>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

BREXIT - rynki walutowe

mocce 1,2K

mocce

Użytkownik
Cześć wszystkim, wychodzę z pytaniem, jak wiemy referendum już niedługo, sytuacja wygląda tak, w lipcu będę potrzebował 5 tys. euro, i się zastanawiam z wymiana złotówek, czy wymieniać teraz czy czekać po referendum.
Naprostuje mnie ktoś jak źle myślę.
Brexit - Wlk Brytania głosuję za wyjściem z Unii, najbardziej zyskuje Frank, później dolar, w stosunku do euro funta i złotówki, do tego złotówka raczej traci także do Euro .. więc moim zdaniem najlepiej kupić franka/dolara i po Referendum wymieniać na euro gdzie może dojść nawet do stosunku 1/1 czyli mamy w ogólnym rozrachunku Euro za 3,9 .
I w tym przypadku nie warto czekać na referendum bo wtedy może Eur/pln dojść nawet do poziomów 4,6- 4,8
Chociaż niektórzy analitycy wyjaśniają że w niektórych przypadkach może byc to już w aktualnej cenie i niekoniecznie złoty musi się tak mocno osłabić w stosunku do Euro.
Remain - Euro, złotówka mogą umocnić się w stosunku do dolara/franka, najmocniej Euro do Dolara, ale złotówka też zyska, w stosunku do Euro złotówka może zachować się różnie ale raczej mocnych ruchów nie powinno być.
Ktoś kto mocniej sie interesuje forexem mógłby wyjawić swoje zdanie? Ja jestem początkującym ekonomistom i swoje zdanie opieram raczej na obserwacji i innych analizach, bardziej interesuje się rynkiem akcji niż forexem i byłbym wdzięczny gdyby ktoś ogarnięty wyraził swoje zdanie .
Co warto?
Moim zdaniem większe szanse na Brexit, co wtedy, kupić dolara/franka? czy mniejsze ryzyko i kupić już teraz euro ?
 
W 0

winettou

Użytkownik
Przy takich kwotach to gra nie warta swieczki,robic wymiany przez x instytucji. Wez pod uwage ze kazda z nich chce zarobic jeszcze... Z tym breksitem to kazdy cos wie ale w sumie to nikt nic nie wie. Wszedzie spekulacje zwlaszcza ze nie wiesz jaki bedzie wynik referendum. Jezeli do niego dojdzie umocnia sie najsilniejsze waluty jak euro, dolar, a najbardziej frank. Mysle ze znajda sie tu tacy co maja inne opinie niz ja ale jesli lubisz ryzyko to poczekaj bo moze z referendum wyjdzie klapa zostanie po staremu i kursy wruca w trendy dlugoterminowe a nie jak becnie sa podbite przez graczy gieldowych.

Pozdrawiam
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Ja uważam, że teraz warto inwestować w Funta. Jak tylko Angole zostaną w UE to funt zacznie się momentalnie wzmacniać.
Uważam, że na Brexit nie ma większych szans jak wielu na tym forum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pete1989 1,1K

pete1989

Użytkownik
Ja uważam, że teraz warto inwestować w Funta. Jak tylko Angole zostaną w UE to funt zacznie się momentalnie wzmacniać.
Uważam, że na Brexit nie ma większych szans jak wielu na tym forum.
Skoro uważasz,że na 100% zostaną to czemu nie postawisz teraz 1,53 na nich?Chyba nie chcesz mieć więcej zysku ze spekulacji waluty niż 53% w ciągu kilkunastu godzin;)?
 
nole 6,1K

nole

Forum VIP
Skoro uważasz,że na 100% zostaną to czemu nie postawisz teraz 1,53 na nich?Chyba nie chcesz mieć więcej zysku ze spekulacji waluty niż 53% w ciągu kilkunastu godzin?
A no właśnie dlatego...Bo funt za jakiś czas się odbuduje i będzie mocną walutą dalej ( za jakiś czas w rozumieniu za kilka miesięcy ). Zresztą dalej jest po 5,50...ten spadek wcale nie jest taki duży... ile spadł..20 groszy ? To nic przy tym co przewidywali specjaliści...były rozmowy o tym, ze sięgnie nawet 4,00 zł.
Poza tym nigdzie nie napisałem, że jestem pewny na 100 %. Byłem pewny gdzieś w80- 90% i się przejechałem. Właśnie dlatego jest różnica w inwestowaniu w funta, a zakład bukmacherski. Gdybym zrobił jak proponujesz to straciłbym wszystko ????
 
simons 646

simons

Forum VIP
Krótkoterminowo reakcja nie jest uzasadniona ... za dużo niewiadomych, o czym pisałem tutaj.
W długim terminie pozystywnie wpłynie na umocnienie funta i złotówki, także jest dobra okazja (moim zdaniem oczywiście) do zakupu funtów ... ale raczej w relacji z inna walutą niż PLN, najlepiej USD bądź EUR.
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Odświeżę temat.
Ciekaw jestem opinii na temat tego, jak zachowywać się będzie wkrótce funt. GB wychodzi z UE, to wiemy. Pytanie, czy spowoduje to większe ruchy na walutach czy co miało się już zadziać, się zadziało już podczas referendum. Mówiono wtedy, że nie, nie ma szans na wyjście z UE. Tymczasem, niespodzianka, zielono / czerwono. Jak duże znaczenie będą miały umowy GB z UE / USA / Nową Zelandią? Czy kraje będą chciały współpracować z GB, bo będzie to kraj bliski Europie lecz bez ograniczeń unijnych?
 
A 177

Apollo00

Użytkownik
Owe umowy to oficjalna lipa, tak jak ta cała UE czy wyjście UK z Unii.. Przecież to wszystko należy do jednego "Pana" a owe przestasowanie to gierka dla ciemnogrodu, jak wybory, demokracja itp itd

Ciemnogrod nie zna historii dlatego nabiera się ciągle na to samo i mówi że robi tylko swoje ;)
 
kombajn 178,3K

kombajn

Użytkownik
No to odświeżam...

No to jak z tą polską walutą? euro spadnie do poziomu z 2008?

Niedawno rozmawiałem z osobą, która mocno siedzi w analizie technicznej, m.in. walut, i takie ma przewidywania (3.25 do momentu przyjęcia euro w Polsce).
Jeszcze na początku 2021 roku inflacja w Polsce była poniżej 3% rocznie - we wrześniu 2022r 17.2%. Jedni wyszli z euro w plny i w obligacje indeksowane inflacją, inni pobrali kredyty w euro...
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom