, konkurs indywidualny w Zakopanem w dniu 17.01.
Stoch: 13, 20, 6, 11,
Stękała: 2, 4, 5, 5,

Dobry kurs na Andrzeja w Fortunie i STS. W Forbet kursy odwrócone i Andrzej faworytem z kursem 1,65. Wczoraj Kamil w każdej próbie był gorszy. W styczniu Andrzej lepiej wypadł w zawodach indywidualnych. W drużynówce w jednym skoku też pięknie poleciał ale niestety drugi zawalił.. Żal nie spróbować średnią stawką.

---------------------------------------

Ammann - Nakamura, typ 2, kurs 2,01 STS, stawka 5/10

1.trening, 2.trening, kwale,
Ammann : 10, 12, 4,
Nakamura: 6, 3, 8,

Wczoraj 2:1 dla Japończyka. Trzymał bardzo równy poziom. W styczniu obaj nie skakali w Zakopcu. W Fortunie i Forbet kurs na Nakamurę 1,85, jest value w STS.

---------------------------------------

Geiger - Huber, typ 2, kurs 1,94 STS, stawka 5/10

1.trening, 2.trening, kwale, konkurs indywidualny w Zakopanem w dniu 17.01., drużynówka z 16.01.
Geiger: 31, 26, 28, 25, 21
Huber: ns, ns, 24, 4, 1

Ponownie value, w Forbet 1,65 na Austriaka, w Fortunie 1,85. Wczoraj Huber skakał tylko w kwalach i minimalnie był lepszy. Jednak w styczniu skakał tutaj rewelacyjnie. Myślę, że dzisiaj może pokusić się o Top15. Tego samego nie można powiedzieć o Niemcu, który systematycznie prezentuje się w okolicach 25-30 miejsca.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +82
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

Najlepszy Japończyk, Y. Sato -> @2.50, Fortuna

Wielka Krokiew to chyba ulubiona skocznia Japończyka w całym kalendarzu PŚ. Idąc po kolei, w konkursie PŚ w Zakopanem w 2019 r. po raz pierwszy stanął w swojej karierze na podium PŚ, zajmując 3. lokatę. W tym samym roku, w czasie LGP ustanowił tu nowy letni rekord skoczni, tj. 145 m. W ubiegłym roku poprawił także zimowy rekord skoczni, który wynosi aktualnie 147 m.

W styczniu, w stolicy Tatr, również prezentował się świetnie. Wygrał obie serie treningowe, a także kwalifikacje. Co prawda w konkursie drużynowym miał spore problemy na najeździe, co było spowodowane padającym śniegiem i zaprezentował się przeciętnie, ale już w niedzielę uplasował się na bardzo dobrym 7. miejscu, choć pewnie sam liczył na lepszy wynik.

Wczoraj Y. Sato odpuścił 1. serię treningową. W czasie 2. serii treningowej skoczył "średnio", tj. 124 m. Japończyk często swoje pierwsze skoki na danej skoczni traktuje mocno treningowo, "na przetarcie". W kwalifikacjach natomiast oddał bardzo dobrą próbę - 131 m i 8. lokata.

Kurs "taki a nie inny" przede wszystkim z powodu wczorajszych świetnych skoków Nakamury, który 3 razy zameldował się w TOP10. Nie wydaje mi się, żeby powtórzył dzisiaj ten wynik. W 1. serii treningowej oraz w kwalifikacjach trafił na dobre warunki wietrzne (kolejno komp. -8.6 pkt oraz -4.0 pkt.). Myślę, że przy dobrych próbach powinien zakręcić się dzisiaj pod koniec 2. dziesiątki lub na początku 3. (tak jak miało to miejsce w ostatni weekend w Klingenthal). Co do R. Kobayashiego, wczoraj plasował się na miejscach 27 i 23. On zazwyczaj skoki treningowe traktuje właśnie... treningowo i dzisiaj powinien skakać znacznie dalej i znów zakręcić w okolicach TOP10. W ostatnim czasie, tj. w Willingen i Klingenthal trochę "spuścił z tonu" i wypadł z TOP10, notując wyniki na poziomie połowy 2. dziesiątki.

Podsumowując, Y. Sato widzę dzisiaj w walce o TOP6.

Mały element humorystyczny na koniec. W Betclic od rana wisi para H2H Kubackiego z... Jakubem Jandą.


Prognoza pogody: 13.02.2021 r.
PŚ w Zakopanem: Już o 15:00 seria próbna (lista startowa)
PŚ w Zakopanem: Johansson wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie
PŚ w Zakopanem: Kraft i Lanisek górą na treningu, Stękała w czołówce
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +174
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Kursy fortuna
Stękała wygra @15 szkoda tych 0,3
Granerud - Stękała - Stękała @4,73
Granerud - Kraft - Kraft @2,73

Andrzej tutaj spisuje się bardzo dobrze będąc w każdej z serii w top5 klasyfikacji. Po tym co pokazał wczoraj to jak dla mnie jest on jednym z faworytów do wygranej a kursy pomimo tego że Andrzej jeszcze nigdy nie wygrał czy nawet nie stał na podium to jednak trochę przesadzone. W pierwszym treningu w sprzyjających warunkach minimalnie przegrał z Kraftem a w kwalifikacjach przy dużo gorszych warunkach od innych z czołówki to poradził sobie świetnie. Widać też że ta skocznia Andrzejowi bardzo odpowiada i podtrzymuje swoje dobre skoki jakie oddawał już tutaj miesiąc temu gdzie w konkursie był 5 a w kwalifikacjach 3. Głównymi rywalami wydają się być Kraft, Granurud i Johansson ale każdy wydaje się być w zasięgu Andrzeja jeśli pokaże się z podobnej strony co wczoraj. Granerud tak jak można było przypuszczać spisuje się tutaj trochę gorzej niż na innych skoczniach ale lepiej niż ostatnio lecz nie aż tak dobrze aby takie niskie kursy na niego wystawiać i można też grać przeciwko niemu w parze z Kraftem, który również skacze tutaj bardzo dobrze


Ammann - Wolny - Ammann @1,75
Zaskakująco dobrze spisuje się ostatnio Ammann. Wczoraj w treningach kręcił się blisko pierwszej dziesiątki a w kwalifikacjach był nawet 4. Natomiast Wolny w kwalifikacjach zepsuł skok a treningi były z niewielką przewagą na jego korzyść w porównaniu do Ammana. Jednak co do tych treningów to warto zauważyć że albo Wolny miał sporo lepsze warunki albo wyższą belkę i równie sprzyjające warunki co Ammann a różnice pomiędzy nimi nie były duże. Na korzyść Ammana przemawia również fakt że w kwalifikacjach jeszcze się poprawił a Wolny zepsuł skok co stawia mały znak zapytania po jego stronie na dzisiejszy występ.

Bez analizy coś z bardziej oczywistych i ciekawych typów dorzucam jeszcze:

Kraft- Eisenbichler- Kraft @1,50
Żyła - Kobayashi R. - Żyła @1,50
Nakamura - Nazarov - Nakamura @1,50
Huber - Forfang - Huber @1,50 Huber dsq
Wszystkie kursy z fortuny
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +121
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
M. Eisenbichler - Y. Sato 2 @2.70 Betsson

Nie wiem, czy Betsson nie pomylił Keiichego Sato z Yukiya Sato, czy po prostu wystawili taki kurs. Na innych stronach lekkim faworytem jest tutaj Japończyk, i nie ma się co dziwić, bo lubi tą skocznię, ma tu rekord i powinien być dziś wysoko. w kwalifikacjach i w konkursie był lepszy od Niemca, który tutaj nie potrafi się odnaleźć i skacze poniżej oczekiwań. Myślę, że dziś powinno być podobnie , Sato stac tutaj nawet na podium, a Markusowi zdarza się ostatnie często zawalić jeden ze skoków. Kurs bajka, dlatego pobieram.
 
Ostatnia edycja:
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Granerud - Stękała, typ 2, kurs 2,52 STS, stawka 2/10
Granerud - Pavlovcic, typ 2, kurs 2,55 Fortuna, stawka 1/10

O ile Norweg przyzwyczaił nas ostatnio do miażdżących zwycięstw, o tyle w Zakopanem nie widzę jego wygranej. Wczoraj wszystko zależało od niego, prowadził po 1.serii i... zawalił (ten skok dał mu dopiero 15.miejsce w drugiej serii!). Dla mnie to jasny sygnał, że ta skocznia mu nie pasuje i nie będzie powtarzalności w jego wykonaniu. Dlatego niskimi stawkami próbuję zawodników, którzy czują się tutaj bardzo dobrze. Andrzej wczoraj rewelacja i może walczyć dzisiaj o zwycięstwo. Pavlovcic od zeszłego tygodnia prezentuje się bardzo dobrze i stabilnie. Wczoraj w pierwszej serii przegrywał minimalnie z Granerudem a w drugiej mimo, że miał gorsze warunki od Graneruda, skoczył lepiej.

----

Kobayashi R. - Sato Y, typ 2, kurs 2,89 STS, stawka 2/10

Czy Ryoyu stać dzisiaj na powtórkę z wczoraj? Wg mnie może powalczyć co najwyżej o TOP6 ale podium będzie poza zasięgiem. Yukiya bardzo lubi skakać w Zakopanem. Rekord skoczni należy do niego, w styczniu wygrał tutaj oba treningi i kwalifikacje. Tydzień temu, w Klingenthal Sato dwukrotnie zaprezentował się lepiej niż Ryoyu.


---

Eisenbichler M. - Nakamura, typ 2, kurs 3,48 STS, stawka 1/10

Ten kurs też mnie skusił. Nakamura w piątek prezentował się tutaj bardzo, bardzo, dobrze. W treningach był 6. i 3., w kwalach skończył na 8.miejscu. Markus odpowiednio notował: 17., 6. i 39. miejsce. Czyli 3:0 dla Japończyka. Wczoraj po pierwszej serii Niemiec wygrywał z Naoki tylko o 1 punkt. W drugiej, Markus skoczył słabo, niestety Japończyk najgorzej, totalnie zawalił. Myślę, że dzisiaj stać go na wyrównaną walkę z Markusem a kurs zachęca.

---

Bez analizy próbuję jeszcze:

Kobayashi R. - Kraft, typ 2, kurs 2,03 Fortuna, stawka 2/10 . Kraft wczoraj miał po prostu pecha, stać go tutaj na TOP5 zawodów.
Stoch - Sato Y, typ 2, kurs 1,9 Forbet, stawka 2/10 . Kamil bez gazu wczoraj, o Sato piszę wyżej.
Nakamura - Ammann, typ 1, kurs 1,85 Forbet, stawka 2/10 . Powtarzam typ z wczoraj.
Najlepszy Polak: Stękała, kurs 1,95 Forbet, stawka 3/10 .
Najlepszy Polak (pozostali): Murańka, kurs 2,5 Forbet, stawka 2/10. Wybór z: Wolny, Murańka i Wąsek. Kurs value.
 
Ostatnia edycja:
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
Cześć wszystkim, dziś mając odrobine czasu postaram się podać w miarę "pewne" typy, oglądam w tym sezonie każde kwalifikacje i konkursy i chyba każdy z nas stwierdzi, że ten sezon jest ciężki to typowania bo oprócz Norwega(nie licząc ostatnich słabych występów w Zakopane - jak widać poprawił problem z prędkościami najazdowymi) to nie ma stabilnie występujących zawodników - bo każdy spośród top 10 może zaliczyć przysłowiowego klopsa.

Simon Ammann vs Klemens Murańka 1 @1,47 1xbet

Kto by pomyślał, że Szwajcar wróci jeszcze w tym sezonie do poważnego skakania? Na pewno nie ja, ale tutaj idę w doświadczonego Ammanna, który tutaj w każdej próbie był lepszy od Polaka i coś czuje, że Klemensa nie zobaczymy w drugiej serii w przeciwieństwie do Szwajcara. Typ zagrany wczoraj, dziś kurs ok 1,4


Bor Pavlovcic top 6 tak @1,66 1xbet

Od ostatnich występów tydzień temu nic się nie zmieniło u Słoweńca, skaczę na tyle dobrze, że jest w każdej próbie w czołówce licząc serie konkursowe. Jeśli wiatr będzie oscylować w podobnych wartościach jak wczoraj tzn. nie będzie silny w plecy to jestem spokojny o wynik. Jak wiadomo Słoweńcy są mega silni przy korzystnych warunkach.


Uważam, że podobnie jak wczoraj można liczyć na dobry występ Stękały, wczoraj piękne kursy powyżej @2,1 w parze z K. Stochem ale już dziś jedynie na top 6 można łapać po @1,57.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Najlepszy Niemiec, Paschke -> @2.95, forBET

Paschke: 11, 14, 19, 10, 17, 12
Eisenbichler: 17, 6, 39, 20, 13, 18

Bilans skoków na Wielkiej Krokwi w ten weekend to 4:2 na korzyść bardziej doświadczonego Niemca. We wczorajszym konkursie ostatecznie obaj zawodnicy uplasowali się na 14. miejscu, z notą 249.8 pkt.

Eisenbichlerowi w ostatnich latach mocno "nie leży" ta skocznia. W sezonie 2017/18 nie zakwalifikował się do 2. serii, w sezonie 2018/19 zajął dopiero 26. lokatę, a w ubiegłym sezonie 12. W styczniu tego roku uplasował się na dobrym 8. miejscu, ale i tak w tamtej chwili był to jeden z jego najsłabszych występów w tej edycji PŚ. W ostatnim czasie Niemiec skacze bardzo nieregularnie i przeplata miejsca na podium lub w jego okolicach, z lokatami pod koniec 1. lub na początku 2. dziesiątki. Wyraz niezadowolenia ze swojego braku stabilizacji i słabych skoków w Zakopanem dał we wczorajszym wywiadzie z niemiecką stacją ARD, w którym stwierdził: "Bez względu na to, co robię, ta skocznia mnie nie lubi. Być może powinienem celowo zepsuć skok?".

Paschke przez cały weekend skacze bardzo regularnie w Zakopanem, zajmując miejsca w 2. dziesiątce. Niezależnie od warunków panujących na skoczni oddaje próby w okolice 130 m. W ostatnich 8 konkursach PŚ, 7 razy zameldował się w TOP15. Myślę, że stać go nawet na poprawę wczorajszego wyniku, bowiem w Willingen i Klingenthal potrafił znaleźć się w TOP10. Tuż przed MŚ w Oberstdorfie, co jest pewnego rodzaju niespodzianką, jest obok Eisenbichlera, skoczkiem w najlepszej formie w ekipie Horngachera.

Inni reprezentanci Niemiec? W ostatnim czasie występy bardzo przeciętne, żeby nie powiedzieć słabe. Geiger, Freund i Hamann w ten weekend, a w zasadzie już od dłuższego czasu, skaczą, z małymi przebłyskami, na poziomie 3. i 4. dziesiątki , a Schmid plasuje się zazwyczaj nawet w 4. lub 5. dziesiątce.

Oczywiście Eisenbichler w każdej chwili może odpalić i "zakręcić się" koło podium, ale fakt, że na tej skoczni miewa spore problemy, a Paschke skacze naprawdę dobrze i regularnie przez cały weekend, skłania mnie do spróbowania za małą stawkę pójścia w stronę mniej utytułowanego Niemca.


Wohlgenannt vs Kornilov -> @2.10, forBET

Wohlgenannt: 29, 34, 37, 12, 30
Kornilov: 22, 31, 31, 33

W bezpośrednim pojedynku, bilans 3:1 (+ 1 słaby skok Austriaka w 2. serii konkursowej) dla Kornilova. Moim zdaniem, to zestawienie 50/50 ze wskazaniem na Rosjanina. Po skokach Wolhgenannta widać dużą przepaść pomiędzy PK i PŚ, o czym już wspominałem kilka tygodni temu pisząc nt. Ammanna, który po zwycięstwie w konkursie PK, w PŚ nie potrafił wejść do TOP30. Treningowe próby Austriaka to poziom końcówki 3. dziesiątki, z naciskiem na początek 4. Trochę niezrozumiałe były dla mnie opinie na TVP w przerwie wczorajszego konkursu, że Wolhgenannt jest w bardzo dobrej formie i okazale przełożył swoje wyniki z PK (a przypomnę, że w ostatni weekend wygrał 4 konkursy PK) na PŚ. Trzeba zaznaczyć, że trafił na naprawdę sprzyjające warunki (komp. -4.6 pkt.). Oczywiście, nic nie ujmując młodemu Austriakowi, umiejętnie je wykorzystał i pokazał, że potrafi daleko odlecieć. Później jednak potwierdziła się moja opinia i w 2. serii konkursowej oddał najsłabszy skok ze wszystkich zawodników. Myślę, że dzisiaj będzie miał znacznie większe problemy z awansem do TOP30.

Kornilov to skoczek, którego wyniki również plasują go w ten weekend przede wszystkim w 4. dziesiątce. Na treningach i w serii próbnej zaprezentował się trochę lepiej od Austriaka, jednak już w samym konkursie trafił na bezwietrzne warunki i po całkiem przyzwoitym skoku na punkt K, zajął 33. miejsce, a do awansu do 2. serii zabrakło mu zaledwie 0.5 pkt. Warto podkreślić, że przy próbach z wiatrem w plecy, w piątkowych treningach, doświadczony Rosjanin radził sobie znacznie lepiej.

Jak już wspomniałem, para dosyć wyrównana, ale kurs zachęcający do pójścia w stronę Kornilova. Myślę, że za drobne warto też spróbować: Kornilov, TOP30, tak -> @2.68, STS.


Bez analizy:
Przynajmniej 5 Polaków w TOP30, tak -> @1.68, STS


Prognoza pogody: 14.02.2021 r.
PŚ w Zakopanem: Prolog zamiast kwalifikacji (lista startowa)
PŚ w Zakopanem: Kobayashi wraca na szczyt, Stękała drugi!
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 405,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Generalnie dzisiaj mało tematów do rozegrania, więc jest trochę czasu żeby coś napisać.

Kraft 1-3 @ 3,50 @ STS
Austriak bardzo lubi tą skocznie. W poprzednich latach był tu 2, 1, 15, 1, 2. Także z małymi wyjątkami jak też wczoraj nie schodzi z podium. W ten weekend też to potwierdził np. miażdżąc wczoraj w serii próbnej czy będąc w czołówce piątkowych serii (1,5,3). Wczoraj jak wiemy coś nie poszło i dopiero 10 pozycja, dzięki czemu dzisiaj kursy bardzo okazyjne. Na wygraną Austriaka można złapać kurs 12.00 w co też wchodzę, ale bezpieczniejsza jest gra na podium. Ktoś chce jeszcze bezpieczniej? Kursy na top6 w okolicy 1,75 też złe nie są, a i w poszczególnych parach Austriak jest do pogrania. Jak jakiś Granerud czy inny Lanisek dzisiaj nie skoczy 2 petard to moim zdaniem Kraft dzisiaj wygra. A nawet jak rywale błysną to podium jak najbardziej w zasięgu.

Y.Sato 1-6 @ 6.50 @ Unibet
O Japończyku już dużo było pisane w kontekście tej skoczni i generalnie uważam podobnie. Nawet bez formy stać go tu w dobrym dniu na wygraną, podium. Natomiast na top6 stać go nawet przy swoich zwykłych, solidnych skokach. Wczoraj 12 i nie był zadowolony ze swoich prób, zatem jest sporo do poprawy. Zmotywowany wygraną kolegi też będzie chciał o sobie przypomnieć. Forma nie jest tragiczna bo tydzień temu w Klingenthal zmieścił się w top6 będąc 5. Udało się tam, to dlaczego miało by się nie udać w ulubionym Zakopanem. Stawka jest mocna, więc łatwo nie będzie, ale po tak kosmicznych kursach żal nie próbować. Równie kosmiczny kurs podał tarki_16 tarki_16, który też od siebie polecam.

Johansson 1-6 @ 2,00 @ Unibet
Tutaj kursy może nie tak spektakularne, ale coś czuje dzisiaj poprawę wąsacza. Wczoraj nie poszło, ale lubi tą skocznie co potwierdził wygrywając piątkowe kwale ze sporą jak na tą skocznie przewagą. Miesiąc temu tutaj też stał na podium, a wydawało by się wtedy nie miał aż tak dobrej formy. Dzień wcześniej w sobotę był indywidualnie 10. Także liczę na podobny scenariusz i poprawę na niedziele. Norwega można grać również kilku ciekawych parach.
2,20 z Kobayashim w Betsson
1,75 z Tande do dubla w Forbet

czy nieco bardziej ryzykownie, że będzie najlepszy z kolegów z reprezentacji po kursie 5,50 w Forbet.

Ten ostatni typ, też nie jest tak nierealny jak kurs wskazuje. Przypominam w piątek w kwalach Robert pozamiatał wszystkich dość wyraźnie. Granerud mimo, że skacze tu lepiej jak miesiąc temu to już tak nie dominuje jak na innych skoczniach i jest do pokonania co pokazała wczorajsza 2 seria. Lindvik mocno huknął w 2 serii, ale w pozostałych skokach oddanych tutaj nie wyróżniał się niczym. Także typ jak najbardziej ma sens.

Ponadto z ciekawych rzeczy:
Zajc poza 2 serią @ 2,46 @ STS
Wczoraj dobrze poszła mu 1 seria i ogólnie zajął dobre miejsce, dlatego też wysoki kurs. Ale moim zdaniem to jeszcze nie ta stabilizacja i Timi w każdej chwili może przydzwonić w bulę jakby to powiedział Piotrek Żyła. Ostatnio raczej częściej go nie ma w 2 serii niż jest, więc biorę pod uwagę to, że tym razem może nie wejść, a kurs zachęca.

Ponadto gram pod poprawę Hayboecka, uwaga na Hubera choć kursy już się tak nie opłacają a wczoraj nie udało się na nim zarobić gdyż DSQ. Polacy ostatnio mają prawidłowość, że lepiej wypadają na wyjeździe niż u siebie (może poza Andrzejem) i specjalnie bym nie liczył by dzisiaj było inaczej. Groźni tęż mogą być Lanisek i Pavlovcic (w szczególności ten pierwszy), no ale kursy nie zachęcają do zbytniego podjęcia ryzyka, może poza drobnymi na poszczególne pary, np.:
R.Kobayashi - Lanisek 2 @ 1,95 @ Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom