>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2020/2021

Status
Zamknięty.
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Miałem złapać chwile oddechu ,ale ciągnie wilka do lasu.

Zwłaszcza, że dziś w Liiga mamy derby.

Ilves - Tappara - 1 ML - 1.85 - fortuna ✅

Derby Tampere zawsze budzą duże emocje. Niektórzy sie śmieją, że to taki mecz o puchar Muminków :) ale to tak trochę poza taflą, bo na lodzie ZAWSZE jest maksimum walki. Pomijając sam wynik meczu spodziewam się wielu kar, dlatego można coś popróbować w tym kierunku.
Obie ekipy grają na tej samej hali, więc wszyscy są w domu :) Zastanawiając się który kierunek wybrać pomyślałem, że win jednych, czy drugich jest prawie tak samo prawdopodobny....może więc będzie remis (?).
Na papierze Tappara ma nieco lepszy rooster, ale Ilves wcale nie jest dużo za nimi. W Rysiach koncertowo prezentuje się Ruotsalainen. Stał się facetem bez którego nic sie nie dzieje. Cała drużyna złapała chemie, gra z polotem i na dużej intensywności. Bardzo dobrze broni Dostal. Topory wczoraj stoczyły ciężki bój z Asami co też nie będzie bez znaczenia. Mają jedną z najlepszych ofensyw w całej lidze, ale obrona nadal do poprawy. Tak po cichu liczę dzisiaj na TPS ( nikomu nie proponuję ) i być może derby Tempere są meczem o fotel lidera.

Z pozostałych spotkań - trochę spoglądam w kierunku JYP ✅. Ich największym mankamentem jest ogólnie mówiąc młoda obrona, ale zespól stara sie grać ofensywnie. Liczę, że dzisiaj powalczą i wygrają z ekipą z Vaasa. W drużynie Sportu na brawa zasługuje Reijola. Skuteczność tego bramkarza z ostatnich trzech spotkań = 100%

Lasch dzisiaj pociągnie Peikany (?) Na razie zawodzi, ale kto wie....Trzeba poczekać na składy, ale jeśli Bartosak dzisiaj zagra, a formacja Lasch, Tyrvainen, Hamalainen sie obudzi, to możemy mieć ciekawe spotkanie. Z drugiej strony HPK łatwo skóry nie odda i dzisiaj zrobią wszystko, żeby zdobyć pierwsze punkty we własnej hali ( w tym sezonie ).


Do przeczytania po weekendzie
🏒
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +142
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja przyglądam się meczowi w Kouvoli.
Kookoo było rewelacja poprzedniego sezonu. W tym też powinni być w ósemce. Ja jednak patrzę dziś na gości. Do ekipy fajnie wprowadzili się młodzi Rosjanie Abramow i Jakovenko, którzy solidnie punktują, jest formacja Pulkinena, zespół jest dość ciekawy a ostatnio na fali i dziś idę w ich kierunku.

Jukurit z x kurs 2,3
Jukurit plus 1,5 kurs 1,72
Fortuna

W Tampere jak kolega wyżej wspomniał ciekawy mecz derbowy. Też składniam się ku Ilves ale zagram na remis bo ostatnio się zdarzają siły dość wyrównane bo Topory wczoraj grały.

Remis kurs 4
Fortuna
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Jutro Skandynawia wyjeżdża na lód i jest kilka spotkań do których się przymierzam.



JYP – Ilves – 2 ML – 1.72 - fortuna ✅

Gospodarze po kilku wygranych spotkaniach ostatnio przerwali dobrą passe ulegając w delegacji TPS. JYP zanotowało wcześniej serię trzech wygranych meczów, ale trzeba przyznać, że to byli mniej wymagający rywale. W meczu z TPS różnica w poziomie gry była widoczna i tak niski wymiar kary Jyp zawdzięcza swojemu goalie, który bronił fantastycznie. Sam zespół został z lekka odmłodzony i to co stanie się w tym sezonie ma procentować w kolejnych. Zostało w składzie dwóch, czy trzech dinozaurów 😊 ale tacy też są potrzebni. Po drugiej stronie Rysie, które grają dobry, skuteczny hokej i plasują się w ścisłym czubie tabeli. Dwie kolejki temu wygrali derby Tampere za co zapłacili porażką ze Sportem, ale tak to jest z graniem dzień po dniu. Chwila odpoczynku na pewno była potrzebna, a teraz jedziemy dalej. Liderzy skutecznie punktują, gra się klei i myślę, że wyjdą zwycięsko z potyczki z Jyp.




Kalpa – TPS – 2 ML – 2.21 - fortuna ❌

Kalpa – TPS – 2 RT – 3.05 - fortuna ❌


Miałem nie ruszać, ale….

Kalpa wraca do gry po kwarantannie. Covid dopadł drużynę w momencie kiedy szli od wygranej do wygranej. Przerwa na pewno na nich wpłynie. Żaden trening nie zastąpi meczu. Drużyna może potrzebować spotkania czy dwóch by wskoczyć na poziom, który prezentowali przed przymusową przerwą. TPS zagrał niezłe spotkanie i wygrał z JYP. To daje pewne nadzieje. Do drużyny dołącza mistrz świata do lat 20 - Samuli Vainionpää. Wyróżniający się gracz w juniorskim hokeju Fińskim teraz będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności w drużynie z Turku. TPS pokazał charakter w ostatnim spotkaniu, a mecz z Kalpa pokaże kibicom w którym miejscu jest drużyna. Od kilku już lat jest paka, a nie ma wyników. W tym sezonie też idzie jak po gruzie. Do tego dochodzą problemy kadrowe i cały sezon może być szarpany w ich wykonaniu, ale jutro rywal, który blisko dwa tygodnie nie walczył o punkty.



W SHL ryzykuję kierunek Leksand ❌w spotkaniu z HV. Gospodarze im dalej w sezon tym lepiej grają. Muszę sprawdzić, ale formacja Hrivik – Cehlarik – Camper jest chyba najlepiej punktującym linkiem całej SHL. Wsparcie z niższych formacji również jest. Goście także mają swoje armaty ( Wedin, Onerud, Sandin, czy Forsberg ) i jutro spodziewam się overu w tym meczu oraz wygranej gospodarzy.


Z pozostałych spotkań w SHL najbardziej jara mnie Farjestad – Rogle. Ktoś ( mark1973 mark1973 ) coś ?
 
Ostatnia edycja:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Skoro mnie wywołano do tablicy to melduje sie w zakładce :)
Co do ligi finskiej to ja zagram dubla Ilves ml+TPS z x
Kolega wyzej opisał dobrze te spotkanie i nie bede sie tutaj dublował wniosków, dzis licze ze Ilves nabiora swiezosci i wygraja na wyjezdzie bo jednak derby to derby i tam trzeba sie postawic ale cena były 3 stracone punkty. A TPS jak to TPS lubią czasem cos spartolic bo skład maja solidny ale kuponow to przez kilka lat tez mi zespuli , wiec nie gram ich wygranej ( choc równie dobrze moze wejsc czysta dwójka). W Kalpie 13 przypadków koronavirusa i faktycznie to musi jakis slad zostawic a meczu tez nie grali tylko lekkie treningi w grupie zdrowych graczy

ako na ten zestaw to 2,59 fortuna

No i co kolego suomi suomi mówisz że bys chciał cos o Farjestad-Rogle, to prosze Cie bardzo.
Pozycja w tabeli ekipy z Karlstad nie oddaje potencjału tej ekipy, sezon zaczeli słabo ole ostatnio i wyniki i przede wszystkim gra jest lepsza, w meczu z Leksand udało im sie wyrwac punkt i jak sam trener stwierdził trzeba sie z tego cieszyc bo nie dominowali w tym meczu, poprzednie dwa u siebie z solidnym Orebro i Frolundą wygrane w sposób przekonujacy, co nie znaczy ze zwyciestwa przyszły łatwo. Co tam Rogle? Jak ich obserwuje od umocnienia sie w najwyzszej klasie rozgywkowej w Szwecji to z sezonu na sezon sie rozwijaja, przełomowy był poprzedni rok gdzie skompletowano mocny skład co dało im trzecie miejsce na koniec przerwnego sezonu. W tym sa równie mocni i nie ustepuja najlepszym , mogłbym zaryzykowac ze maja w skąłdzie wiecej indywidualnosci niz gospodarze, jednak mysle ze dzis w Karlstad doznaja porazki , ekipa gospodarzy to team grajacy bardzo zespołowo i wszystko co robia dedykowane jest pod zespoł wiec mimo spadajacych kursow na Rogle mysle ze gospodarze beda dzis górą bo na własnej tafli ten zespoł jest bardzo mocny a roster tez solidny

Farjestad ml kurs 1,81 fortuna

Z innych szwedzki meczy sadze ze zwyciestwa odnosa ekipy Orebro i Frolundy.
Bardzo ciekawi mnie mecz Lukko, którzy jada na goracy teren do Kouvoli i czy daja rade przedłuzyc serie wygranych,mysle ze sa w stanie bo Kookoo jakkolwiek solidne to troche słabsze niz sezon temu
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Ostatnio Skandynawia wywija mi numer za numerem.

TPS przegrywając z Kalpą, która była po kwarantannie odebrało mi ochotę do pisania..Drużyna z Turku jest w słabszej dyspozycji, niż to się może wydawać. W jednym z postów pisałem, że ta gra będzie szarpana i tak to niestety wygląda. zespól będzie miał lepsze i gorsze chwile, ale weryfikuje zdanie na ich temat. Czeka ich walka o 10 i chyba nic więcej. Są nazwiska, nie ma teamu :(
Nie będę się nad nimi pastwił.
Przechodzę do SHL i wybieram sobie TRUDNY do wytypowania mecz


HV - Vaxjo - 2 ML - 2.13 - fortuna (n)

Spodziewam się twardego spotkania i zdaję sobie sprawę, że wynik może pójść w obie strony. W końcu to derby Smalandii. Wydaje się, że HV złapało trochę wiatru w żagle, ale....pokonanie słabego Brynas, czy grającego z zaciągniętym ręcznym Leksand nie daje jednoznacznej odpowiedzi o formę drużyny. Bergstrom, Forsberg, Onerud i Kinvall punktują ostatnio aż miło i na pewno będą chcieli podtrzymać dobrą formę. Inna sprawa, że Vaxjo ma znacznie lepszych obrońców niż ekipy z którymi HV ostatnio się mierzyło i to na pewno utrudni zadanie strzelbom HV.
Vaxjo mimo naprawdę solidnej obrony traci dość sporo bramek, ale Fasth jakoś bez błysku. Kallgren ma momenty, ale...tylko momenty. Puentując jeśli chodzi o obsadę bramki Lakers jest tak sobie. Fasth mógłby na pewno łapać więcej.....Dobrą informacją jest to, że drużyna całkiem przyzwoicie gra delegacje w tej kampanii. Coś co było zmorą w poprzednim sezonie w tym funkcjonuje całkiem przyzwoicie. Rosen chyba na nowo sie odnalazł w drużynie. Potrzebował dostać więcej minut na lodzie. Jednego, drugiego dobrego meczu i wskoczył na swój wysoki poziom. Ogromny wkład punktowy mają również Pettersson ( bodajże najlepiej punktujący w drużynie ) i Gynge. Kultura gry drużyny Lakers jest na najwyższym poziomie. Czasem ciężko się ogląda te szachy, ale ich styl gry to dla koneserów perełka. Ja osobiście wolę kiedy grają bardziej otwarty hokej. Zresztą niech grają jak chcą :) Najważniejsze, żeby łapali punkty.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +7
L 3,1K

ledek

Użytkownik
Dużo spotkań dzisiaj, jednak na ten moment gram tylko jedno.

Rogle-Lulea 1RT @1,62 Fortuna

Pojawiły się informację o dużych brakach w kadrze gości w związku z koronawirusem.

E; Dzisiejszy oraz sobotni mecz przełożony.
 
Ostatnia edycja:
C 1,8K

chemik1983

Użytkownik
dzisiaj wybrałem jeden mecz z ligi Szwedzkiej
Frolunda-Orebro - handicap 1,5 na gospodarzy po kursie 2.6
Frolunda u siebie mocna, punkty straciła tylko ze Skalfatea. Orebro na wyjazdach punktowało tam gdzie mogło, z bardziej wymagającymi zespołami ponosiło klęski. nie sądzę aby dzisiaj powalczyli. w dodatku h2h wręcz przytłaczający na stronę dzisiejszych gospodarzy, którzy na swojej tafli nie pozostawiają złudzeń Orebro już od wielu lat notując jedynie raz remis w 17 roku i porażkę w 15 jednocześnie wygrywając aż 9 krotnie na przestrzeni ostatnich 5 lat.
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Hameenlinna - IFK

Typ: Nenonen M strzeli kurs: 3.90 fortuna

Spróbujmy dziś ustrzelić jakiegoś strzelca. Po przegladnieciu wszystkiego co możliwe wyszło mi ze jeśli ktoś ma strzelić dla gospodarzy o będzie to Markus Nenonen. Poki co 3 gole ale z tego co widzę to Markus lubiegłym grać przeciw rywalom. Jest dosyć regularny w tych starciach wiec kto wie może I dziś się uda.
 
L 3,1K

ledek

Użytkownik
Szukałem spotkania, które mogę dołożyć do AKO z KHL i wyszło mi że spróbuje dzisiaj coś z drugiej ligi fińskiej.

Kettera - Kiekko Pojat -1tercja/spotkanie 1/1 @1.95 Fortuna można również spróbować spotkanie/liczba goli 1/4.5 @1.48 Fortuna

Nie oglądam spotkań tej ligi, ale zasugerowałem się ostatnimi występami gospodarzy. Nie przegrali od 4 spotkań, w 3/4 strzelili minimum 2 gole w 1 tercji. Bilans bramkowy po 10 kolejkach również mają dobry. 52 bramki zdobyte (1 miejsce pod tym względem w lidze) i 25 straconych (3 miejsce) Liczę że przedłużą dzisiaj swoją passę.
https://s5.sir.sportradar.com/fortuna2/pl/match/m28328912

Coś nie siedzi mi ta Skandynawia w tym sezonie...
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Cześć.

Jutro kilka ciekawych spotkań w SHL i jeden hit :)

Vaxjo - Orebro - 1 ML - 1.68 - fortuna ✅

Można trochę ponarzekać na kursy, bo powinno być równiej, ale nie my je wymyślamy, więc trzeba brać co proponują :p
Pod koniec października Vaxjo przegrało w delegacji po dogrywce ratując remis na minutę przed końcem czasu regulaminowego. Dogrywka to zawsze loteria, nie wspominając o karnych. Jutro najlepiej by było załatwić sprawę w RT, ale różnie może być. Forma obu zespołów porównywalna. Vaxjo gra bardzo dobrze u siebie, a Orebro na wyjazdach. Rooster po stronie gospodarzy. Plus bardzo dobra wiadomość. Po dwóch sezonach w KHL do Vaxjo wraca Adrew Calof, co jest dużym wzmocnieniem. Co prawda nikt nie potwierdził, że jutro zagra, ale wobec absencji Holmberga i odejścia Davidssona jest szansa, że jutro na lodzie zobaczymy AC. Orebro może sprawić sporo problemów Lakers. Rendulic, Leino, Abols, czy Brome są w formie, a to solidne grajki :)


Oskarshamn - Djurgarden - x2 - 1.8 - fortuna ⛔

Gospodarze w dobrej formie. Z kolei goście w słabej. Jednak rooster po stronie gości i być może w końcu nastąpi przełamanie. Djurgarden jeszcze nie wygrali w delegacji w tym sezonie. Spodziewam się spotkania na styku. Drużyna ze Sztokholmu mimo swoich problemów słynie z waleczności i wierzę, że jutro nie przegrają w regulaminowym.


Lulea - Frolunda - x2 - 1.71 - fortuna ✅

Zapowiada się super spotkanie. Gospodarze nie będą chcieli oddać swojej twierdzy, a Frolunda na pewno zepnie się na to spotkanie i będzie chciała po raz drugi w tym sezonie pokazać swoją dominację. Na pewno cała hokejowa Szwecja zasiądzie przed telewizorami ...i ja też :) Dwa tygodnie temu Lulea mocno ograniczyła możliwości ofensynwe Frolundy. Indians wygrali tamten mecz obroną. Nie tylko dlatego, że to obrońcy strzelali bramki. To był wieczór bramkarzy. Mattsson obronił koło 40 strzałów. Możliwe, że jutro też wyjedzie na lód. Rubin grał w turnieju Karjala. Obie ekipy mają w składach świetnych snajperów, wirtuozów, solidnych obrońców i reprezentantów Szwecji, czy Finlandii - co gwarantuje kawał dobrego hokeja. Do drużyny Frolundy wraca Christoffer Ehn :) . Lulea miała dość długą pauzę co może mieć pewne znaczenie.......


Jutro życzę też zwycięstwa Skelleftea, która doznała w tym sezonie kilku kompromitujących porażek.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +85
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Leksand - Oskarshamn - x - 4 - fortuna


Pierwszy link gospodarzy od dwóch kolejek gra tak, jakby mieli opaski na oczach, a przecież trio Camper, Cehlarik, Hrivik poza workiem punktów, który zdobyli dla drużyny, są/byli w topie SHL jak chodzi o ilość podań jednej formacji. Jeśli Ci goście wrócą do tego co pokazywali 3,4...itd kolejki temu, to Leksans jutro może przeciąć passę gości. Oskar są na fali i grają szybki, fajny hokej. Wysokie morale, bo nie często ogrywa się mistrza. Bez rozpisywania się o składach, szansach, motywacjach itd próbuje za drobne remisu. Typ mocno ryzykowny, bo równie dobrze może się skończyć trzema bramkami w jedną, albo drugą stronę, ale co tam
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj w Liiga kolejne derby Tampere. Obie ekipy po blisko dwóch tygodniach przerwy. Ten sezon na pewno na tą chwilę nie układa się Toporom idealnie. Z kolei Rysie są niespodziewanym liderem tabeli. Poprzednim razem obrałem kierunek Ilves. Dziś idę w Tappare. Mam nadzieję, że nie dadzą się zbić drugi raz z rzędu. To bardzo prestiżowe derby. Topory z mega roosterem. Byli trochę pod kreską, ale był też czas na poszukanie formy.

Tappara - Ilves - 1 ML - 1.94 - fortuna ⛔

EDIT: jak na derby przystało była dramaturgia, dużo kar, przepychanki i inne niesportowe zachowania... Tylko wynik nie taki. Szybkie prowadzenie 2:0, a potem zjazd. Obrona, a zwłaszcza Hrachowina powinni się wstydzić. Niektórzy gracze zaprezentowali poziom co najwyżej Mestis, bo na pewno nie Liiga, czy Tappary
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj w Liiga dwa spotkania.

Do Oulu przybywa drużyna Lukko. W jakże innych nastrojach do rywalizacji przystąpią obie ekipy. Łasice rozbite ostatnio we własnej hali przez HIFK. Bardzo rzadki widok. Nie wiem do kiedy trzeba by sie cofnąć, żeby znaleźć podobny rezultat. Mikko Manner bijący pięścią w bandę, to obrazek który ozdobił okładki sportowej prasy w Finlandii. Ekipa z Rauma..zniszczyła ( to chyba dobre słowo ) drużynę Asów. Tak się zastanawiam co może się tu dzisiaj wydarzyć. Szanse oceniam 50/50, ale obieram kierunek gospodarzy. Rooster jakby nieco mocniejszy, ale w zespole coś nie gra. Lukko ma też jakiś patent na Łasice, ale po takich batach w ekipie gospodarzy będzie duża mobilizacja. Zresztą na taki "klasyk" nie trzeba jakoś wyjątkowo mobilizować graczy. Karpat musi ogarnąć grę w osłabieniu, bo od Helsinek dostali chyba cztery dzwony, kiedy któryś z ich graczy siedział na ławce kar. Dla mnie warunek konieczny, żeby zwycięstwo było realne, to Annunen w bramce. Potencjał jednych i drugich jest ogromny. Może zadecydować dyspozycja dnia.

Karpat - Lukko - 1 ML - 2.15 - fortuna

Spotkania w Oulu dzisiaj nie będzie.....

O drugim meczu nie chce mi sie pisać. Przegrane kosmiczne derby, potem kompromitacja na tafli Pelikanów. Nie da się wiele poprawić w 3-4 dni, ale można złapać oddech. Już dość tych porażek. Czas na rehabilitacje Tappary. Powinni dzisiaj zdobyć punkty zwłaszcza, że rywal średnio wymagający. 👍
 
Ostatnia edycja:
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj odpuszczam sobie Liige. Do kuponu dokładam drużynę IPK ( Mestis ) która gra w delegacji z Hermes. To jedna z kilku nie do końca profesjonalnych drużyn z drugiego poziomu rozgrywek w Finlandii ;) ale takich ekip tam nie brakuje.

Z SHL znów płyną nie najlepsze wiadomości. Część drużyn już zamyka trybuny dla kibiców. Myślę, że kwestia kolejki, czy dwóch i to może stać się standardem. Rogle nie zagra jutro z Farjestad, ani w sobotę z Leksand.....Reszta na tą chwilę zgodnie z planem ( przynajmniej na chwilę w której to piszę ).

Brynas - Vaxjo - 2 ML - 1.72 - fortuna ✅

Brynas gra bardzo słabo. Wprawdzie każda seria...zła, czy dobra kiedyś się kończą, ale myślę, że jeszcze nie jutro. W grze gospodarzy nie widać żadnej poprawy. Ostatnio Malmo wbiło im siedem paczek ( ostatnia drużyna w tabeli ). Zawodzi wszystko - obrona, bramkarze, organizacja, finanse. Vaxjo miesiąc temu wygrało w bezpośrednim meczu 5:1. Grają mądry, poukładany hokej. Calof dobrze wszedł do zespołu. Co prawda delegacje zaczynają kuleć i tu pojawia się szansa dla gospodarzy, ale zespoły dzieli co najmniej jedna klasa jakości, dlatego idę w kierunku Vaxjo.

Ewentualnie do dubla bym spróbował Frolunda RT po kursie 1,5 w Fortunie. ✅ Bramkarz Oskarshamn i cały zespół są mocno nierówni. O klasie drużyn nie ma co pisać. Jeśli gospodarze podejdą do tego spotkania z dużym zaangażowaniem ( bo z tym rożnie bywa kiedy Fro mierzy sie ze słabszymi ekipami ) to wygrają to spotkanie w czasie regulaminowym. W tym sezonie Frolunda jeszcze nie przegrała w Scandinavium. Na 24 możliwe punkty zdobyli 23.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +82
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
HIFK - Tappara - x2 - 1.78 - fortuna✅ lub 2ml - 2.28 - fortuna ✅💚

Dziś trend będzie jeden - kierunek HIFK. Ma to jakiś sens. W trzech ostatnich spotkaniach drużyna z Helsinek jest niepokonana, a średnia strzelonych bramek to około 7 na mecz. Stracili tylko 4, a więc statystyka daje im "przewagę". Patrząc na wyniki można stwierdzić, że drużyna jest w formie. Ale kogo oni ograli ? Jukurit, mające swoje problemy Łasice, czy falującą ekipe Kalpy. Najbardziej na wyobraźnie działa 11:1 z Jukuritem, ale wynik jest trochę mylący. Bramka w pierwszej akcji meczu, potem podwójne osłabienie gości i gra 5 na 3 przez polowe tercji, czego efektem były kolejne dwie bramki. W zasadzie pierwsza tercja, która dla Jukuritu ułożyła się kompletnie tragicznie - ustawiła ten mecz. Potem było tylko gorzej. Obaj goalie gości zagrali fatalnie ( 60% ). HIFK oddało tylko 28 strzałów. Moim zdaniem to bardziej Jukurit sie pogubił i przegrał ten mecz, niż HIFK go wygrało poprzez wyjątkowo dobrą gre. Zmierzam do tego, że suche wyniki są nieco mylące. Dziś Tappara spróbuje przerwać serię IFK. Tappara, która od początku sezonu trochę się męczy. Po kilkunastu spotkaniach miejsce na granicy awansu do PO, to sytuacja, której mało kto sie spodziewał. Problem zaczyna się od bramki i na miejscu coachingu Toporów szukałbym bramkarza. Dzisiaj życzeniowo chciałbym żeby bronił Heljanko. Hrachovina zawalił zbyt wiele. Obrona też nie pomaga. Potencjał jest ogromny, ale atak musi złapać timing i chemie, której mocno brakuje. Może warto wrócić do zestawienia Levtchi, Virta, Bertrand. Tak ułożona formacja sezon temu dała Toporom sporo punktów. Jest kim rotować i na pewno trzeba szukać zmian, albo wrócić do sprawdzonych rozwiązań. Do poprawy jest w zasadzie wszystko. Cierpliwość zarządu jest na granicy. Wiem, że drużyna może odpalić w każdym momencie. HIFK jest zespołem nieobliczalnym. Potrafią zgubić punkty z przeciętną drużyną, albo ograć mistrza. Widzę dzisiaj szanse dla Tappary i mam nadzieje, że gospodarz zostanie złamany.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +255
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
To dzisiaj chyba trzeba iść za ciosem 🏒🥳 ale ostrożnie, bo różnie może być. Mecz z HIFK skradł dużo sił. W ogóle dzisiaj mogą się dziać ciekawe, żeby nie napisać dziwne rzeczy, ale tak to jest z graniem dzień po dniu. Tappara wczoraj wyglądała całkiem dobrze, a najbardziej cieszy dobra dyspozycja Heljanko, który bronił jak w transie. Kalpa mniej więcej od początku listopada gra słabiej i na pewno ma problem w bramce. Obaj goalie słabo łapią. Przy tak ciasnym kalendarzu czynnik zmęczenia odegra sporą rolę. Ekipy mocne fizycznie i z dużą głębią składu będą sporo rotowaly ...a nie każdy ma odpowiednio dużo jakości w niższych formacjach. Ciekawa sytuacja dzisiaj z Karpat. Znów zostali wybici z rytmu, a dziś na rozkładzie Asy. Wczoraj win w Kuopio, 300 km do Oulu, a dziś o 16 początek meczu. Po jednej stronie tafli drużyna Karpat, która po przerwie musi się rozjeździć, a po drugiej stronie zmęczone Asy. Ciekawe co z tego wyjdzie :)
Dobrego weekendu 🏒
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj deficyt czasu, ale chociaż kilka zdań ode mnie. Jutro dwa spotkania w Liiga, ale nie szukałbym niespodzianek. Z kolei kursy na faworytów tak słabe, że omijam oba spotkania.
Na tapetę biorę spotkanie SHL :

Djurgarden - Brynas - 1 RT - 2.22 - fortuna ✅

Djur całkiem dobrze radzą sobie na swojej tafli. Gdyby nie fatalna gra na wyjazdach zapewne byliby w nieco innym miejscu. Myślę jednak, że na pierwszy ich win w delegacji nie będzie trzeba długo czekać. No ale na razie krótka seria u siebie, a potem Frolunda :) W takich spotkaniach jak jutrzejsze muszą łapać punkty, bo ciągle balansują gdzieś na granicy awansu do PO. Goście z mistrzowskiego miasta ( w 1995 roku Gävle było jednym z miast gospodarzy MŚ elity ) ostatnio się przełamali...Pewnych rzeczy nie wypada na forum pisać, dlatego dyplomatycznie ujmę to tak - to, że Brynas bardzo wysoko pokonało Frolunde, wcale nie znaczy, że zaczną seriami wygrywać. Nie przekreślam ich szans w jutrzejszym spotkaniu, ale drużyna Brynas jest po prostu słabsza kadrowo. Djur to nie jest ta sama ekipa, która sezon temu biła się o finał CHL. Ubyło jakości, ale pierwsza 8 tabeli ligowej jest w ich zasięgu. Tylko trzeba brać pełną pulę w takich spotkaniach, jak z Brynas.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +90
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom