>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata 2024 - CZECHY (Praga/Ostrawa)

sunxl 2M

sunxl

Typer
Szwajcaria vs Niemcy:
Kevin Fiala punkt @1.40
JJ Peterka punkt @1.75
Kanada vs Słowacja:
Dylan Cozens punkt @1.40
AKO @3.19 Fortuna


Lecę eszcze z kanadyjką na wcześniejsze mecze. Play-offy na turniejach mają to do siebie, że błyszczą te gwiazdy, które już w fazie grupowej były liderami swoich ekip. Jestem zdania, że Cozens, Peterka oraz Fiala swoje okazje na punkty mieć będą, a nawet gole, jeżeli ktoś woli ryzykownej. Tutaj mamy już przyjemne potrojenie i w Słowacji warto jeszcze zastanowić się nad Slafkovskym, ale jednak odpuszczam.

JJ Peterka gol @3.10
Kevin Fiala gol @2.20
Dylan Cozens gol @2.30
Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +300
B 81,5K

bukibuk

Użytkownik
Szwajcaria vs Niemcy:
Kevin Fiala punkt @1.40
JJ Peterka punkt @1.75
Kanada vs Słowacja:
Dylan Cozens punkt @1.40
AKO @3.19 Fortuna


Lecę eszcze z kanadyjką na wcześniejsze mecze. Play-offy na turniejach mają to do siebie, że błyszczą te gwiazdy, które już w fazie grupowej były liderami swoich ekip. Jestem zdania, że Cozens, Peterka oraz Fiala swoje okazje na punkty mieć będą, a nawet gole, jeżeli ktoś woli ryzykownej. Tutaj mamy już przyjemne potrojenie i w Słowacji warto jeszcze zastanowić się nad Slafkovskym, ale jednak odpuszczam.

JJ Peterka gol @3.10
Kevin Fiala gol @2.20
Dylan Cozens gol @2.30
Fortuna
Jesli ktoś gra w Betclic to na strzelców sa lepsze kursy i bez podatku
 
Otrzymane punkty reputacji: +66
pinio1111 113,5K

pinio1111

Użytkownik
Kanada - Szwajcaria
Kanada gol w przewadze 1,67

Tak jak pisałem wcześniej, widać że Szwajcarzy mają problem z grą w osłabieniu. Stracili w turnieju 13 bramek, z czego 9 w osłabieniu.
Niemcy ostatnio również strzelili im jedyną bramkę właśnie gdy grali w PP.
W grupie Kanada wygrała 3:2 i wszystkie bramki strzeli właśnie w PP.
Spodziewam się że dzisiaj trochę kar będzie po obu stronach i Kanada minimum jeden PP wykorzysta.

Szwecja - Czechy X2 1,82

Jeszcze raz w stronę Czechów. Kurs fajnie urósł i teraz już jest wart gry.
Spodziewam się kolejnego spotkania z małą ilością goli, podobnie jak w półfinale.
Czesi na tych mistrzostwach ze wszystkimi mocnymi rywalami zagrali świetnie defensywnie i nie stracili więcej niż 1 gola. Grają u siebie, ich gra wygląda bdb, mają za sobą wspaniałą publiczność, więc kiedy jak nie teraz?
Szwecja faworytem, ale już w półfinale Finowie pokazali że można ich zatrzymać. Oczywiście Szwedzi mieli ogromną przewagę w tym meczu, jednak po tym jak po mękach w końcu zdobyli bramkę, pozwolili Suomi wyrównać.
Osobiście spodziewam się tu remisu i dogrywki, a nawet karnych. Nie sądzę by Czesi przegrali to w RT.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3648
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
I zostały nam cztery mecze na tych mistrzostwach. Osobiscie marzy mi sie finał Swisse-Sweden ale kazdy z tych zespołów ma papiery na to by zagrac o złoto, mozna by znaleźć wiele argumentów na poparcie tej tezy.
Ja w pierwszym odruchu po wystawieniu kursów zagrałem dubel Kanada RT + Szwecja RT kurs ako 3,7 fortuna ⛔

Kanada jak chce i musi to jest praktycznie nie do zatrzymania, sklad oczywiscie mógł być mocniejszy ale i tak mają pake która moze rozprawić sie z każdym. Jednak Swisse to bedzie trudny rywal, wielu z nich grało w NHL a kilku stanowi obecnie o sile swych ekip i ten exportowy link robi sporo zamieszania w szeregach kazdej obrony i Szwajcaria pokazała w meczu grupowym ze mozna , ale wtedy Fiala się wygłupił i dostał 20 min i troche to sie wszystko posypało. W tym meczu serce za Szwajcaria ale rozum podpowiada ze jednak Kanada.
W drugiej parze ( wg rozkładu w pierwszej ) stawiam na Szwedów, maja wirtuozów w kazdej formacji, solidną obrone i bramke, przez cały turniej pokazuja hokej na wysokim levelu. W meczu o ćwiartke spodziewałem sie takiej bitwy, bo raz jednak gdzies tam w psychice siedziało im to ze tyle lat pod rzad ten etap był nie do sforsowania a dwa Finowie to mistrzowie przeszkadzania i murowania własnej bramki, Finowie bardziej grali z kontry i to im pasowało do tego Larmi zagrał wspaniały mecz , sadziłem ze jednak po walce ogarna to Szwedzi w RT ale dogrywka mnie nie zdziwiła. Mysle jednak ze najtrudniejszym mecz na tych mistrzostwach juz za Szwedami, zeszła presja i mysle ze mecz z Czechami bedzie wygladał inaczej bo CZesi beda grac krazkiem i nie beda sie ograniczali tylko do przeszkadzania i to powinni wykorzystac szybcy, dobrze jezdzacy na łyzwach Szwedzi. Czesi tez dorobili sie swietnej ekipy, kibice beda ich nieśli i szykuje sie bitwa ale ja stawiam na Skandynawów, aczolwiek tak jak wyzej napisałem kazda ekipa moze zagrac w finale.

TAk zyczeniowo jeszcze typ na mistrza swiata za mniejsza stawke. Przed mistrzostwami postawiłem na pare finałowa i mistrza ale teraz dokładam Szwajcarie kurs 6 STS
Bo kiedy jak nie teraz, maja złote pokolenia hokeja, graczy doswiadczonych, dluga ławke i sztab trenerski który wie co robi. Czekaja juz 98 lat na mistrza, niech i oni sie cieszą, a co.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 794,9K

mark1973

Znawca - Hokej
Tez mysle ze warto zagrac na remis lub nawet Szwecje , Gustavson powinien byc zmieniony po drugiej bramce. Strasznie nieewny dzis był od poczatku. Szkoda, że Szwedzi nie sprawdzili sytuacji po faulu na Lundestomie. Tam Rutta powinien miec 5 min kary i moglby inaczej wygladać. Choc mysle ze Rutta zostanie zawieszony na finał za ten faul łokciem w głowe Szweda. Niemniej jednak jeszcze sie bedzie działo w tym meczu
 
A 12,1K

andyvelxaero

Użytkownik
Życzę zwycięstwa Szwajcarom, bo przez te dekady konsekwentnego rozwoju dyscypliny doszli do ścisłej światowej czołówki i w niej na stałe zagościli. Ale jak wiemy, we współczesnym profesjonalnym sporcie, nie ma zbyt wiele miejsca na sentymenty. Doświadczenie i intuicja mi podpowiadają, że jutro Czesi wygrywają na własnych śmieciach, grając prawdopodobnie "fiński beton" i kolejny raz z dobrą pomocą bramkarza. Natomiast w meczu wielkich przegranych o brąz, przewiduję bardzo ofensywny (a może nawet radosny) hokej z dużą ilością bramek.

Czesi bez zawieszonego za zagranie łokciem Rutty, ale mojej oceny szans to nie zmienia (zakładam też, że nie złapią zbyt wielu głupich kar, a wątpliwe nie zostaną w Pradze odgwizdane 😜). Parę godzin więcej odpoczynku i mniej minut w nogach od Szwajcarów w półfinale też z pewnością nie zaszkodzi. Undera w finale nie gram, bo underów na hokej grać nie lubię. Jeśli spotkanie mi śmierdzi underem, to po prostu nie gram na ilość bramek w ogóle. Zatem (kursy z zielonego buka zaczynającego się na literkę U)

Szwecja - Kanada over 5,5 1,68
Szwecja - Kanada over 6,0 2,0
Szwecja - Kanada over 6,5 2,43

Szwajcaria - Czechy (DNB) 2 1,60
Szwajcaria - Czechy (1x2) 2 2,07

Powodzenia i dobrych widowisk w decydujący dzień mistrzostw! 🤞 📺 🍿
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +696
zibi16 1,2M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Szwecja - Kanada

Mecz o 3 miejsce i mecz można powiedzieć drużyn przegranych bo raczej wiele osób widziało taki finał.
W półfinale Szwecja została wręcz zdemolowana przez gospodarzy - Czechów aż 3:7. Nie mieli żadnych szans choć przed tym półfinałem Szwecja wyglądała chyba najlepiej spośród wszystkich drużyn.
Jeżeli chodzi o Kanadę to przegrali Oni po rzutach karnych ze Szwajcarią, po 60 minutach był remis 2:2. Ogólnie Kanada również wyglądała dobrze w fazie grupowej czy to w ćwierćfinale. W półfinale również zagrali dość dobre spotkanie, przegrywali już 0:2 a zdołali zremisować.

Ja w meczach o 3 miejsce gram gole, uważam, że możemy oglądać dziś popis strzelecki obu drużyn bo potencjał co do tego jest.
2 lata temu w ćwierćfinale padł właśnie remis 3:3.
Kanada tylko w półfinale strzeliła 2 gole w pozostałych 8 strzelali co najmniej 3 bramki a grali m. in z Finlandią, Czechami, Szwajcarią.
Jeżeli chodzi o Szwecję to Oni również tylko w 1 meczu nie strzelili 3 goli, miało to miejsce w meczu ćwierćfinałowym z Finlandią gdzie zremisowali 1:1. Pozostałe 8 spotkań to co najmniej 3 bramki strzelone.

każda drużyna strzeli co najmniej po 3 bramki 2,80 Fortuna

P.S. zachęcam aby wejść i pomóc:
https://mammoc.pl/alfred-podolski
 
sunxl 2M

sunxl

Typer
Szwecja vs Kanada: każda drużyna powyżej 1.5 gola @1.40
Szwajcaria vs Czechy: David Pastrnak punkt @1.70
AKO @2.38 Fortuna


Dzisiaj kończymy nasze zmagania i czekają nas 2 interesujące starcia. Wiele osób spodziewało się finału Szwecji vs Kanada, ale mamy zupełnie inny układ i z pewnością będzie ciekawie. W rywalizacji o brąz stawiam na gole. Jedni i drudzy mocno zmęczeni, ale i poddenerwowani, bo oczekiwania były inne, szczególnie u Trzech Koron. Pojawi się kilka PP, obie ekipy potrafią je wykorzystywać i wynik 2:2 jest jak najbardziej możliwy.

Przed rozpoczęciem turnieju stawiałem po kursie 8.00, że Czechy zdobędą w tym roku mistrzostwo i dalej się tego trzymam. Wiele dobrego zrobiły posiłki z NHL i szczególnie podobać się może Necas. Napastnik Carolina Hurricanes ma bardzo dobry timening, wie kiedy podać do lepiej ustawionego kolegi, albo kończyć akcje. Można powiedzieć, że to kluczowa postać, ale kibice czekają też na Pastę, bo do tej pory jeszcze bez punktu. W takich starciach potrzebna jest pobudka tych uśpionych liderów i mam nadzieję, że David wreszcie udowodni swój potencjał.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2913
anzelmo 144,3K

anzelmo

Użytkownik
Ja gram Czechow po 2,07 plus 1,9 ze będą mieć więcej strzałów(totalbet) Graja u siebie widać ze na te kluczowe mecze forma jest odpowiednie wzmocnienia Zacha zbilansowany skład Grają twardo fizycznie - fizycznie powinni mieć lekka przewagę nad Helwetami. Genoni wczoraj genialny występ dziś na pewno biedzie potrzebny i pewnie znowu sporo strzałów wyłapie ale suma summarum Czesi to biora moim zdaniem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1704
A 12,1K

andyvelxaero

Użytkownik
Życzę zwycięstwa Szwajcarom, bo przez te dekady konsekwentnego rozwoju dyscypliny doszli do ścisłej światowej czołówki i w niej na stałe zagościli. Ale jak wiemy, we współczesnym profesjonalnym sporcie, nie ma zbyt wiele miejsca na sentymenty. Doświadczenie i intuicja mi podpowiadają, że jutro Czesi wygrywają na własnych śmieciach, grając prawdopodobnie "fiński beton" i kolejny raz z dobrą pomocą bramkarza. Natomiast w meczu wielkich przegranych o brąz, przewiduję bardzo ofensywny (a może nawet radosny) hokej z dużą ilością bramek.

Czesi bez zawieszonego za zagranie łokciem Rutty, ale mojej oceny szans to nie zmienia (zakładam też, że nie złapią zbyt wielu głupich kar, a wątpliwe nie zostaną w Pradze odgwizdane 😜). Parę godzin więcej odpoczynku i mniej minut w nogach od Szwajcarów w półfinale też z pewnością nie zaszkodzi. Undera w finale nie gram, bo underów na hokej grać nie lubię. Jeśli spotkanie mi śmierdzi underem, to po prostu nie gram na ilość bramek w ogóle. Zatem (kursy z zielonego buka zaczynającego się na literkę U)

Szwecja - Kanada over 5,5 1,68
Szwecja - Kanada over 6,0 2,0
Szwecja - Kanada over 6,5 2,43

Szwajcaria - Czechy (DNB) 2 1,60
Szwajcaria - Czechy (1x2) 2 2,07

Powodzenia i dobrych widowisk w decydujący dzień mistrzostw! 🤞 📺 🍿
Sportowo znakomite mecze w finałowym dniu bardzo dobrego całego z resztą turnieju. Szwedzi z Kanadyjczykami nie ukrywam że mnie zaskoczyli, bo spodziewałem się znacznie bardziej radosnego hokeja. A jedni i drudzy potraktowali ten mecz bardzo poważnie i faktycznie obie reprezentacje wyglądały, jakby bardzo zależało im na zdobyciu tego brązowego krążka na pocieszenie. Nie było miękkiej gry, odstawiania kija, wożenia się czy odpuszczania w obronie albo zbytniego ryzykowania w ofensywie kosztem defensywy. Również w karach duża dyscyplina Szwedzi przycisnęli w trzeciej tercji i to zadecydowało. Nie wiem czy inni oglądający podzielają moje odczucia, ale w kilku sytuacjach miałem wrażenie że sędziowe jednak trochę pobłażliwie traktowali potencjalne przewinienia Kanadyjczyków. Empty-netter ostatnich sekundach w miarę uratował typy.

Świetny finał, niezwykle wyrównany, twardy i zdyscyplinowany hokej. Jednocześnie to były dobre zawody do oglądania z perspektywy kibica i mimo niskiego wyniku wylało się mniej betonu niż się spodziewałem, a dużo dobrej ofensywy. Byłem przekonany że Czesi udźwigną presję, albo raczej zamiast ją dźwigać - zaprzęgną ją w swoim celu. Szwajcarzy także pokazali klasę, bo absolutnie nie uważam żeby pękli pod presją gospodarza i ich kibiców. Zadecydowały niuanse, a wynik naprawdę do końca był sprawą otwartą.
Na koniec dnia typy na plus, mecze na plus, mistrzostwa na plus. Polsat też zaskakująco dobrą robotę zrobił z realizacją, szkoda tylko, że tych meczów Polaków i finału chociaż nie pokazywali w otwartej TV. I tego spadku Polaków też szkoda, bo niezależnie od tego czy byliśmy słabsi od Francji czy Kazachstanu, dało się na ich rzecz utrzymać. Jak zwykle zadecydowały detale. Śledzimy hokej i kibicujemy dalej!
 
Otrzymane punkty reputacji: +350
sunxl 2M

sunxl

Typer
Polska powyżej 1.5 gola strzelonego w PP na turnieju @1.70
Wielka Brytania spadek z Elity @1.45
AKO @2.47 Fortuna

Czechy mistrzostwo @8.50 Fortuna

Connor Bedard najlepszym punktującym reprezentacji Kanady na MŚ Elity @4.00
John-Jason Peterka najlepszym punktującym reprezentacji Niemiec na MŚ Elity @2.20
Marco Rossi najlepszym punktującym reprezentacji Austrii na MŚ Elity @2.00
AKO @17.60 Fortuna

Ogólny przegląd MŚ


Mistrzostwa Świata to obok Igrzysk Olimpijskich najważniejsza hokejowa impreza wśród reprezentacji naszego globu. Niestety najlepsi hokeiści NHL walczą o Puchar Stanleya i to jest marzeniem każdego zawodnika. Wiele drużyn nie dostało się do play-offów, czy też odpadło w pierwszej rundzie, dlatego też chętnie przyjęli powołania do kadry. Dobrą wiadomością jest fakt, że podczas najbliższych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 we Włoszech liga NHL postanowiła na czas tej imprezy przerwać swoje rozgrywki, co stwarza okazje, aby drużyny występowały w możliwie najsilniejszych składach.

Jak prawie co roku faworytami do złota jest reprezentacja Kanady.
Nacja ta broni tytułu przywiezionego z poprzedniego czempionatu. Za jej plecami znajdują się Szwedzi oraz Amerykanie. Jak pokazał przykład Mistrzostw Świata z 2023 roku, nie wolno lekceważyć pozostałych zespołów, ponieważ Niemcy oraz Łotwa niespodziewanie znaleźli się na podium, sięgając po srebro i brąz. Niezwykle zmotywowani będą gospodarze Czesi, którzy ostatni raz cieszyli się z medalu w 2022, pokonując w meczu o brąz USA. Amerykanie po zajęciu dwukrotnie 4 miejsca z rzędu także postarają się o mistrzostwo. Niezwykle mocno wyglądają Trzy Korony, ponieważ nacja ta do Ostrawy przywiozła ze sobą aż 18 zawodników z NHL! Czy to będzie sposób na triumf?

Czesi ze złotem?

Tak jak wspomniałem wyżej, głównych faworytów do końcowego triumfu jest trójka, ale stawiam na zwycięstwo gospodarzy.
Czesi ostatni raz po mistrzostwo sięgnęli w 2010 roku, gdy turniej odbywał się w Niemczech. Jasne, kadra nie jest tak mocna jak ta USA, Kanady, czy też Szwecji, niemniej jednak własna tafla to już spory handicap, co widzieliśmy w 2022 roku i Finowie cieszyli się ze złotych medali w Tampere. Największą gwiazdą gospodarzy na domowym turnieju będzie dwukrotny zdobywca Pucharu Stanleya- Ondrej Palat. Inni gracze z NHL to Radko Gudas, Jan Rutta, Jakub Vrana, Dominik Kubalik i bramkarze Lukas Dostal, Petr Mrazek oraz Karel Vejmelka. Fani reprezentacji Czech z pewnością żałują pozostania w play-off NHL drużyny Boston Briuns, ponieważ duet David Pastrnak oraz Pavel Zacha przymierzani byli do udziału na tegorocznych mistrzostwach. Kurs na mistrzostwo naszych południowych sąsiadów jest nieco przesadzony i widzę w nim value, w przeciwieństwie do wartości na Kanadyjczyków, Szwedów, czy też Amerykanów.

Polska na MŚ Elity

Beniaminkowie tegorocznych Mistrzostw Świata Elity, a więc Polska oraz Wielka Brytania są głównymi faworytami do spadku.
W poprzedniej edycji to właśnie Słowenia oraz Węgry musiały pożegnać się z najwyższym poziomem reprezentacyjnym w hokeju na lodzie, ale już za rok do niej powrócą. To tylko pokazuje, że w razie niepowodzenia jest nadzieja, aby Biało-Czerwoni ponownie mogli spotkać się z najlepszymi zespołami w krótkim czasie, nie tak jak to jest teraz- po 22 latach. Wykluczenie ze struktur IIHF Rosji i Białorusi zwiększyły szansę pozostałych nacji na udział w MŚ Elity.

Poziom polskiego hokeja niestety odstaje od pozostałych reprezentacji. Wciąż nie mamy nawet jednego gracza na poziomie NHL. Może to się zmienić w przeciągu kilku lat, ponieważ Krzysztof Maciaś postara się dobrymi występami w Czechach zwiększyć swoje szanse na udział w drafcie najlepszej ligi hokejowej. Jest to na ten moment nasza największa nadzieja i były wątpliwości co do powołania przez selekcjonera Roberta Kalabera napastnika Prince Albert Raiders. Jeżeli w naszej krajowej lidze nie promujemy młodych talentów, to postarajmy się to robić przynajmniej w reprezentacji i z pewnością wiele par oczu skatów nie tylko z Europy, ale i zza Oceanu będzie przyglądało się występom Maciasia.


Pierwszym bramkarzem zapewne zostanie David Zabolotny, który zebrał świetne recenzje w starciu kontrolnym z Danią. Był bardzo pewnym punktem drużyny i wydawało się, że John Murray wraz z Tomasem Fucikiem powalczą o numer 1 pomiędzy słupkami, a tutaj nowy gracz Bietigheim Steelers zapewne rozpocznie mistrzostwa w bramce. Szkoda kontuzji Bartłomieja Jeziorskiego, a więc napastnika od ważnych goli. Sam selekcjoner Robert Kalaber przyznał, że uraz zawodnika GKS-u Tychy, który przytrafił się w sparingu ze Słowenią, go załamał i jest to spore osłabienie naszej kadry. Brak Arona Chmielewskiego również dziwi, bo jest to hokeista, który potrafi zrobić różnicę, ale trener najprawdopodobniej doszedł do wniosku, że jego słaby sezon klubowy i liczne kontuzje nie pozwoliły mu się dobrze przygotować do turnieju.

Trzeba sobie jednak śmiało powiedzieć, że o punkty będzie bardzo trudno z reprezentacjami Niemiec, Szwecji, USA, Słowacji, czy Łotwy. Cała piątka będzie najprawdopodobniej bić się o awans do strefy play-off. Naturalnie należy powalczyć z faworytami, niemniej jednak najważniejszymi starciami o utrzymanie będą spotkania z Kazachstanem oraz Francją.

Mocną siłą naszej reprezentacji podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji 1A był PP. Biało-Czerwoni w tym elemencie hokejowego rzemiosła byli świetni i skuteczność zdobywanych goli w przewagach wynosiła 64.71% (11/17)! Jasne, poziom był zdecydowanie niższy, niż to będzie podczas Mistrzostw Świata Elity, ale właśnie w tych 2-5 minutach musimy wykorzystywać swoje szanse, aby wywalczyć pojedyncze oczka, potrzebne do utrzymania. Szczególnie liczymy na nasz pierwszy unit PP z Krystianem Dziubiński, Patrykiem Wronką, Grzegorzem Pasiutem, Bartoszem Fraszko oraz Marcinem Koluszem i ta piątka będzie wyjeżdżać na lód jako pierwsza przy grze w przewadze. To ta formacja przyniosła nam najwięcej goli w Nottingham na poprzednich Mistrzostwach Świata Dywizji 1A. Turniejowa linia jest ustawiona na 1.5 i uważam, że Biało-Czerwoni są w stanie na przestrzeni 7 spotkań przynajmniej 2-krotnie trafić do siatki przeciwnika w PP.

Spadek Wielkiej Brytanii

Warto zerknąć jeszcze na inne typy długoterminowe. Jestem zdania, że Wielka Brytania pożegna się z Elitą w tym roku. Grupa A jest mocna i Szwajcaria, Kanada, Czechy, czy Finlandia są poza zasięgiem Brytyjczyków. Być może uda się urwać punkty Norwegom, Duńczykom, czy też Austriakom, ale są to nacje, które mają już spore doświadczenie na poziomie Elity i posiadają w swoim składzie gwiazdy. Outsider najbardziej będzie liczył na Liama Kirka, który ma za sobą bardzo dobry sezon w Finlandii w barwach Jukurit i to na nim będzie spoczywać odpowiedzialność zdobywania goli oraz asyst. Jasne, liga w Wielkiej Brytanii stale się rozwija i zyskuje na popularności, ale jest to główny kandydat do spadku i tak też stawiam.


Młodzi gniewni na MŚ Elity

W TOTALBET pokusiłem się jeszcze o 3 najlepszych punktujących swoich reprezentacji. W Kanadzie liczę naturalnie na Connora Bedarda. Numer 1 draftu NHL z poprzedniego roku to złoto w czystej postaci. Obserwowaliśmy rozwój 18-latka podczas Mistrzostw Świata U18 oraz U20 i już wtedy pokazywał swoje nieprzeciętne umiejętności. Ekipa spod Znaku Klonowego Liścia zdobędzie bardzo dużo goli na turnieju i liczę, że przy sporej ilości udział będzie miał napastnik Chicago Blackhawks. Bardzo ubolewam, że na turnieju nie ujrzymy Macklina Celebriniego (prawdopodobnie numer 1 draftu NHL w tym roku) oraz Adama Fantilliego, bo zawsze kibicuje młodzieży. Kanada dojdzie zapewne bardzo daleko podczas turnieju rozgrywanego w Czechach i tutaj potrzebuje powiewu świeżości. Jeżeli ktoś nie interesuje się na co dzień hokejem, to zachęcam, aby włączyć mecz obrońców tytułu i obserwować wyjazdy na lód Connora., być może zakochasz się tak jak ja w tej pięknej dyscyplinie sportu.


Skupmy się jeszcze na młodych zawodnikach z innych reprezentacji. W Niemczech mocno liczę na Johna-Jasona Peterkę. Napastnik Buffalo Sabres ma za sobą najlepszy sezon w NHL, gdzie zaliczył w przeciętnej drużynie łącznie 50 punktów na 82 rozegranych spotkań. Na poprzednich Mistrzostwach Świata Elity zajął 3 miejsce w punktacji kanadyjskiej z 12 oczkami. Wśród Niemców był najlepiej punktującym i to głównie dzięki niemu nasi zachodni sąsiedzi sięgnęli sensacyjnie po srebro. Była spora nadzieja, że Tim Stützle, a więc największa nadzieja niemieckiego hokeja pojawi się w Czechach, ale niestety kontuzja go wykluczyła. Jestem zdania, że Peterka powtórzy swój wyczyn z poprzedniego turnieju.


W Austrii celuje w Marco Rossiego. Oczywiście nacja ta nie będzie liczyć się w walce o złoto, ale jest tutaj kilku zawodników, na których warto zarzucić oko i tak jest z napastnikiem Minnesota Wild. Tak jak w przypadku Peterki, tak i Rossi ma za sobą najlepszy sezon w NHL. Popisał się 40 oczkami w 82 spotkaniach. Na lód często wyjeżdżał przy obecności Kirila Kaprizova, a więc jednej z gwiazd najlepszej hokejowej ligi na świecie. 22-latek to kluczowa postać u Austriaków i będzie brał ciężar gry na swoje barki. Na poprzednich Mistrzostwach Świata Elity był najlepiej punktującym swojej reprezentacji z 6 oczkami, myślę, że ta liczba może się zwiększyć na tegorocznym turnieju.

Brawo Czesi ze złotem, świetny turniej do oglądania, teraz tylko czekać na MŚ U20 na przełomie roku :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +1839
Do góry Bottom