>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Internet mobilny

kubuevil 77

kubuevil

Użytkownik
Panowie chciałbym wrócić do tematu. Jaka jest obecnie oferta neta mobilnego najlepsza na rynku? może ktoś ostatnio coś brał i może polecić ? Chodzi mi o internet mobilny najlepiej z modemem.. Prędkośc taka, żeby można było w weekend mecze pooglądać itp.. Nie znam się na tym więc nie wiem jak te prędkości się maja w telefonie mam 2 GB i już to jest sporo , że raczej nie przekraczam ale nie oglądam meczy tylko bardziej mobilny buk i sprawdzanie wyników itp.. Może być odp na priv. Dzięki
 
kombajn 178,3K

kombajn

Użytkownik
Nie wiem, co stało się z moim poprzednim postem odnoście mobilnego internetu - i nie wnikam, czyja to cenzura.
W skrócie - w ten weekend testowałem mobilny internet na terytorium Polski sieci p r e m i u m m o b i l e.
Wziąłem najwyższy pakiet w abonamencie - 30 GB miesięczne. Oczywiscie można później &#39;dobrać za całe 1500&#39;.
Koszt: 29,70 PLN BRUTTO/miesięcznie (+ 29,00 PLN opłaty aktywacyjnej - jednarazowo).
Umowa: na czas nieokreślony - z miesięcznym wypowiedzeniem [np.: dzisiaj wypowiadamy umowę (ewentualnie byle do końca miesiąca - 30. września jest niedziaela, czyli bezpieczniej będzie wypowiedzieć umowę 28 września) ze skutkiem na koniec października].
Zasięg/Dostawca: nadajniki p l u s a
Wykorzystałem Tethering przez USB [użyłem &gt;23 GB danych i nie miałem żadnych problemów z jakością połączenia (torrenty/youtube/redtube/streamy sportowe - symultanicznie)]. Smartfon był połączony do komputera zwykłym kablem USB, ale o tym dalej...
Internet był testowany na maszynie z systemem WINDOWS 10 PRO (PL) z aparatem telefonicznym z najniższej półki cenowej z LTE - tzn.: ze smartfonem z LTE 4G (obsługa: GSM/GPRS/EDGE/WCDMA/FDD-LTE); DUAL SIM; ANDROID 7.00 NOUGAT (tak-tak jeszcze stara wersja androida) bez modyfikacji - system skompilowany przeez producenta smartfonu (out of box).
Telefon miał złącze komunikacyjne USB Typu-C [USB typu C 2.0 (OTG)]; standardowy kabel łączący USB ver. 2.0 (stary, poczciwy, wolny port komunikacyjny) w komputerze ze smartfonem (USB Typu-C).
Ogólnie POLECAM ????
 
kombajn 178,3K

kombajn

Użytkownik
Powoli wchodzą już na rynek smartfonów urządzenia z Ekranami E Ink - np. Coolpad YotaPhone 3, ze standardową baterią ~ Li-Ion 3200 mAh; 64/128 GB Pamięci; 4 GB RAM, jednak trochę wypadłem z obiegu i nie wiem jakie patenty na rynku amerykańskim ma Microsoft, ale jego &quot;Projekt Andromeda&quot; będzie rywalizował w założeniu generalnie z dwoma graczami na rynku smartfonów - z iOSem i Androidem...
Są już od dawna apki na Androida, które wystawiają faktury, które możemy np.: wydrukować przez bluetooth, jednak Microsoft Research to takie &quot;Państwo w Państwie&quot; i Nokia, która będzie Surface&#39;m? Yummy!
&quot;Ekrany E Ink są dość drogie w produkcji, dlatego szukanie oszczędności w innych aspektach jest uzasadnione. Na szczęście układy ze średniej półki cechują się dziś wystarczającą wydajnością, by zapewnić komfortową pracę.&quot; / Miron Nurski
Podczas konferencji UbiComp2018 zaprezentowany został koncept Lumii z dodatkowym ekranem E Ink. Za interesujący projekt odpowiada Microsoft Research, oddział Microsoftu, który skupia się na rozwoju oprogramowania i sprzętu, który niekoniecznie musi trafić do sprzedaży. Nie mamy do czynienia z zupełnie nowym smartfonem. Drugi ekran został dodany do Lumii 640.
/ by dobreprogramy pl


 
kombajn 178,3K

kombajn

Użytkownik
Tak trochę w kwestiach &quot;bezpieczeństa w sieci&quot;...
MSN wiadomości
&quot;(...)Elon Musk chce zbudować wielką rakietę, którą ludzie polecą na Marsa. Pieniądze potrzebne do jej budowy ma przynieść projekt Starlink - sieć kilku tysięcy satelitów rozsiewających internet do praktycznie każdego miejsca na Ziemi.
W Redmond koło Seattle, przy granicy z Kanadą, gdzie znajduje się oddział SpaceX pracujący nad projektem Starlink, jest teraz bardzo nerwowo. Inżynierowie dwoją się i troją, by dopracować w ostatnich szczegółach projekt wystrzelenia aż 4425 satelitów na niską orbitę okołoziemską - dość powiedzieć, że to ponad dwa razy więcej niż teraz jest tam wszystkich działających satelitów.
Kluczowy projekt SpaceX
Oryginalny program jest już w fazie realizacji. W lutym rakieta Falcon 9 wystrzeliła dwa ważące po 400 kg satelity telekomunikacyjne, które służą do testowania pracy nowej sieci. A pod koniec marca Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) wydała w czwartek formalną zgodę na budowę przez spółkę SpaceX Elona Muska globalnej sieci rozsiewającej internet.(...)&quot;
- no to od 2020-go czekają nas małe problemy.
&quot;Oficjalnie&quot; od tego roku ma być zaprzestana produkcja płyt z możliwością startu sprzętu w tzw. trybie kompatybilnym CSM (stary tryb BIOS). Tylko UEFI z tzw. &quot;Secure Boot&quot;.
Od lat dąży do tego i naciska na producentów sprzętu Intel i Microsoft. I w końcu chyba im się to udało
Ponoć to &quot;ze względu na bezpieczeństwo systemu&quot; !?
Tylko o JAKIE bezpieczeństwo chodzi ?
- chyba tylko o bezpieczny, zdalny (remote) dostęp do każdego sprzętu (oczywiście, od strony MS i Intela)!
Może nie byłoby w niczym problemu, przecież linuks również potrafi startować w tym trybie, tylko...
- o tym, JAKIE SYSTEMY W OGóLE BęDą MOGŁY STARTOWAć, decydować ma INTEL i MICROSOFT !
W taki sposób, iż to one określają (jak na razie) &quot;firmware&quot;, które &quot;umożliwi&quot; w ogóle zainstalowanie jakiegokolwiek OSa.
Oficjalnie, jak dotychczas, do instalacji w trybie &quot;Secure Boot&quot; dopuszczone są tylko Ubuntu, Fedora i Mint (warto mieć to na uwadze podczas &quot;wybierania&quot; OSa - &quot;dlaczego&quot; tylko te?)
Ponoć w wersji 10 (w następnym, t.j. w 2019) ma &quot;zaimplantować&quot; tę możliwość również Debian.
No cóż Szanowne Koleżanki i Koledzy...
- doczekaliśmy się czasów, w których będziemy kupować za własne pieniądze sprzęt, ale co z nim będziemy robić, decydować będą inni....
To tak, jakby kupić np. samochód, którym wolno się przemieszczać tylko w określonych regionach
- i to wszystko ponoć &quot;w trosce o nasze bezpieczeństwo&quot;...
Tak się zastanawiam, a gdyby ktoś np. chciał sobie stworzyć własnego OSa, albo np. nadal używać XPeka (w końcu kiedyś zapłacił za licencję!), to co ?
Smutne to wszystko, ale poprzez coraz bardziej skomplikowaną technikę robi się z nas NIEWOLNIKóW DO KONSUMPCJI I PŁACENIA...
- nic za to w zamian nie oferując...
/ by forum [linuksiarze pl]
 
Do góry Bottom