adqs
Forum VIP
Igrzyska Olimpijskie - Londyn 2012
Sporty wodne:
- Kajakarstwo górskie (29 lipca - 2 sierpnia) startują,:
Kajakarstwo górskie - C1 (M) - Grzegorz Kiljanek
Kajakarstwo górskie - C2 (M) - Piotr Szczepański, Marcin Pochwała
Kajakarstwo górskie - K1 (K) - Natalia Pacierpnik
Kajakarstwo - K1 - 200m (M) - Piotr Siemionowski
Kajakarstwo - C1 - 200m (M) - Piotr Kuleta
Kajakarstwo - C-1 - 1000m (M) - Piotr Kuleta
Kajakarstwo - C2 - 1000m (M) - Marcin Grzybowski, Tomasz Kaczor
Kajakarstwo - K1 - 200m (K) - Marta Walczykiewicz
Kajakarstwo - K1 - 500m (K) - Aneta Konieczna
Kajakarstwo - K2 - 500m (K) - Beata Mikołajczyk, Karolina Naja
Kajakarstwo - K4 - 500m (K) - Marta Walczykiewicz, Aneta Konieczna, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja
Skoki do wody (29 lipca - 11 sierpnia), Polacy nie startują
Wioślarstwo (28 lipca - 4 sierpnia), startują:
Wioślarstwo - 2x (K) - Magdalena Fularczyk, Julia Michalska
Wioślarstwo - 4x (K) - Natalia Madaj, Joanna Lesczyńska, Kamila Soćko, Sylwia Lewandowska
Wioślarstwo - 2x (M) - Jarosław Godek, Wojciech Gutorski
Wioślarstwo - 4x (M) - Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasilewski
Wioślarstwo - L4 (M) - Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda, Łukasz Siemion
Wioślarstwo - 8+ (M) - Marcin Brzeziński, Rafał Hejmej, Zbigniew Schodowski, Piotr Hojka, Mikołaj Burda, Piotr Juszczak, Krystian Aranowski, Michał Szpakowski, Daniel Trojanowski
Żeglarstwo (29 lipca - 11 sierpnia), startują:
Żeglarstwo - Laser Radial (K) - Anna Weinzieher
Żeglarstwo - RS:X (K) - Zofia Klepacka-Noceti
Żeglarstwo - RS:X (M) - Przemysław Miarczyński
Żeglarstwo - Laser (M) - Kacper Ziemiński
Żeglarstwo - 49er (M) - Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński
Żeglarstwo - Star (M) - Mateusz Kusznierewicz/Dominik Życki
Żeglarstwo - Finn (M) - Piotr Kula
Pływanie - 50m stylem dowolnym (K) - Anna Dowgiert
Pływanie - 50m stylem dowolnym (M) - Kacper Majchrzak
Pływanie - 100m stylem dowolnym (K) - Katarzyna Wilk
Pływanie - 100m stylem dowolnym (M) - Konrad Czerniak
Pływanie - 400m stylem dowolnym (M) - Mateusz Sawrymowicz
Pływanie - 1500m stylem dowolnym (M) - Mateusz Sawrymowicz
Pływanie - 100m stylem grzbietowym (K) - Alicja Tchórz
Pływanie - 100m stylem grzbietowym (M) - Marcin Tarczyński
Pływanie - 200m stylem grzbietowym (K) - Alicja Tchórz
Pływanie - 200m stylem grzbietowym (M) - Radosław Kawęcki
Pływanie - 100m stylem motylkowym (K) - Otylia Jędrzejczak
Pływanie - 100m stylem motylkowym (M) - Konrad Czerniak
Pływanie - 200m stylem motylkowym (K) - Otylia Jędrzejczak
Pływanie - 200m stylem motylkowym (M) - Marcin Cieślak, Paweł Korzeniowski
Pływanie - 100m stylem klasycznym (M) - Dawid Szulich
Pływanie - 200m stylem klasycznym (M) - Sławomir Kuczko
Pływanie - 200m stylem zmiennym (M) - Marcin Cieślak
Pływanie - 400m stylem zmiennym (K) - Karolina Szczepaniak
Pływanie - sztafeta 4x100m stylem zmiennym (M) - Konrad Czerniak, Paweł Korzeniowski, Marcin Tarczyński, Dawid Szulich, Sławomir Kuczko, Kacper Majchrzak, Oskar Krupecki
Pływanie - sztafeta 4x200m stylem dowolnym (K) - Otylia Jędrzejczak, Aleksandra Putra, Karolina Szczepaniak, Katarzyna Wilk, Diana Sokołowska
Pływanie długodystansowe - 10 km - Natalia Charłos
Pływanie synchroniczne (5 - 10 sierpnia), Polacy nie startują
Piłka wodna (mężczyźni 29 lipca - 12 sierpnia, kobiety 30 lipca - 9 sierpnia), Polacy nie startują
Mężczyźni (1/4: 8.08, 1/2: 10.08, finały: 12.08):
Kobiety (1/4: 5.08, 1/2: 7.08, finały: 9.08):
Polskie szanse medalowe w sportach wodnych oraz terminy ich startów:
Konrad Czerniak (pływanie, 100 m stylem motylkowym): Eliminacje, półfinały (2.8 ), finał (3.8 )
Magdalena Fularczyk, Julia Michalska (wioślarstwo; dwójka podwójna):Eliminacje (30.7), repasaże (31.7), finał (3.8 )
Radosław Kawęcki (pływanie, 200 m stylem grzbietowym):Eliminacje, półfinały (1.8 ), finał (2.8 )
Marek Kolbowicz, Adam Korol, Konrad Wasielewski, Michał Jeliński (wioślarstwo, czwórka podwójna): Eliminacje (28.7 ), repasaże (30.7 ), półfinały (1.8 ), finał (3.8 )
Paweł Korzeniowski (pływanie, 200 m stylem motylkowym):Eliminacje, półfinały (30.7), finał (31.7)
Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki (żeglarstwo, Star): 1 i 2. wyścig (29.7), 3. i 4. (30.7), 5. i 6. (31.8 ), 7. i 8. (2.8 ), 9. i 10. (3.8 ), wyścig medalowy (5.8 )
Przemysław Miarczyński (żeglarstwo, RS:X): 1 i 2. wyścig (31.7), 3. i 4. (1.8 ), 5. i 6. (2.8 ), 7. i 8. (4.8 ), 9. i 10. (5.8 ), wyścig medalowy (7.8 )
Zofia Noceti-Klepacka (żeglarstwo, RS:X): 1 i 2. wyścig (31.7), 3. i 4. (1.8 ), 5. i 6. (2.8 ), 7. i 8. (4.8 ), 9. i 10. (5.8 ), wyścig medalowy (7.8 )
Mateusz Polaczyk (kajakarstwo górskie): Eliminacje (29.7), półfinał (31.7), finał (31.7)
Piotr Siemionowski (kajakarstwo, 200 m): Eliminacje (10.8 ), półfinał (10.8 ), finał (11.8 )
Marta Walczykiewicz (kajakarstwo, 200 m): Eliminacje (10.8 ), półfinał (10.8 ), finał (11.8
Areny sportów wodnych na Igrzyskach:
Kajakarstwo górskie
Kajakarstwo i wioślarstwo
Pływanie, pływanie synchroniczne i skoki do wody
Piłka wodna
Kajakarstwo górskie
Kajakarstwo i wioślarstwo
Pływanie, pływanie synchroniczne i skoki do wody
Piłka wodna
Jeśli chodzi o kursy, to w chwili obecnej jest o nie ciężko, jak dotąd mamy perły z wioślarstwa typu @1.16 na New Zealand w dwójce bez sternika, ale tu chyba kataklizm mógłby odebrać złoto. Również patrioci na pewno w ofercie Bet365 znajdą ciekawy zakład. @11 na "dominatorów, terminatorów..." jak nazwał czwórkę podwójną wagi lekkiej Dariusz Szpakowski na pewno przykuwa uwagę, choć trzeba pamiętać, że nie osiągali w okresie olimpiady wyników pozwalających na takie nazywanie ich.
Mamy też ofertę na mecze piłki wodnej, w Tobecie dla odmiany. W szlagierze już pierwszego dnia zagrają Węgrzy z Serbami, faworyci to oczywiście nasi bratankowie, przykuwają też dwie włosko-australijskie konfrontacje I kolejki u obu płci. W przypadku kobiet, to dziewczyny z Antypodów są faworytkami, a w zawodach męskich faworyzowani przez bukmacherów Tobetu są Włosi.
Na pewno w najbliższym czasie można też spodziewać się kursów na pływanie, których sam jestem ciekaw. W chwili obecnej nie pozostaje mi nic innego, jak tylko słynne...
Zapraszam do dyskusji :!: