Awatar
 1. Forum
 2. Pomoc
 3. Wskazówki i poradniki

Wskazówki i poradniki

Ogólne

 1. Typer - ranga nadawana przez Załogę osobom, którzy wykazują się ponad przeciętną skutecznością w swoim typowaniu
 2. Znawca - ranga nadawana przez Załogę osobom, którzy wykazują się ponad przecietną wiedzą w swojej dyscyplinie podpartą merytorycznymi analizami
 3. Forum VIP - osoby zasłużone dla forum, ranga nadawana byłym członkom Załogi lub wygrana w konkursie
 4. Moderator - pilnuje porządku w swoim dziale
 5. ModTeam - specjalna grupa moderatorów, którzy pilnują porządku na całym forum
 6. Administrator - odpowiada za całe forum, jest osobą decyzyjną

W nowej wersji rezygnujemy z przyznawania polubień na rzecz reputacji, aby nie rozdzielać systemu nagradzania za aktywność.

W niektórych działach jest wyłączone zliczanie wpisów, są to między innymi Hyde Park, Turnieje i konkursy bukmacherskie, Typy na żywo.

Reputacja

Na forum działa system reputacji, dzięki któremu każdy może podziękować za użyteczne wpisy, przydzielając przy okazji punkty reputacji ich autorom.

Celem takiego rozszerzenia funkcjonalności jest wyróżnienie osób wnoszących wkład w rozwój i życie na forum oraz zachęcenie pozostałych do aktywnego brania udziału w dyskusjach, dzielenia się swoją wiedzą oraz do pomocy innym użytkownikom.

Jeśli zainteresowała Cię wartościowa wypowiedź, uzyskałeś rozwiązanie w nurtującej sprawie lub skorzystałeś z dobrych typów, możesz teraz wyrazić swoje podziękowanie dla autora, klikając przycisk "Przyznaj reputację". Dziękując można zostawić krótki komentarz, lecz nie jest to wymagane.

Po tej operacji, autor wpisu otrzymuje punkty reputacji. Ilość punktów jakie otrzyma jest równa Twojej sile reputacji.

Jest to ilość punktów, które możesz przydzielić innemu użytkownikowi dając mu reputację. Siła reputacji obliczana jest następująco:

 1. Baza początkowa to 1 punkt - siła reputacji każdego nowego użytkownika wynosi 1
 2. Każdy kolejny rok na forum: +1 punkt
 3. Każde 1000 napisanych wpisów: +1 punkt
 4. Każde 500 punktów własnej reputacji: +1 punkt

Każdy może sprawdzić otrzymane podziękowania w swoim panelu kontrolnym - klikając Profil - Otrzymane reputację. Można też sprawdzić komu sami przyznaliśmy reputacje wchodząc w Przyznane reputacje.

Zrezygnowaliśmy z systemu polubień, aby na forum był ujednolicony system nagradzania.

Zachęcam do korzystania z systemu i oceniania pomocnych, użytecznych oraz wartościowych wpisów na forum.

Po migracji danych ze starego forum, system przeliczył ponownie punkty reputacji dla wszyztkich użytkowników, uwzględniając skasowane / nieaktywne wpisy oraz tematy. W efekcie liczba punktów, która była przydzielona użytkownikowi w starej wersji mogła się nieznacznie różnić w porównaniu z nową wersją forum.
Tworzenie treści

Na forum używmy emoji, które są wspierane przez większość współczesnych przeglądarek. Aby użyć emoji, wystarczy że w treści wpisu / wiadomości użyjesz następującego wyrażenia:

:nazwa_emoji:
w trakcie pisania, wyświetli Ci się pełna lista dostępnych ikonek.

Pełną listę możesz również przeczytać tutaj: https://unicode.org/emoji/charts/emoji-list.html

Pierwszą z możliwości jest mechanizm "Przeciągnij i upuść". Wystarczy, że przeciągniesz plik ze swojego komputera wprost do edytora. Zdjęcie zostanie automatycznie wgrane na serwer a obrazek wstawiony do edytora treści.


Jeśli chcesz, możesz wstawić również obrazek z podanego url. Wystarczy kliknąć na ikonkę Wstaw obrazek i podasz odpowiedni adres URL.

Konto

Po przejściu na nową wersję, należy aktywować konto, każdy użytkownik otrzymał maila z informacją jak to zrobić, jeżeli go nie otrzymałeś, możesz wysłać prośbę o ustawienie nowego hasła do konta. w przypadku jeżeli nie masz dostępu do adresu e-mail, który wpisałeś w trakcie zakładania konta na forum, wyślij do nas wiadomość poprzez formularz zgłoszeniowy podając swoją nazwę użytkownika, stary adres e-mail oraz nowy, wówczas ręcznie zmienimy adres e-mail i wysyłamy link aktywacyjny ponownie

Tylko Ty oraz Załoga forum, normalni użytkownicy nie mają dostępu do takich danych.

Tak, napisz do kogoś z Załogi prośbę o usunięcie lub skorzystaj z formularza kontaktowego

Możesz mieć tylko jedno, posiadanie większej ilości kont grozi ostrzeżeniem, a w ostateczności blokadą wszystkich kont.

Uprawnienia

Użytkownicy mogą edytować swoje wpisy w ciągu 7 dni od momentu napisania, po tym czasie, muszą zwrócić się do osoby z ModTeam lub opiekuna działu z prośbą o edycję.

W Typach Dnia mogą pisać osoby, które konto na forum założyły co najmniej 7 dni temu i napisały 5 wpisów. W Typach na Żywo jest to odpowiedni 7 dni oraz 50 wpisów. Blokada jest ustalona ze względów porządkowych, żeby ograniczyć hejterów i konkursowiczów.

Użytkownicy, którzy mają staż na forum krótszy niż 2 dni oraz nie napisali 5 wpisów mają zablokowaną możliwość pisania w tych działach.