>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Kalkulator w umyśle kumpla - czy może mu pomóc?

N 0

nikolas

Użytkownik
Witam!

Znam pewną osobę, która wyszkoliła się w bardzo biegłym obliczaniu - mnożeniu liczb kilkucyfrowych, dzieleniu z dokładnością do masy miejsc po przecinku; posiada także imponujące zdolności pamięciowe. Ale ma też minus, bo psychologia u niego leży, te wszystkie pokerowe przejrzenia. Zastanawiałem się, czy nie powinien zająć się graniem. W tym też celu, ja jako prawdę powiedziawszy laik, zainteresowałem się mniej więcej jak to w różnych grach karcianych wygląda, ale nie orientuję się na tyle dobrze, aby stwierdzić, czy te jego umiejętności będą miały w praktyce coś istotnego do gadania. Z tego, co się na razie zapoznaję i czytam wynika raczej, że w grę wchodzą raczej kwestie psychologii i szczęścia, głównie. Ale chciałbym poznać, jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Czy takie umiejętności obliczeniowe i pamięciowe do czegoś znaczącego się w graniu przydają (napisałem w dziale Pokerowym, bo w Black Jacku, z tego co czytam, sukces równa się z &quot;do widzenia panu i zakaz wstępu&quot;, ale chodzi mi w ogóle o granie w karty za pieniądze)? A może w innej grze, w jakiegoś Tysiąca (przepraszam za malutki offtop od Pokera) należałoby mu spróbować..? Podpowiecie? - z góry dzięki za odpowiedź.
 
shakeyobody 2,1K

shakeyobody

Forum VIP
Z tego, co się na razie zapoznaję i czytam wynika raczej, że w grę wchodzą raczej kwestie psychologii i szczęścia, głównie.
Przy spełnieniu odpowiednich warunków, w perspektywie długoterminowej, znaczenie szczęścia jest znacznie zminimalizowane. Weźmy pod lupę najmniej wariancyjną odmianę - gry cash. Gracz z odpowiednimi umiejętnościami zachowujący zimną głowę może być na minus na przestrzeni 30 000 rozdań ale praktycznie niemożliwym jest by tak się działo po 100 000 rozdań. Jeśli chodzi o grę przez internet to psychologia ogranicza się właśnie do panowania nad własnym umysłem. W grach na żywo ma już ona więcej znaczenia.
Czy takie umiejętności obliczeniowe i pamięciowe do czegoś znaczącego się w graniu przydają
I tak i nie. Nauczenie się szacowania szans w konkretnych spotach czy liczenie kombinacji kart które bijesz a których nie, nie wymaga niesamowitych zdolności matematycznych. To kwestia praktyki i poznania pewnych prawideł. Co do gry online to są programy które pobierają próbki na przeciwników, częstotliwość konkretnych zagrań itp więc też masz ułatwienie. O wiele większe znaczenie ma umiejętność analitycznego myślenia podczas gry oraz analizowania swojej gry i przeciwników.
Są odmiany w dużo większym stopniu akcentujące aspekt matematyczny ale w porównaniu z No Limit Holdem czy Pot Limit Omaha są to gry bardzo niszowe. Mowa o Studach, Razzach itp(tam też jest podział na cash i turnieje oczywiście)
A może w innej grze, w jakiegoś Tysiąca (przepraszam za malutki offtop od Pokera) należałoby mu spróbować..? Podpowiecie? - z góry dzięki za odpowiedź.
Jedyne co przychodzi mi na myśl to szachy. Takie zdolności pozwalają na &quot;szybkie&quot; poznanie wszystkich debiutów, endgame`ów itp i ułatwiają przewidywanie wszystkich możliwych scenariuszy. Jako pewną motywację dodam, że za otrzymanie tytułu arcymistrza(ileś tam pkt w rankingu) dostajesz dożywotnią pensję.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
N 0

nikolas

Użytkownik
Dziękuję za odpowiedź, o taką dokładnie mi chodziło. Nie omieszkałem kliknąć w opcję - podziękowania. Pozdrawiam serdecznie!
 
Do góry Bottom