>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Usain Bolt fenomen czy cos o czym jeszcze nie wiemy ?

daxx 0

daxx

Użytkownik
Zapraszam do dyskusji na ten temat czy rewelacyjny Bolt to talent od Boga i jego ciezka praca czy moze cos o czym jeszcze nie wiemy.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Nie taki bzudrny temat.
Ja mam wątpliwości czy Usain jest całkowicie &quot;czysty&quot;. Czytałem, że Jamajscy lekkoatleci właściwie nie przechodzą kontroli antydopingowych. Ktoś im to zarzucał. Ale myślę, że taka kontrola i tak niczego nie wykryje. Amerykanie bili rekordy jeszcze niedawno i też trudno było im udowodnić doping. Marion Jones wytyczyła sobie 5 złotych medali w Sydney zdobyła 3 złote (100m, 200m, 4X400m) i 2 brązowe ( w dal i 4x100) nic jej nie udowodniono. Mówiono że fenomen. Jedna w niby prawidłowych karier, zaczynała grać w kosza, przeszła do lekkiej atletyki. Zawsze wybierała sobie partnerów życiowych którzy mieli problemy z dopingiem. C. J. Hunter kulomiot ( MŚ z Sevilli) zdyskwalifikowany za doping. Tim Montgomerry niby rekordzista świata to samo doping.
Justin Gatlin też miał być fenomenem. Rekord świata, doping anulowanie wyników.
Może Usain jest fenomenem... ale jak dla mnie poczekam kilka lat być może coś wykryje się w jego organizmie. Choć teraz dużo mówi się o dopingu genowym. Którego nie da się podobno wykryć. Usain jest młody. Być może na tyle młody że udało się z dobrym skutkiem przeprowadzić kurację dopingową genową. Nie znam się na medycynie. Nie wiem jak to się robi.
Ale dla mnie i tak rekordy będą należały do Greena, Powella (100m) i Johnosona (200m).
A co będzie z Usainem poczekam kilka lat. Walka nadal trwa kto będzie na takim dopingu aby być nie do wykrycia... niestety....
 
daxx 0

daxx

Użytkownik
vader widze ze tylko ty zrozumiales moj temat ???? dzieki za sensowna wypowiedz ???? waldek nie stwierdzilem ze Bolt jest na dopingu tylko zaprosilem do dyskusji
 
S 0

szmal

Użytkownik
kolejny bzdurny temat... sorry, że się tak wyrażę.
ze wszsytkim masz probelm, krytykujesz wieksozsc osob za to ze robia ,,bzdurne tematy a sam robisz sto rzy bezsensowane np. ile wazysz itd. Najpier poaptrz na swoja postawe, a pozniej krytykuja innych. Kazdy ma prawo zalozyc temat, osoby ktore interesuja sie Io oraz dopingiem moga w interesujacy sposob wypowiedziec sie na ten temat. wedlug mnie to bardzo intresujacy topic. Ja nie mam czas na Io, ale w wolnej chwili poczytam co sie dzieje w Pekinie.
 
grzesio 43,6K

grzesio

Forum VIP
Ricco - kolarz - jechał na dopigu - EPO 3 generacji - zazywał raz na miesiąc.
TDF było niedawno i była afera , można poszukać i poczytać.
Sprint facetów to jeszce - co chwile jest jakiś sprinter - jeden czysty - drugi nie , co możńa powiedziec o rekordach kobiet na 100 , 200 , 400 etc. ?? 20 lat lub wiecej amją .
NRD nieżle dopingowało lekkoatletów i pływaków jak czytałem. USA też gorsze nie było [z LA].
U kobiet sytuacja jest inna - rekordy padły na dopingu na 90 % - dziwne że do 100 i 200 mało sie kto zbliża - więc czyste to one na pewno nie są.
Prawda taka , że w konkurencjach technicznych doping nie da dużo.

Pływanie to inna sprawa - ale takie dziwne Chinki to naprawde powinni przepatzreć.
Bolt jednak jak był MŚJ i bije rekordy to jednak ma sporo badań na doping , więc predzej czy pozniej i tak by coś wyszło
Chaotycznie nieco , ale medycyna idzie do przodu , wiec za kilka lat zobaczymy i cyber-doping i cyber-rekordy
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Cholerka... tyle napisałem i zamknęło mi się okno...
Po krótce co napisałem.
Bolt jest młody. I można było z nim spróbować kuracji genowej. A dopingu genowego nie wykryjesz badaniami antydpingowymi.
Co do rekordów.
100, 200m kobiet. Dlaczego Florence Griffith Joyner zmarła w wieku 38 lat? Podobno miała jakąś wadę wrodzoną... taa która pozwoliła jej zdobyć takie sukcesy w sporcie.
Kto zbliżył się do jej rekordów? Marion Jones, która też była na dopingu!
Ale ważne też jak wykryto doping i aferę BALCo? Jeden człowiek puścił farbę jak sprawdzić zawodników czy brali doping. Bo tak jeszcze przez lata nikt by nie wykrył tej metody.
Więcej juz nie piszę bo sie wkurzyłem jak mi się skasował post...
 
T 9

tosterkm

Użytkownik
wydaje mi sie ze nie ma fenomenow, sa ludzie z predyspozycjami i odpowiedni trening i wspomaganie farmakologiczne (dozwolone lub nie) powoduja ze mamy takich cudownych atletow, osobiscie nie wierze ze nie ma dopingu, byl jest i bedzie, bo sport to wielkie pieniadze, to tak samo jak z przestepczoscia w kazdej innej dziedzinie zycia, nie zginie niegdy, dopoki bedzie oplacalna, takie kraje jak chiny sa w stanie dac bardzo wiele za pokonanie usa w klasyfikacji medalowej, za zaprezentowanie swiatu swego rezimu jako oplywajaca mlekiem i miodem kraine
czytalem ksiazke o dopingu w nrd, straszne rzeczy, tam byl centralnie sterowany system produkowania maszynek do osiagania wynikow sportowych, doping jakikolwiek byl mozliwy, byl stosowany, szprycowano nawet nastolatkow i nastolatki, potem zmieniala im sie plec (doslownie), nie pamietam nazwiska, ale jedna babka w wieku dwudziestu kilku lat zostala niemal zmuszona do zmiany plci, bo miala tak duzo meskich cech, ze nei dalo sie tego ukryc, po prostu stala sie facetem, dostala nowa osobowosc, a zawodniczka, ktora byla wczesniej zaginela, wystawiono akt zgonu i po sprawie
tak bylo kiedys, a teraz mamy doping duzo bardziej zaawansowany, medycyna od tamtych czasow uczynila wielki krok i my szarzy obywatele nic nie wiemy na 100%, nie wiemy czy nie klonuje sie ludzi gdzies w laboratoriach o ktorych nikt nie wie, doping genetyczny jest wielka pokusa, produkcja rekordzistow swiata bez cienia podejrzen! kto sie temu oprze?
nie mowie ze akurat Bolt jest na dopingu, moze nie, ale po tym co sie dzialo w BALCo nie uwierze w zadne cudowne dzieci lekkiej atletyki czy innej dyscypliny, kolarze sie szprycuja, plywacy, korupcja itd, sport jest w duzej mierze bagnem i nie ma sie co ludzic ze jakas nowa gwiazda spada nam z nieba, nie ma szans, o Marion Jones tez tak mowili i co? Montgomerry tez byl takim objaiweniem, wzial sie znikad i nagle rekordy, nie ma cudow...
inna sprawa ze wg mnie wiele dyscyplin zbliza sie lub zblizylo sie do wynikow, ktore sa granica ludzkich mozliwosci, czytalem gdzies wyliczenia jakichs naukowcow (chyba Niemcow) ze 100m czlowiek nie pobiegnie szybciej niz 9,60s, ciekawe, poczekamy, zobaczymy, obawiam sie jednak ze wiele obecnych rekordow zostalo osiagnietych przez nie ludzi, ale naszprycowane maszynki, troche to smutne, ale obawiam sie ze duzo tu prawdy, sceptycznie podchodze do tego typu rewelacji
pozdrawiam
 
daxx 0

daxx

Użytkownik
dzieki wszystkim za wypowiedzi sam nie mam za duzej wiedzy an temat dopingu wiec nie bede zabieral glosu ????
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP

Dziewięciokrotny złoty medalista olimpijski Amerykanin Carl Lewis nie wierzy, że Jamajczyk Usain Bolt bijąc rekordy świata na 100 i 200 m nie wspomagał się niedozwolonymi środkami.

- Trzeba by było być głupkiem, żeby nie zadać sobie pytania jak to możliwe, by w ciągu roku poprawić się z wyniku 10,03 na 9,69 s w biegu na 100 m - powiedział dziesięciokrotny medalista mistrzostw świata.
- Niech mi Bolt nie opowiada, że jest wielki, a za dwa lata zostanie złapany na dopingu. Bądźmy realistami i przejrzyjmy listę ostatnich rekordzistów świata - Ben Johnson, Justin Gatlin, Tim Montgomery, Tyson Gay, Asafa Powell i Usain Bolt. Z tych sześciu sprinterów trzech zostało zdyskwalifikowanych za stosowanie niedozwolonych środków, a jeden został na rok zawieszony. To o czymś świadczy - dodał.
47-letni Lewis w czasie trwania jego sportowej kariery także często był posądzany o doping, nigdy jednak nie został złapany.
&gt;&gt;&gt; Link do artykułu &lt;&lt;&lt;
 
anapolon 88

anapolon

Użytkownik
moim zdaniem Bolt bral koks , ale byl na tyle modry zeby podczas trwania olimpiady odstawic sterydy i uzywac juz tylko dozwolonych specyfikow takich jak booster testosteronu lub pochodne efedryny ktora dopuszczone sa w na jamajce i w usa(mozna je kupic w sklepach z odzywkami ) , przeciez wiadomo ze np. 3 miesiace przed olipjada wystrarczy odstawic sterydy i nie zostana one wykryte , Bolt nie byl znanym sportowcem dopiero w tym roku stal sie wielka gwiazda , wiec mogl spokojnie trenowac na Jamajce gdzie jak wiadomo nie przeprowadza sie tak czestych kontroli dopingowych jak w innych krajach(podobnie jest na Bialorusi) , gdy juz osiagnal swoj cel i znacznie poprawila sie jego wytrzymalosc i szybkosc mogl odstawic sterydy i przejsc juz tylko na cykle odzywkowe ktore pozwolily utrzymac mase i sile , moim zdaniem tak to wygladalo.
20% to talent , 30% ciezka praca . 50 % rozne specyfiki
 
.kb 31

.kb

Użytkownik
ja tylko sie do jednej rzeczy przyczepie, bo nie ma mam zdania na temat czy Bolt jest czysty ;p

Bolt nie byl znanym sportowcem dopiero w tym roku stal sie wielka gwiazda
Bolt byl znany tym co sie interesuja lekka atletyka od lat ;p podobno jako junior wygrywal wszystko co sie da, tyle ze na 200 m. na tym samym dystansie jest zreszta wicemistrzem swiata z zeszlego roku.
 
Do góry Bottom